Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2011
  Postime
  19

  Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  MEVLUDI ALI
  Sot eshte dita qe ka lindur,flamurtari i ymetit, Me i madhi shenjtor,i Ymeti Muhamedit, Ndonese ne me syrin tone,tani me e shohim gjalle, Po ai eshte prane perhera,per ata qe kane malle, Aline Zoti e krijoi,qe kurse krijoji driten, Para se miljarda yje,neper qiej u vertiten, Para se miljarda yje,u vertiten neper qieje, Para se Ademit gjaku,i pat rrjedhur neper deje, Perendia urdheroje,qe ne boten e mjeruar, Le te zbrese Aliu tije,si nje fryme e shenjteruar, Dhe ti sjellij kesaj bote,bukuroshen pranvere, Qe te ngjalle ato qe koha,i ka thare e i ka thyere, E keshtu Aliu zbriti,me dhurata qe nga qielli, I pajosur me te mira,i ngarkuar me rreze dielli, E u celen flete e lule,lulezoi bota mbare, Qe te shohin Perendine ,gjithe ata qe se kane pare, Zot o Zot te qofshim fale,ne nuk dime te vemi tutje, Kij meshire dhe i prano ,keto lot dhe keto lutje, Gjith lavdite dhe Salavatet,ja dhurojme Pejgamberit , Dhe Alij jyl Myrtezait ,drite e dites se Mahsherit.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186

  Pėr: Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  A po flisni per Babadimrin apo per as'habėt, shokun e Muhamedit a.s ?

  C'jan keto iluzione ?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2011
  Postime
  19

  Pėr: Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  cfar iluzionesh???

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425

  Pėr: Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  bektashinjte nuk jane keq. ata ngjajne me kristianet. e keqja e shqiperise jane ata qe falen dhe flasin arabisht ne tirane, shkoder. shpresoj ti frenoje ilir meta me edvin ramen sepse njeri eshte bektashi, tjetri ortodoks.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  32
  Postime
  832

  Pėr: Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  bektashinjte nuk jane keq. ata ngjajne me kristianet. e keqja e shqiperise jane ata qe falen dhe flasin arabisht ne tirane, shkoder. shpresoj ti frenoje ilir meta me edvin ramen sepse njeri eshte bektashi, tjetri ortodoks.
  E keqe pse falen !!! E keqe eshte mos mu fale o i nderun , te nderoft Zoti . Prej mekateve me te medha eshte , mos kryerja o obligimeve dhe largimi nga ndalesat e Zotit .
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,464

  Pėr: Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  Pyetje per disa qe i gjen gjithmone ne forumore po a nuk keni ndonje pune qe gjithe diten sorollatene neper forum??!!!..Apo ndoshta paguheni si advokat te islamit ne forum nga talebanet ,dhe nuk keni pune tjeter me te menqur???????!!!!!!!!!!!!!..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •