Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Ja 16 ushqimet q nuk ju shndoshin

  Ja 16 ushqimet q nuk ju shndoshin

  Ja 16 ushqimet q nuk ju shndoshin

  1. Kosi: Personat t cilt konsumojn tre here n dit kos me proteina t larta dhe pak sheqer, kan nj trup m t shndetshm dhe elegant.

  2. Djathi: Njihet si armiku m i madh n procesin e dobsimit. Por djathi me pak kalori i shoqruar me kraker me pak kalori, ju ndihmon t qndroni t ngopur pr nj koh t gjat.

  3. Kanella: Prdorimi i kanells mbi trshrn e konsumuar n mngjes apo mbi tostin me drithra do t pengoj rnien e sheqerit pasdite dhe n t njjtn koh do t parandaloj rritjen e insulins.

  4. Greifurt: N nj analiz t realizuar n vitin 2006 n Gjermani, konsumimi i gjysm greifurti para do vakti ose pirja e lngut t greifurtit tre here n dit, ndihmon n humbjen e kilogramve.

  5. Trshra: T jep ndjesin e ngopjes dhe fryrjes. Nj tas me miell trshre ndikon n mbajtjen n trup t 3 gotave me uj.

  6. Molla: Ndikon n aktivizimin e zorrve.

  7. Shalqiri: Nj tas me shalqi t pasur me uj dhe vitamin C prmban vetm 80 kalori.

  8. Sardelet: Sardelja sht produkti m i shndetshm dhe shoqruesi m i mir n procesin e dobsimit. Para s gjithash sardelja sht nj produkt i mbushur me proteina dhe zotron veorin e ekuilibrimit t sheqerit n gjak. Ju ndihmon t rinovoni metabolizmin.

  9. Kungulli: sht nj nga produktet m t mira q ndihmon n dobsim. Veanrisht kungujt e mbajtur n trajt konserve pr nj koh t gjat jan t pasur me fibra dhe prmbajn 40 kalori. N baz t t dhnave t marra nga studime t ndryshme, fibrat jan shum t rndsishme pr shndetin e njeriut dhe ndihmojn n kontrollimin e peshs trupore.

  10. Kornflakes t pasur me fibra: Studimet kan treguar se nj tas me kornflakes n mngjes pakson oreksin tuaj.

  11. Kajsi e that: Kajsia e that sht nj nga ata ushqime q mund ta konsumoni kur t doni dhe ku t doni. Konsumimi i 6 kajsive n dit ndihmon n funksionimin e rregullt t sistemit trets dhe ju jep ndjesin e ngopjes.

  12. Boronicat: Si nj nga ushqimet m popullore t kohve t fundit, boronicat jan edhe me pak kalori dhe t shndetshme. Boronicat q mund ti mbani n ant jan ideale pr t kaluar krizat e uris.

  13. Hudhra: Hudhra do t mbroj mlin nga lndt toksike dhe si rezultat i qetsimit t mlis edhe dobsimi do t jet m i shpejt dhe m i leht.

  14. Mushkrit: Mushkrit i japin trupit vitaminn B5. Vitamina B5 zotron veorin e rritjes s kapacitetit t djegies s yndyrs dhe pr kt arsye duhet t prdoret gjat dobsimit.

  15. Rrushi i that: Vitamina C n trajt koncentrati e gjendur tek rrushi i that do tju ndihmoj dhe lehtsoj rrugn e dobsimit.

  16. Angjinar: Angjinari sht i pasur me potasium, kalcium, magnez, vitamina A, B1 dhe C. Mbron mlin nga intoksinimi i krijuar nga ilaet apo alkooli . sht nj produkt i cili ndikon n uljen e niveleve t kolesterolit dhe triglicerideve. Mund t prmbaj veori t cilat ndihmojn n ekuilibrimin e oreksit dhe n tretjen e ushqimit. Ky ushqim i shijshm q pastron trupin dhe veanrisht mlin sht i dobishm dhe n djegien e yndyrs.
  (m.a/rf/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/teknologji/...in-126784.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. Anetart m posht kan falenderuar Xhuxhumaku pr postimin:

  sirena_adria (21-01-2023)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,390

  Pr: Ja 16 ushqimet q nuk ju shndoshin

  Kshilla shum t vlefshme !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •