Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Dedikim te pa arrtishmes.....

  DEDIKIM TE PA ARRITSHMES....

  Ti ke njė botė plot jetė e dritė
  Qė nuk njeh Ligj tė Gravitetit
  Aty strehon gjithė dashuritė
  Me dimensionet e njė Planetit.

  Je Galaktika e zemrės time
  Ti je e embėl, je det me mallė.
  Ti vargu im nė vjerrshėrime
  Sa fort tė dua...nuk gjej dot fjalė!

  Mė vjen nė varg si Metaforė
  Herė mė buzqesh dhe herė mė qan...
  Herė djeg si prush, herė ngrin si borė
  Herė nis gjėmon si oqean...

  Por ja qė ditėt kalojnė menduar
  Dhe netėt thinjen...ikin e shkojnė
  Ti shpirt i bardhė i dashuruar
  I bėn poetėt tė tė kėndojnė

  Se je e bukur deri nė dhimbje
  Je aq e mirė nė pafundėsi...
  Mė vjen nė strofė dhe vargėzime
  Me syt e etur pėr dashuri...

  Dhe shtrihesh bukur e madhėshtore
  Mallin e shpirtit e bėn jorgan.
  Me njė mesazh zemrėn ma morre
  Me dashuri borxhin m’a lan..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Zoteri, eshte privilegj te te lexosh! Per moshen qe ke(me fal kundrimin e pashfrenuar dhe paragjykues) te shkruash me kete lloj pasioni per 'te vetmen arsye...' per te cilen merr nje fare kuptimi kjo bote, eshte me te vertete e admirueshme! (Megjithese kjo jete eshte shume pak per cfaredo lloj 'ngopjeje' te shpirtit. Me sa duket 'e pertejshmja' eshte shpresa jone e fundit! Lol)

  Cfare i paske bere vargut!! e ke kthyer(shnderruar) ne nje bote, ku njeriu eshte Zoti(krijuesi) vet!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  EXODUS
  Ju falenderoj perzemersisht. Ja qe mosha nuk me pengon t'i thur vargje ndjenjes universale te dashurise........Ju falenderoj.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  UNĖ DO TĖ IK

  Do tė hapet qielli, do tė hapet toka
  Brenda t’mė marrin porsi fėmi,
  Do t’mė fshikullojė erė e veriut
  Dhe tė mė fikė porsi qiri!

  Do tė lė gjurmė nė jetėn tėnde
  Gjurmė aq tė thella sa njė greminė,
  Tė mbash nė mend tėrė jetėn time
  Tė kujtosh nė mua burrin dhe fėminė!

  Pastaj kur tė ik dhe mė tė mos jem
  Peng do ua lė veē poezinė,
  Qė ta kujtoni vuajtjen time
  Njė jetė tė tėrė por pa rininė

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Tanės sė pa arritshme....


  Balladė dashurie  Pyes dritėn e mėngjesit,
  pyes qiellin, detin blu
  Pyes lulet e mimozės,
  pyes njerzit gjithashtu

  Pyes shiun edhe erėn,
  zogjt e lirė qė fluturojnė
  Tė gjith heshtin ulin kokėn,
  asnjė lajm jo nuk ma thonė

  Pyes vehten i hutuar,
  qė po endet nė vetmi…
  Si mė iku lart tek engjejt ?
  Zemėr copė me lot nė sy…

  Si e lash dhe si e humba
  gjysmėn time mė tė mirė ?
  E kėrkojė mes psherėtimave
  nėpėr dritė dhe errėsirė…

  Ah tė mundja tė gjith botėn
  vetėm ty do ta dhuroja
  Prap tė nisja nga e para
  vetėm ty do dashuroja!

  Ty qė mbaje brenda shpirtit
  dritėn e gjithė Universit
  Ike shpirt u bėre engjėll,
  atje lart me tė pavdekshmit.

  Rendin ditėt, ikin netėt,
  unė tė pres tė vish nė endėrr
  Ti mė ike zemėrmadhe,
  por nga pas e le njė zemėr


  Eja tė puth syn’ e bukur,
  e tė them vetėm dy fjalė
  Eja shpirt e bėju flutur
  Eja se po digjem mallė…

  Sa tė kisha pranė e gjallė
  asnjėherė nuk e kuptova
  pse s’ti thashė ato dy fjalė
  qė njė jetė tė adhurova

  Tok me engjėjt tė ndjej afėr
  atje lart me Perėndi
  Eja tė tė shoh nė endėrr
  Mbretėresh pa mbretėri

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Dedikim te pa arritshmes.....  KU TA GJEJ !?...


  Hej !...
  « Ku t’a gjej unė erėn tėnde !?…. »
  Pyetja nė shpirt mė shqetėsoj…
  Pyetja – mendova, - mė del nga zemra…
  Tani forca, pėrgjigju!… se koha kaloj!

  E vura gishtin tek plaga e sapohapur
  Arrnuar me fasho psherėtime dhe malli
  E prekja pa mėshirė plagėn e pėrgjakur
  Qė pėrgjigja tė dilte e sinqertė…e jo nga halli.

  Kėrkoja tė nuhasja erėn tėnde vetiake
  dhe aty brenda shpirtit pėrgjigjen tė mirrja…
  ēudi…pėrpjekjet e mija dėshtake
  nga thellėsitė e shpirtit erėn tėnde nxirrja!

  Pėrse tė bėj pyetje TY zogu i pranverės
  Qė strukesh pranė meje e lumtur!?
  S’e ndjen erėn time qė rri prapa derės
  dhe pret e rrėnqethur njė fjalė, pėr t’u futur?!

  Rrėmo plagėt e tua qė kullojnė dashuri
  Pastaj vur melhemin e mallit tė pėrzhitur!…
  Dhe pyetmė e dashur, pyetmė pėrsėri:
  ku t’a gjej erėn tėnde, nga mungesa…grisur!

 7. #7
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  C'kenaqesi te prekesh ne lexim vargun tuaj Agim! Faleminderit qe na sperkat me aromen e pa krahasueshme te poezise dashurore!

  Pershendetje i nderuar!
  What goes around---comes around

 8. #8
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Kenaqesi te lexosh keto vargje.
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin
  Dedikim te pa arritshmes.....  KU TA GJEJ !?...


  Hej !...
  « Ku t’a gjej unė erėn tėnde !?…. »
  Pyetja nė shpirt mė shqetėsoj…
  Pyetja – mendova, - mė del nga zemra…
  Tani forca, pėrgjigju!… se koha kaloj!

  E vura gishtin tek plaga e sapohapur
  Arrnuar me fasho psherėtime dhe malli
  E prekja pa mėshirė plagėn e pėrgjakur
  Qė pėrgjigja tė dilte e sinqertė…e jo nga halli.

  Kėrkoja tė nuhasja erėn tėnde vetiake
  dhe aty brenda shpirtit pėrgjigjen tė mirrja…
  ēudi…pėrpjekjet e mija dėshtake
  nga thellėsitė e shpirtit erėn tėnde nxirrja!

  Pėrse tė bėj pyetje TY zogu i pranverės
  Qė strukesh pranė meje e lumtur!?
  S’e ndjen erėn time qė rri prapa derės
  dhe pret e rrėnqethur njė fjalė, pėr t’u futur?!

  Rrėmo plagėt e tua qė kullojnė dashuri
  Pastaj vur melhemin e mallit tė pėrzhitur!…
  Dhe pyetmė e dashur, pyetmė pėrsėri:
  ku t’a gjej erėn tėnde, nga mungesa…grisur!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  artist i madh je o Agim !

  rrofsh..

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2013
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Vargje te bukur dhe plot ndjenje...

 11. #11
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  agim..

  shpesh here plaku im thoshte se kukesin e drejtuan dhe e moren neper kembe shume njerez por nje burre e drejtoj me nder dhe krenari ..e ai ishte malsori prej mirdite babai jot..shpesh here me thot qe ku ka qene ka me qene..me vjen mire qe e mban me nder emrin bir i dikujt..eshte shume e veshtire kjo gje..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Z.Agim! Eshte kenaqesi t'ju lexosh ju...vargje te kendshme qe i kendojne ndjenjes me te bukur qe Zoti i ka falur njeriut, dashurise...eshte privilegj te shkruash aq bukur sa ju , poezine , aftesi qe nuk ju ka munguar dhe s'besoj t'ju mungoje kurre...bukur i kendoni mungeses se te dashures suaj te zemres qe tashme eshte ...engjell!Suksese Z.Agim!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Poeti i madh i rinise time por edhe i mijera te tjereve.
  Dashurise i kendojne vetem njerzit me shiprt te mire dhe te madh.
  Urime miku im!

 14. #14
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Respekt Agim! Vetėm ti di ta qash muzėn me lot. Ndjenjėn e vė nė pah tė gjallė.

  Dedikim tė pa arritshmes;

  Dy zemra, njė tik-tak
  nė njė symphony
  Love has no limits

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2012
  Vendndodhja
  Rrefugjat ne vendin tim ...
  Postime
  992
  Faleminderit
  14
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  O Agim ti je i Madhnueshem !
  Je vete Universi dhe e Paarritshmja !
  fjalet e tua vertet te amshueshem
  si nje penelate e hedhur nga pershpirtja.

  Sa here te lexoj me ngulmim
  me ze trishtimi i mediokritetit tim !
  Dhe si nje indian i shenjtnum
  floririn me xhama e ndrroj dhe une !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga violativo : 11-06-2013 mė 04:41

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-07-2013
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Qenke budall fare idiot ske iden me thur poezi ngele me kopju nga dikush tjater i ke ort e shkurtna....

 17. #17
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Dedikim te pa arrtishmes.....

  Citim Postuar mė parė nga luleborae Lexo Postimin
  Qenke budall fare idiot ske iden me thur poezi ngele me kopju nga dikush tjater i ke ort e shkurtna....
  hahahahahhahahahahahah..te paska perdore aq keq agimi sa qe te paska lene me pasoja ne tru..nuk ke lene teme pa shkruar kunder tij sa qe vertete je bere per tu meshiru..a kaq shume te ka perdore agimi sa qe nuk po te hiqen pasojat e..keshtu eshte kur je debile..te perdorin te tjeret si tju vije qejfi...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •