Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Arrow Pianisti turk denohet per blasfemi

  Drejtėsia turke i ka shqiptuar pianistit tė njohur, Fazil Say, dėnimin prej 10 muajsh me kusht.Gjykata nė Stamboll ka shpallur Say-n fajtor pėr “fyerje tė vlerave fetare” me njė seri postimesh nė Twitter, nė prill tė vitit tė kaluar, transmeton REL.

  Nė njė postim, ai ka thėnė se “maskarenjtė dhe hajdutėt janė Allah-istė”.

  Nė tė kaluarėn, Say ka akuzuar edhe Partinė pėr Drejtėsi dhe Zhvillim tė Turqisė se ndjek agjendė tė fshehtė islamike.

  Say ka luajtur me orkestrat nė Berlin, Nju Jork, Tokio dhe Izrael.

 2. #2
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pėr: Pianisti turk denohet per blasfemi

  Kure e pyetn per denimin, ai u tha qe me shume ishte i prengosur per fjalen e lire.Per kuriozitet ,CD te e tije jane me te shiturat ne Stamoll!
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 3. #3
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pėr: Pianisti turk denohet per blasfemi

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Drejtėsia turke i ka shqiptuar pianistit tė njohur, Fazil Say, dėnimin prej 10 muajsh me kusht.Gjykata nė Stamboll ka shpallur Say-n fajtor pėr “fyerje tė vlerave fetare” me njė seri postimesh nė Twitter, nė prill tė vitit tė kaluar, transmeton REL.

  Nė njė postim, ai ka thėnė se “maskarenjtė dhe hajdutėt janė Allah-istė”.

  Nė tė kaluarėn, Say ka akuzuar edhe Partinė pėr Drejtėsi dhe Zhvillim tė Turqisė se ndjek agjendė tė fshehtė islamike.

  Say ka luajtur me orkestrat nė Berlin, Nju Jork, Tokio dhe Izrael.
  aman more mesi po cka ka lidhje kjo gje me tolerancen fetare..aman o mjerane cfare kan lidhje ngjarje te tilla me forumin shqiptare dhe shqiptaret..o idiote kur do zini mend qe bota eshte diverse dhe ajo cka ndodh ne turkistan apo honolulustan skan lidhje me shqiptaret..sinqerisht ndjej keqardhje per ju qe rremoni internetit per te gjetur shkrime se si ka pjerdh nje hoxhe ne afganistan apo se si ka zbuluar bicen nje grua ne marsistan..

  fali o zot se nuk e dine cka bejne...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •