Berisha: Rama do t m oj n pension Punoj 300 minuta m shum se ai n dit

SHKODER- Nga Shkodra, kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e Partis Socialiste se ai ka vetm nj preokupim t vetm pasurimin e tij, anturazhit t tij dhe t miliarderve t tij. N 3 muaj tha kreu i qeveris, Rama nuk ka shqiptuar asnjher fjaln integrim, rritje rrogash, pension, etj.

Ka krkuar 30 her t oj n pension Sali Berishn, q do dit bn 300 minuta pun m shum se ai.- theksoi kryeministri.
Pasagjeri i autobusit mavi nuk flet dot, fjaln integrim se bri gjithka fshehtas dhe haptas pr t shkelmuar mbi t. Bri do gj pr t bllokuar, por dshtoi. Ju q punoni n administart, n siprmarrje private, si ka mundsi q shoku mavi nuk ka shqipruar njher t vetme fjaln rritje t rrogave. Pse ai ka prdorur do sharje, shpifje, trillim dhe mashtrim por ska shqipruar fjaln rritje rrogash, sepse ai ka vetm nj preokupim, pasurimin e tij, anturazhit t tij, t miliarderve t tij. Nuk ka shqiptuar asnjher fjaln pension, etj.- the kreu i qeveris.

Berisha premtoi se Shkodra n katr vitet q vijn do t ket autostrad me 4 korsi, drejt Tirans dhe jugut t Shqipris si dhe infrastrukturn m moderne n t katr ant e saj.

Panorama