Close

Rezultati i Sondazhit: Cila perfaqesuese mendoni se do te shpallet kampion?

Votues
14. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Brazili

  3 21.43%
 • Spanja

  5 35.71%
 • Italia

  5 35.71%
 • Uruguaji

  1 7.14%
 • Meksika

  0 0%
 • Japonia

  0 0%
 • Nigeria

  0 0%
 • Tahiti

  0 0%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
 1. #-19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Brazili kampion i Kups s Konfederatave 2013

  Kupa e Konfederatave fillon me 15 qershor dhe do te mbyllet me 30 qershor. Ne kete kompeticion marrin pjese kampionet e cdo kontinenti. Europa do te kete dy perfaqesues sepse Spanja merr pjese si kampione e botes dhe i liron nje vend Italise si nen-kampione e Europes. E njejta gje ndodh edhe me Ameriken Latine, e cila do te kete gjithashtu dy perfaqesues, Brazilin si vend organizator dhe Uruguajin si kampion ne fuqi. Tete ekipet e perfaqesuesve qe do te marrin pjese jane te ndara ne dy grupe nga ku do te percaktohen edhe ciftet gjysmefinaliste.

  Grupi A:

  1. Brazili
  2. Japonia
  3. Meksika
  4. Italia
  Grupi B:

  1. Spanja
  2. Uruguaji
  3. Tahiti
  4. Nigeria
 2. #-18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Kalendari i ndeshjeve:

  Stadiumet ku do te zhvillohen ndeshjet:

  • Cila perfaqesuese mendoni se do te shpallet kampion?

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  ItalJuveMilan
  #finoallafineforzaJuventus

 4. #-16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Kjo eshte lista perfundimtare/zyrtare e perfaqesueses se Spanjes prej 23 futbollisteve te zgjedhur nga trajneri Del Bosque per Kupen e Konfederatave.
  Portjeret: Casillas (Real Madrid), Valds (FC Barcelona), Reina (Liverpool).

  Mbrojtesit: Arbeloa (Real Madrid), Azpilicueta (Chelsea), Piqu (FC Barcelona), Ramos (Real Madrid), Albiol (Real Madrid), Monreal (Arsenal), Jordi Alba (FC Barcelona).

  Mesfushoret: Busquets (FC Barcelona), Javi Martnez (Bayern), Xavi (FC Barcelona), Cazorla (Arsenal), Iniesta (FC Barcelona), Jess Navas (Sevilla), Silva (Man City), Mata (Chelsea).

  Sulmuesit: Pedro (FC Barcelona), Cesc Fabregas (FC Barcelona), Villa (FC Barcelona), Torres (Chelsea), Soldado (Valencia).


  P.S; 9 lojtar te Barcelones

  Vamos Bara (Spanja)
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 02-06-2013 m 21:18

 5. #-15
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Stadiumet ku do luhen ndeshjet e "Kupa e konfederatave - Brazil 2013 "
  Stadiumet jane fantastik...Ndersa tifo do bejme per Uruguajin !

  Rio de Janairo - Maracana, 76.804  Fortaleza - Estadio Placido Aderaldo Castelo, 64.846  Belo Horizonte, Estdio Governador Magalhes Pinto, 62,547

  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 6. #-14
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Brasilia,Estdio Nacional de Braslia, 70,064  Salvador,Arena Fonte Nova, 55,000  Recife,Arena Pernambuco, 44,248

  Ndryshuar pr her t fundit nga qeveriablu : 06-06-2013 m 03:03
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 7. #-13
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Uruguay  Kampion boteror : 1930,1950
  Kampion Copa America : 15 here !! , 1916,1917,1920,1923,1924,1926,1935,1942,1956,1959, 1967,1983,1987,1995,2011
  Renditja ne FIFA : 17

  Selektor : Oscar Tabarez

  Portier : Fernando Muslera -Galatsaray ; Martin Silva - Olimpia Paragvaj
  Mbrojtes : Scotti (Nacional),Pereira (Benfica),Diego Lugano (Malaga),Diego Godin (At. Madrid),Coates (Liverpul),Martin Kaseres (Juventus),Aguirregaray (Penarol)
  Mesfushe: Gonzales (Lazio),A.Pereira,Gargano (Inter),Rios (Palermo),Perez (Bologna),Rodrigez (At.Madrid),Ramirez (Sauthempton),Lodeiro (Botafago),Eguren (Libertat)
  Sulmues : Luis Suarez (Liverpul),Edison Cavani (napoli),Diego Forlan (Internacional,Brazil),A.Hernandez (Palermo)

  16.Qershor / Spanje - Uruguaj
  20.Qershor / Nigerija - Uruguaj
  23.Qershor / Uruguaj - Tahiti

  Vamos Uruguay...
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 8. #-12
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Patjeter qe do fitoje Brazili...

  Brazil 2013 Cofenderations CUP:  Portiere: 1 JEFFERSON (So Paulo), 12 JULIO CESAR (Quens Park Rangers), 22 DIEGO CAVALIERI (Fluminese)

  Mbrojtes: 2 DANI ALVES (Barcelona), 3 THIAGO SILVA (PSG) 4 DAVID LUIZ (Chelsea), 6 MARCELO (Real Madrid), 13 DANTE (Bayern Munich), 14 FILIPE LUIS (Atletico de Madrid), 15 JEAN (Fluminese), 16 REVER (Atltico Mineiro)

  Mesfushore: 5 FERNANDO (Grmio), 8 HERNANES (Lazio), 17 LUIZ GUSTAVO (Bayern Munich), 18 PAULINHO (Corinthias)

  Sulmues: 7 LUCAS (PSG), 9 FRED (Fluminese), 10 NEYMAR (Barcelona) 11 OSCAR (Chelsea), 19 HULK (Zenit), 20 BERNARD (Democrata-SL), 21 LEANDRO DAMIAO (Internacional), 23 JADSON (So Paulo)

  PERPARA BRAZILI
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 9. #-11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Sonte ne ora 21:00 starton Kupa e Konfederatave,
  ndeshja e pare qe do t'a bej hapjen zyrtare te ketij kompetiocioni eshte; Brazil - Japoni


 10. #-10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  GRUPI A:

  Rezultatet e ndeshjeve te para:

  Brazil 3-0 Japan
  Mexico 1-2 Italy


  Klasifikimi:

  Ndeshjet e radhes:

  19/06 21:00 (Fortaleza) Brazil - Mexico
  19/06 00:00 (Recife) Italy - Japan

 11. #-9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  GRUPI B:

  Rezultatet e ndeshjeve te para:

  Spain 2-1 Uruguay
  Tahiti 1-6 Nigeria


  Klasifikimi:
  Ndeshjet e radhes:

  20/06 21:00 (Rio De Janeiro) Spain - Tahiti
  20/06 00:00 (Salvador) Nigeria - Uruguay

 12. #-8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Citim Postuar m par nga qeveriablu Lexo Postimin
  Ndersa tifo do bejme per Uruguajin !
  Vamos Uruguay... :-D
  Ngushellime qeverie


  P.S; Si me lujt ekipi i Barcelones, jo kombetarja e Spanjes. lol
  Vamos!


 13. #-7
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Per here te pare po shoh nje Brazil qe me ben te shpresoj qe kur ne stolin e kombetares se Brazilit eshte ulur Dunga e deri me sot. Erdhi Dunga dhe na beri nje Brazil alla Europa i cili nuk funksionoi per asnje moment. Erdhi Menez pas tij dhe se fare beri askush nuk e kuptoi. Vetem akuza per lojtare te mare ne kombetare nepermjet pagesave dhe humbje e barazime nga ndeshja ne ndeshje. Qe kur ka ardhur Skolari ka ndryshuar ekipi, megjithate mbetet ende shume pune per t'u bere. Brazili ka rene jashtezakonisht shume ne pozitat nderkombetare, aq sa nuk e di kur mund te kete qene ne te tille renditje boterore me perpara.

  Eshte e turpshme qe ne renditjen e fundit te bere nga FIFA, Brazili gjendet ne vendin e 22-t, i lene pas nga ekipe si Greqia, Zvicra, Bregu i Fildishte, Bosnje Hercegovina qe s'kane piken e lidhjes me historine e futbollit, apo nga Kroacia, Kolumbia, Ekuadori, Rusia, Belgjika e Danimarka. Pavaresisht se Brazili nuk luan ne eleminatore te Boterorit, ka eshte disavantazh per piket e renditjes boterore, Brazili s'ka arritur te fitoje as ndaj Gjermanise, as ndaj Italise, Anglise e shume ekipeve te tjera edhe ne ndeshjet miqesore qe ka zhvilluar.

  Shpresoj shume qe dora e Skolarit te ndihet dhe Brazili te rikthehet aty ku e meriton.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 14. #-6
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Super Neymar. Shenon serish nje super gol nga hyrja e zones si dhe ben nje penetrim fantastik brenda zones sr Meksikes dhe nxjerr te lire sulmuesin J per te shenuar. Brazili ne rrugen e duhur...
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 15. #-5
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013  Art dribling ... Ne Barcelone munde te jete edhe me i mire,do luaj ne ekipin i cili gjithmon sulmon,ne cdo ndeshje do e kete topin ne kembe 60 + dhe loja zhvillohet kryesisht para portes kundershtare.
  Te gjitha parakushtet i ka qe te behet i shkelqyeshem : ka shpejtesine,teknike,intelegjencen futbollistike,... por duhet te luaj 1-2 sezone ne Barcelone per te thene dic konkrete per lojen e tij.
  Prap,Europa eshte dic tjeter nga futbolli ne Brazil !
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 16. #-4
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Spanje - Tahiti 10 : 0

  Nigerija - Uruguaj 1 : 2

  ... Lugano

  ... Forlan

  Ndeshjet e rradhes : Spanje - Nigerija, Uruguaj - Tahiti... Uruguajit i duhet vetem fitore e thelle ( + 5-6 gola ) per te shkuar tutje (playoff) ,cka nuk eshte problem me nje kundershtar si Tahiti.
  Ndryshuar pr her t fundit nga qeveriablu : 20-06-2013 m 21:16
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 17. #-3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Citim Postuar m par nga qeveriablu Lexo Postimin
  Art dribling ... Ne Barcelone munde te jete edhe me i mire,do luaj ne ekipin i cili gjithmon sulmon,ne cdo ndeshje do e kete topin ne kembe 60 + dhe loja zhvillohet kryesisht para portes kundershtare.
  Te gjitha parakushtet i ka qe te behet i shkelqyeshem : ka shpejtesine,teknike,intelegjencen futbollistike,... por duhet te luaj 1-2 sezone ne Barcelone per te thene dic konkrete per lojen e tij.
  Prap,Europa eshte dic tjeter nga futbolli ne Brazil !
  Neymar-Messi, tsunami per cdo ekip kundershtar. :D

  Deri me tani, Neymar eshte lojtari me i mire ne Kupen e Konfederatave. Ne te dyja perballjet eshte shpallur lojtari i ndeshjes.
  Pervec lojes te mire qe ka treguar, ka shenuar dhe dy super-gola. Assisti ne gif-foto eshte spektakel. :)

  Neymar goal vs. Japan  Neymar goal vs. Mexico


  Citim Postuar m par nga qeveriablu Lexo Postimin
  Uruguaj - Tahiti... Uruguajit i duhet vetem fitore e thelle ( + 5-6 gola ) per te shkuar tutje (playoff) ,cka nuk eshte problem me nje kundershtar si Tahiti.
  Kjo vlen vetem nese Nigeria fiton ndaj Spanjes. Por nuk besoj se ka per te ndodhur kjo gje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 21-06-2013 m 21:52

 18. #-2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  GRUPI A:

  Rezultatet e ndeshjeve te dyta:

  Brazil 2-0 Mexico
  Italy 4-3 Japan  Klasifikimi:

  Ndeshjet e radhes:

  22/06 21:00 (Salvador) Italy - Brazil
  22/06 21:00 (Belo Horizonte) Japan - Mexico  P.S; Brazili dhe Italia e kane siguruar kualifikimin per ne gjysmefinale.
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 22-06-2013 m 20:55

 19. #-1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  GRUPI B:

  Rezultatet e ndeshjeve te dyta:

  Spain 10-0 Tahiti
  Nigeria 1-2 Uruguay  Klasifikimi:

  Ndeshjet e radhes:

  23/06 21:00 (Fortaleza) Nigeria - Spain
  23/06 21:00 (Recife) Uruguay - Tahiti


  Spanja e ka siguruar kualifikimin per ne gjysmefinale.
  P.S; Fitorja e Spanjes me rezultat 10-0 eshte me e larta ne histori te Kupes se Konfederatave.
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 22-06-2013 m 20:55

 20. #0
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pr: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

  Nderkohe Brazili ka vrndosur nje rekord te papare ne Kupen e Konfederatave: numeron plot 9 fitore radhazi ne kete kompeticioni. Duke filluar qe nga gjysmefinalja e vitit 2005 ndaj Gjermanise, finalen ndaj SHBA po kte vit. Kupen e Konfederatave te vitit 2009 e fitoi duke fituar te 5 takimet. Ne kte kupe konfederatash ka arritue 2 fitore ne 2 ndeshjet e para. Shpresoj qe ky rekord te thellohet me teper me te tjera fitore.

  Forca Brazili
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •