Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Shtet i poshtr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni t paktn 2 gram mend?..

  - Nj shtet q ngre kriminel dhe vrass n piedestalet e heronjve nuk sht asgj tjetr prvese nj shtet i poshtr. Lidert e saj, si presidenti Ivanov ashtu edhe kryeministri Gruevski t cilt n do shtet normal duhet t prfaqsojn t gjith qytetart e vendit, rreshtohen n ann e krimit; n ann e atyre q vran e masakruan fmij, gra e pleq - n kt rast, shqiptar t Lubotenit n vitin 2001; qytetar t ktij vendi t quajtur Maqedoni. U rreshtuan kshtu vetm e vetm se vrassi i quajtur Tarullovski paska vrar shqiptar e jo qytetar t ktij shteti.

  - T paktn, a keni 2 gram mend, ti Ivanov e ti Gruevski?... far mendoni se jeni duke br? Me ciln t drejt vendost t shpenzoni t mirat e ktij shteti, qindra mijra euro pr t sjell dhe pritur n fest kthimin e nj krimineli dhe vrassi n vend. Harroni se, pikrisht edhe me parat e familjarve q humbn t dashurit e tyre n Luboten, ju paguat shpenzimet e kthimit n Maqedoni t ktij gjakpirsi, Traullovski

  - sht i madh mllefi i shqiptarve n Maqedoni por edhe nj pjes t bashkqytetarve maqedonas, pr kt veprim t ult tuajin, ti Gruevski e ti Ivanov. Krkoni q shqiptart t jen qytetar luajal ndaj ktij shteti i cili po aq sa sht i juaji sht edhe i atyre! Kshtu mendoni t bashkjetohet n kt shtet t poshtr ku vrassit e bashkqytetarve tuaj shqiptar i shpallni heronj e i pritni t gjitha nderimet shtetrore?

  Do t citoj kolegun Sashe Ivanovski (Politiko) i cili n nj reagim t tij, duke ndjekur mendurin e Gruevskit shkruante: VMRO DPMNE-ja sot i hapi varrin Maqedonis, tani sht shtje kohe kur do ta varros! TURP dhe tmerr q kreu shtetror bashk me hordhit nacionaliste, i organizoi fest dhe pritje nj vrassi civilsh t prkatsis etnike shqiptare... kishte feste fishekzjarrsh, kishte fest o njerz -shkruante Sashe Ivanovski. A e pyetni vetn se si e shohin kt gj, mbi gjysm milioni shqiptar, qytetar t ktij vendi? Cila ka qen ndjenja sot, t jesh shqiptar apo mos dhnt Zoti, t jesh nip, vlla, bashkshort apo bashkshorte e ndonj nga t vrarve t Lubotenit? A keni t paktn nj gram sensi njerzor dhe politik, o ju Taliban t cilt padrejtsisht po udhhiqni kt shtet. Johan Tarullovski sht njeriu q vrau civil shqiptar ata q festojn kthimin e tij dhe n t njjtn koh krkojn q t prgjigjet edhe nj pjes e UK-s pr krime ndaj civilve, n fakt jan fashist t llojit m t prishur, pasi pr ta, vrasja e maqedonasve sht e palejueshme, ndrsa vrasja e shqiptarve sht aktivitet i madhrishm sipas devizs vetm shqiptari i vdekur sht shqiptar i mir T LUMT PR GUXIMIN i nderuari Shashe Ivanovski.

  Ju partner t Gruevskit n pushtet, JU q prfaqsoni shqiptart n ekzekutiv, nuk mund t amnistoheni nga nj veprim i till TURPI t Gruevskit dhe Ivanovit.

  Ktu nuk do t kisha dashur t them as m tepr e as m pak, nga ajo q shkruante nj koleg i imi, nj bashkqytetar i imi, nj lubotenas.

  T LUMT edhe TY koleg Zeqirja Ibrahimi q dje shkrove po at q mendoi thuajse do shqiptar.

  Nse para 12 vitesh na vrau Johani, sot drejtsin ton t fituar nga Haga po e vrisni edhe ju, prfaqsues t shqiptarve n pushtet, po e vrasin ministrat tuaj, po e vret partneri juaj Gruevski por edhe t gjith politikant e tjer shqiptar, pra edhe ata t PDSH-s e t tjert q kurr nuk than asnj fjal pr Lubotenin shkruante mes t tjerash Zeqirjai.

  Nesr, Ju politikan shqiptar mos u habitni kur, i njjti Gruevsk q ngriti n piedestalet e heroit, vrassin dhe kriminelin Tarullovski, ta emroj at edhe pr ministr.

  Zeqirjain do ta citoj edhe n fund t ktij vshtrimi timin;

  Duke kujtuar me lavdi emrat e t vrarve dhe t masakruarve t Lubotenit, dhe duke u lutur q shpirti i tyre t prehet n bukurit e asaj bote si meritojn dshmort, dshiroj tu krkoj falje q sot, pas 12 vitesh, ne po e nderojm si hero vrassin e tyre. Na falni, o dshmor, na falni!.


  MUHAMED ZEQIRI, kryeredaktor i TV ALSAT M


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Shtet i poshtr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni t paktn 2 gram mend?..


  Gruevski dhe Jankullovska, krenar pr veprn e Tarullovskit  Presidenti Ivanov pas kryeministrit Gruevski priti sot Johan Tarullovskin n kabinetin e tij, ndrsa Ministrja e Punve t Brendshme, Gordana Jankullovska n pyetjen e Televizionit ALSAT-M, si ndjehet pas pritjes dhe fests pr lirimin e vrassit t civilve shqiptar, Johan Tarullovski, thot se ajo ndjehet krenare pr kt q ka br. Sipas saj, Johan Tarullovski pas lirimit t tij para kohe nga Tribunali i Hags ku dhe u dnua pr vrasje t civilve, gjegjsisht fmijve, grave dhe personave t moshuar shqiptar n fshatin Luboten t Shkupit gjat konfliktit t vitit 2001sht hero dhe meriton nj pritje t till.

  "A keni ndjer dje prgjegjsi kur pritt njeriun q ka vrar civil t Republiks s Maqedonis dhe sht i dnuar dhe gjykuar nga Tribunali i Hags?"

  "Jo vetm q nuk mbaj asnj prgjegjsi por sht krenari q t pritet nj njeri i cili ka br gjithka q ka mundur n interes t Republiks s Maqedonis. Johan Tarullovski u prit si nj hero kombtar. Republika e Maqedonis 8 vite e ka pritur kt dit, ai tani sht njeri i lir dhe ka t drejt ti gzoj t gjitha t nderimet pr angazhimin e tij me qllim mbrojtjen e integritetit dhe sovranitetit territorial t Maqedonis ather kur ajo ka qen e nevojshme" Gordana Jankullovska, Ministre e Brendshme.

  Ndrkoh, kryeministri Nikolla Gruevski me nj doz ironie u prgjigj shum shkurt n pyetjen po t TV ALSAT M rreth pritjes s Tarullovskit n aeroportin e Shkupit dhe kabinetin e tij n Qeveri.

  "Zotri Gruevski vall pr ju sht n rregull pritja e organizuar nga Qeveria pr njeriun i cili ishte i dnuar pr vrasjen e civilve, gjegjsisht qytetarve t Maqedonis, qofshin ata edhe shqiptar?"

  "N rregull sht, po...!", tha Nikolla Gruevski, kryeministr.

  Johan Tarullovski i dnuari i Tribunalit t Hags pr vrasje t civilve shqiptar n Maqedoni sot u prit edhe nga presidenti i shtetit Gjorge Ivanov. Ky i fundit i gjat takimit me Traullovskin kishte theksuar se nuk dshiron askujt ti ndodh ajo q kishte prjetuar Johan Tarullovski gjat 8 viteve t kaluara. Ivanov gjithashtu tha se lirimi i Tarullovskit dhe kthimi i tij n Maqedoni duhet t prfaqsoj hap prpara drejt pajtimit t mtejshm dhe ndrtimit t bashkjetess n Maqedoni ashtu edhe si sht praktikuar doher n kto treva duke harruar faktin se ai u dnua pr krime lufte dhe vrasjes s civive shqiptar t Lubotenit t cilt duhet ti prfaqsoj edhe vet presidenti i ktij shteti.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime n 13 postime

  Pr: Shtet i poshtr!!! Ti Gruevski dhe ti Ivanov, a keni t paktn 2 gram mend?..

  He pra kalljani nanen.....bajeni me hanger dhe Tarcullin....a ka ndonji buure ne Iliride??????
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •