eRepublik ėshtė lojė online interesante luftarake strategjike nė njė botė virtuele, ku shtete tė ndryshme luftojnė, prodhojnė, krijojnė aleanca edhe zhvillohen.
Shqiperia per momentin esht e pushtuar nga serbia dhe ka nevoj per sa me shum lojtar te ri , per t'i cliruar territoret e saj .

Une ju ftoj qe t'regjitroheni nket loje dhe t'i ndihmoni Shqiperis , po dhe besoj qe dot argetoheni sidomos ata qe i kan qef lojerat strategjike (fillimi mund t'iu duket monoton deri sa te kuptoni lojen )

http://www.erepublik.com/en/referrer/Berat+Gashi