Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
  1. #1
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865

    A dilni vetem?

    a dilni shpesh vetem pa gruan ose te dashuren, pse femrat behen gjeloze kur mashkulli
    del me shoket?
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: a dilni vetem?

    Kjo tem qeka vetem per meshkujt??

    Po une po i pergjigjem pytjes

    Une dal vetem,me shoqerine,me komshijen

    Por kur schatzi me del me shoke,nuk bohem xheloze,them shyqyr

    Ndersa kur del me shoqe,aaaaa aty ndryshon muhabeti

    Po mashkulli,perse behet xheloz,kur gruaja ose e dashura del me shoqerine?
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: a dilni vetem?

    Po varet padrilla sa ore del me shoket. Nuk eshte puna se femra behet xheloze, por ndjehet si e lene pas dore nga partneri kur ai shpenzon me shume kohe me shoqerine se me te. Normal qe do i veje mendja per keq pastaj. Une vetem dal kur bej pazar se nuk merren femijet neper dyqane. Me shoqerine kryesisht dal vetem ne fundjave. Me raste te rralla mund te takohemi dhe ne mes te javes. Me shume s'na premtojne mundesite; puna, femijet, dhe angazhimet ne shtepi. Shqiptaret meshkuj ne pergjithesi kane probleme. Ankohen se femrat i merzisin ne tel edhe pse se kuptojne qe problemi jane ata dhe jo partnerja. U duket normale dhe mese e drejte qe mashkulli te kaloje perdite disa ore ne lokal. Gje qe eshte shume gabim. Do te rrish me ore te tera me shoket perdite? Rri beqar me mire. Nje keshille nga une. Shqetesohu kur ajo s'te kerkon me llogari kur ti kalon shume kohe me shoqerine, se do te thote qe ta ka heq "vizen".
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865

    Pėr: a dilni vetem?

    une mendoj ma mire me dal me shoket se me nejt kot tu u sjell te shpija. cudi si nuk
    e kan bezdi grat kur ju rrin burri te shpija, habitem
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

  5. #5
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159

    Pėr: a dilni vetem?

    Jo spara dal vetem des ta kem burrin me vete pervecse kur bej shoping qe me streson
    Kurse burri vdes te dali nje cik ke Kafja me shoket un her e kam bezdi her jo.
    Dmth te dy kemi nevoje per ato momentet qe mos jemi bashk , ene burr mo qe te rrij (mes komve te grus ) dmth ne Shpi non stop sme pelqen .
    Puna eshte se varet nga tipi njeriut .

  6. #6
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: a dilni vetem?

    gjeni nje shoqeri te perbashket dhe u zgjidh problemi, dilni ne grup.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Elonesaa
    Anėtarėsuar
    10-09-2012
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,465

    Pėr: a dilni vetem?

    Une zakonisht dal me s hum kallabllak ahahahha ......ja shoqe ja shok, ama me rendesi me kan shum veta qe mu ba atmosffera e mir.....
    A lady should be able to make a man smile with her clothes on...

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: a dilni vetem?

    Me shoqe dhe me femijet dalim rregullisht.per jet note me burrin(Jo shpesh se fundmi)....ralle me shoqe per noi darke.Ai del me shok me shpesh, por Jo oret e vona.fundjavave sbehet fjale....ka cecua bicak.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950

    Pėr: a dilni vetem?

    Hahahah
    Dal gjithmone me njeriun e Padukshem ose me ate Gocen Lucy qe flet ke Navigatori ajo me bon shoqeri per gjithe Km qe boj : P

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  10. #10
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Pėr: a dilni vetem?

    Meshkujt jane shume me xheloz persa i perket daljeve vetem me shoqerin. Na ka dal nami kot lol
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: a dilni vetem?

    jo,

    sdal dot pa bodyguard.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga padrilla Lexo Postimin
    une mendoj ma mire me dal me shoket se me nejt kot tu u sjell te shpija. cudi si nuk
    e kan bezdi grat kur ju rrin burri te shpija, habitem
    Ti mos u habit fare,se eshte nje shprehje:

    Burri ne shpi,osht si qimja(floket) ne goje
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Te njof
    Anėtarėsuar
    10-06-2013
    Vendndodhja
    Tetova
    Postime
    76

    Pėr: a dilni vetem?

    Ndonjehere dhe me biciklete

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    gjeni nje shoqeri te perbashket dhe u zgjidh problemi, dilni ne grup.
    Kjo eshte zgjidhja e duhur, por kam frike se padrilla e do shoqerine vetem per veten e tij. Padrilla kane ndryshuar kohet. Grate nuk argetohem me duke ndejt ne shtepi vetem, apo duke pire kafen me komshien, ndersa burri del per hesap te tij. Mos e ngaterro me kohen e gjysheve tona. Ju heni cift i ri. Te dy partneret kane nevoje per shoqerine. Pa shoqerine jeta behet monotone si per femren ashtu dhe per mashkullin. . Padrilla bashkeshortja jote del me shoqerine apo vetem ti? Dilni shpesh bashke?
    Feelings change - memories don't.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950

    Pėr: a dilni vetem?

    Dalin mi si nuk dalin kur hedhin plehrat ose kur pagojn Dritat

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  16. #16
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Kjo eshte zgjidhja e duhur, por kam frike se padrilla e do shoqerine vetem per veten e tij. Padrilla kane ndryshuar kohet. Grate nuk argetohem me duke ndejt ne shtepi vetem, apo duke pire kafen me komshien, ndersa burri del per hesap te tij. Mos e ngaterro me kohen e gjysheve tona. Ju heni cift i ri. Te dy partneret kane nevoje per shoqerine. Pa shoqerine jeta behet monotone si per femren ashtu dhe per mashkullin. . Padrilla bashkeshortja jote del me shoqerine apo vetem ti? Dilni shpesh bashke?
    po mbase argetohet me shume me shoket. s'ka faj dhe ai. nje problem do e kete ai qe merzitet te rri shume kohe prane gruas/te dashures. apo jo padrilla?

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: a dilni vetem?

    Eh broken, e keqja e nje pjese te mire te meshkujve eshte se duan te kene po ate liri-dalje qe kishin kur ishin beqar, ndersa gruan duan ta shohin brenda 4 mureve . Uroj qe mos jete nje nga ata.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 30-06-2013 mė 14:05
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga padrilla Lexo Postimin
    a dilni shpesh vetem pa gruan ose te dashuren, pse femrat behen gjeloze kur mashkulli
    del me shoket?
    Per mendimin tim,cdo sjellje e njeriut kundrejt tjetrit e ka nje arsye,rrall ndodh te kete arsye te krijuara pa asnje baze,dua te them se sjella jone ndaj te tjereve varet nga ajo se si tjetri sillet me ne...Mund te jete e veshtir ta kuptosh se do kohe,perkushtim,mund,ect,ect se pse partnerja jote sillet ne nje menyre qe ty te bezdis,ama nuk eshte e pamundur per tu gjete celesi,dhe kur e gjen celesin,i ke vet te gjitha nen kontroll pastaj

    Mbase ketu ska te beje fare xhelozia,mbase ti me kete shpesh qe thua edhe e tepron...
    Mbase ajo ska shoqeri te sajen (se disa femra edhe dine te gabojn,i vijn vizen shoqeris pasi te martohen),dhe kur te shef ty qe akoma mban shoqeri,dhe humb kohen duke u argetuar me ata,aq me shume kur thua dhe shpesh...kurse ksaj i mungon nje gje e till,thjesht deshiron te kete me shume afer
    Mbase jetoni dhe larg familjeve...e shume arsye te tjera,qe ti duhet ti besh ca pyetje vetes dhe te besh ca llogari me shume.
    Ndonjeher ciftet,krijojn dhe varesi ndaj njeri tjetrit qe shpesh kjo varsi di te jete edhe me keq se xhelozija.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga zANė : 30-06-2013 mė 14:21

  19. #19
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Kjo eshte zgjidhja e duhur, por kam frike se padrilla e do shoqerine vetem per veten e tij. Padrilla kane ndryshuar kohet. Grate nuk argetohem me duke ndejt ne shtepi vetem, apo duke pire kafen me komshien, ndersa burri del per hesap te tij. Mos e ngaterro me kohen e gjysheve tona. Ju heni cift i ri. Te dy partneret kane nevoje per shoqerine. Pa shoqerine jeta behet monotone si per femren ashtu dhe per mashkullin. . Padrilla bashkeshortja jote del me shoqerine apo vetem ti? Dilni shpesh bashke?
    ajo nuk ka shume shoqeri se ka ardhur nga shqiperia para 1 viti. kurse une kam shoqerin time ktu qe 7 vjet, bashke dalim shume shpesh 4 ose 5 here ne jave, por kur dal psh 2 here ose me shum vetem fillon xhelozia, plus qe duhet te ngaterrohemi se pse dal vetem, kto kujtone se burri qe martohet duhet te rrrije vetem me gruan, si do qe te jete situate mua kur te me mbushet mendja dal dhe nuk e pyes fare.
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

  20. #20
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865

    Pėr: a dilni vetem?

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    po mbase argetohet me shume me shoket. s'ka faj dhe ai. nje problem do e kete ai qe merzitet te rri shume kohe prane gruas/te dashures. apo jo padrilla?
    po sikur te merzitet nqs rrin vetem me gruan gjith kohen. jeta behet monotone dhe nuk ka shije. kurse sa te ishte per mua ajo mund te dali sa her te doje, bile nuk behem xheloz aspak,perkundrazi me vjen mire se edhe ajo kalon kohen e vet. nuk jam aq I keq sa ta mbyll gruan Brenda, ajo e ka lirine nga une te gjeje shoqeri dhe te argetohet. jam liberal.
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •