Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow Ditari i Ndjenjave

  Nje mije e nje nete!

  Njemije e nje nete, une ty te prita,
  Nje mije e dy dhe te harrova,
  Dhe me driten qe sjelle dita,
  Ato mbresa i mbulova..!

  Kur nje njeri e dashuron,
  Dhe per shume kohe te eshte larguar,
  Dhe pse fytyren ja harron,
  Vec zerin, s ke per t’ja harruar..!

  Dhe une me ty po bisedoj,
  Me zerin tend,te them te dua
  Duke u perpjekur te t’kujtoj,
  Gjumi me merr,megjithese s dua.

  Bashke me mbresat,je e mbuluar
  Eshte e kot ,dot s te kujtoj,
  Nder germadha duke kerkuar,
  Me duket vetvehten po harroj!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  Mall qe s’shuhet

  Me pelqen qe rri e shkruaj,ne momentet qe kam mall.
  S ka rendesi se cdo te dale,nje roman apo perralle,
  Poezi apo tregim,nje novel a dicka tjeter
  Rend’si ka qe shpirti im,rrjedh ngadale ketu mbi leter.!

  Dhe pse malli eshte bot’ tjeter,nuk eshte sot ketu ku shkel,
  Kohe e shkuar,ndjenj’e vjeter,qe shume thelle ne shpirt ka ngel’,
  S’mund te shuhet as me uje,as me bresher e stuhi,
  Porsi zjarri i sapo shuar, e ndez era perseri..!

  Udheton njeriu me mallin dhe takon ata qe do,
  Nostalgjia prek memorien e me lot zemren e ngroh,
  Sa shume njerez nga jeta jote, jane te ikur, te larguar,
  Sa kane ikur me deshire,sa te tjere te detyruar.!

  Edhe shkruaj vetem shkruaj,fjalet jo nuk kane te rreshtur,
  Permbi ndjenja pena luan,me fytyra qe kane heshtur,
  Zeri tyre vjen me mallin dhe une vec perfytyroj,
  Ata njerez qe kane ikur edhe kurre s’do ti takoj.!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  hape driten "

  Duke shfletuar sonte endrrat e mija,
  disi vetmine te pergezoj,
  me sy hapur,sikur flija,
  tek imazhi yt, ndaloj.!

  Dialogoj ndermjet kurreshtjes,
  me ate zhgenjim optik,
  nese je perendi e heshtjes,
  hape driten edhe ik,te lutem ik!

  Ti e heshtur,shume e bukur,
  krejt e zhveshur,rri aty,
  zemra ime eshte e zhdukur,
  diku larg ,kerkon per ty.!

  Ti aty,qerpik pa dridhur,
  e pamposhtur si perhere,
  embelsia jote e hidhur,
  eshte e njejta,si atehere!

  Tani qe zemra s’eshte me mua,
  do t’mund te t’flase une me logjik,
  nese dikur te thash te dua,
  tani hap driten edhe ik!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  . Cop’za nostalgjie..

  Edhe zogjte kengen ndaluan,
  Muzgu i rende fillon e bie,
  Gjethe vjeshte me mbuluan,
  Me shume cop’za nostalgjie.!

  Ne ballkonin tim te larget,
  Nuk arrin me flladi yt,
  Kohe e fjetur,mbremje e vaket,
  Dal’ngadale po mi mbyll syt’.!

  Pres te vish pa zhurme pas shpine,
  T’me mbyllesh syte,ti si at’here,
  Por eshte heshtja klandestine,
  Qe furrishem vjen me merr.!

  Pres ne gjume e pres i zgjuar,
  Humbe ne dritat e qytetit,
  Keshtjelle end’rash kam ndertuar,
  Me lot ne rere, ne buze te detit!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  ...Se smbeti sot bota per nje enderr timen

  As dita s'agoi kur i thash diellit : Lind !

  Prandaj kujtim i larget qe kurre gezim snjohe

  dorezohu kete nate, edhe pse sdo...

  Vetmise..

  p.s: na fal se ndoshta e ke pas teme personale
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
  ...Se smbeti sot bota per nje enderr timen

  As dita s'agoi kur i thash diellit : Lind !

  Prandaj kujtim i larget qe kurre gezim snjohe

  dorezohu kete nate, edhe pse sdo...

  Vetmise..

  p.s: na fal se ndoshta e ke pas teme personale
  jo jo mos u merzit ..kam kenaqsine. te lexoj. frymzimin e cdokujt. respekte

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  Me ty…

  Ne nje lume,qe rrjedh i qete,
  Do ti derdh end’rrat e mija,
  E kur t’arrijne ato ne det,
  Te perhapet dashuria.

  Le te mbytem une aty,
  N’ate det,plote dashuri,
  Si nje dallge do t ‘vij tek ty,
  Ne shkemb gjgande shnderohu ti.

  E me prit me krahet hapur,
  E une me vrull do te rrembej,
  Do te shkojme ne det te hapur,
  Aty ku askush nuk do t’na gjej.

  Do t ‘jem me ty, vec ne te dy
  Ne ate hapesire plote dashuri,
  Kur t’hap syte s’do t jem aty,
  Do t’jem diku, ku ti e di!
  (‘’ne end’rrat e tua’’)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  Sonte dua te pi !

  Sonte dua te pi.!

  Ne terrin e mesnates,te humbe memorien time..
  Te zhdukem bashke me eren,mos te kem dijeni..
  Mos te gjej adres,as shtepi e as kujtime.!

  Sonte dua te pi !
  Mos ti flas askujt,te hesht me gote ne duar..
  Mos te degjoj zera,mos te shoh njeri..
  E gjer ne mengjes,gjithcka te kem haruar..!

  Sonte dua te pi.!
  Neser ku i dihet,do t’jem a s’do te jem..
  Dhe nese do t’gdhihem nuk do t’jem ai..
  Ai qe humbi veten ne syte e tu te rreme.!

  I humbur nga te gjitha, me trurin krejt te mpire.
  Dhe pemet e qytetit kokeposht ashtu si une..
  Ne buzet qe po thahen mengjesi vjen i ngrire..
  Drita e tij naļve me zgjoi mallin me shume..!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152
  Faleminderit
  3
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga luleshtrydhe : 15-05-2013 mė 18:12

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152
  Faleminderit
  3
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: Ditari i Ndjenjave

  ...mbreslenese te gjitha poezite...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •