Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Ndahet nga jeta ish-trajneri i kombtares shqiptare Josip Kuzhe

  Ndahet nga jeta ish-trajneri i kombtares shqiptare Josip Kuzhe

  TIRAN-Sot mbrmjes e s diels, rreth ors 21:15 minuta ndrroi jet, ish-trajneri i kombtares shqiptare, Josip Kuzhe.

  Pas nj smundje t rnd, trajneri kroat Josip Kuzhe ka ndrruar jet n nj spital t Zagrebit.

  Kuzhe drejtoi pr 18 muaj kombtaren shqiptare t futbollit n periudhn 2009-2011, duke e ngritur edhe m shum nivelin e ksaj kombtareje q sht sot, kur drejtimin e mori Xhani De Biazi. Kuzheja arriti ta poziciononte Shqiprin n vendin e 50-t n renditjen e FIFA-s, duke thyer i pari rekordin deri n muajin prill t vitit 2013, kur u thye nga trajneri aktual.

  Josip Kuzhe u lind m 13 nntor 1952 dhe ndrroi jet n moshn 62 vjeare. Edhe gjat kohs q ishte trajner i ekipit ton kombtar ai ka psuar nj atak, ku u shtrua n spitalin amerikan n Tiran, madje duke e ndjekur ekipin nprmjet televizionit. Problemet e tij shndetsore vijuan edhe m pas.

  Federata Shqiptare e Futbollit i shpreh ngushllimet m t sinqerta familjes Kuzhe pr humbjen e ktij kolosi t futbollit kroat dhe jo vetm.

  (d.b/eduardilnica/BalkanWeb)
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 2. #2
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Ndahet nga jeta ish-trajneri i kombtares shqiptare Josip Kuzhe

  Rafmet paste!

  Per njerezit qe kane kontribuar per flamurin Shqiptar perhere ka vend per respekt , edhe pas vdekjes!
  Ndryshuar pr her t fundit nga angmokio : 17-06-2013 m 00:57
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •