Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 38 prej 38
 1. #21
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Njerez, mbase me duhet ta theksoj perseri (kujtova se ishte e qarte) se ju duhet te vlersoni 3 "Tre" fotografi me 5,3 dhe 1 pike. Ndryshe vota eshte e pavlefshme.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #22
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  Njerez, mbase me duhet ta theksoj perseri (kujtova se ishte e qarte) se ju duhet te vlersoni 3 "Tre" fotografi me 5,3 dhe 1 pike. Ndryshe vota eshte e pavlefshme.
  Njesh nje me pahir ta merr voten lol
  Ok.

  Pyjet jane mushkerite tona. 5 pike.
  Hallemadhja Nena Shqiptare. 3 pike
  Shoke skuadre. 1 pike
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 3. #23
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Fotografia 5 "Hallemadhja nene Shqiptare" 5 pike
  Fotografia 3 "Pyjet jane Mushkerite tona" 3 pike
  Fotografia 2 "Shoke Skuadre" 1 pike.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e -delvina-
  Anėtarėsuar
  16-01-2009
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  5 pike - Pyjet jane Mushkerite tona
  3 pike - Shoke Skuadre
  1 pike - Njeriu me Bastunin Gjarper

  Suksese)
  Bigger D

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2010
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  per pyjet jan mushkrit tona shkojn 5 pik ; njeriu me bastunin gjarpen 3 pik ; hallmadhja nena shqiptare 1 pik

 6. #26
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  5 pike - Hallemadhja Nene shqiptare
  3 pike - Shoke skuadre
  1 pike - Muza ime

 7. #27
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Anėtarėsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime nė 36 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Hallemadhja Nene shqiptare: 5 Pike

  Muza ime : 3 Pike


  Shoke skuadre: 1 Pike

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  1 - Muza ime - 5 pike
  3 - Pyjet jane mushkerit tona - 3 pike
  5 - Nenemadhja me Halle -1 pike.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 9. #29
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,543
  Faleminderit
  211
  157 falenderime nė 98 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  1. Njeriu me bastunin gjarper 5 pike

  2. hallemadhja nene shqipetare 3 pike

  3. shoke skuadre 1 pike


  suksese
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 10. #30
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Fotografia Nr.5 : "Hallemadhja Nėnė Shqiptare" - 5 pikė
  Fotografia Nr.2 : "Shokė Skuadre" - 3 pikė
  Fotografia Nr.4 : "Njeriu me bastunin Gjarpėr" - 1 pikė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 03-04-2013 mė 20:55

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e April
  Anėtarėsuar
  28-04-2012
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  5 pike: foto 1
  3 pike: foto 2
  1 pike: foto 3

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Fotografia nr.3 "Pyjet jane Mushkerit tona" 5 pike
  Fotografia nr.1 "Muza ime" 3 pike
  Fotografia nr.5 "Hallemadhja Nene Shqipetare" 1 pike

 13. #33
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Pershendetje.

  Votimi i ketij konkursi eshte i mbyllur dhe rezultatet ndodhen ne facen e pare.

  Facja e happur per komente nga vlersuesit ne lidhje me fotografite e kesaj pjese.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Pyjet jane Mushkerit tona (Pyjet jane mushkeritė tona)

  Kjo foto eshte ajo qe me pelqeu me shume dhe i dhashe maksimumin e pikeve. Eshte nje foto qe per mua kishte nje kuptim te vecante edhe per konkursin edhe nga ana artistike gje qe eshte realizuar mire. Ideja per te nxjerre "Tarzanin" me ne pah duke "sakrifikuar" pas tij detajet e pemeve dhe duke i erresuar ato ne menyre qe te krijohej ai kontrast i pelqyeshem i ka dhene jete, gjalleri e kuptim imazhit. Nje imazh dramatik, qe pershtatet shume me titullin, me shume detaje te nxjerra ne pah gje qe jep idene e thellesise. Me pelqeu thyerja e kontrastit sidomos rripi i zi qe thyen monotonine e atij ndricimi tek personi. Por per mua (dhe ky eshte mendimi im personal qe nuk ndikon fare ne gjykimin e mesiperm pasi gustot i kemi te ndryshme) mund te krijohej edhe me shume kontrast tek guret, pasi dihet qe ato kane siperfaqe te thyeshme qe reflektojne drite, si dhe qielli qe duket sikur ka ngrene gjethet ne majet e pemeve. Vendosja e personazhit qe duket sikur eshte ne kerkim te oksigjenit eshte arritur me inteligjence. Me vjen keq qe nuk zuri vendin e pare.

  Hallemadhja Nene Shqipetare

  Persa i perket ketij imazhi, anonimi/ja qe ka mohuar ngjyrat dhe ka tentuar ta ktheje ate ne bardhe e zi duhej te nxirrte me ne pah detaje tek shamia e bardhe e nenes, pasi gjithe kjo zone e
  bardhe e ben paksa agresive imazhin. E dyta nese gjethet qe jane jeshile qe domethene jane ngjyra te ftohta dhe fytyra e nenes qe ka ngjyra te ngohta pyetja ime eshte: ku eshte kontrasti??? pasi dihet qe ngjyrat e ftohta jane ne kontrast me ngjyrat e ngrohta. Madje ne fytyren e saj duhej te theksoje(apo ndaje) pak highlight (dritat e larta fare). Dhe qe te bindesh shiko se si ndricon
  dora e majte e saj. Nje problem qe haset shpesh ne imazhet BW eshte edhe tek syte. Ato duhet te "ndricojne" te kete me qartesi, gje qe ketu eshte zbehur(apo erresuar). Te dhashe vetem 1 pike sepse doja te te distancoja me imazhin e vendit te dyte, pasi meritoje per kete konkurs 3 pike. Por s'besoj te mbetesh keq per kete pasi s'eshte ndonje problem i madh se ke fituar vendin e pare. Persa i perket idese ishte nje ide e goditur shume mire. S'ka si nena (sidomos ajo shqiptare). Komplimente dhe urime!

  Muza ime

  Kam shume per te thene, por s'po them gje. Ideja e prezences femerore ne imazh eshte e kendshme dhe prandaj ktheva mendje dhe i dhashe 3 pike. Kujdes alonet tek hunda per heren tjeter se s'do me gjesh me me kete mendje. Persa i perket cromatic noise, mund ta kishe eleminuar shume lehte me tre kalime te thjeshta dhe do ti jepja ato 3 pike me gjithe qejf. Me pelqeu ideja dhe jam kurioz te shikoja foton origjinale.

  Njeriu me Bastunin Gjarper

  Nuk e votova per faktin e thjeshte se: Pse xhaxhos i ke heq rrudhat dhe gjarprit jo????

  Shoke Skuadre

  Eshte nje imazh qe ma ha mendja mund te kete dicka personale. Ngjyra e zeze e tutave te djalit ka nje ngjyre te hedhur paksa jeshile per shkak te reflektimit te barit. Vete bari eshte pak i erret.
  Futbolli sot ka marre fund ne Shqiperi pasi vetem gure e gjak shikojme.
  Deri tani thashe budallalleqe, por ajo qe s'me pelqeu vertet eshte ngjyra e theksuar magenta e djalit ne te djathte pasi eshte shume e ndezur dhe fotografia humb harmonine korrekte te raportit mes ngjyrave. Kjo shkakton paksa humbjen e fytyrave te djemve. Kjo ngjyre e theksuar (ku ka shkaktuar aty edhe humbje ne detaje) del dicka tjeter ne printim, te themi dicka me e erret.

 15. #35
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  T'ju them te drejten, mua me trembi ajo foto - pyjet tona Jane mushkerite tona. Sikur pashe Hannibal Lecter.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #36
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Muza ime - 5 pikė
  Hallemadhja nėnė shqiptare - 3 pikė
  Shokė skuadre - 1 pikė
  Love has no limits

 17. #37
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  E kam pak me pėrtesė por, pėr hir tė faktit qė kemi rėnė dakort qė tė shprehim arsyen e votimit, po i pėrmbahem asaj pėr tė cilėn u pajtuam tė gjithė qė shfaqėm interes pėr mbarėvajtjen e konkursit.

  "Hallemadhja Nėnė shqiptare", ėshtė njė foto qė pėr kėndvėshtrimin tim, flet shumė, qė tė prek emocionalisht, ku, nganjėra anė jo vetėm pėrcjell njė tė vėrtetė tė hidhur e tė gjallė nė zona tė caktuara tė vendit tonė me kushte jetese tė rėnda por, ta shohėsh edhe nga ana simbolike, figurative (metaforike) ėshtė foto domethėnėse.
  Sa i pėrket tė qėnurit fakt i vėrtetė edhe nė ditėt e sotme tė Nėnės nė foto, mendoj se ngjyrat bardh e zi i pėrshtaten, jo vetėm si diēka qė i pėrket njė kohe shumė tė shkuar por qė pėr fat tė keq vazhdon tė jetė ende e gjallė edhe sot nė disa zona por, pikėrisht edhe pėrballjen e ekstremeve: nganjėra anė kemi kėto Nėnat e kėtyre zonave ku nė njė moshė shumė tė thyer vazhdojnė tė jenė tė stėrmunduara duke vazhduar tė jenė njė shtyllė kryesore pėr tė mbajtur familjen nė kushte tė rėnda ekonomike; dhe nga ana tjetėr kemi ekstremin me femrat qė jetojnė nė zona urbane, tė zhvilluara ku kanė pasur mundėsi zgjedhjeje nė jetė, ku janė Nėna tė suksesshme edhe nė punė, karrierė por, qė edhe kėtyre nganjėherė iu duhet tė mbartin mbi shpinė njė peshė : atė tė paragjykimit tė mendėsisė sė vjetėr tė njė pjesė tė shoqėrisė qė, sado qė duket se 'evoluon' akoma nuk shkėputet nga paragjykimet.

  Njė Qėnie aq e dashur, e palodhur dhe simbol i i sakrificės qė ėshtė Nėna, pėr nga urtėsia, mėsimet dhe kėshillat qė di gjithmonė tė japė, ėshtė sikur tė kishte jetuar mė shumė vite sesa nga mosha e saj kalendarike; sikur tė kishte atė pėrvojėn jetėsore tė kėsaj Nėnės nė foto dhe atė barrėn e vuajtjeve qė mban mbi shpinė, por sė nuk thyhet kurrė... s'ka Nėnė qė s'vuan – e sjell npm vuatjeve fėmijėn qė kur e nxjerr nė jetė dhe vazhdon tėrė jetėn sepse, ēdo shqetėsim, dhimbje, problem etj etj qė ka fėmija i saj, ajo e pėrjeton tė shumėfishuar sesa vetė fėmija...

  Sa i pėrket "shokė skuadre", pėr mua paraqet miqėsinė e pastėr/tė vėrtetė sepse, nė njė miqėsi tė tillė jemi tė ēiltėr, tė pastėr, tė sinqertė ashtu siē janė fėmijėt nė natyrėn e tyre; madje, edhe kur grindemi me mikun tonė, ndodh qė sillemi si kalamaj, dmth gjithmonė ndodh tė kapemi pėr njė hiē gjė dhe sillemi vėrtetė si kalmaj... ndonėse ėshtė e ēuditshme por me miqtė qė i duam vėrtetė kėshtu ndodh. Tė kesh mik dikė, do tė thotė qė edhe pse mund tė kenė pozita shoqėrore tė ndryshme, mbase edhe tipa tė ndryshėm nė dukje etj etj (si roli i ndryshėm qė kanė edhe kėta fėmijėt e fotos nė lojė) – tė bėheni njė trup i vetėm/ (skuadėr) ku iu bashkojnė dashuria pėr njėri tjetrin, virtytet, qėllimet e jetės, idealet, parimet, karakteri i fortė e luftarak etj etj... pa e humbur atė sinqeritetin fėminor ndaj njėri tjetrit, pavarėsisht kalimit tė viteve dhe duke e mbėshtetur njėri tjetrin nė ēdo hap, e, duke qenė vėrtetė "shokė skuadre".

  Votėn e tretė, e dhashė nė ēastin e fundit, pasi tjetėr kisha foto kisha nė mend qė ta votoja nė atė pozicion (pėr hir tė sė vėrtetės kisha Muzėn nė mendje), por pėr votėn e tretė ndoqa nė fund njė linjė krejt ndryshe votimi, ku votova atė qė pėr mua shpreh diēka qė ėshtė krejt kundra me botėkuptimin tim dhe shijet e mia; dmth fotoja qė votova tė tretėn pėr mua pėrcjell diēka ekstravagante, me idenė qė ka vlerė dhe ka njė farė bukurie edhe ajo qė nuk pėrputhet me botėkuptimin tim; s'ėshtė e bukur vetėm ajo qė mė pėlqen mua apo pėrcjell mua emocion.

  Edhe diēka e fundit, mė vjen keq qė ka kaq pak pjesėmarrje, jo vetėm si konkurentė qė votuan pėr PO, por, edhe nga votuesit. Tė paktėn votuesit mendoj se duhet tė jenė mė shumė, edhe thjesht pėr hir tė respektit tė atyre qė morėn pjesė nė konkurs qė ky i fundit tė realizohej sepse, sado qė u diskutuan rregulla, u shkėmbyen kėshilla, u dhanė mendime tė ndryshme pėr konkursin dhe fundja kanė atė vlerėn e tyre meqė janė mendime, do tė ngeleshin mė shumė thjesht fjalė, fjalė, fjalė po tė mos ishte pėr anėtarėt qė e mbajtėn fjalėn pėr tė konkuruar. Meritojnė pak inkurajim, mendoj unė... fundja edhe ne qė po shkruajmė kėtu pėr ta, mė shumė pėr inkurajim ndaj tyre e bėjmė.

  Sdq, shumė suksese tė gjithėve qė e kanė kėtė pasionin e fotos.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 20-04-2013 mė 05:03

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa II. -Njerez.

  Nga i fundit dola i treti kete rradhe..jo keq.
  Fillimi i mbare gjysma e punes

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •