Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Nje dokumentar i vecante mbi profilin e politikanit me te pushtetshem ne Shqiperi,dokumentar ku shfaqen pamje te patransmetuara me pare,ku vecohen pamjet e arrestimit te tij ne vitin 2000.

  Pjesa 1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Archon : 18-06-2013 mė 08:01

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Pjesa 2


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Pjesa 3


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Pjesa e 4(momenti i arrestimit)


 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Pjesa 5


 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Pjesa 6


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Nga Bledi Mane  E prishi qetėsinė e fushatės. Filloi t’i japė gojės siē ia do zakoni, e veē pordhėve tė moshės, i dėgjojmė edhe yjneret e shpifjeve. Fiksim i ka kėto jetėt private tė robve, dhe mania pėr tė pėrgojuar, nuk i njeh frenim. Ngaqė kurrė nuk ka pasur interes askush tek ai, ngaqė nuk ka joshur seksualisht dhe shpirtėrisht asnjė femėr tjetėr pėrveē Lilit, kompenson tė kaluarėn e varfėr me tė tashmen e bollshme. Pushtetin e ka, paratė i ka, gardistėt roje me kostume turke, pronat, dete e male nuk i mungojnė, por pėrsėri nuk ndjehet rehat me veten. I rritet adrenalina vetėm kur fut hundėt poshtė ēarēafėve dhe poshtė brekėve tė kundėrshtarėve apo armiqve tė supozuar. Kontrollon si zagar i zgjebosur ēdo skutė dhe nuk ka rėndėsi nėse gjen atje poshtė prenė e tij. Shfaqet si triumfator dhe leh, leh, leh pa fund duke ia mbushur mendjen jo vetėm vetes dhe tifozėrisė sė tij, por edhe dilemės sė boshllėqeve tona.

  -“Motra jote shkėrdhehet moteleve, nėna jote fsheh skizofreninė tėnde, babai yt ka derdhur spermė nė vaginė tė gabuar, gruaja jote spiunon dhe pallohet me grekė, ty tė ngrij, ty tė shkrij, ty ta ngrij buzėqeshjen nė buzė, si shollė kėpuce ta bėj surratin, ty tė vras edhe para edhe pas 21 janarit, ti ke dashnore atė gruan me flokė, ti tjetra ke dashnor atė burrin me pantallona…”.

  U kujtohet tani se kush e pshurr llafin nga goja nė kėtė lloj mėnyre?

  Po ua tregoj unė. Djali i Ram dhe Sheqere Berishės, burri i Liri Berishės, babai i Argita Malltezit dhe Shkėlzenit…. Pra, ish- komunisti, ish- profesori, ish- mjeku, ish- presidenti i Republikės, ish- lideri i opozitės, djathtisti dhe kryeministri aktual, Sali Berisha, ka 23 vjet qė ngjalli ēdo tė vdekur dhe vdiq ēdo tė gjallė me arrogancėn e oratorisė sė tij perverse. Dhe mirė bėri. Po, po, mirė ua bėri kur gjeti njė media dhe njė opozitė aq delikate dhe frikacake sa i trembi deri nė palcė. Askush pėrballė tij, pavarėsisht kėrcėnimeve, vrasjeve dhe intrigave nuk ia ktheu reston e duhur nė kohėn e duhur. Mendonin se do e largonte koha dhe natyra, por janė bėrė pishman.

  Askush nuk u pėrball seriozisht me shpifjet e tij duke ja pėrplasur 100 fish nė fytyrė tė vėrtet e pista tė tij, duke ia zėnė nė grykė poshtėrsitė.

  Tmerroi Xhoanėn me histori helenėsh, por askush nga Nanot nuk shpifi pėr Liri Berishėn, qė pastronte biografinė si servis i pushtetarėve tė Byrosė.

  Traumatizoi Aneta Ramėn me histori tė sajuara fėmijėsh, por askush nuk ia gėrvishti brengėn e pavarrosur tė Sheqeres dhe historitė e incestit qė e ndjekin ne Familje.

  Degjeneroi Taulant Ballėn me konspiracione pėr tė motrėn, por asnjė nga Ballajt nuk ia pėrplasi nė fytyrė historitė qė tregohen tek kasollja e lopės nė Viēidol.

  Dades dhe Ruēit ua skanoi fėmijėrinė e fėmijėve tė tyre, por askush nga ata nuk ia ēoi arkivolet e viktimave tė Gėrdecit nė pragun e derės, vrarė po nga i biri i tij.

  Njė pjese amorfe tė opozitės socialiste ua bėri fytyrėn si shollė kėpuce me kėrcėnimet kanunore, por asnjė nga amorfėt nuk tentoi t’i kujtonte fytyrėn si shollė opinge tė sė bijės sė tij para dhe pas operacioneve plastike.

  Dhe atė qė nuk e bėnė ata, ne, ti, unė, ia bėri Zoti. Zoti? E ku ka kohė Perėndia tė merret me shkurret. U angazhua vetė natyra e bekuar tek i kompensoi mallkimet dhe thagmat e shpifjeve me gjėmėn nė mes tė shtėpisė. E thirri nė interpelancė natyra dhe ia numėroi tė gjitha njė nga njė.

  Si fillim e paralajmėroi, por kallkani i bjeshkės nuk e pėrfilli. Kujtoi se natyra ishte frikacake si Arvizu, naive si Sekui apo llupėse si Volfarth. Dhe gjėma i plasi. Shkėlzeni ia shkėrdheu moralin, puritanizmin, familjen dhe hipokrizinė. Goja e ligė e babait u pėshty nga togu i gėlbazave qė babai ua kishte hedhur tė tjerėve.

  Nė fillim hoqi komplekset mashkullore duke u martuar me njė Berishė, tani qė u poq si burrė gjeti dhe ai dashnore… Shėėėėėt. Doktor, mbylle halen! Morali yt mbeti si kolibet bathoriene tė palegalizuara dhe tė shėmtuara. Edhe antiplumb t’i veshėsh asaj goje, nuk ka skorbut qė t’i shpėtojė pa ta infektuar.

  Ndėrkohė po ua pėrmend njė pyetje qė mė ka munduar prej kohėsh. Tek e dėgjonin kur shante e pėrgojonte femra tė tjera, pse asnjė prej grave tė familjes apo tė PD-sė dhe qeverisė nuk i pėshpėriti te veshi e ti thoshte:

  -Mos mor burrė, mos baba, mos doktor, se na lėndon dhe ne!

  Femra si Aldo, Liria, Albana, Majlinda, Argita, Luli, Ēiljeta, Greta, Mesila, Sadija, Jozefina, Rajmonda, Erla, Grida, Jorida kopsitėn gojėn e u shkrehėn para pėrballjes me vampirin e poshtėrimit.

  http://www.gazetatema.net/web/2013/0...ak-i-rrjedhur/
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 8. #8
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  A.Bushati feat M.Baze,dyshe e forte qe hidhen sa ne nje kazan ne tjetrin!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  daniel..je ai i kreshnik spahiut ti apo tjater..

  thx qe e solle kte shkrim te qelbesires bledo mane..
  bledua eshte i ri ne mosh por nje mjeshter i madh ne djallezi..
  jan te njohura maskaralliqet e tij si mashtrus fallcifikator e trafikant.. droge e prostitucioni e vizash e pasosash..

  ka ca kohe qe eshte mobilizuar ne tema te mero bazes e se bashku me mero bazen e ate manen tjeter manajn.. zhvillojne nje detyre speciale qe kan marre nga qendra..
  sikurse dhe kreshniku.. dhe ki bledua jan vegla te neonomenkllatures polpotiste ed ruciste qose envero klosiste..
  terror dhe vetem terror zhvillon qo agjensi spiunesh e xhambazesh..

  thx daniel..
  sill prap shkrimet e blendo manes..

  ja kush eshte nje nga shoket e bled manes..

  ----

  Dritan Dajti: Pas 23 Qershorit do tregoj tė vėrtetėn e vrasjeve tė policėve
  TIRANĖ-Dritan Dajti, personi qė akuzohet pėr vrasjen e 4 efektivėve tė policisė u shpreh sot nė sallėn e gjyqit se do tė flasė pėr krimin vetėm pas datės 23 Qershor.

  “Po mė detyrojnė tė hap ‘kutinė e Pandorės’, por tė vėrtetėn pėr krimet do e tregoj vetėm pas 23 Qershorit”, tha Dajti.

  “Nėse merreni me tė afėrmit, iu bėj tė ditur se me kė keni tė bėni. Mė quajnė dritan Dajti!” tha ai duke reaguar kėshtu pas shoqėrimit qė policia i bėri njė seancė mė parė, njė tė afėrmi tė tij.
  Mė 11 Qershor, i afėrmi i Dajtit, Lulzim Muēa ėshtė ndaluar sapo ka dalė nga salla e gjyqit me urdhėr tė Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda. Burime policore bėjnė tė ditur se Muēa dyshohet tė jetė i pėrfshirė nė disa vepra kriminale tė ndodhura nė Tiranė.

  Nuk dihet ende se pėr kė adresohet ky kėrcėnim i hapur i Dritan Dajtit qė thekson se pas zgjedhjeve do hapė atė qė ai e quan ‘kuti e Pandorės”, pėr tė tronditur opinionin publik rreth tė vėrtetave.

  Dajti akuzohet se me 7 gushtit 2009 ekzekutoi efektivėt e policisė, Saimir Duēkollari, Altin Dizdari, Fatos Xhani dhe Kastriot Feskaj, pjesė e skuadrės speciale operacionale tė cilėt tentuan ta arrestonin tė shumėkėrkuarin.

  (d.b/BalkanWeb)


  Kthehu Dėrgo Printo Home
  Komento


  Dėrguar nga Denisa, Fier mė 18-06-2013 nė 14:44

  Kriminelet qe mundohen ti bejne bisht drejtesise dhe na rezervoka surpriza. Cfare do te thuash nuk surprizon njeri,Rama beri kurban 4 veta me 21 janar ti po i jepke rendesi vetes


  Dėrguar nga Darmian, Tirone (brenda unazes se vjeter) mė 18-06-2013 nė 14:42

  Amon mer amon, qe ska ngel njeri ketu pa i dit lidhjet e krimit me shtetit! Amon mre cpaskemi qene per tu mor me llafe ne si popull! Se mos boj nonjoni noj pune, po gjith diten gam-gam kot, thu ti se i interesojne nonjonit keto perlat qe nxirrni nga goja


  Dėrguar nga armando, Paris mė 18-06-2013 nė 14:36

  Po perse mbas 23 qershorit ?
  Do ti japesh ngjyrim politik vepres penale ?
  Supozojme qe ke punuar per qarqe te caktaura ( min. e pun. te brenshme, sigurimi, policia apo dhe ndonje parti politike) , kujton se do te rehabilitojne ?

  Ti tashme je karte e djegur dhe asnje nuk ka me nevoje per ty. Ta dish se nese do te lirojne , do ta bejne qe te te heqin qafe me kollaj,,, me ndonjerin si puna jote.
  Ke marr fund…mos u lodh kot...
  Keshtu eshte kur perzihet politika me krimin.


  Dėrguar nga ali baba, tirane mė 18-06-2013 nė 14:24

  Baballaret e kombit jane te korruptuar,keshtu qe nuk habitem per agje, vetem se do te shuaj kuriozitetin se deri ku shkon poshtersia e ketyre qe duhet te ishin ne vendin e Dajtit bashke me Dajtin.


  Dėrguar nga news24, tirane mė 18-06-2013 nė 14:23

  Ju te ballkanweb jeni bere cerat e Sali Berishes se vetem komente pro Sali u vendosni aty dhe ndonje tek tuk qe eshte zeri i opozites.


  Dėrguar nga cami, itali mė 18-06-2013 nė 13:58

  ky pret te vij RAMA ne pushtet harruat 97 me ZAN CAUSHIN mga GREQIA e solli RUCI me GJINUSHIN keta tipa ju duhen RAMES DHE KOKEDHIMES se ne te njejten guzhine jane gatuar mos harroni 97 keta jane te 21 janarit qe i vrane dhe kur u bene bashke me METEN u thane familjeve harrojeni 21 janarin tipa si ky ju duhen per te tjere 21 janare zgjohu o popull mos prit lugen e floririt


  Dėrguar nga lidona, tr mė 18-06-2013 nė 13:58

  Fol ti fol o maskara por burgu ka per te gjunjezur per ti puthur kembet rojes per te pare pakez drite dielli.


  Dėrguar nga florian mė 18-06-2013 nė 13:52

  Krimet stimuluese te 21 janarit nga Z.Rama qe paguan para per te hedhur pushtetin nuk mohohen nga asnjeri si dhe grevat e urise qe pagoi njerzit te dilnin te benin propagande. Jo o Z.RAma se nuk hidhet qeveria aq kollaj se edhe ky Dajti me lart mendon se do marresh ti pushtetin qe te dalin te thojne qe eshte i pafajshem po kjo qeveri qe ka pushtetin ska per ta leshuar kurre se kto njerez do vuajne deninimin e merituar deri ne fund te jetes se tyre.


  Dėrguar nga Ska Shtet, TR mė 18-06-2013 nė 13:42

  NUK KA SHTET JO, SE KTIJ DUHET ME JA KEPUT KOKEN NE SALLE TE GJYGJIT. SHTET PA KLLEQE, SHTET I DOBET QE NENSHTROHET NGA PRESIONI I KTIJ PLERE!! PER FAMILJET E TE NDJEREVE SKA NGEL GJO TJETER VEC VETE-GJYQESISE!!! ZOTI JUA BOFT MO TE LEHTE DHIMBJEN, SE PLEHRA SI KY SE MERITOJN TE HAN BUK NGA TAKSAT E MIJA!!!!


  Dėrguar nga Elma mė 18-06-2013 nė 13:41

  Lidhjet e kesaj qeverie me krimin jane te pafundme dhe kjo eshte mese e ditur tashme nga te gjithe qe kemi pare se si eshte rritur krimi ne keto 8 vite qeverisje te Saliut dhe qeveruise se tij te cilet me 21 janar vrane 4 njerez te pafajshme dhe mesazhi ishte i kuptueshmem per te gjithe kjo qeveri te vret sa here del kundra saj.

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,819
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Eh socialistet e varfer, bir te denje te prinderve te tyre komuniste. Duhet ti sulmojme kundershtaret "me fleterrufe" dhe me shpifje personale e familjare. Kjo eshte e vetmia "politike" qe na ka mbetur. Berisha peruron rruge e tunele, ne u ofrojme shqiptareve dokumentare per Berishen.

  Vetem sa kristalizoni ne mendjen e shqiptareve te thjeshte idene se nuk keni ndryshuar asgje nga keto 8 vjetet ne opozite. Dhe me kete mendje, per te fituar kini.

  Albo

  P.S Se mos beni gabimin dhe i beni profilin edhe Edi Rames e lexojne shqiptaret "kujtimet" e tij te emigracionit, se na e nxite faqen pastaj!

 11. #11
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Bledi Mane gjithmone ka qene djale me fantazi. puna eshte se ja kane blere fantazite ne nje menyre qe e ben jo me terheqese por te neveritshme ate qe ai shkruan. Sinqerisht me vjen keq per te
  What goes around---comes around

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,830

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Bledi Mane gjithmone ka qene djale me fantazi. puna eshte se ja kane blere fantazite ne nje menyre qe e ben jo me terheqese por te neveritshme ate qe ai shkruan. Sinqerisht me vjen keq per te
  Ky shkrim eshte kryekeput banal..
  Nje a dy shkrime I kam lexuar, edhe pse eshte bilbil e degjeneron si llogje kafenesh.
  Personalizht sme pelqen aspak se ca shkruan..

 13. #13
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  Ky shkrim eshte kryekeput banal..
  Nje a dy shkrime I kam lexuar, edhe pse eshte bilbil e degjeneron si llogje kafenesh.
  Personalizht sme pelqen aspak se ca shkruan..

  Toffee, une jam njeri qe terhiqem me shume nga ana artistike e shkrimeve. Them qe Bledi eshte djale me fantazi, por fusha ku ai e shfrytezon fantazine, nuk ka nevoje per trillime e per ide. ketu mendoj eshte problemi qe ai krijon ne menyre kontardiktore me talentin e tij.
  What goes around---comes around

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Bledi Mane gjithmone ka qene djale me fantazi. puna eshte se ja kane blere fantazite ne nje menyre qe e ben jo me terheqese por te neveritshme ate qe ai shkruan. Sinqerisht me vjen keq per te
  Ky blendi sikur eshte nga anet e tua sorkadhe?

  Nga ce ka bere vet portretin e tij, eshte njeri I perdorur, qe nga 91 dhe vazhdon dicka te tille. Dhe te tille shfrytzohen perhere nga padroni I radhes. Sado te verteta, qe mund te shkruaj, ai ka bere pakt me djallin.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Shoqėrohet nė polici Bledar Mane, goditi policin

  ne internet paska goxha tema per kte bledar manen..

  qenka qelbanik shum i konsumuar..
  ja cthon neper faqe te ndryshme per ekzemplarin.. bledar..  ---

  Publikuar mė 20/04/2005


  20/04/2005 TIRANĖ- Prishja e herėpashershme e orės sė mėsimit nga studenti i gazetarisė, Bledar Mane, i njohur si personazh problematik pėr uniformat blu, ka detyruar pedagogun e lėndės tė thėrrasė policinė. Efektivėt e Komisariatit numėr 1, gjatė shoqėrimit tė 30-vjeēarit nė dhomat e paraburgimit, hasėn nė kundėrshtimin me forcė tė tij. Ngjarja ka ndodhur mėngjesin e djeshėm nė Fakultetin e Histori-Filologjisė, kur Mane kundėrshtoi me fjalė vlerėsimin e pedagogut Ermal Hasimja, anėtar i KOP-it, nė lėndėn e teorisė sė komunikimit. Disa herė mė parė, protagonisti i disa ngjarjeve qė ai vetė i publikoi nė media tė ndryshme, kishte debatuar me profesorin, ku i kėrkonte vlerėsim tė drejtė. Ky i fundit i ishte pėrgjigjur se nota qė Mane kishte marrė, ishte e drejtė, pasi dijenitė e tij nuk i kalonin kufijtė e kėsaj note. Debate tė kėtij lloji janė pėrsėritur pesė herė me radhė, derisa ditėn e djeshme gjendja u acarua sė tepėrmi, kur Bledar Mane, student nė vitin e parė tė degės sė gazetarisė, filloi tė ulėriste nė mes tė klasės me fjalė tė tipit "drejtėsi". Zėri i lartė shkaktoi zhurmė tė madhe nė klasė dhe pedagogu u detyrua tė thėrriste dekanin e fakultetit, Gjovalin Grudėn, e ky i fundit lajmėroi policinė pėr tė vepruar. Fillimisht erdhi vetėm njė polic pėr tė parė gjendjen, ndėrsa Mane, sipas burimeve policore, ėshtė konfrontuar me tė. Mė pas u lajmėrua grupi i gatshėm, i cili e shoqėroi nė komisariat 30-vjeēarin, nė akuzėn e kundėrshtimit me dhunė tė forcave tė policisė dhe prishje tė qetėsisė publike. Kjo ėshtė hera e dytė pas lirimit nga burgu, qė Mane shoqėrohet nė Komisariatin nr.1.


  ---


  Keto i gjeta te nje Forum..

  --------


  Ne kete teme do te postoni c'fare dini per Permetarin Bledar Mane

  Mendimi im personal un njish


  --------------------------------------------------------------------------------
  Trafikanti shqiptar Bledar Mane, heroi i ditės nė Angli


  --------------------------------------------------------------------------------
  Me njė numėr rekord lėvizjesh tė njerėzve klandestinė nga Shqipėria, shumica me destinacion Anglinė, Bledar Mane i ka shokuar tė gjithė ata qė lexuan intervistėn nė faqet e "The Sun". Ekspresiv nė stilin e tij, tepėr diabolik, absolutisht pragmatik, ai ka vėnė nė lėvizje zyrtarėt anglezė, duke i bėrė tė mendojnė seriozisht se ēfarė ka ndodhur nė vendin e tyre gjatė kohės kur Mane i ktheu aeroportet e Anglisė nė "han pa porta", duke hyrė herė nga Azia e herė nga Europa. Nėse zėdhėnėsi i "Home Office" u mjaftua me pak fjalė, duke e komentuar intervistėn e tij me fjalėt se "ne jemi tė vendosur qė tė shkatėrrojmė grupet kriminale tė pėrfshira nė trafikimin e qenieve njerėzore", e kundėrta ka ndodhur nė zyrat e lajmeve nė gazeta dhe televizione, tė mundura nga ekskluzivja e "The Sun".

  Interesi pėr "tė penduarin" e mafias shqiptare i ka shokuar totalisht mediat britanike, tė habitura nga trysnia e bosėve shqiptarė tė krimit, por edhe nga "karriera" e pabesueshme dhe djallėzore e pėrmetarit pamja e parė e tė cilit i afrohet mė shumė njė modeli se njė krimineli. Pjesa mė shokuese pėr opinionin ishte fakti se tashmė Mane tenton tė bėj njė karrierė tė re, atė tė gazetarit, po me aq sukses sa ajo e trafikantit. Meqėnėse ishte hera e parė qė nė njė gazetė britanike publikohej dėshmia e njė personi, i cili ka punuar pėr njė grup kriminal shqiptar, ajo ka pasur efektin e saj, madje nga gazetarėt e Londrės, nė rrugėn e tyre me emėr "Flit Street", ėshtė cilėsuar si skup i radhės pėr gazetėn e mirėnjohur tabloide "The Sun". Ata, tė habitur, kanė shkuar mė tej, duke e vlerėsuar intervistėn e tij si shumė tė guximshme. "Ėshtė i habitshėm guximi i kėtij njeriu pėr tė folur nė njė gazetė britanike. Ėshtė e qartė se e ardhmja e tij mund tė jetė me rrezik. Por, unė mendoj se ėshtė me rėndėsi, qė bota tė dijė se ēfarė ndodh nė industrinė e trafikut tė njerėzve", shprehet Keith Davkants, 59 vjeē, gazetar nė tė pėrditshmen londineze "Evening Standard". Ndėrsa kolegu shqiptar i Davkants, gazetari sportiv i gazetės "Albanian Mail", 32-vjeēari Altin Sulēe, e cilėson intervistėn e Bledar Manes si rast sinjifikativ i paparė ndonjėherė. "Unė si gazetar ndihem me tė vėrtetė i habitur se si njė njeri prononcohet publikisht, duke thėnė se unė kam trafikuar mė shumė se 1 mijė qenie njerėzore. Krimi ėshtė me gjithė mend i pėrmasave tė mėdha, por sinqeritei i tij tregon se ai ka qėnė viktimė e bosėve tė krimit. Intervista e tij mbas veprės sė kryer tė lė tė mendosh se ēfarė ndodh me tė vėrtetė nė botėn e krimit". Ndėrkohė mėsohet se tė paktėn dy televizione angleze kanė kontaktuar me gazetėn "The Sun" pėr tė pasur mundėsinė e komunikimit direkt me vetė Manen. Bledar Mane, pavarėsisht se ėshtė etiketuar nga nje editorialist i Tiranės si "ekzibicionist i lindur, qė ka pėr pasion pėr kėtė, tė sfidojė edhe drurin, edhe qelitė e burgut", ėshtė kthyer dje pėr herė tė dytė nė temė bisedash, kėsaj radhe pėr gazetarėt anglezė, njėsoj siē bėri nė Tiranė, kur ai dha intervistėn e tij tė parė nė faqet e Gazeta Shqiptare. E gjithė kjo nga guximi i tij tipik i pandryshuar pėr tė folur. Ndėrkohė Bledar Mane, heroi i ditės pėr njerėzit e letrave nė Angli, i cili ka ėndėrr tė bėhet njė gazetar investigativ dhe tė rendė pas skandaleve, pohon se krahas studimit nė universitet, ėshtė duke investiguar dy skandale. Sipas tij ato do tė botohen nė faqet e shtypit shqiptar dhe tė huaj.
  Link to Post - Back to Top Logged


  albsecurity
  Guest
  Re: Bledar Mane
  « Reply #2 on May 2, 2006, 11:48pm »

  --------------------------------------------------------------------------------
  Ketu ne Shqiperi jeton nje personazh simpatik, qe quhet Bledar Mane. Prej
  rreth dy vjetesh Mane eshte bere personazh publik per shkak te disa
  denoncimeve qe i ka bere vetvetes dhe bashkepunetoreve apo eproreve te tij,
  ne trafikun e qenieve njerezore. Kritikat dhe akuzat e tij nuk lene jashte
  as policine, prokurorine dhe gjykaten. Argumenti me simpatik qe Mane
  paraqet ne cdo dalje publike te tij eshte se ai vete ka kryer ne menyre te
  perseritur, per dhjete vjet me rradhe krimin e trafikut njerezor dhe
  prokuroria nuk denjon ta degjoje deshmine e tij ne lidhje me kete, por
  vetem e akuzon dhe e padit per falsifikim dokumentesh indentifikimi, sa
  here qe ish-shefat e tij (Manes) jane bezdisur nga akuzat publike.
  Kaq, ne vend te hyrjes, per ata qe nuk jetojne ne Shqiperi.

  E pra ky z. Mane, nje dite pas gazetes greke, beri nje deshmi tjeter, qe
  mund te quhet deshmia e tij e rradhes. Me 1995 ka cuar nje cante me 1
  milion dollare te firmes Vefa ne Angli. Mallin ia ka dorezuar nje diplomati
  shqiptar... Dhe ketu fillon ajo qe meriton te quhet gjeagjeza e javes. Mane
  nuk permend emrin, por vetem inicialet e diplomatit. Gazeta Shqiptare dhe
  TV vendor News24 nuk bejne asnje perpjekje ta zbardhin identitetin e
  personazhit te historise qe tregon Mane. Dje z. Mane ishte i ftuar ne
  studion e News24 dhe madje pati nje replike verbale me korrespondentin e
  ketij TV ne Londer. Per cudi, edhe gazetari i News24 ne studio, z. Parruca,
  as korrespondenti nga Londra, z. Muhameti, nuk shkuan me tej se inicialet.
  Te shohim nese per forumistat do te jete sadopak e veshtire te zgjidhet
  kjo "enigme".

  Personi qe ka marre ne dorezim canten me 1 milion dollare te Vefas ne Angli
  1. Eshte poet i njohur.
  2. Ka qene deputet i PD ne Legjislaturen e shkurter 1991-92
  3. Ka qene zv/ambasador ne Mbreterine e Bashkuar
  4. Eshte nje nga dy diplomatet shqiptare qe kane kerkuar azil politik ne MB
  pas "ardhjes se komunisteve ne fuqi", me 1997.
  5. Ka inicialet R. M.

  Source AlbClub
  Link to Post - Back to Top Logged


  KeLcYriOtE4eVeR
  Anetar i Thjeshte

  member is offline
  Eja mblidhuni ketu, ketu,,, bashke me ne...

  Webmaster

  Babe The Night Is On Fire
  member is offline
  _*Can u feel it ...?*_
  Joined: Feb 2006
  Posts: 581
  Location: under your skin
  Karma: 17 Re: Bledar Mane
  « Reply #6 on May 6, 2006, 10:38pm »

  --------------------------------------------------------------------------------
  nuk e njoh kete tipin

  nejse pune per te
  Link to Post - Back to Top Logged

  --------------------------------------------------------------------------------

  -Do you be a legend?!?
  -You have not idea...  Universiteti Afrikan i Tiranės
  17 Korrik 2011 - 06:27
  Bledi Mane
  E mora licencėn, nuk mė vonuan shumė. Mė patėn premtuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencės (vetėm shkencė nuk bėhet nė kėtė vend, por nejse), qė menjėherė pas vendimit tė Kolegjit Zgjedhor do tė nisė pajisja me licenca zyrtare pėr institucionet arsimore private dhe bravo u qoftė, e mbajtėn fjalėn. Tu them tė drejtėn nuk mė sorollatėn shumė se unė e parandjeva kur filloi rinumėrimi i votave pėr Tiranėn qė Edi Rama “do tė humbiste” dhe tak-fak u anėtarėsova nė Partinė Demokratike. Mė kėrkuan disa favore tė vogla dhe natyrisht i premtova ministėr Myqeremit qė pranė Universitetit tim studentėt do tė mėsojnė me detyrim gjuhėt e huaja gollobordshen dhe rusishten, tekstet mėsimore dhe librat e tjerė do t’i shtyp dhe botoj vetėm te shtypshkronja e miqve tė kėshilltarit tė kryeministrit pėr arsimin Bardhyl Musai, si rektor doja tė emėroja veten, por ngaqė nuk kam dėftesė gjimnazi, ramė dakord qė si fillim tė komandoj burrin e njė shoqes sė Genc Pollos. Pėr ambiente do tė flas me Artėn e Parlamentit tė shfrytėzoj Piramidėn me kontratė 1 dollar metri katror deri sa ta prishin nga vjeshta e mė pas kam fiksim tė mė japin me qera cirkun e Tiranės. Unė Lul Bashėn e ndihmova me 100 mijė euro pėr fushatė dhe nuk do t’ia kėrkoj kėtė borxh, dua tė bėjmė klering, do t’i kėrkoj ēadrėn e Cirkut e mė pas i fus sė ndėrtuari njė pallat.

  Mė falni se harrova, nuk u prezantova fare me ju. Quhem Bledar Mane, kam mbaruar arsimin e detyruar 8 vjeēar dhe para viteve ’90 kam punuar saldator nė SMT-nė e Kėlcyrės nė Pėrmet. Shkollėn e kisha tmerr, po ēfarė t’i bėja plakut se mė ēante ******. Unė qė i vogėl kam pasur fiksim vjedhjen dhe pėr kėtė nuk ma hante qeni shkopin, jo vetėm nė rrethin e Pėrmetit, por as nė Tepelenėn fqinje qė hajdutėrinė e kanė pjesė tė etnosit dhe folklorit tė tyre. E fillova karrierėn si hajdut amator duke vjedhur kumbullat e Sheros qė kishim gjitone dhe e pėrsosa zanatin gjatė 1997-ės kur me maska nė fytyrė dhe me kallash nė duar grabisnim nga 17 makina ēdo ditė. Mė pas shkova nė Greqi se donin tė mė vrisnin disa vlonjatė ngaqė ua vrava njė shokun e tyre grabitės. Ndenja nė Athinė te miqtė e mi dhe aty bėmė shumė para tė madhe, dhrahmi me thasė sa nuk i numėronim dot. Shkėrdhenim nė bythė pleq tė kamur grekė qė kishin fiksim shqiptarėt macho leshatorė dhe herė-herė pasi i bėnim tė binin nė dashuri me ne e ua boshatisnim gjithė llogaritė bankare. Pas viti 2000 erdha nė Tiranė se nga Greqia na pėrcollėn me ceremoni, kėtu fillova punė gjasme si taksixhi, por njėkohėsisht merresha me kurva, me drogė, me shitje pistoletash e mė pas bodyguard i njė ministri qė mė kishte fiksim nga trupi im gjithė muskuj dhe tatuazhe. Ky ministri ishte dhjaks i madh dhe mė linte mua tė vendosja pėr emėrimet apo tenderat e dikasterit. Do ti qė gruaja e kėtij leshkos mė provokonte dhe unė nuk ia pėrtova, punė e madhe, unė vrimė dua. Pastaj kjo fillonte mė tregonte gjithė sekretet e familjes dhe unė si kopil i zgjuar qė jam ia pėrmendja shefit tim ministėr dhe ai nuk mė hoqi asnjėherė nga puna… Sa devėr kam bėrė atėherė, nuk e rruaja as pėr shtetin e as pėr Nanon kryeministėr. I mbajta lidhjet e vjetra tė asaj kohe dhe madje po u tregoj se edhe tani fitoj para, pėr njė nder qė i bėmė njė biznesmeni egjiptian pėr pastrim parash na i shpėrbleu me nga 500 mijė dollarė. Kam shumė pasuri kėtu nė Tiranė dhe nė Prishtinė dhe tani besoj mė erdhi koha qė ta finalizoj kompletimin e perandorisė time edhe me njė universitet privat.

  Stafin pedagogjik e kam gjetur, ato kurvat qė kisha kliente kur isha taksixhi janė bėrė tė gjitha me shkollė tė lartė dhe do i punėsoj si pedagoge. Pėr t’i dhėnė ngjyrimet e njė shkolle internacionale kam menduar qė pedagogė tė jashtėm tė kem edhe futbollistėt zezakė qė luajnė me Mamurrasin, Ersekėn dhe Peqinin. Pedagog tė sė Drejtės Ndėrkombėtare do tė punėsoj Dumdum Drogba Hamamin nga Kongo, pėr lėndėn e Diplomacisė kam zgjedhur sulmuesin e majtė Ngozi Dyrdyl Samangllasamsungun me origjinė nga Burundi, ndėrsa portierin e Ersekės Sunutllėk Rochkodan Susumi me origjinė nga Xhibuti do e kem pedagog tė jashtėm tė sė Drejtės Kushtetuese Shqiptare sepse ky ka 7 vjet kėtu dhe di shqipen ujė fare.

  Do ēel shumė fakultete, por mė i papari do tė jetė ai i mjekėsisė, megjithėse nuk kam nė dispozicion qendėr spitalore universitare njė shok i imi, mik i Lil Metės, ia mbylli gojėn Vasilit me 60 mijė euro dhe dy deodorantė antidjerse prodhuar nė Dubai. Ndėrkohė mbylla edhe njė marrėveshje me ministrin e Luftės Arben Imami, gjithė forcat komando shqiptare qė shėrbejnė nė Irak, Afganistan dhe Ēad nuk do tė paguhen me para nė dorė, por do tė regjistrohen direkt nė vitin e fundit tė juridikut dhe pas 6 muajsh do tė diplomohen. Zana Guxholli, infermierja e Doktorit mė ka premtuar qė edhe mamitė apo infermieret e spitaleve rajonale tė masterizohen pranė universitetit tim dhe pėr gati 9 muaj studimesh ato do tė paguajnė vetėm 2000 euro pėr person pėrndryshe humbasin vendin e punės.

  Mezi e prisja kėtė ditė, nuk mė zė gjumi derisa ta hap Universitetin dhe nė ceremoninė e pėrurimit tė jem nė krah tė Doktorit dhe tė dy sė bashku tė presim me gėrshėrė shiritin blu. Pėr emėrtimin e institucionit tim arsimor pyeta shumė analistė, tė cilėt kundrejt njė pagese modeste 500 euro pėr propozim mė sugjeruan emrat si: Universiteti Dollapi, Universiteti Diamanti, Universiteti Doris Pack, Universiteti Vefa, Universiteti Alieni, Universiteti shqiptaro-boshnjako-serb “Fazlliē”, Universiteti shqiptaro-holandez “Dylber Basha”, Universiteti Afrikan i Tiranės, Universiteti “No more Schengen Visa”, Universiteti “Artan Ruli&Genc Hoxha”, Universiteti “Motrat Vokshi” (jo Qiriazi), Universiteti “George W. Fushė-Kruja”, Universiteti Juridik “Ristan Kutiēkaja”… Pasi i dėgjova me ėndje tė gjitha propozimet, u mbylla nė vetvete, mora frymė thellė, tėrhoqa njė vizė dhe vendosa pėrfundimisht ta quaj UNIVERSITETI AFRIKAN I TIRANES. Si ēun me norma dhe me rregulla qė jam do tė hap edhe 2 degė tė reja pėr shokėt e mi tė burgut. Ndoshta nuk kanė inteligjencėn time tė diplomohen juristė apo ekspertė shkencash politike, por tani e tutje mund tė regjistrohen nė fakultetin e shkencave natyrore nė degėt: ndjekje majmuni me pengesa, vjedhje bananesh&votash apo administrim korrupsioni publik. Kushdo qė ėshtė i interesuar mund tė regjistrohet pa problem, pagesa sipas dėshirės. Sillni me vete 2 shoqe dhe keni tre tė drejta studimi falas. Universiteti Afrikan i Tiranės- shqiptar mos rri por vėrsulu, shqiptar!!!


  postoi: TinyActsofRebellion


  29 Komente

  alidemsi - 17 Korrik 2011 - 09:55 Permalink


  ...ē'sarkazem e bukur.......PO paska qene fanua ky Bled Trafikanti....? 5*

  venusi - 17 Korrik 2011 - 10:08 Permalink


  Nga keto fluturashkat qe leshon ky Manea,ka ndonje qe duhet te na djegi ,apo jane thjesht fishekzjarre kineze nje perdorimshe .

  alidemsi - 17 Korrik 2011 - 10:29 Permalink


  ...ven, sa per kot sa per sport, a do nje diplome nga Kristali......???? hudh leket dhe diplomen e ke ne dore bile edhe master po deshe......ja pra qe duhet te na djege...se po luhet me parate tona, ne kurrizin tone dhe te femijve tane, ne dem te te ardhmes....kkur jane bere universitetet si restorantet, e ē'pret me shume ti......universitete pa pedagoge, apo profesore, po me mesues........lol...

  6 pėrgjigje


  venusi - 17 Korrik 2011 - 10:37 Permalink


  Fatkeqesisht ,nuk je i pari qe ma thua ( mbase je i njejti ,s'me kujtohet&nbsp ...c'behet keshtu ...sa e trashe qe jam !

  Ore qe ka nje fare te drejte ai ,s'do shume mend ta kuptosh ...po gjeresa cfare s'nxjerr nga goja ky lloj robi dhe nuk e gjen gje ,kjo me ben te dyshoje ne vertetesine e cdo gjeje qe thote ky. (kam parasysh deklaratat e akuzat bombastike ,qe ka bere ky dhe me pare)

  Flm per komplimentin e mesiperm .


  alidemsi - 17 Korrik 2011 - 11:11 Permalink


  .........po gjeresa cfare s'nxjerr nga goja ky lloj robi dhe nuk e gjen gje ,kjo me ben te dyshoje ne vertetesine e cdo gjeje qe thote ky................

  ja ku ta ka dhone vete pergjigjen vete ky........  ................... Berisha nuk kėrkoi kurrė falje, nuk u bė pishman asnjėherė pėr atė fjalor qė pėrdori, megjithėse ka nė shtėpi grua, vajzė, nuse, mbesa, kushėrira, kolege, shoqe, mikesha. Edhe unė po i etiketoj lavire zonjat dhe zotėrinjtė frikacakė tė Kolegjit sepse legalizuan vjedhjen e votės time, mė shkarravitėn tė ardhmen, mė pėrdhunuan Shqipėrinė, m’i zgjatėn jetėn diktaturės dhe si tė pacipė qė janė ankohen me letra te Presidenti i Republikės qė nuk e pordhėn fare pėr 2 muaj me radhė. Ndaj ende ngulmoj se e meritojnė kėtė epitet. Nėse kėrkon Berisha falje, do kėrkoj dhe unė, nėse gjobitet Berisha pėr fyerje, mė dėnoni dhe mua. Do Zoti e lexon ndonjė ambasador kėtė protestėn time dhe ashtu si Sali Berishėn mė 22 Janar 2011 mė quan edhe mua “Burrė shteti” pse po shaj jo njė, por tetė gra plangprishėse tė prishura nga mendja. Unė nuk di tė kopjoj askėnd, jam unik, por idhullit tim Sali Berisha nuk i tundohem dot. Kur tė rritem dua tė bėhem si ai. Marshallah, ta kap me dorė se mos e marr mė sy…...................  qe eshte me gjys petlle, eshte, po vetem keta kane by...qe te flasin aēik, se ata qe kane "men" nuk flasin, se nuk ua mban sooma......


  venusi - 17 Korrik 2011 - 11:22 Permalink


  le te urojme,qe te shtohen gjys petllat ,atehere. Nje i vetem nuk na ben pune .


  alidemsi - 17 Korrik 2011 - 11:25 Permalink


  ...hahahaha, fillimi i mare gjysa e punes......lol


  zotrules - 17 Korrik 2011 - 11:27 Permalink


  ose gjysma e te keqes.

  Oranje Leeuw. - 17 Korrik 2011 - 13:08 Permalink  qe eshte me gjys petlle, eshte, po vetem keta kane by...qe te flasin aēik, se ata qe kane "men" nuk flasin, se nuk ua mban sooma...

  Ja njė rast tipik, ky gjyshi me altoparlant nė mes tė Athinės, qė nė Prill:

  http://www.peshkupauje.com/comment/reply/35335/357222

  erjoni - 17 Korrik 2011 - 10:38 Permalink


  Kush tha qe eshte sarkazem iher

  zotrules - 17 Korrik 2011 - 10:49 Permalink


  najs uan... por jo dhe aq e goditur. gjithsesi, realiteti aty eshte. do te doja sarkazma te ishte pakez me e mprehte. dhe do shkonte poshte si buke me gjalpe dhe ullinj.

  mmmm, buke me gjalpe.  ups! miremengjes popull

  1 pėrgjigje


  alproud - 18 Korrik 2011 - 00:48 Permalink


  Artikulli shume interesant me humor te kendeshem ne pjesen me te madhe.  P.S. mos keni dashur te thoni "nice one... oops?!"

  Art Changed the... - 17 Korrik 2011 - 11:16 Permalink


  Mirmengjesi vellezer tribaliste.....Mprehni shtizat,pergatisni harqet,pikturoni surratin,lidhni fort ushkuret se fillon sezoni i gjuetise...Magjistari i fistit parashikoi sezon te mire gjuetie....

  zoto.ps..buke me vaj e kripe dhe nje rrote qepe

  1 pėrgjigje


  zotrules - 17 Korrik 2011 - 11:18 Permalink


  te lumte goja!


  --------------------------------

  kaq solla per bledarin..
  qenka katandisur keq..  ..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 18-06-2013 mė 16:36

 16. #16
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Diten e mbetura me nipat dhe mbesat e tij? Po pse mer plehra komuniste mos eshte 98 vjec berisha? Po 68 eshte mer plehra. Po pse keshtu vihet ne pushtet duke share Berishen? Kjo eshte rilindja?Hajde se nder i bete Berishes me keto idiotesirat tuaja.

 17. #17
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Gazeta TEMA eshte kjo ?  "Unė nuk kam qenė nė gjendje shėndetėsore tė pranueshme pėr tė lindur fėmijė"

  Kandidati socialist pėr bashkinė e Tiranės, Edi Rama, ka mohuar nė gjyq atėsinė mbi djalin e tij Grigorin, duke akuzuar nė mėnyrė perverse bashkėshorten e vet. Nė gjyqin e zhvilluar mė 15 dhjetor 1991, Rama ka refuzuar tė paguajė pension pėr djalin e tij (nė atė kohė njė-vjeēar). Ai ka fyer, nė sallėn e gjyqit, bashkėshorten, duke e akuzuar se ai nuk ishte fėmija i vet.

  "Ti ke qenė nė plazh me prindėrit e mi kur ke mbetur shtatzanė!" - ka qenė argumenti kryesor i Ramės kundėr bashkėshortes sė tij. "Unė nuk mund tė rris fėmijėt e tė tjerėve" - ka vazhduar ai.

  Rrėfimi tronditės ka dalė nga goja e njė njeriu qė pėrpiqet tė citojė Biblėn pėr ndershmėrinė e tij morale. Rama ėshtė shtrėnguar tė bėjė akuza tė tilla kundėr babait si edhe bashkėshortes sė vet, pasi gjykata dėshmoi se fėmija ka tė njėjtin grup gjaku me tė. "Atėherė e ka me Kristaqin!" - ka thėnė ai dhe ka lėshuar sallėn e gjyqit.

  Gjyqi ėshtė zhvilluar nė dhjetor tė vitit 1991. Kryetarja e seancės, Eva Seiti, ėshtė detyruar atėherė tė ndėrpresė disa herė seancėn pėr tė pėrballuar shpėrthimet e Ramės.

  Nė procesverbalin e gjykatės thuhet se i padituri Rama, ėshtė ftohur me bashkėshorten e vet Makoēi, sapo ka marrė vesh se ajo ka mbetur shtatzanė. Sipas seancave paraprake qė janė bėrė pėr pajtim, ėshtė dėshmuar se paditėsja ėshtė fyer rėndė deri nė perversitete nga akuzat e tė paditurit Rama, i cili vazhdimisht e ka akuzuar atė se ka shkuar me babain e tij, Kristaqin, pasi ai vetė nuk mund tė lindte fėmijė.

  Ja se ēfarė thuhet nė procesverbalin origjinal tė zbardhur:

  "Pjesėmarrėsit nė proces janė bashkėshortė. Kanė celebruar martesė ligjore nė datėn 12.10.1987. Nga martesa iu ka lindur fėmija Grigor, dt.1990. Siē shpjegohet nga provat nė gjyq dy bashkėshortėt kanė pasur marrėdhėnie pėrgjithėsisht tė mira. I pandehuri ka filluar tė sillet ftohtė, kur ka mėsuar se paditėsja ka qenė shtatzanė. Nė atė kohė pra nė janar tė vitit 1990, i padituri ėshtė ftohur me tė dhe nuk kanė pasur mė marrėdhėnie. Shkak janė bėrė pretendimet e tė pandehurit se ai nuk lind fėmijė pėr arsye mjekėsore dhe nuk ka pranuar tė quhet fėmija i tij. Megjithatė i pandehuri nuk ka pranuar ekzaminime laboratorike kėshtu qė ēėshtja e atėsisė sė fėmijės nuk ėshtė nė dyshim. Paditėsja thotė se ai e ka akuzuar se gjatė verės sė kaluar ka shkuar me pushime nė Vlorė, e vetme, e shoqėruar nga prindėrit e tij, Kristaqi dhe Aneta. Kjo kohė sipas tij koinēidon me periudhėn e shtatzanisė".

  Ky procesverbal ka tė bashkangjitur shėnimet e stenografes gjatė seancės gjyqėsore me dyer tė mbyllura qė ėshtė bėrė pėr divorcin.

  Aty gjenden dhe deklaratat fatale tė Ramės kundėr babait tė vet dhe bashkėshortes.

 18. #18
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Kjo akoma me e "bukur"


 19. #19
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Citim Postuar mė parė nga Korca 123 Lexo Postimin

  Portreti i paautorizuar i Sali Berishes
  Dokumentari per Berishen ishte realizuar ne menyre te perkryer. Pershtypja ime rreth Berishes eshte se per momentin eshte politikani me me eksperience , i zgjuar , finok dhe me e rendesishmja i ''duhuri'' per te drejtuar shtetin Shqiptar. Eshte e vertete qe Berisha ka bere 100-ra gabime ne te shkuaren. Eshte me se normale nje njeri i cili nuk kish idene e politikes ne vitet 90-te , mirepo 23 vite ne politike e kane pjekur jashtezakonisht shume. Pamvaresisht moshes se tij te thyer tashme , maturia dhe eksperienca e tij kaq vite ne politiken Shqiptare e bejne ate te prakahasueshem me asnje.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 20. #20
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219

  Pėr: Portreti i paautorizuar i Sali Berishes

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Dokumentari per Berishen ishte realizuar ne menyre te perkryer. Pershtypja ime rreth Berishes eshte se per momentin eshte politikani me me eksperience , i zgjuar , finok dhe me e rendesishmja i ''duhuri'' per te drejtuar shtetin Shqiptar. Eshte e vertete qe Berisha ka bere 100-ra gabime ne te shkuaren. Eshte me se normale nje njeri i cili nuk kish idene e politikes ne vitet 90-te , mirepo 23 vite ne politike e kane pjekur jashtezakonisht shume. Pamvaresisht moshes se tij te thyer tashme , maturia dhe eksperienca e tij kaq vite ne politiken Shqiptare e bejne ate te prakahasueshem me asnje.

  pajtohem plotesisht me ty
  What goes around---comes around

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •