Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 76
 1. #41

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  po krimi dhe dhuna jane gjera objektive. vrasja jo.
  ne europe llogaritet dhune edhe nese te bie shpulle ndonjeri. ka denoncime dhe futet ne mes policia.
  apo sipas teje, ne amerike ka shume me teper vrasje se ne europe, por europa eshte me e dhunshme... paradoks total. si mund te jete?
  nejse. jemi jashte teme.
  Shpulla eshte krim gjithandej, eshte sulm fizik. Nuk eshte vetem ne Europe.

  Sipas meje, dhuna dhe kriminaliteti jane me te larta ne Europe. Sipas kerkimeve shkencore ne fakt, se une ne google i gjeta. Dyfish, jo thjesht me te larta. Mos pergojo kot Ameriken.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  12-13 mbase do ishte mosha me e mire kur mund ta kuptojne tamam.
  Zakonisht ashtu apo ngjashem edhe veprohet...
  Edhe pse ne Gjermani disa rajone jane me liberale se tjerat dhe rregullat mund te ndryshojne, te interpretohen dhe te zbatohen ne forma te ndryshme. Varet edhe nga pedagoget.

  Per shume qytetare te Berlin-Kreuzberg, ku 30-40% te banoreve jane musliman, sipas te gjitha gjasave asnje moshe nuk do te ishte ideale.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  90% te postimeve te mija ka te beje per moralin dhe ruajtjen e traditave shqipetare,disa forumist me kritikojne se je ber bajat me postime te njejta dhe bajate e tani shofime foto te tmerrshme ne ekrane,a po e shifni qfar na ofron perendimi dhe lindja ,dy reziqe gati te barabarta per kombin tone,pra po perseris duhet ti ruajme traditat tona te lashta dhe civilizuese,keto informacione e degjenerojne rinin tone te shendoshe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fehmikaciu : 03-05-2013 m 12:13
  VENI,VIDI,VICI

 4. #44

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Personalisht jam pro edukimit seksual por ne nje moshe me te madhe, te pakten ne moshen 13-14 vjecare. Kjo mosha e Gjermanise eshte tmerrsisht e vogel, ato akoma nuk dine asgje nga jeta!

  Femijet e sotem dine shume gjera edhe fale kompjuterit e televizorit, ama edhe tia shpjegosh qysh ne moshen 5 vjecare eshte e gabuar!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 5. #45
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga freeopen Lexo Postimin
  Shembuj ju lutem!
  patjeter. ja ku e ke. te mjafton? qe ne moshen 4 vjec ne zvicer.
  Emri: swiss2.png

Shikime: 214

Madhsia: 199.8 KB
  http://www.blick.ch/news/schweiz/ver...r-id76220.html

  p.s. se cfare lidhjeje ka pushkatimi i nje femre ne nje fshat te humbur te afganistanit qe ti as nuk ia ke idene se ku ndodhet, me kete teme po mundohem ta kuptoj por nuk arrij.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Shpulla eshte krim gjithandej, eshte sulm fizik. Nuk eshte vetem ne Europe.

  Sipas meje, dhuna dhe kriminaliteti jane me te larta ne Europe. Sipas kerkimeve shkencore ne fakt, se une ne google i gjeta. Dyfish, jo thjesht me te larta. Mos pergojo kot Ameriken.
  si mund te jete me pak e dhunshme amerika se europa kur numri i vrasjeve atje eshte shumefish me i larte???
  apo ne amerike ose te vrasin, ose te puthin.

  nejse, nejse se jemi jashte teme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga the admiral : 03-05-2013 m 12:10
  Vasudhaiva Kutumbakam

 6. #46
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  12-13 mbase do ishte mosha me e mire kur mund ta kuptojne tamam.
  Seksualkunde fillohet ne klase te trete , me 12-13 shume vajza behen sinjorina, shume djem zhvillohen me shpejt .
  Pastaj nuk behet aq tragjike sa po pershkruhet ketu se nuk shohin ndonje vidio porno , thjesht ju tregohet sesi ndryshin trupi i nje femre /mashkulli , sesi ndryshon edhe hormonel. Kuptohet qe shpjegohet ne ate menyre qe nje femije i asaj moshe ta kuptoi.

  Ne Kreuzberg ka shume Turq dhe Arab se ne zona te tjera nuk ka bere kaq buj kjo ore mesimi . Shteti e ka marr mundimin qe ne disa zona keto lloje librash jane perkthyer ne turqisht  ps. Persa i perket a eshte c'thurje apo jo , kjo varet nga edukata dhe keshillat qe jepen ne familje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Izadora : 03-05-2013 m 12:28
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  the admiral;
  p.s. se cfare lidhjeje ka pushkatimi i nje femre ne nje fshat te humbur te afganistanit qe ti as nuk ia ke idene se ku ndodhet, me kete teme po mundohem ta kuptoj por nuk arrij.
  Ka lidhje me hapesin e temes dhe pak nga pak ata qe jane me te informuar per ate qyteze ne Gjermani po e shpjegojne shqetesimin e hapesit te temes,po ti lexosh deri ne fund ato qe shkruajne te tjeret mundesh dhe ti kuptosh,nese nuk ke deshire dhe ste pelqen dalja jashte teme mos vazhdo te shkruash keto;
  si mund te jete me pak e dhunshme amerika se europa kur numri i vrasjeve atje eshte shumefish me i larte???
  apo ne amerike ose te vrasin, ose te puthin.
  nuk kane lidhje me temen apo jo!?

 8. #48
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  se pari. dole i kenaqur nga shembulli?
  se dyti. nuk ta kapi syri qe e kam thene vehte i pari "nejse nejse jami jashte teme"? apo e le pa qellim jashte citimit?
  se treti. dolem tek amerika pasi dikush beri krahasimin europe/amerike dhe shkembyem disa mendime.
  tani ti do besh krahasimin europe/afganistan, por nuk po ta var njeri.
  se katerti. nuk behet fjale per nje qyteze, por per nje lagje te berlinit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga the admiral : 03-05-2013 m 12:39
  Vasudhaiva Kutumbakam

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  patjeter. ja ku e ke. te mjafton? qe ne moshen 4 vjec ne zvicer.
  http://www.blick.ch/news/schweiz/ver...r-id76220.html

  ...
  Blick&Co nuk mund te merren si referenca serioze, sepse shpesh apo gati cdo here i dramatizojne ngjarjet...
  Duhet te merret parasyesh edhe orientimi politik dhe ideologjik i ketyre gazetave.
  Pavaresisht kesaj, thuhet "..sollen sich.." dhe jo "...beschftigen sich.". D.m.th. Behet fjale vetem per "alarm" kunder nje plani, jo per dicka qe zbatohet.
  Gjithashtu pohimi i Blick se behet fjale per 4 vjec nuk ka te bej asgje me realitetin, por eshte shpikje e zakonshme e Blick&Co. per marketing dhe rritje te shitjeve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 03-05-2013 m 12:42

 10. #50
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Seksualkunde fillohet ne klase te trete , me 12-13 shume vajza behen sinjorina, shume djem zhvillohen me shpejt .
  Pastaj nuk behet aq tragjike sa po pershkruhet ketu se nuk shohin ndonje vidio porno , thjesht ju tregohet sesi ndryshin trupi i nje femre /mashkulli , sesi ndryshon edhe hormonel. Kuptohet qe shpjegohet ne ate menyre qe nje femije i asaj moshe ta kuptoi.

  Ne Kreuzberg ka shume Turq dhe Arab se ne zona te tjera nuk ka bere kaq buj kjo ore mesimi . Shteti e ka marr mundimin qe ne disa zona keto lloje librash jane perkthyer ne turqisht  ps. Persa i perket a eshte c'thurje apo jo , kjo varet nga edukata dhe keshillat qe jepen ne familje.
  Gjermania duhet ti perzej me ceremoni keta, ketej ne vend te huaj ketej duan te behen zoter

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Blick&Co nuk mund te merren si referenca serioze, sepse shpesh apo gati cdo here i dramatizojne ngjarjet...
  Duhet te merret parasyesh edhe orientimi politik dhe ideologjik i ketyre gazetave.
  Pavaresisht kesaj, thuhet "..sollen sich.." dhe jo "...beschftigen sich.". D.m.th. Behet fjale vetem per "alarm" kunder nje plani, jo per dicka qe zbatohet.
  Gjithashtu pohimi i Blick se behet fjale per 4 vjec nuk ka te bej asgje me realitetin, por eshte shpikje e zakonshme e Blick&Co. per marketing dhe rritje te shitjeve.


  Ja nje lajm identik i nje platforme te kishave:

  Der Sexkoffer im Kindergarten - Die Umerziehung im Kindergarten

  In Berlin soll ein Bcher- und Spielekoffer Erstklsslern die Vielfalt des Sexuallebens nahebringen. Er soll nach den Sommerferien in Einsatz kommen und ist gedacht fr Kinder von vier Jahren!

  ...
  Aufruf an alle Katholiken! Bitte stellen Sie sich gegen die sexuelle Zerstrung unserer Kinder!

  http://pius.info/streitende-kirche/9...m-kindergarten

  Ja cfare thote drejtori pergjegjes i Baselit ne nje interviste ne Blick:
  ...

  Viele Eltern verstehen nicht, warum schon im Kindergarten Sexualkunde unterrichtet werden soll.

  Sexualkunde wird auf der Kindergarten- und Primarstufe eben gerade nicht systematisch unterrichtet. Es gibt meist zwei Mglichkeiten, wie Sexualitt am Kindergarten zum Thema wird: Die Kindergrtnerin ist schwanger. Oder eines der Kinder bekommt ein Geschwister. Dann ist es richtig, wenn die Lehrperson reagieren kann. Systematischer Sexualkundeunterricht findet erst auf der Sekundarstufe statt.

  In Ihrem Leitfaden steht auch, dass Kindergrtler schon lernen sollen, dass Berhrungen lustvoll sein knnen.

  Ich sehe, dass man diesen Satz missverstehen kann. Es geht nicht um touch me, feel me. Wir wollen den Kindern sagen, dass es Berhrungen gibt, die sie vielleicht noch lustig finden, wo sie aber auch Nein sagen sollten. Es geht um den Schutz der sexuellen Integritt der Kinder, die leider schon im Kindergartenalter zu Opfern sexueller Gewalt werden knnen. Fr diesen Schutz muss die Schule in aller Sorgfalt – ohne Brechstange – auch etwas tun.

  Trotzdem, der Inhalt des Sex-Koffers ist vielen Eltern zu explizit. Und das lsst sich ja wohl kaum abstreiten.

  Ich wnschte mir, dass Kinder zu Hause aufgeklrt wrden. Die Realitt sieht leider anders aus. Der Koffer ist nur ein Hilfsmittel. Ein Teil der Lehrkrfte setzt ihn ein, ein Teil nicht – aber immer stufengerecht. Ich vertraue den Lehrerinnen und Lehrern, dass sie sorgfltig damit umgehen. Wir leben nun einmal in einer bersexualisierten Gesellschaft. Es gibt eine unkontrollierte Verbreitung von Material, an das auch schon kleine Kinder herankommen. Manche Primarschler kennen das TV-Programm bis nachts um 2 Uhr. Diesen Kindern wollen wir einen Halt bieten, den sie in der Familie oft nicht haben. Aber ich nehme die Argumente der Kritiker ernst; ich habe eine berprfung des Koffers angeordnet.

  ...
  Aber ist es ntig, dass Primarschler die Bedeutung der gngigsten sexualisierten Schimpfwrter kennen, wie es in Ihrem Leitfaden heisst? Das klingt so, als sollten Schler fluchen lernen, genauso wie sie lesen und schreiben lernen.
  Gut, dass Sie das zur Sprache bringen – ich habe extra nachgefragt. Ich muss jetzt mal politisch inkorrekt werden und ein Beispiel nennen. Auf dem Pausenplatz fallen die Worte wie F*** dich! oder hnlich. Die Lehrperson muss intervenieren. Wenn sie den Schlern klarmachen will, dass eine solche Sprache unanstndig, verletzend und unerwnscht ist, muss sie sie erklren knnen. Die Realitt ist: Solche Wrter lernen Schler nicht in der Schule. Auch da gilt: Lehrpersonen knnen offensiver oder defensiver sein. Ich traue meinem Lehrpersonal das ntige Fingerspitzengefhl zu.
  ...
  http://www.blick.ch/news/schweiz/bas...n-id82465.html
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 03-05-2013 m 13:10

 12. #52

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  si mund te jete me pak e dhunshme amerika se europa kur numri i vrasjeve atje eshte shumefish me i larte???
  apo ne amerike ose te vrasin, ose te puthin.

  nejse, nejse se jemi jashte teme.
  Sic tregojne faktet, krimet e dhunshme per te cilat ti the se ishin me te larta ne Amerike, jane ne fakt dy here e kusur me te larta ne Europe.

  Edhe jashte teme ti na nxorre se kur te thashe Europa ka me shume lakuriqesi, the e po amerika ka me shume dhune

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Ja nje lajm identik i nje platforme te kishave:
  Ju lutem a ka ndonjeri qe mundet ta perkthej ket material,bash po me intereson,,,,
  VENI,VIDI,VICI

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Fehmikaciu Lexo Postimin
  Ju lutem a ka ndonjeri qe mundet ta perkthej ket material,bash po me intereson,,,,
  Perkthyesi gjermanisht-shqip gratis, Haxhi Abaz Googla:
  http://translate.google.de/?hl=de&tab=wT#de/sq/

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Perkthyesi gjermanisht-shqip gratis, Haxhi Abaz Googla:
  http://translate.google.de/?hl=de&tab=wT#de/sq/
  Antiproanti perkthimet e googles jane neveritese dhe te pasakta,ne vend te thuhet FUSHA ELEKTRIKE,ne google ma qiti LIVADHI ELEKTRIK!!!!,eshte humbur besimi i googles sa i perket perkthimit,une po dua informacione te sakta jo qesharake.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fehmikaciu : 03-05-2013 m 13:25
  VENI,VIDI,VICI

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Fehmikaciu Lexo Postimin
  Antiproanti perkthimet e googles jane neveritese dhe te pasakta,ne vend te thuhet FUSHA ELEKTRIKE,ne google ma qiti LIVADHI ELEKTRIK!!!!,eshte humbur besimi i googles sa i perket perkthimit,une po dua informacione te sakta jo qesharake.
  Shkrimi qe kam postuar nuk eshte shkencor apo juridik. Me rendesi eshte ta kuptosh esencen.

  As perkthimet profesionale nuk jane cdo here te sakta...

  Ja nje shembull aktual:

  Bill Clinton ka nj djal ilegal?

  Bill Clinton ka nj djal t paligjshm. Ai tashm duhet t jet 27 vje. Lajmin supriz e ka br publik, revista “Globe”, e cila shton se mamaja djalit sht nj prostitut nga Arkansas-i.
  ...
  http://www.zeri.info/artikulli/5107/...e-djale-ilegal

 17. #57
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Sic tregojne faktet, krimet e dhunshme per te cilat ti the se ishin me te larta ne Amerike, jane ne fakt dy here e kusur me te larta ne Europe.

  Edhe jashte teme ti na nxorre se kur te thashe Europa ka me shume lakuriqesi, the e po amerika ka me shume dhune
  po eshte paradoksale ajo qe thua o qyfyre. nuk ka si te llogaritet me i dhunshem nje vend qe ka cerekun e vrasjeve te nje tjetri.
  ne amerike vriten 15.000 vete ne vit e ne 5 shtetet me te populluara te europese qe kapin te njejten popullsi te amerikes, vriten 3.000.
  e europa na qenka me e dhunshme. pfffffff.
  sdq une iu pergjigja dikujt qe beri krahasimin europe/ amerike. kaq.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 18. #58
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Sic tregojne faktet, krimet e dhunshme per te cilat ti the se ishin me te larta ne Amerike, jane ne fakt dy here e kusur me te larta ne Europe.

  Edhe jashte teme ti na nxorre se kur te thashe Europa ka me shume lakuriqesi, the e po amerika ka me shume dhune
  Qyfyre, tregoji dhe ato Krime variojne ne baze te location. Mbase numri mund te jete I larte por tregoi Admiralit prej Evrope, qe Jane qytete te caktuara qe perbejne nje pakice dhe America nuk eshte ashtu si ai e mendon.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  po eshte paradoksale ajo qe thua o qyfyre. nuk ka si te llogaritet me i dhunshem nje vend qe ka cerekun e vrasjeve te nje tjetri.
  ne amerike vriten 15.000 vete ne vit e ne 5 shtetet me te populluara te europese qe kapin te njejten popullsi te amerikes, vriten 3.000.
  e europa na qenka me e dhunshme. pfffffff.
  sdq une iu pergjigja dikujt qe beri krahasimin europe/ amerike. kaq.

  Ne Europe vriten afer 30.000...
  Eshte e vetete se vrasjet ne total ne SHBA jane dukshem me te shumta se ne shumicen e shteteve te Europes. Por, nese e marrim Europen ne teresi, atehere dallimet relativizohen dukshem. Nuk mund te besh krahasim me Europen dhe te zgjedhesh vende te favorshme, ku tradicionalisht ka me pak vrasje, pavareisht sa banore kane.
  Nese deshiron te besh krahasim me shtete, atehere duhe te behet krahasim per cdo 100.000 banore. Edhe ne kete rast SHBA-te kane me shume vrasje se shumica e vendeve te Europes, por jo p.sh. se Rusia, e cila ka dy here me shume vrasje, se Bjellorusia etj. Ne disa vende edhe statistikat jane me pak te besueshme.

  SHBA ne pergjithesi per shume arsye nuk jane te krahasueshme as me shtete dhe as me rajone te Europes.
  Megjithate nuk mund te mohohet fakti se ne SHBA numri i vrasjeve edhe per krye banori eshte dukshem me i larte se ne cdo shtet te madh te Europes Perendimore.
  Por, nese diferencojme p.sh. ashtu sic kerkon "Pink", atehere edhe ne SHBA ka dallime prej shtetit ne shtet. Ka shtete qe kane statistika te ngjashme me ato te shteteve te Europes Perendimore.

  Ne anen tjeter, nese i llogarisim viktimat e lufterave nacionale etj. ne Europe, jo vetem ato te lufterave te medha, fjala eshte per lufterat e kohes moderne, por edhe p.sh. lufterat e fundit ne Ballkan, atehere statistika e Europes del me negative. Per ta barazuar vetem numrin e viktimave te lufterave te fundit ne Ballkan ne SHBA duhet te vriten mbi 20 vjet apo mbi 25-30 vjet radhazi 15.000 persona. D.m.th. faktikisht jeta e njerezve ne SHBA gjate gjithe kohes se fundit ka qene me e sigurte apo shume me e sigurte se ne Ballkanin e dekadave te fundit apo ne Europen e shekullit te kaluar...

  Natyrisht se eshte fjala per mesatare statistikore, jo per gjendjen reale pergjate gjithe kohes ne dekadate kaluara apo shekullin e kaluar. Sepse disa gjenarata kane qene me te sigurta ne pjese te caktuara te Europes se ne Amerike.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 03-05-2013 m 15:10

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  the admiral;...........se pari. dole i kenaqur nga shembulli?
  Nga ato qe ka shkruar Antiproanti,me vjen keq por nuk jam i kenaqur,fjalet e tij hedhun poshte ate shkrim gazete qe gjithnje mbetet shkrim gazete,asgje me teper.

  se dyti. nuk ta kapi syri qe e kam thene vehte i pari "nejse nejse jami jashte teme"? apo e le pa qellim jashte citimit?
  Syri ma kapi shume mire ate qe ke shkruar,biles shoh qe akoma vazhdon te shkruash ne vazhden e postimeve te meparshme.
  se treti. dolem tek amerika pasi dikush beri krahasimin europe/amerike dhe shkembyem disa mendime.
  Mjaftonte ta ''injoroje''postimin e atij ''dikushit'' dhe nuk dilje nga tema.
  tani ti do besh krahasimin europe/afganistan,
  Aspak,dua ti bej te qarte hapesit te ''jotemes'' (sepse e tille eshte,eshte thjesht nje ripostim i nje shkrimi tendenzios dhe kontradiktor te nje gazetari,qe ka qellimet e tij) qe qellimi i tij eshte krejt i kundert me ate cfare shkruhet ne ate artikull.
  por nuk po ta var njeri.
  Nuk e pretendoj,megjithese ai postim im ka qellim krejt tjeter,qe ti e ke te veshtire ta kuptosh,ose nuk do ta kuptosh ( ka shume mundesi te jete kjo e dyta)

  se katerti. nuk behet fjale per nje qyteze, por per nje lagje te berlinit
  Nuk ndryshon asgje ne kete mes.
  Ndryshuar pr her t fundit nga freeopen : 03-05-2013 m 15:13

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •