Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 88
 1. #1
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816

  Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Shkelqim Shqiptaresh - Elhaida Dani  Kėngėtarja shqiptare Elhaida Dani ėshtė shpallur fituese e “The Voice of Italy”. Ajo ka mundur qė tė marrė 72% tė votave tė publikut.
  Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.
  Ky ishte ediocioni i parė i “The Voice of Italy” dhe organizohej nga Rai Due. Spektakli ka ngjallur interes tė madh jo vetėm nė Itali, por edhe nė Shqipėri, pikėrisht pėr shkak tė Elhaidės, e cila u ka dhuruar njė gėzim dhe krenari tė madhe shqiptarėve.  Te lumte !
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
  Shkelqim Shqiptaresh - Elhaida Dani  Kėngėtarja shqiptare Elhaida Dani ėshtė shpallur fituese e “The Voice of Italy”. Ajo ka mundur qė tė marrė 72% tė votave tė publikut.
  Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.
  Ky ishte ediocioni i parė i “The Voice of Italy” dhe organizohej nga Rai Due. Spektakli ka ngjallur interes tė madh jo vetėm nė Itali, por edhe nė Shqipėri, pikėrisht pėr shkak tė Elhaidės, e cila u ka dhuruar njė gėzim dhe krenari tė madhe shqiptarėve.  Te lumte !
  E mrekullueshme!!!!!!!
  P.S. Ky postim nuk nxit reagimet ne ket forum,na sjell ndonje lajme nga kronika e zeze dhe do mblidhen disa si mizat ne bajge

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  453

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  I lumte!
  I uroj suksese te metejshme .

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Bravo,e nderoi gjithe Shqiperine..

 5. #5
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Fantastike. I uroj shume fat kesaj vajze shqiptare kaq te talentuar. Na e zbardhi faqen.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  ka shkelqyer mbrem,trajneri vet e quante diamant.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Teta,

  Po ti kendon me korin?

  Apo Je soliste?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  sipas Faik Konices populli shqipetar njesohet si individualist.
  keshtu qe nuk kam ndjer veten nojhere mutante e fisit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 31-05-2013 mė 06:37

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Fitoi elhaida?
  Good for her!
  Nuk e kuptoj se si mund te me interesoje mua ky lajm, apo te "ndihem krenar qe jam shqiptar" meqe nje kengetare shqiptare fitoi voice of italy. Krenaria eshte per arritjet personale e jo per arritjet e dikujt tjeter.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  ja po ta shpjegoi une pse duhet te ndjehesh krenar
  per formimin e nje puzzle duhen pjesezat e saj e te kesh nje tersi

  kshu per Italianet dhe per popujt tjer kudo qe jane,nje shebull i mire si kjo e Elhaidas,e shembuj te ngjajshem ju ndihmojn te fitojn nje botkuptim ndryshe dhe kendveshtrim pozitiv per Shqipetaret,
  jo vetem nga pjesezat e hajnive,vrasesve mafijasheve qe gjithmon kan ndikuar qe botkuptimi te jet negativ per popullin tone.
  Prandaj cdo levizje ,cdo sukses i gjithe secilit nga ne ne arenat nderkombetare eshte si nje pjesez pozitive ne llogarine e Shqipetarve.
  Ka mundesi te mos ju mbushet mendja me kete shpjegim,por te jeni te sigurt se asnje nuk do ta permend emrin e goces pas nje kohe,por do thon :se vjet apo ne vitin 2013 ka fituar shqipetarja voice of Italia

  secili nga ne eshte ambasador i shtetit te vet,qe hapin e par jasht kufinjeve shtetror-vath ne vesh!

  urime edhe njehere goces.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 31-05-2013 mė 08:12

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-02-2013
  Vendndodhja
  Diku nė Europe
  Postime
  6

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Urime .. ishte e shkelqyshme .. me plote merite e more ēmimin '' The voice of ITALY''

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Te lumte Elhaida!
  AUTOCHTHONOUS

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
  Shkelqim Shqiptaresh - Elhaida Dani


  Kėngėtarja shqiptare Elhaida Dani ėshtė shpallur fituese e “The Voice of Italy”. Ajo ka mundur qė tė marrė 72% tė votave tė publikut.
  Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.
  Ky ishte ediocioni i parė i “The Voice of Italy” dhe organizohej nga Rai Due. Spektakli ka ngjallur interes tė madh jo vetėm nė Itali, por edhe nė Shqipėri, pikėrisht pėr shkak tė Elhaidės, e cila u ka dhuruar njė gėzim dhe krenari tė madhe shqiptarėve.

  Te lumte !

  kesaj vajze i lumte, e i uroj te ngjitet sa me lart duke na dhene momente te bukura artistike.

  sa per dhurimin krenarise ndaj shqiptareve, te kujtoj se, Ti dhe te tjeret qe ndihen si ty, nuk keni bere asgje per tu ndjere krenare.
  nuk mund te ndihesh krenar me meritat e tjetrit.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  ja po ta shpjegoi une pse duhet te ndjehesh krenar
  per formimin e nje puzzle duhen pjesezat e saj e te kesh nje tersi

  kshu per Italianet dhe per popujt tjer kudo qe jane,nje shebull i mire si kjo e Elhaidas,e shembuj te ngjajshem ju ndihmojn te fitojn nje botkuptim ndryshe dhe kendveshtrim pozitiv per Shqipetaret,
  jo vetem nga pjesezat e hajnive,vrasesve mafijasheve qe gjithmon kan ndikuar qe botkuptimi te jet negativ per popullin tone.
  Prandaj cdo levizje ,cdo sukses i gjithe secilit nga ne ne arenat nderkombetare eshte si nje pjesez pozitive ne llogarine e Shqipetarve.
  Ka mundesi te mos ju mbushet mendja me kete shpjegim,por te jeni te sigurt se asnje nuk do ta permend emrin e goces pas nje kohe,por do thon :se vjet apo ne vitin 2013 ka fituar shqipetarja voice of Italia

  secili nga ne eshte ambasador i shtetit te vet,qe hapin e par jasht kufinjeve shtetror-vath ne vesh!

  urime edhe njehere goces.
  U lodhe kot o teta Teta se une i qendroj atyre pakez parimeve qe kam, dhe kjo eshte qe njeriu nuk mund te jete krenar per arritjet e te tjereve. I vetmi rast eshte kur nje pjesetar i familjes eshte krenar per pjesetarin tjeter ne momentin qe ka dhene kontributin e duhur, si psh nje prind qe rrit nje femije etj etj.

  Tani llogjikisht nese ti i jep vetes te drejten per te qene krenare per elhaiden, atehere lind pyetja: A ndihesh ti e turperuar se nje x shqiptar eshte pedofil? Psh ai rasti atij pedofilit qe ishte para nje muaji, a duhet te ndihemi te turperuar meqe ai pedofili eshte shqiptar? Apo ne ato momente i nderpret te gjitha lidhjet patriotike dhe thua "ai eshte kafshe dhe nuk ka lidhje me ne".
  Pikerisht nese ti nuk merr dot fajin e te tjereve as moralisht as ligjerisht, atehere pse ia ben qefin vetes dhe behesh krenare per arritjet pozitive te dikujt tjeter? Nuk mund te zgjedhesh, ose i merr te gjitha persiper, pra dhe krenarine dhe turpin, ose mos merr asnjeren.

  E kam gabim?

  Dhe meqe jemi ne teme dhe kam ca kohe qe ia bej vetes pyetjen, ēfare lloj emri eshte "Elhaida"? Nuk me duket emer shqip.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Fitoi elhaida?
  Good for her!
  Nuk e kuptoj se si mund te me interesoje mua ky lajm, apo te "ndihem krenar qe jam shqiptar" meqe nje kengetare shqiptare fitoi voice of italy. Krenaria eshte per arritjet personale e jo per arritjet e dikujt tjeter.
  Nuk ju kuptoj pse nervozoheni,keni mund te anashkaloni lajmin, nuk ju eshte adresuar juve personalisht.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  kesaj vajze i lumte, e i uroj te ngjitet sa me lart duke na dhene momente te bukura artistike.

  sa per dhurimin krenarise ndaj shqiptareve, te kujtoj se, Ti dhe te tjeret qe ndihen si ty, nuk keni bere asgje per tu ndjere krenare.
  nuk mund te ndihesh krenar me meritat e tjetrit.
  Nese do te ishte ashtu si thua ti, atehere postimi i cfardo vepre te keqe te ndonje shqipetari, sic e ben ti shpesh, do te ishte e pakuptimt dhe humbje kote e kohes...
  Sepse, nese nuk mund te ndihemi krenar per meritat e tjetrit, atehere nuk kemi as pse ta ndihemi keq apo ne cfaredo forme pergjegjes per veprat e kqia te cilitdo shqipetar.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin

  Dhe meqe jemi ne teme dhe kam ca kohe qe ia bej vetes pyetjen, ēfare lloj emri eshte "Elhaida"? Nuk me duket emer shqip.
  Eh ketu na qenke problemi

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  ...
  Nuk mund te zgjedhesh, ose i merr te gjitha persiper, pra dhe krenarine dhe turpin, ose mos merr asnjeren.

  E kam gabim?
  ...
  Jo, nuk e ke gabim...
  Ashtu edhe ndodh ne realitet.
  Pavaresisht faktit se te gjithe njerezit (jo vetem shqipetaret) preferojne qe veprat e kqia te nje bashkekombasi ti indiividualizojne dhe ato te mirat ti shoqerizojne. Nderkohe qe jo-shqipetarer apo armiqte e shqipetareve tentojne ta bejne te kunderten: Veprat e mira i individualizojne dhe ato te kqiat i shoqerizojne.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Jo se ne fitojme gje personalisht xfiles por prape nuk eshte keq te krijohet pershtypja qe pervec shitesa femrash, hajduta kemi dhe ca ane te mira. Vet se kam ndjek the voice of Italy por urime vajzes e suksese te metejshme!
  Feelings change - memories don't.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011

  Pėr: Elhaida Dani fiton "The Voice of Italy"

  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  kesaj vajze i lumte, e i uroj te ngjitet sa me lart duke na dhene momente te bukura artistike.

  sa per dhurimin krenarise ndaj shqiptareve, te kujtoj se, Ti dhe te tjeret qe ndihen si ty, nuk keni bere asgje per tu ndjere krenare.
  nuk mund te ndihesh krenar me meritat e tjetrit.
  cfar problem keni ju me ate se si ndjehen te tjeret?!

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •