Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-05-2013
  Vendndodhja
  london
  Postime
  16

  M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Emri: 1,.jpg

Shikime: 1827

Madhsia: 20.3 KB


  Nj studim i gjer ka treguar se sht e shndetshme t kesh fmij, ndrsa shndet m i mir sht vrejtur te prindrit t cilt kan dy fmij.
  Studimi ku jan prfshir nj milion e gjysm meshkuj dhe femra, ka zbuluar se t qenit prind ndikon pozitivisht n shndet. N fakt, t qenit prind pengon zhvillimin e disa llojeve t kancerit, si edhe smundjet e zemrs.

  Megjithat, shkenctart thon se kjo varet edhe nga numri i fmijve q kan prindrit, ndrsa sht treguar se m e shndetshme sht t kesh dy fmij, teksa mospasja e fmijve, t pasurit e nj fmije ose m shum se dy, shkakton probleme shndetsore.

  Shkenctart thon se prindrit me m shum se dy fmij kan probleme financiare dhe stres emocional, ndrsa ata q kan nj ose nuk kan fmij, jan shum t lshuar dhe iu mungon motivimi.

  Studimi ka treguar po ashtu se martesa bhet m e lumtur, m e plot dhe m kualitative kur lindin fmijt. /

 2. #2
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,835

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Pervec lumturise,te pasurit dy femije eshte kthyer edhe ne "mode" vitet e fundit.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Nje goce dhe nje djale jane vertete ne mode. Por goca do kete vella por sdo kete moter, kurse djali do kete moter por s'do kete vella. Pastaj si te tille nuk do te quhen asnjehere teze apo axhe por vetem halle apo daje.

  Me e mira do duhej te ishin 4 femije dhe ate dy goca e dy djem, e kjo do te ishte edhe e mira per natalitetin e kombit.
  Keshtu qe fillojani punes e mos e humbni kohen kot.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Keta shkencetaret nuk kane me se te merren ?Vetem budallalleqe lexoj kohet e fundit .

 5. #5
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Me e mira do duhej te ishin 4 femije dhe ate dy goca e dy djem, e kjo do te ishte edhe e mira per natalitetin e kombit.
  Keshtu qe fillojani punes e mos e humbni kohen kot.
  Fiks kshtu e mendoj dhe une......Pastaj edhe vet kto studimet se pune lekesh dhe keto me kujtohet para disa viteve kam pas lexu nje studim ku thoshte se familja me e lumtur eshte ajo me 4 femije.Tani qenka bere me dy femije...kush e di pas 5 viteve si do te dali,te besojn ne studime njerezit po deshen,lol

  Me 4 femije edhe pajtohem se eshte me idealja...kurse moda behet sipas mundesis

 6. #6
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Citim Postuar m par nga AlbaneZ Lexo Postimin
  Pervec lumturise,te pasurit dy femije eshte kthyer edhe ne "mode" vitet e fundit.
  Le te rritet pushimi i lindjes...
  Te marrin pagesa shtese per lindjen e femijes...ect ect...te stimulohen njerezit ne forma te ndryshme shife si do te ndryshoj moda

 7. #7
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,835

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Le te rritet pushimi i lindjes...
  Te marrin pagesa shtese per lindjen e femijes...ect ect...te stimulohen njerezit ne forma te ndryshme shife si do te ndryshoj moda
  Answer is....
  moda behet sipas mundesis

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Citim Postuar m par nga zAN Lexo Postimin
  Fiks kshtu e mendoj dhe une......Pastaj edhe vet kto studimet se pune lekesh dhe keto me kujtohet para disa viteve kam pas lexu nje studim ku thoshte se familja me e lumtur eshte ajo me 4 femije.Tani qenka bere me dy femije...kush e di pas 5 viteve si do te dali,te besojn ne studime njerezit po deshen,lol

  Me 4 femije edhe pajtohem se eshte me idealja...kurse moda behet sipas mundesis : D

  Pas ca viteve ndoshta do te behet, dy mace dhe dy qene.

  Ndegjova ne radio nje dialog ku dirigjohej nga nje moderatore dhe flitej per te drejten e marrjes se maces apo qenit ne vendin e punes dhe thuhej se nese koleget jane te pajtimit, atehere mundesh sipas ligjit.
  Pastaj, tregonte se sipas ligjit, nese ke macen apo qenin te semure, mund ta marresh diten e punes te lire dhe te perkujdesesh per te, si te ishte nje femije. Dhe ne ate emision flitej me nje entuziazem me te madh se sa te ishin ne pyetje femijet, mendova me vete: o kemi te bojm me nje entuziazem falso nga ana e moderatores o keta vertete kane vajt per lesh.

  Pastaj, me ka rene ne sy se dyqanet ku shiten ushqimet e kafsheve shtepiake, ne numer jane te njejta me dyqanet per ushqimin e zakonshem, ne mos qofshin te parat ne mazhorance.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 9. #9
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Pas ca viteve ndoshta do te behet, dy mace dhe dy qene.

  Ndegjova ne radio nje dialog ku dirigjohej nga nje moderatore dhe flitej per te drejten e marrjes se maces apo qenit ne vendin e punes dhe thuhej se nese koleget jane te pajtimit, atehere mundesh sipas ligjit.
  Pastaj, tregonte se sipas ligjit, nese ke macen apo qenin te semure, mund ta marresh diten e punes te lire dhe te perkujdesesh per te, si te ishte nje femije. Dhe ne ate emision flitej me nje entuziazem me te madh se sa te ishin ne pyetje femijet, mendova me vete: o kemi te bojm me nje entuziazem falso nga ana e moderatores o keta vertete kane vajt per lesh.

  Pastaj, me ka rene ne sy se dyqanet ku shiten ushqimet e kafsheve shtepiake, ne numer jane te njejta me dyqanet per ushqimin e zakonshem, ne mos qofshin te parat ne mazhorance.
  Sa qenke habit
  Entuziazmi nuk eshte aspak fallco mendoj une,kur ke nje kafsh shtepiake lidhesh fort me te,theksohet entuziazmi pastaj akoma me shume nese nuk ke femije,edhe kujdesesh per te tamam si per nje femije....nejse qe mos te flas me shume entuziazem dhe une tashi,lol

  Anyway ky ligji me pelqeka fort
  Pastaj, tregonte se sipas ligjit, nese ke macen apo qenin te semure,mundta marresh diten e punes te lire dhe te perkujdesesh per te, si te ishte nje femije.
  Do zoti ndodh me vertet *urra*

  P.S.Albanez se si u permbajta pa fol per xhesin ketu nje zot e di ,lol

 10. #10
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,835

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Me mire se e ze lemza

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Citim Postuar m par nga zAN Lexo Postimin
  Sa qenke habit : D
  Entuziazmi nuk eshte aspak fallco mendoj une,kur ke nje kafsh shtepiake lidhesh fort me te,theksohet entuziazmi pastaj akoma me shume nese nuk ke femije,edhe kujdesesh per te tamam si per nje femije....nejse qe mos te flas me shume entuziazem dhe une tashi,lol

  Anyway ky ligji me pelqeka fort
  Do zoti ndodh me vertet *urra* : D

  P.S.Albanez se si u permbajta pa fol per xhesin ketu nje zot e di ,lol

  Tani u habita me t'vertete.

  Nje kolege e punes, njehere me tha ikam 7 qene, 3 maca, 5 minje, 14 bretkoca, e do gjona tjera, nese do mund t'vish ti shiqosh una ia ktheva flm. isha ne kopshtin zologjik muajin e kaluar.
  Prej atehere, kur e shof qe e kam perballe marr rrugen ne te majte apo ne te djathte, apo kthehem prapa.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,776

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Keta shkencetaret koheve te fundit nxjerrin perfundime koti. Lumturia nuk matet me numrin e femijeve.

  Une per vete nuk ndalem me dy. E dua edhe nje vajze patjeter. Une e dua edhe nje e po me deshi zoti, ben qe te jene dy binjake........ Tri vajza!!!!!!!!!!!!!!!!Dhe do tua hidhja ne uje pastaj kete teorine shkencetareve ne fjale , do te isha me e lumtura e planetit..........
  Ndryshuar pr her t fundit nga anita340 : 17-06-2013 m 09:08
  AUTOCHTHONOUS

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Antarsuar
  29-09-2012
  Mosha
  38
  Postime
  1,424

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  mesova arsyen perse prindet e mi ishin(jane) te lumtur
  vec se, femijet e tanishem nuk jane si ato te meparshmit qe ku i leje aty i gjeje, cfare kishin ate vishnin...tani 1 sa 10 e ke...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: M t lumtur jan prindrit me dy fmij!

  Prandaj jam kaq e lumtur une?!
  Feelings change - memories don't.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •