Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 43
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-11-2011
  Postime
  21

  Unhappy Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Kam marre nje qen te vogel pekinez (8 javesh) keto 2 dite. Problemi qendron se urinon dhe ben pis vend e pa vend ne shtepi? Si duhet ta mesoj qe te mos ndose neper shtepi? Sa kohe duhet per ta mesuar dhe cfare eksperince personale keni? Nqs me ndihmoni me sa me shume detaje sepse ngela me lecke ne dore Faleminderit paraprakisht. (duhet t'i blej ndonje kuti ku duhet te urinoje apo te shkoje ne pllaken e dushit ne banjo?)

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  http://tipnut.com/how-to-train-a-dog...y-in-one-spot/

  -----
  Nje komshi qe kam ketu afer ka nje qen te madh bulldog
  dhe nje qen te vogel chi-ua-ua
  Ky chi-ua-ua eshte qen shume I poshter shume nevrik skilipets
  U leh te gjitheve qe sheh me shume pasion dhe nerva sikur ja ke borxh.
  Ka nje attitude shume te qelbur,lol
  Qeni chi-ua-ua eshte si ky ketu

  http://www.bing.com/images/search?q=...lectedIndex=20
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,779

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  http://tipnut.com/how-to-train-a-dog...y-in-one-spot/

  -----
  Nje komshi qe kam ketu afer ka nje qen te madh bulldog
  dhe nje qen te vogel chi-ua-ua
  Ky chi-ua-ua eshte qen shume I poshter shume nevrik skilipets
  U leh te gjitheve qe sheh me shume pasion dhe nerva sikur ja ke borxh.
  Ka nje attitude shume te qelbur,lol
  Qeni chi-ua-ua eshte si ky ketu

  http://www.bing.com/images/search?q=...lectedIndex=20
  hahaha me beri te qesh ky pershkrimi jot per qenin chi-ua-ua, un i kam sh inat, se dikur ka pas nje komshia ime dhe sishte fare miqesor. Pale kur bente 'si i forte' dhe fillnte lehte gjith nerv. Te lindte nje deshire tja rrasje nshpull...
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 4. #4
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga presariopresari Lexo Postimin
  Kam marre nje qen te vogel pekinez (8 javesh) keto 2 dite. Problemi qendron se urinon dhe ben pis vend e pa vend ne shtepi? Si duhet ta mesoj qe te mos ndose neper shtepi? Sa kohe duhet per ta mesuar dhe cfare eksperince personale keni? Nqs me ndihmoni me sa me shume detaje sepse ngela me lecke ne dore Faleminderit paraprakisht. (duhet t'i blej ndonje kuti ku duhet te urinoje apo te shkoje ne pllaken e dushit ne banjo?)
  e di une cfare te besh

  nje kolibe perjashta

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Qenat terrier tibetian(jane si qenat pekinez) jane qena me shume lesh,te mbuluar me lesh por jane shume miqesor,jane nje cike poterexhinj
  por jane te dashur.
  Nqs nuk I perfill fare fillojne dhe nevrikosen dhe sillen si chu ua ua,te hedhin putrat neper pantallona dhe ste lejne te ecesh te ngaterrohen
  neper kembe.
  Jane shume kembengules dhe e kerkojne nje cike vemendje dhe nje perkedhelje me cdo kusht,nuk te ndahen.
  QenTerrier Tibetian
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 13-05-2013 mė 21:53
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,779

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Qenat terrier tibetian(jane si qenat pekinez) jane qena me shume lesh,te mbuluar me lesh por jane shume miqesor,jane nje cike poterexhinj
  por jane te dashur.
  Nqs nuk I perfill fare fillojne dhe nevrikosen dhe sillen si chu ua ua,te hedhin putrat neper pantallona dhe ste lejne te ecesh te ngaterrohen
  neper kembe.
  Jane shume kembengules dhe e kerkojne nje cike vemendje dhe nje perkedhelje me cdo kusht,nuk te ndahen.
  QenTerrier Tibetian
  me pelqeka ky per kembenguljen sidomos.
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga presariopresari Lexo Postimin
  Kam marre nje qen te vogel pekinez (8 javesh) keto 2 dite. Problemi qendron se urinon dhe ben pis vend e pa vend ne shtepi? Si duhet ta mesoj qe te mos ndose neper shtepi? Sa kohe duhet per ta mesuar dhe cfare eksperince personale keni? Nqs me ndihmoni me sa me shume detaje sepse ngela me lecke ne dore Faleminderit paraprakisht. (duhet t'i blej ndonje kuti ku duhet te urinoje apo te shkoje ne pllaken e dushit ne banjo?)
  Nqf se urinon brenda, nxirre avash avash te dera dhe futi nje me trin fluturoje jasht. Do ta shofesh qe pastaj do zere mend do te urinoje ne krevat
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  E paske zgjedhur pekinez,tani me te degjuar e kam por zor mesohen,plus edhe qimet qe kane te medha iu bien kado!

 9. #9
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  E paske zgjedhur pekinez,tani me te degjuar e kam por zor mesohen,plus edhe qimet qe kane te medha iu bien kado!
  po se moj jane me te paster keqa qe jetojn me qener

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  po se moj jane me te paster keqa qe jetojn me qener
  hahahahahaa pse qfar ka te keqe,nese eshte qeni i degjueshem i paster edhe jetojne

 11. #11
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  hahahahahaa pse qfar ka te keqe,nese eshte qeni i degjueshem i paster edhe jetojne
  po moj po ................

 12. #12
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  45
  Postime
  1,491

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Qeni i vogel eshte si femija e vogel , nuk i mban dot nevojat dhe i leshon vend e pa vend.
  Tani gjeja e pare qe duhet te besh eshte te armatosesh me shume durim.....duhet pak kohe po rezultatet vijne pastaj. Ki vemendje kur e shikon qe po ben gjestin , zakonisht eshte kur ka mbaruar se ngreni ose ka pire, ta marresh dhe ta cosh perjashta menjehere, mos i bertit, apo me keq akoma t'ja vesh turinjt te nevojat, nuk eshte mire. Mesoje ne mengjes kur ngrihesh ta nxjerresh perjashta bej nje shetitje me te, kur e shikon qe beri nevojat jepi kurajo , foli ose jepi nje cmim( ushqim apo ndonje kocke).
  Kaq kisha une, menyra te tjera te shpejta s'di. Ciao!
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  sh mire, gruja76,

  ti qenke 1, mire macet po edhe per qente kujdesesh

  e shikon skru, nero

  ca gruje qe ke!
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #14
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  sh mire, gruja76,

  ti qenke 1, mire macet po edhe per qente kujdesesh

  e shikon skru, nero

  ca gruje qe ke!

  Jam me shum fat...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #15
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  45
  Postime
  1,491

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Jam me shum fat...
  Katerllane grua...e mir mir, fol po deshe
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Po merrem dhe une me trajnimin qenit tim. Me aq sa kam lexuar dhe di, kur jane nen 12 javesh duhet ti nxjerresh shpesh jashte, sidomos pasi ka ngrene. Mbaje jashte te pakten per 10 min. Mos luaj me qenin jashte nese e nxjerr per nevojat personale. Mos e qello!!! Foli ne momentin qe e shikon qe ka ndotur, me pas nuk ka efekt. Kur e shikon qe leviz shpejt dhe ben rrotullime rreth vetes, eshte shenje qe do te dali jashte. Mire eshte ti blesh nje kolibe. Ndihmon ne nje rutine me te mire. Qeni nuk ndot aty ku ha dhe fle. Pasi mbushin 12 javeshin dalin me rralle jashte.
  Feelings change - memories don't.

 17. #17
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Nje komshi qe kam ketu e hoqi qenin e vet nga oborri mbrapa shtepise dhe
  e kaloi ne oborrin e nje shtepie tjeter,Te ajo shtepia tjeter jetojne nje cift fotografesh
  qe spara rrine ne shtepi, levizin shume.
  Komshiu e hoqi qenin se do bente nje parti te oborri mbrapa shtepise dhe nuk e donte qenin aty se qeni
  do I ndotte sheshin e oborrit.
  E la qenin gjithe diten e premte te oborri I komshiut tjeter dhe te shtunen
  javen qe shkoi.Edhe qeni te premten ne darke ka lehur gjithe naten
  I trishtuar ne kulm ishte vetem me pak ushqim dhe uje.
  Akt shume stupid dhe cold, te pashpirt.
  U be parti te shtunen ne darke u pine dhe u dehen u bene si budallenj,
  qeni vazhdonte te lehte te oborri tjeter dhe asnjeri nuk e cau ******
  te merrte qenin ta sillte ne shtepi.
  Qeni nuk lihet ashtu si jetim I abandonuar ,qeni eshte si pjestar I familjes.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  edhe ne pas afersisht dy javesh do kemi nje macok, eshte akoma i vogel , sa te hiqet nga gjiri i nenes do e marrim, vecse kam hall edhe une per eliminasionet, si ta ndres qe ti bej ne nje vend,
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 19. #19
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  edhe ne pas afersisht dy javesh do kemi nje macok, eshte akoma i vogel , sa te hiqet nga gjiri i nenes do e marrim, vecse kam hall edhe une per eliminasionet, si ta ndres qe ti bej ne nje vend,
  e kane te vulosur ne ADN, s'eshte nevoja t'ua mesosh ti diten qe do ta marresh ne shtepi, sapo te hyni brenda, tregoji vendin ku ndodhet kutia me reren ku ai mund te kryeje nevojat personale. merre dhe fute brenda dhe levizja pak putren per t'i treguar 'ja ketu mund te germosh kur te kesh nevoje' dhe macoku e memorizon menjehere vendin ne kete menyre. vendosja kutine larg ushqimit sepse nuk eshte e kendshme edhe per ato te hane aty ku bejne nevojat. ne moshen 4-5 muajsh rekomandohet te behet sterilizimi, ne kete menyre shmanget edhe sperkatja me urine neper shtepi sidomos ne periudhen e ciftezimit.

  kur jane te vegjel jane shume shume te lezetshem. kenaqesh kur i shikon duke luajtur ne shtepi, duke u hedhur sa andej ketej, vec se nuk jane shume te matur dhe nga euforia e madhe qe i kap ne disa momente (do ta veresh edhe ti kur vrapojne si te cmendur nga nje ane e shtepi ne tjetren, sikur te jete te droguar, por kete e bejne edhe kur rriten jo vetem kur jane te vegjel) mund te bejne disa "gabime" te vogla, si psh thyerja e ndonje vazoje apo dickaje te ngjashme delikate, gervishtja e mbuleses se divanit apo kolltuqeve nese i zgjedhin si vend te preferuar per te kruajtur thonjte, free climbing ne perdet e shtepise apo ne xhinset e tua qe te qendrojne ne shpatullen tende si papagall (ama e kete e bejne vetem deri kur forca e gravitetit ua lejon ), ose ndonje mjau e tepert ne mes te nates kur i duket sikur shohin fantazma ne shtepi. duhet pak durim ne fillim, kur rriten qetesohen edhe ato

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520

  Pėr: Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?

  Citim Postuar mė parė nga KOKASHTA Lexo Postimin
  Nqf se urinon brenda, nxirre avash avash te dera dhe futi nje me trin fluturoje jasht. Do ta shofesh qe pastaj do zere mend do te urinoje ne krevat


  Ketij i thojne rekomandim,por te jem i sinqerte s'do kish shans te hynte ne shtepine time nje qen.

  I shikon me makina lux, e me veshje lux e kur u shkon ne shtepi sakte era QEN.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •