Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-03-2013
    Vendndodhja
    GOSTIVAR
    Postime
    17

    Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Pershendetje,
    me iriton teper fakti qe saher qe them jam nga maqedonia menjeher me thuan MAQEDONS , nuk jam maqedons jam SHQIPTAR qe jetoj ne teritorin e nje shteti i cili nuk ka identitet i ashtuquajtur Maqedoni.
    Un kam jetuar ne keto troje , babai im, gjyshi im, stergjyshi.... e shum e shum breze te tjere. un jam autokton ne kto troje, e vijn sllavi merr vendin e ben nje shtet artificial dhe kombi im shqiptar me quan mua MAQEDONS ?
    pse vall ? vetem se kam pasaporten e tille ? ateher nje shqiptar qe jeton ne gjermani esht GJERMAN ? po ai ne france esht FRANCEZ ?
    ----JO PRA JEMI TE GJITHE SHQIPTAR , ju lutem njeher e pergjithmon mjaft na quajtet Maqedons, se eshte ai MAqedonsi i cili eshte duke rrahur femijt shqiptar, esht duke hyr neper shpit e shqiptarve. Mos na krahasoni me at sllavin .
    ju pershendess

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar LuckyOne pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  3. #2
    i/e regjistruar Maska e agonny
    Anėtarėsuar
    02-08-2008
    Postime
    251

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Pershendetje Shqipetar

  4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar agonny pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  5. #3
    i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
    Anėtarėsuar
    26-12-2012
    Vendndodhja
    Thesaloniqi
    Postime
    360

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga LuckyOne Lexo Postimin
    Pershendetje,
    me iriton teper fakti qe saher qe them jam nga maqedonia menjeher me thuan MAQEDONS , nuk jam maqedons jam SHQIPTAR qe jetoj ne teritorin e nje shteti i cili nuk ka identitet i ashtuquajtur Maqedoni.
    Un kam jetuar ne keto troje , babai im, gjyshi im, stergjyshi.... e shum e shum breze te tjere. un jam autokton ne kto troje, e vijn sllavi merr vendin e ben nje shtet artificial dhe kombi im shqiptar me quan mua MAQEDONS ?
    pse vall ? vetem se kam pasaporten e tille ? ateher nje shqiptar qe jeton ne gjermani esht GJERMAN ? po ai ne france esht FRANCEZ ?
    ----JO PRA JEMI TE GJITHE SHQIPTAR , ju lutem njeher e pergjithmon mjaft na quajtet Maqedons, se eshte ai MAqedonsi i cili eshte duke rrahur femijt shqiptar, esht duke hyr neper shpit e shqiptarve. Mos na krahasoni me at sllavin .
    ju pershendess
    Ne zvicer e diku
    Gjetke ne vendet nordike atje ku kerkoni azil politik nuk thoni juve qe jemi shqiptare,di kush kosovare e dikush maqedonas

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar KORCARI 2 pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  7. #4
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    27-02-2013
    Postime
    59

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga KORCARI 2 Lexo Postimin
    Ne zvicer e diku
    Gjetke ne vendet nordike atje ku kerkoni azil politik nuk thoni juve qe jemi shqiptare,di kush kosovare e dikush maqedonas

    Ti ngatron shtetesine me kombesine more debil,nuk eshte fjala per vendet nordike por per shtetin shqiptar ore koktul

  8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar jram pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  9. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga LuckyOne Lexo Postimin
    Pershendetje,
    me iriton teper fakti qe saher qe them jam nga maqedonia menjeher me thuan MAQEDONS , nuk jam maqedons jam SHQIPTAR qe jetoj ne teritorin e nje shteti i cili nuk ka identitet i ashtuquajtur Maqedoni.
    Un kam jetuar ne keto troje , babai im, gjyshi im, stergjyshi.... e shum e shum breze te tjere. un jam autokton ne kto troje, e vijn sllavi merr vendin e ben nje shtet artificial dhe kombi im shqiptar me quan mua MAQEDONS ?
    pse vall ? vetem se kam pasaporten e tille ? ateher nje shqiptar qe jeton ne gjermani esht GJERMAN ? po ai ne france esht FRANCEZ ?
    ----JO PRA JEMI TE GJITHE SHQIPTAR , ju lutem njeher e pergjithmon mjaft na quajtet Maqedons, se eshte ai MAqedonsi i cili eshte duke rrahur femijt shqiptar, esht duke hyr neper shpit e shqiptarve. Mos na krahasoni me at sllavin .
    ju pershendess
    Dhe ndihu krenar qe je shqiptar vellau im

    Qente le te lehin, karvani ec perpara

  10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gon! pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  11. #6
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga KORCARI 2 Lexo Postimin
    Ne zvicer e diku
    Gjetke ne vendet nordike atje ku kerkoni azil politik nuk thoni juve qe jemi shqiptare,di kush kosovare e dikush maqedonas
    Nga i morre ti keto informata? Me qellim harrove para te dyjave te shtoje shqiptar nga maqedonia dhe shqiptar nga kosova, pra shqiptar dhe jo tjeter.

  12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar prishtina75 pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  13. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    Nga i morre ti keto informata? Me qellim harrove para te dyjave te shtoje shqiptar nga maqedonia dhe shqiptar nga kosova, pra shqiptar dhe jo tjeter.
    E ka nga pervoja personale (Selanik). Keta, ende pa mberrijtur diku e nderrojne religjionin, kombin, prejardhjen... *
    klipp&klar

  14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Norēa.li pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  15. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-03-2013
    Vendndodhja
    GOSTIVAR
    Postime
    17

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    E ka nga pervoja personale (Selanik). Keta, ende pa mberrijtur diku e nderrojne religjionin, kombin, prejardhjen... *
    Mesa duket keni keqkuptu. Kam shkruajtur se shqiptart nga shqipria na thirrin maqedons. Pse tna thirrin maqedons kurse ne jemi phes e trojeve te shqiperise etnike. Nuk foli kush per azil, per feje per ndrrimin e kombesis.

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar LuckyOne pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  17. #9
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anėtarėsuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Kjo gje edhe mua sme pelqen fare, ne shqiperi shpesh her thone qe maqedonasit, nuk eshte e drejt dhe ne jemi shqipetar, njelloj, nuk jemi te perzier , shqiperia duhet ti ket edhe keto vende ne maqedoni qe jan me popullat shqiptare, se e shqiperis ka qen ,, dhe nje gje qe eshte shum e vertet shqiptaret qe jan jasht territorit te shqiperis e duan me shum shqiperin dhe jan me shum patriota dhe atdhe dashes se nje pjes qe jeton ne shqiperi
    Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

  18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar letaa pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  19. #10
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga LuckyOne Lexo Postimin
    Mesa duket keni keqkuptu. Kam shkruajtur se shqiptart nga shqipria na thirrin maqedons. Pse tna thirrin maqedons kurse ne jemi phes e trojeve te shqiperise etnike. Nuk foli kush per azil, per feje per ndrrimin e kombesis.
    per disa anetar "te shquar" te ketij forumi, ju nuk jeni shqiptare. per disa ketu, ka shqiptar, kosovar e maqedonas. sipas tyre nuk jemi i njejti komb. flasim vetem te njejten gjuhe.
    mos prit te te quajne shqiptar ketu, sepse ketu 50% jane antishqipar.
    ti preokupohu per jeten reale, se ketu....... vec shqiptar nuk do te quajne.

    p.s. une per vehte shqiptare i quaj te gjithe. shqiptare te shqiperise, te kosoves ose te maqedonise.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar the admiral pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  21. #11
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Pershendetje vetem pėr SHQIPTAR--kudo qe ndodhen nė kėtė Botė

  22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar K.i EPERM pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  23. #12
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    LuckyOne TI SKEKE NE TEREZI KEKE BA PER DOKTORR PSIKOLOG PO KUSH ESHT MAQEDONAS NE MAQEDONI VEC QE SHQIPTART NE KTO TROJE SLLAVT E BULLGARIS NUK JAN MAQEDONAS APO SE DIN HISTORIN E POPUJVE TE BALLKANIT PO ME VIKA TURP QE ANKOHESH QE TE THON JE MAQEDONAS PO KOSOVART SIMAS TEJE U DASHKA THAN SHQIPTAR APO KOSOVAR TI THUJSH DIKUJT NE PREZANTIM JAM KOSOVAR NUK DOTE THOT QE SESHT SHQIPTAR PO TI PREZANTOHESH MAQEDONAS MUND TI THUASH QE JAM MAQEDONAS AUTOKTON E JO BULLGAR I ARDHUR NE TROJET SHQIPTARE SHIFE MIR DADHIMIN TE JESH MAQEDONAS AUTOKTON ME ATE TE QENURIT MAQEDONAS SLLAV
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mitjuk pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  25. #13
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    LuckyOne PO ME VIKA KEQ PER KEQ INFORMIMIN TEND PERSONAL POR MAQEDONASIT PURO JAN SHQIPTART E JO SLLAVET E BULLGARIS ME KETE TIP ANKESE JU PO I BENI NDER SLLAVO BULLGARVE QE I QUANI MAQEDONAS A JO BULLGAR DHE ME KETE RAST JU UA LINI VENDIN SLLAVO BULLGARVE QE ME ANEN E PRESIONIT GREK TI NDERROHET EDHE EMRI I MAQEDONIS DHE TE SHFRYTEZOJNE RASTIN GREKET PER TA QUAJTUR ALEKSANDRIN E MADH TE TYRE DHE JO MAQEDONAS
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mitjuk pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  27. #14
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anėtarėsuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga luckyone Lexo Postimin
    pershendetje,
    me iriton teper fakti qe saher qe them jam nga maqedonia menjeher me thuan maqedons , nuk jam maqedons jam shqiptar qe jetoj ne teritorin e nje shteti i cili nuk ka identitet i ashtuquajtur maqedoni.
    un kam jetuar ne keto troje , babai im, gjyshi im, stergjyshi.... E shum e shum breze te tjere. Un jam autokton ne kto troje, e vijn sllavi merr vendin e ben nje shtet artificial dhe kombi im shqiptar me quan mua maqedons ?pse vall ? Vetem se kam pasaporten e tille ? Ateher nje shqiptar qe jeton ne gjermani esht gjerman ? Po ai ne france esht francez ?
    ----jo pra jemi te gjithe shqiptar , ju lutem njeher e pergjithmon mjaft na quajtet maqedons, se eshte ai maqedonsi i cili eshte duke rrahur femijt shqiptar, esht duke hyr neper shpit e shqiptarve. Mos na krahasoni me at sllavin .
    Ju pershendess
    Ti je shqiptar e cfar shqiptari,e te jesh krenar.
    Ti mor djal do jesh ne nje te ardhme jo te larget pjese e shtetit te trete shqiptar ne ballkanaqedonia
    Mbaj fort rrenjet e tuaja ne maqedoni ashtu do respektosh stergjyshin tend e shum breze te parve tuaj qe tregon.
    Datet e fundit si ne lindjet e femive shqiptare,si te nxenesve shqiptare afrohet e po kalon s.maqedonsit edhe ne komuna ku s.maqedonsit kan qene me shum.
    Pra ki durim se ne nje te ardhme do vendosni ju per maqedonin,vendin tuaj dhe jo s,maqedonsi i ardhur.
    ky eshte shekulli i Shqiptarve,Maqedonas,e Dardan

  28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar altint71 pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  29. #15
    i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
    Anėtarėsuar
    11-01-2013
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,006

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga altint71 Lexo Postimin
    Ti je shqiptar e cfar shqiptari,e te jesh krenar.
    Ti mor djal do jesh ne nje te ardhme jo te larget pjese e shtetit te trete shqiptar ne ballkanaqedonia
    Mbaj fort rrenjet e tuaja ne maqedoni ashtu do respektosh stergjyshin tend e shum breze te parve tuaj qe tregon.
    Datet e fundit si ne lindjet e femive shqiptare,si te nxenesve shqiptare afrohet e po kalon s.maqedonsit edhe ne komuna ku s.maqedonsit kan qene me shum.
    Pra ki durim se ne nje te ardhme do vendosni ju per maqedonin,vendin tuaj dhe jo s,maqedonsi i ardhur.
    [b]ky eshte shekulli i Shqiptarve,Maqedonas,e Dardan[/b]
    Altine ju lumte!!,keni terguare nje te vertet te padiskutueshme ,pra shqiperi quhet DARDANIA EPIRI DHE MAQEDHONIA KETO JANE TOKATE E STERGJYSHERVE TANE TE LASHTE DHE DO TE VIJE DITA KURE KETO TROJE DO TE JENE NJE ,RRNOFTE SHQIPERIA MEME!!!.
    VENI,VIDI,VICI

  30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Fehmikaciu pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  31. #16
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga LuckyOne Lexo Postimin
    Pershendetje,
    me iriton teper fakti qe saher qe them jam nga maqedonia menjeher me thuan MAQEDONS , nuk jam maqedons jam SHQIPTAR qe jetoj ne teritorin e nje shteti i cili nuk ka identitet i ashtuquajtur Maqedoni.
    Un kam jetuar ne keto troje , babai im, gjyshi im, stergjyshi.... e shum e shum breze te tjere. un jam autokton ne kto troje, e vijn sllavi merr vendin e ben nje shtet artificial dhe kombi im shqiptar me quan mua MAQEDONS ?
    pse vall ? vetem se kam pasaporten e tille ? ateher nje shqiptar qe jeton ne gjermani esht GJERMAN ? po ai ne france esht FRANCEZ ?
    ----JO PRA JEMI TE GJITHE SHQIPTAR , ju lutem njeher e pergjithmon mjaft na quajtet Maqedons, se eshte ai MAqedonsi i cili eshte duke rrahur femijt shqiptar, esht duke hyr neper shpit e shqiptarve. Mos na krahasoni me at sllavin .
    ju pershendess
    Pershendetje vella.
    Nganjehere perdoren disa terma pa e vrare shume mendjen por te jesh i sigurt qe te gjithe ata qe jetojne ne shqiperi jane koshent qe shqipetaret qe jetojne ne shtetin qe quhet maqedoni jane puro shqipetar ne te gjitha kuptimet. Prandaj mos u merzit kur nga shpejtesia te quajne maqedonas.
    La verita' ti rendera' libero!

  32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar VOLSIV pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  33. #17

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ARIANI_TB pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  35. #18
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anėtarėsuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Citim Postuar mė parė nga KORCARI 2 Lexo Postimin
    Ne zvicer e diku
    Gjetke ne vendet nordike atje ku kerkoni azil politik nuk thoni juve qe jemi shqiptare,di kush kosovare e dikush maqedonas
    Gabim ... Atje kerkojne azil duke thene jam Shqiptar i Maqedonis apo Shqiptar i Kosoves edhe per kete kerkojne azil sepse nuk kane marredhenie te mira me maqedonasit apo serbet ... dhe kete e kemi thene dhe ne te Shqiperise kur kemi kerkuar azil ...

    Ka dhe plot qe na shajne ne te Shqiperise ... por keto nuk ndodhin per motive kombesie ... por per eksperienca personale ... Ka plot arsye ku mund te kapesh ... Por per mua me i rendesishem eshte qe ky djali e ndjen keshtu ... dhe do doja te gjithe ta ndjejne keshtu ne zemer !!!

    Ne te gjithe jemi Shqiptare ... Shqiptare Shqiperie,Kosove,Maqedonie,Mali i Zi e Greqie !!!

    Respekte ketij djalit per temen !!!
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

  36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar KNFC pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  37. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-08-2019
    Vendndodhja
    Skandinavi
    Postime
    4

    Pėr: Nuk jam Maqedons, Jam Shqiptar qe Jetoj ne " Maqedoni"

    Nuk ka gjė tė keqe fjala Maqadons se buron nga Ma Ēe Don. Se sllavėt e kanė pėrvetėsuar ėshtė krejt temė tjetėr.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •