Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e studente22
  Anėtarėsuar
  27-04-2004
  Vendndodhja
  duke kerkuar vetveten!
  Mosha
  38
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ēuditerisht!

  kane kaluar shume vite nga jeta ime dhe une ende spo arrij te kuptoj aftesine e njerezeve te fshihen pas fjaleve, ti keqperdorin ato, te genjejne kaq hapur.dhe e keqa ne histori jam une, une qe di vetemn ti plas ndjenjat e mia perballe, une qe nuk di ti rezervoj fjalet kur me preket dinjitteti.cudieterisht tani kam filluar te mendoj duhet te ndryshoj une apo te tjeret?nuk me pelqen ky ambient, eshte bere si nje sken politike gjigande ku te gjithe e dime qe te tjeret genjejne por cuditerisht lidhemi pas genjeshtrave te tyre.me habit aftesia e disa njerezeve per te genjyer, aq ftohte pa ndjenja sa jam e sigurt qe ehste shume e veshtire per kedo per ti kuptuar.
  sdo harroj kurre fjalet e tim vellai. ti duhet te ndryshosh me tha. e di se ka te drejte por nuk mundem.me pelqen qe te jetoj ne nje jete reale dhe jo te genjeshtert.
  e urrej shiun kur bie!

 2. #2
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime

  Pėr: cuditerisht!

  Mendim i sinqerte Studente22 por ky eshte aktualisht realiteti i hidhur ne Shqiperi (nuk e di se kujt vendi i referoheni ju)

  Si eshte ajo shprehja.... Welcome to my world!

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: cuditerisht!

  31 vjece e akoma sje pershtatur me ambientin shoqeror?
  Miremengjes...

 4. #4
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: cuditerisht!

  Citim Postuar mė parė nga studente22 Lexo Postimin
  kane kaluar shume vite nga jeta ime dhe une ende spo arrij te kuptoj aftesine e njerezeve te fshihen pas fjaleve, ti keqperdorin ato, te genjejne kaq hapur.dhe e keqa ne histori jam une, une qe di vetemn ti plas ndjenjat e mia perballe, une qe nuk di ti rezervoj fjalet kur me preket dinjitteti.cudieterisht tani kam filluar te mendoj duhet te ndryshoj une apo te tjeret?nuk me pelqen ky ambient, eshte bere si nje sken politike gjigande ku te gjithe e dime qe te tjeret genjejne por cuditerisht lidhemi pas genjeshtrave te tyre.me habit aftesia e disa njerezeve per te genjyer, aq ftohte pa ndjenja sa jam e sigurt qe ehste shume e veshtire per kedo per ti kuptuar.
  sdo harroj kurre fjalet e tim vellai. ti duhet te ndryshosh me tha. e di se ka te drejte por nuk mundem.me pelqen qe te jetoj ne nje jete reale dhe jo te genjeshtert.
  Fatkeqsisht gjithcka qe thua eshte realitet. Vellai yt te ka dhene keshillen e duhur. Ti thua se nuk mundesh? Per c'fare nuk mundesh? Te ndryshosh nuk do te thote te genjesh dhe ti por te jesh me vigjilente ndaj mashtrueve dhe dallaverexhive qe ke rrotull. Jeta reale eshte pikerisht kjo qe ti po jeton me genjeshtrat sheshit. Nese nuk do mundesh ti besh balle keq me vjen por do te te shkelin tere jeten me kembe.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #5
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: cuditerisht!

  kane kaluar shume vite nga jeta ime dhe une ende spo arrij te kuptoj aftesine e njerezeve te fshihen pas fjaleve, ti keqperdorin ato, te genjejne kaq hapur.dhe e keqa ne histori jam une, une qe di vetemn ti plas ndjenjat e mia perballe, une qe nuk di ti rezervoj fjalet kur me preket dinjitteti.cudieterisht tani kam filluar te mendoj duhet te ndryshoj une apo te tjeret?nuk me pelqen ky ambient, eshte bere si nje sken politike gjigande ku te gjithe e dime qe te tjeret genjejne por cuditerisht lidhemi pas genjeshtrave te tyre.me habit aftesia e disa njerezeve per te genjyer, aq ftohte pa ndjenja sa jam e sigurt qe ehste shume e veshtire per kedo per ti kuptuar.
  sdo harroj kurre fjalet e tim vellai. ti duhet te ndryshosh me tha. e di se ka te drejte por nuk mundem.me pelqen qe te jetoj ne nje jete reale dhe jo te genjeshtert.

  -------------------------------------------------------------

  Te kesh nje jete te plotesuar nuk do te thote te jeshe i varfer apo i pasur por te jetosh ashtu si ti ke deshire, ne rastin tend jeto me realen me te verteten ndersa ata ose ato qe e gjejn veten tek genjeshtra leri aty sepse ajo eshte bota e tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 10-05-2013 mė 05:35

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e studente22
  Anėtarėsuar
  27-04-2004
  Vendndodhja
  duke kerkuar vetveten!
  Mosha
  38
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: cuditerisht!

  jo se nuk jam ambjetuar me shoqerine por vazhdon te me cudise ky realitet i genjeshter.si valle papritur u beme te gjithe mjeshter te genjeshtrav?
  e urrej shiun kur bie!

 7. #7
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: cuditerisht!

  Citim Postuar mė parė nga studente22 Lexo Postimin
  jo se nuk jam ambjetuar me shoqerine por vazhdon te me cudise ky realitet i genjeshter.si valle papritur u beme te gjithe mjeshter te genjeshtrav?
  E kan pyetur P.A.S. kujt i ngjajne femija, ai ka thene femija i ngjajne kohes,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 10-05-2013 mė 07:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •