Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pasqyra. e shpirtit ..

  Pasqyra ime!

  Edhe sot e humba veten,
  Nderkohe qe dielli perendon,
  Ne imazhin tim vertitem,
  Ne pasqyre nje iluzion.!

  Me gishtrinjte e mi te lodhur,
  Prek imazhin tim pa ngjyre,
  Mij’ra here me ty kam folur,
  Mij’ra muzgje ne pasqyre.

  Pse kur humb une veten time,
  E kerkoj ketu tek ti,
  Pse s’pushon kjo zemra ime,
  Duke t’treguar histori.!

  Hiqmi thinjat ,rrudhat hiqmi,
  Merem mallin qe kam barre,
  Gjej kostum e ndjenjat vishmi,
  Fol nje fjale, dreqi ta marre.!

  Eh, sa here kam udhetuar,
  Bashk’me ty neper kujtime,
  Nje per nje te kam treguar,
  Cfare kish brenda zemra ime!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2013
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post melodi

  Melodi..

  Nje violine varur ne mur,
  E c’akorduar me tela ndryshkur,
  Nje peisazh me sfond, nje gur,

  Mbi te nje zemer,e zbehte,e vyshkur.!
  Edhe nje ze qe vjen verdalle,
  Me peshperin’ e ul volumin,
  Kam ftohte me thote,shtrengom’ me thote.
  Edhe k’te nate ma morri gjumin.!

  Cigare, tym ,zjarre qe me djeg,
  Alkoli shuhet permbi flak’
  Imazhi yt kudo me ndjek,
  Por frymen tende e ndjej me pak.!

  Portreti yt,tani eshte fshehur,
  Degjoj qe luan , ne violine,
  Dhe pse e di qe jam i dehur,
  Kjo melodi , me mbyt’ vetmine.!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga timo_88 : 17-04-2013 mė 03:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •