Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-08-2006
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihme per ne HTML

  Pershendetje .

  Dua te editoj templaten qe kam postuar tek linku me lart,nga anash sliderit dua te vendos foto me texte,dhe nje buton "kontakt" qe kur te klikoj mbi te te me lidhet me faqe tjeter, kam postuar dhe nje foto test pak me posht si shenbull per editimin qe dua ti bej templates.

  P.s Po postoj linkut me fajlat home.html dhe css qe duhen shtuar keto qe thashe,payapli thjesht te jete si foto nuk do kete funksion blerje online,vetem kontakti te jete funksional pas klikimit mbi te te lidhet me nje faqe info qe do krijoj me pas.

  Kush do me ndihmoje per kete gje,do me bej shume pune,sepse jam perpjekur vete por nuk kam arritur asgje.

  Link templates
  Kodi:
  http://www.mediafire.com/download/1mermd173a43hh1/Faqe+test+PC+STORE.rar
  Foto Test
  Kodi:
  http://imageshack.us/photo/my-images/24/72aa.jpg/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miri01 : 28-06-2013 mė 14:58

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-08-2006
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  Gjithe ky forum gjigant asnje ndihme ketu??????????

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Anėtarėsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  aa avash plako

  ketu me shume flasim per fene & politiken
  prandaj thuaj cfare feje e ke templaten
  dhe cfare votoi ne zgjedhjet e kaluara
  mbase dikush te jep ndihmen e sakte ;p
  gėrmo plako gėrmo, se @@ e mia do gjesh

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e alfonsmala
  Anėtarėsuar
  24-10-2009
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  Citim Postuar mė parė nga miri01 Lexo Postimin
  Pershendetje .

  Dua te editoj templaten qe kam postuar tek linku me lart,nga anash sliderit dua te vendos foto me texte,dhe nje buton "kontakt" qe kur te klikoj mbi te te me lidhet me faqe tjeter, kam postuar dhe nje foto test pak me posht si shenbull per editimin qe dua ti bej templates.

  P.s Po postoj linkut me fajlat home.html dhe css qe duhen shtuar keto qe thashe,payapli thjesht te jete si foto nuk do kete funksion blerje online,vetem kontakti te jete funksional pas klikimit mbi te te lidhet me nje faqe info qe do krijoj me pas.

  Kush do me ndihmoje per kete gje,do me bej shume pune,sepse jam perpjekur vete por nuk kam arritur asgje.

  Link templates
  Kodi:
  http://www.mediafire.com/download/1mermd173a43hh1/Faqe+test+PC+STORE.rar
  Foto Test
  Kodi:
  http://imageshack.us/photo/my-images/24/72aa.jpg/


  eshte shume e thjeshte per te bere kete qe thua ti. hape html me dreamweaver dhe mund ti besh cfare te duash.

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-08-2009
  Postime
  392
  Faleminderit
  36
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  Citim Postuar mė parė nga alfonsmala Lexo Postimin
  eshte shume e thjeshte per te bere kete qe thua ti. hape html me dreamweaver dhe mund ti besh cfare te duash.
  Puna ėshtė qė duhet tė dijė tė pėrdorė Kodin HTML

 6. #6
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  E hap template me dreamweaver .ne dreamveawer klik ne code buton dhe ben ndryshime ne kod
  qe jane pergjegjes per tekstin,tabela/forma,ngjyren e fontit,madhesine e shkronjes.
  Per te futur gjera te reja ne template duhet qe materialin e ri ta kesh ne forme skedaresh.
  Nqs do futesh foto fotot duhet te jene ne format jpg/ose gif ose png dhe foton e fut ne folderin ku ke
  html file root file.
  Zakonisht fotot duhen mbajtur ne nje folder te vecante brenda folferit html root
  pastaj nga dreamweaveri i hapur klik ne panelin e file dhe prej andej shkon te folderi i fotove dhe klik te
  skedari foto qe do futesh ne template.Te property inspektori shiko madhesine e fotos ne pixel gjeresi dhe height dhe mund ta ndryshosh ne permasa sipas deshires
  Linksat i fut ose si embeded ose me tag a si link external
  I ben highlight adreses dhe e rrethon me tagsat si link,sic behet ketu ne forum qe kur poston nje link
  programi i v buletinit i fut automatikisht tagsat per linkun qe teksti te shfaqet ne ekran si link qe klikohet dhe te con ne nje faqe tjeter interneti.
  Mire eshte te punosh me template css qe te shkurton kohe shume.Sipas CSS rules mund te besh ndryshime ne gjithe faqen me shume pak klikime
  me ndryshime shume te vogla ne kod te pjesa nen <head > mund te ndryshosh ngjyren e shkronjave.madhesine e shkronjave permasat e tabelave formave boksave
  ben ndryshime ne gjithe faqen.
  Keto ndryshime ne rrugen tradicionale html do kerkonin shume kohe.Me css rules i ben shume shpejt.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-07-2013
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  Ja ku e ke.
  Kodi:
  https://mega.co.nz/#!eIokyAZC!M0wca3oaAFQAZ7x8MZcF2W3KAoUZQX29asG6HEa1a-Q
  Perdora po te njejten foto (Contact Us) per te bere fotot. Mund ti ndrosh nepermjet style.css ne fund ke: #left-image e #left-image2 tek keto ke background-imagerl(images/contact-button.png); ndrysho contact-button.png me nje foto qe ke vene tek css/images. Neqoftese ke ndonje nevoje tjetet me thuaj

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-08-2013
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Ndihme per ne HTML

  Ketu ke tutoriale mbi HTML se si te fillosh
  http://www.objprog.com/Forum-Tutoriale-HTML-CSS

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •