Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,719
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Eshte mashkulli 17 vjecare dhe femra eshte me e moshuar dhe femra eshte personi qe e ka ber rezervimin ne emrin e saj. 17 vjecari nuk e ka aske te familjes.
  Hotelet te gjitha kerkojne pashaporte drajver licence kur shkon dhe merr dhome diten kur shkon ne hotel per te identifikuar personat emrat e tyre dhe shtetesine.
  Nqs 17 vjecarja eshte e shoqeruar me nje te rritur mbi 18 vjec nuk do kete problem pasi i rrituri mbi 18 vjec eshte chaperon kujdestar i 17 vjecares.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Eshte 17 vjecar (mashkull) dhe jo 17 vjecare (femer). DMTH Femra eshte me e moshuar ne moshe ndersa mashkulli eshte 17 vjecar. Personi qe ka bere rezervimin eshte femra.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 3. #23
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Po ska rendesi gjina,rendesi njeri te jete i moshes madhore

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  zANė, ti me ke thene qe duhet te bej nje flet-autorizim nga prinderit apo jo? A ekziston ndonje mundesi qe te behet flet-autorizimi ne kete forme:
  "Te shkruhet me ane te pc-s (shkrimi i diktuar nga prindi) te vihen emrat e prinderve dhe firma e tyre, pastaj te behet skenimi dhe printimi i 3 ID Cardave (te dy prinderve dhe te personit ne fjale, vajzes se cila ka bere rezervimin) dhe t'i kem me vete te printuara?"
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 5. #25
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Autorizimi behet shume thjesht,dhe keshtu sic thua ti,por mos harro se per te qene valid duhet te jete i vulosur nga organet kopetente,ndryshe nuk do kishte kuptim!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Organ kopetent a mund te quhet cdo vule e cdo avokati te qytetit, shembull?
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 7. #27
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Organ kopetent eshte cdo organ qe i ka ato kopetenca per nje gje te till.Gjykata p.sh...tani me duket se kto kopetenca i kan dhe Noterit,per avokatet nuk e di si mund te jete ne vendin ku jeton ti.Nese njef ndonje do besh mire te kontaktosh dhe te marresh kshilla

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Dakort faleminderit shume per te gjitha, cdo antare qe ka kthyer pergjigje ne kete teme.

  Tema mund te mbyllet.

  Faleminderit dhe nje here @loneeagle, zANė, the admiral, vagabondo_nyc, benseven11.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Imgap, pse nuk e merrnii ne tel. kete hotelin dhe sqaroheni? Te kerkosh nje mendim nga dilush qebka qene ne kete hotel edhte si te kerkosh gjilpeten ne kashte. Mjafton nje telefonate dhe e zgjidh dilemen tende. Se kush 17 vjec femra apo mashkulli nuk ka shume rendesi, besoj.
  Feelings change - memories don't.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  mia@, i kemi kontaktuar me ane te E-Mailit kane thene qe nuk pranojne nder moshen 18 vjecare dike qe nuk ka dike te familjes.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Gjeje ndoni hotel tjeter ku mund ti korruptoshe
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Nuk pranojne as kur kane leje nga familja e minorenit?
  Feelings change - memories don't.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Per ate s'kemi pyetur, gjithsesi nuk mendoj se do t'kete ndonje zgjidhje me ane te e-maileve apo thirrjeve telefonike. Menyra me e mire eshte kur te shkojme atje.

  Ata edhe ashtu kane thene qe parate nuk do te kthehen, vetem nese do te behet anulimi para 2 ditesh (do te kthejne vetem gjysmen e parave) por perderisa asgje nuk eshte e sigurte, nuk kemi pse ta anulojme.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Gabim keni bere qe keni bere rezervimin pa sqaruar situaten. Me telefonat zgjith pune, jo me email. Duhet te kishit fol drejtperdrejt me nje punonjes. Nese ai/-ajo vet s'do ishte kopetent te te jepte nje pergjigje, jam e sigurt qe dikush tjeter aty do mundej patjeter. Gjithsesi uroj qe gjithcka te shkoje pa probleme.
  Feelings change - memories don't.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Ke te drejte, thjesht pamundesia per te treguar moshen na ka sjellur deri ketu.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •