Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,296
  Postimet n Bllog
  19

  Bedri Hamza, Guvernatori i ri i Banks Qndrore t Kosovs

  Bedri Hamza, Guvernator i ri i BQK-s

  PRISHTINE - N seancn e sotme t Kuvendit t Kosovs, Bedri Hamza, sht zgjedhur Guvernator i ri i Banks Qendrore t Republiks se Kosovs. Nga 67 deputet sa kan qen n sall, 58 nga ta kan votuar pr zotin Hamza.

  Emri: 64964.jpg

Shikime: 375

Madhsia: 18.8 KB

  N kohn kur ka filluar przgjedhja e Guvernatorit, deputett e Lidhjes Demokratike t Kosovs dhe t Lvizjes Vetvendosje, e kan lshuar seancn e Kuvendit t Kosovs, pasi sipas tyre, me emrimin e Hamzs si Guvernator, politizohet Banka Qendrore e Kosovs, apo si sht thn, m emrimin e Bedri Hamzs, Banka qendrore e Kosovs mund t quhet si Banka e Partis Demokratike.

  Bedri Hamza, ka qen ministr i Financave, ku nga kjo pozit ka dhn dorheqje n janar t ktij viti. Ende nuk sht zgjedhur ministri i ri i Financave.

  (er.nu/rel/BalkanWeb)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Bedri Hamza, Guvernatori i ri i Banks Qndrore t Kosovs

  Kjo nuk eshte as hera e pare as e fundit, por metode e bandave qe vetequhen Qeveri ose institucione tjera te shtetit...

  Rasti tjeter i njohur eshte ai i rektorit aktual te Universitetit te Prishtines, Ibrahim Gashi.
  Edhe ky dha doreheqje nga posti i Zevendesministrit, pak para se te zgjedhej Rektor. Madje dha doreheqje me pretendime te hapura per tu zgjedhur Rektor.
  Dhe jo vetem rastesisht, te dy, Hamza dhe Gashi jane edhe nga Drenica.

  Blerim Rexha, gjithashtu nje ish Zevendesminister, dha doreheqje per tu zgjedhur me vone si Kryetar i AKP-se (Agjencioni Kosovar per Privatizim)...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 14-03-2013 m 13:59

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •