Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1

  Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Nga burime t mirinformuara msohet se PS do t bojkotoj zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Deklarata e bojkotit do t shpallet me 22 Qershor nga Edi Rama dhe Ilir Meta.

  N deklarat e tyre do ti mshohet faktit se nuk mund t ket zgjedhje t lira dhe nj rezultat t drejt dhe t pranueshm me kt prbrje t KQZ, se listat kane shum dublime dhe se ende shum shqiptar jan pa adres t sakt.

  Do t krkohet krijimi i nj qeverie kalimtare shumpartiake dhe t kryesuar nga kreu i LSI ,Ilir Meta, q do t siguroje t gjitha kushtet pr ndryshimin e ligjit zgjedhor, pr rikompozimin e KQZ dhe pr mbajtjen e zgjedhjeve t tjera pas nj viti.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 09-06-2013 m 14:37

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Nga burime t mirinformuara msohet se PS do t bojkotoj zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Deklarata e bojkotit do t shpallet me 22 Qershor nga Edi Rama dhe Ilir Meta.

  N deklarat e tyre do ti mshohet faktit se nuk mund t ket zgjedhje t lira dhe nj rezultat t drejt dhe t pranueshm me kt prbrje t KQZ, se listat kane shum dublime dhe se ende shum shqiptar jan pa adres t sakt.

  Do t krkohet krijimi i nj qeverie kalimtare shumpartiake dhe t kryesuar nga kreu i LSI ,Ilir Meta, q do t siguroje t gjitha kushtet pr ndryshimin e ligjit zgjedhor, pr rikompozimin e KQZ dhe pr mbajtjen e zgjedhjeve t tjera pas nj viti.
  Ide interesante...!
  Pse jo me 21 Qershor?!

  Sidoqofte, bojokotimi nuk do te ishte bllokim.
  Bojkotimi ne fund do te ishte ne favor te Berishes dhe partive tjera, pasi qe zgjedhjet do te mbaheshin, pavaresisht nese disa parti do ti bojkotonin.

 3. #3

  Pr: Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Ide interesante...!
  Pse jo me 21 Qershor?!

  Sidoqofte, bojokotimi nuk do te ishte bllokim.
  Bojkotimi ne fund do te ishte ne favor te Berishes dhe partive tjera, pasi qe zgjedhjet do te mbaheshin, pavaresisht nese disa parti do ti bojkotonin.
  Ne fakt ashtu ngjan si nje ide interesante, mirepo per kete do te bindesh vete. Eshte e sigurte qe PS nuk hyn ne zgjedhje. Edi Rama eshte mese i bindur qe nuk i fiton zgjedhjet dhe se kjo do te thoshte dhe fund i endrres se tij per karriken kryeministrore, per te cilen eshte gati qe te beje te pamunduren.
  Bashkimi me LS u pa se nuk arriti pritshmerine e pretenduar dhe nga ky shkak ai terhoqi anetaret nga KQZ, te cilet as qe mori mundimin qe ti kthente apo ti zevendesonte, ne menyre qe te permbushet detyrimi qe lind nga kodi zgjedhor.

  Ne vend te saj ai zgjodhi nje rruge te kamufluar permes se ciles desheronte qe te tregohej luajal para bashkesise nderkombetare, per te kaluar me pas ne rrugen e bojkotit gradual te zgjedhjeve, per te kulmuar me date 22 Qershor.

  Eshte e vetmja menyre per te per te mbetur ne politike!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 09-06-2013 m 16:05

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pr: Prfundimisht PS dhe aleatt e saj do t bojkotojn zgjedhjet e 23 Qershorit.

  Dydrins..

  eshte kjo deklarate e ps-se apo hamendje apo lajm i dal nga persona pran edvin metollarajt..?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •