Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Antarsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Gjykata e Tirans nuk tregoi kurrfar mshire ditn e djeshme ndaj Nazime Vishs, t ciln e dnoi me 15 vjet burg pr vrasjen e Fiqiri Mus.

  Por, ndrsa avokatja e 18-vjeares krkonte mshir para dhnies s vendimit, duke par historin e dhimbshme t Nazimes dhe faktin se ajo sht abuzuar kur ka qen minorene, gjyqtari Petrit omo flinte.

  M pas, i zgjuar si npr ndrr, ai dha vendimin e dnimit t Nazime Vishs, e cila do t vuaje 10 vjet burg, pr shkak t gjykimit t shkurtuar. Pamjet jan kapur nga A1 Report.

  TEMA 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  626

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Dje kam degjuar nje gjyqtar te gjykates me te rendesishme te Shqiperise sic eshte ajo e Tiranes ti pergjgjet nje vajze,(qe po kerkonte meshire si viktime e nje perdhunuesi e trafikanti femrash) se leri keto fjale se jane shume te vjetra. Tani te pergjigjesh ne kete menyre ne vitin 2013 tregon se ne c'fare niveli eshte drejtesia shqiptare, thjesht e TURPSHME!
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtari…flinte


  Ka gjasa teorike qe ne revizion te perdoret si argument per vazhdim te procesit...
  Pavaresisht se raste te tilla zakonisht nuk jane te rregulluara me ligj, nje gjyqtare ne nje gjendje te tille nuk mund te llogaritet patjeter si i pranishem ne proces.
  Edhe pse mbyllja e vazhdueshme e syve, edhe per nje kohe me te gjate, eshte e lejueshme.
  Gjithesesi, nese do te vleresohej se veprimet e gjyqtarit ishin shenja karakteristike dhe tipike te nje njeriu qe po e merrte gjumi, atehere ankesa do te ishte veshtire te refuzohej.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 09-05-2013 m 20:32

 4. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Fjetja tregon qe avokatja e 18 vjecares ka qene shume boring
  ne fjalimin e saj plot me klishe dhe jo bindese ne mbrojtje.
  Fjalimi I saj I merzitshem e ka vene ne gjume gjykatesin.
  Denimi ka ardhur me shume per faj te avokates se sa aktit te te pandehures.
  Gjykatesi do rrinte zgjuar me sy kater I vemendshem nqs avokatja do argumentonte pse klientja e saj eshte e pafajshme
  dhe nuk meriton asnje dite burg perkundrazi kerkon demshperblim monetar per stresin psikologjik dhe abuzimet e atij Fiqiriut.
  Avokatja duhet te argumentonte qe vrasja e Fiqiriut ishte nje sherbim fisnik dhe nje favor
  qe i behet shoqerise duke pastruar nje plere te demshme per shoqerine dhe sigurine ne publik.
  Ajo duhet te deklaronte qe klientja e saj eshte e pafajshme dhe nje heroine qe mori ne
  duart e saj drejtesine dhe I beri nje favor shoqerise duke vrare djallin me fytyre njeriu.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 09-05-2013 m 21:35
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin


  Ka gjasa teorike qe ne revizion te perdoret si argument per vazhdim te procesit...
  Pavaresisht se raste te tilla zakonisht nuk jane te rregulluara me ligj, nje gjyqtare ne nje gjendje te tille nuk mund te llogaritet patjeter si i pranishem ne proces.
  Edhe pse mbyllja e vazhdueshme e syve, edhe per nje kohe me te gjate, eshte e lejueshme.
  Gjithesesi, nese do te vleresohej se veprimet e gjyqtarit ishin shenja karakteristike dhe tipike te nje njeriu qe po e merrte gjumi, atehere ankesa do te ishte veshtire te refuzohej.
  Kush flen ne orar te punes duhet pushohet nga puna.
  Fjetja ne orar te punes eshte akt gross dhe I patolerushem
  perfshire edhe gjykates dhe kushdo qofte
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Kush flen ne orar te punes duhet pushohet nga puna.
  Fjetja ne orar te punes eshte akt gross dhe I patolerushem
  perfshire edhe gjykates dhe kushdo qofte
  Kerkesa jote eshte ceshtje tjeter (administrative)...

  Mua do te me interesonte me teper se a mund te konsiderohet nje gjykim ne rrethana te tilla si plotesisht i ligjshem?
  Edhe ne shtetet me te zhvilluara nje situate e tille kurioze nuk do te ishte i lehte per tu gjykuar.
  Sipas shume gjasave shumica e gjyqtareve (edhe ne perendim) do te gjykonin ne favor te gjyqtarit, pasi qe askush nuk mund te thote me siguri te mjaftueshme se gjyqtari vertete ka fjetur dhe nuk ka mundur ta percjelle procesin me vemendjen e duhur. Gjithashtu, asnje gjykates nuk eshte i obliguar te koncentrohet maksimalisht dhe te mos i shpetoje asnje fjali dhe asnje gjest i pjesemarresve ne proces. Tek e fundit, cdo gje protokollohet.
  Megjithate, sipas mendimit tim, sjelljet e tilla te nje gjyqtari ne procese kaq te rendesishme eshte shume problematike.
  Per publikun mund te jete edhe nje shembull tjeter qe do te vertetonte mendimet dhe dyshimet e tyre negative per gjyqesorin ne Shqiperi...

 7. #7
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,030

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  po `skandal...!

  Me kete sistem te korruptuar e mjerane te gjyqesise, ja keshtu do garantohet shteti ligjore. Po fare gjykatesi do te gjykoje aty, te tillet jane ne shqelma turinjeve e bythes ti nxjerresh zvarre deri te dera e gjykates!
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  e ka fajin kokaina
  ajo te ve ne gjume

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Antarsuar
  06-04-2011
  Postime
  325

  Pr: Nazime Visha krkonte mshir, por gjyqtariflinte

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  e ka fajin kokaina
  ajo te ve ne gjume
  ca thua more Ziti ?????!!!!!!

  koka te le pa gjume

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •