Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Emri: 60880_152471034786377_796455_n_1.jpg

Shikime: 377

Madhsia: 11.5 KB  Ramazan Iseni, 13 vjear sht njri nga fmijt q ka psuar n kt incident duke marr lndime trupore, prfshir edhe n kok.

  Huligant maqedonas brutalisht kan rrahur shum t rinj shqiptar n afrsi t nj stacioni urban t autobusve. N kt incident t dhunshm kan psuar nxns t shkollave fillore dhe t mesme, t cilt jan goditur me gjsende t forta dhe grushte nga huligant maqedonas.

  Ramazan Iseni, 13 vjear sht njri nga fmijt q ka psuar n kt incident duke marr lndime trupore, prfshir edhe n kok. Na kan rrahur brutalisht, pa kursyer as fmij e grat q ishin duke pritur aty autobusin, ka theksuar Ramazani, i cili ka krkuar ndihmn mjeksore pr lndimet e psuara n kt incident.

  Nxnsit theksojn se kan shptuar fal shoferit t autobusit urban, i cili sht shqiptar dhe ka arritur q t mbyll me shpejtsi dyert dhe t largohet nga stacioni. Ai na shptoi duke mbyllur dyert, mirpo huligant kan gjuajtur me gur dhe shishe autobusin, duke rrezikuar jetn ton. Neve kemi par edhe polici t uniformuar por q kan hezituar pr t reaguar dhe pr t larguar huligant e trbuar. Kto incidente m nuk tolerohen. Ose t veprojn ose ska hapsir pr t toleruar m kso trbime kundr nesh shqiptarve, ka theksuar nj nxns shqiptar, i shkolls Zef Lush Marku, i cili gjithashtu ka prjetuar sulmin brutal t huliganve maqedonas.

  Huligant kan qarkulluar npr disa akse rrugore dhe lagje, ku jan stacionet e autobusve dhe ku dihet se udhtojn edhe nj pjes e udhtarve shqiptar pr lagjet periferike t Shkupit si Saraj, Karshiak dhe Hasanbeg e Harain. (INA)
  (E plotsuar) Grupet e huliganve maqedonas me maska pas shprndarjes nga protesta para Qeveris kan sulmuar shum qytetar shqiptar n disa pjes t Shkupit.

  Qytetar t ndryshm kan denoncuar prmes INA sulmet brutale t huliganve maqedonas t mbuluar me maska dhe q posedonin gjsende t forta.

  N shnjestr kan qen shqiptart, duke mos zgjedhur edhe gra shqiptare dhe nxns t shkollave, pran disa stacioneve t autobusve, thekson pr INA, nj dshmitar okular i ktij incidenti, i cili ka arritur q ti shmanget sulmit t huliganve.

  Grupi i huliganve n afrsi t stacionit hekurudhor gjithashtu ka sulmuar disa shqiptar nga Karshiaka, t cilt kan psuar lndime trupore.

  17:32 Nj protest e shoqruar me dhun u zhvillua sot pasdite para Qeveris n Shkup, n shenj proteste kundr emrimit t Talat Xhaferit, ish-komandant Forins s UK-s pr ministr t Mbrojtjes t Maqedonis.

  Polic t sulmuar nga huligan dhe protestues t dhuns, demolomi dhe dmtimi i makinave t policis, makinave private dhe autobusve urban, ka qen bilanci i ksaj proteste, e cila ka detyruar ndrhyrjen e policis.

  Ministria e Punve t Brendshme ka informuar se disa persona jan ndaluar me rastin e ksaj proteste, pr shkak t ushtrimit t dhuns dhe sulmit ndaj kordonit t policis, q kishte bllokuar hyrjet e Qeveris. Gjat ksaj proteste, nj pjes e policve jan lnduar nga sulmet e dhunshme t huliganve me gjsende t forta dhe me gur.

  Organizatore e ksaj proteste sht shoqata e veteranve maqedonas t konfliktit t vitit 2001 Dinjiteti, e cila sht pjes e opozits dhe se ka reaguar kundr emrimit t Xhaferit pr ministr t mbrojtjes, pr shkak t origjins s tij si ish- drejtues i UK-s.

  Huligant gjat protests kan nisur t hedhin gur dhe shishe ndaj policis dhe se kjo ka detyruar ndrhyrjen. MPB bn t ditur se jan arrestuar disa persona, ndrsa m pas edhe turmat e protestuesve jan shprndar. Nj pjes e grupit t huliganve ka ikur n drejtim t sheshit qendror drejt stacionit hekurudhor. Derisa kto turma po largoheshin jan sulmuar dy vajza, ndrsa turmat gjithashtu kan hedhur gur edhe ndaj autobusve urban dhe kan dmtuar disa makina private, theksoi MPB. N pjesn qendrore t Shkupit po vrehet prania e shtuar e policis dhe njsive speciale, pr t siguruar rendin dhe qetsin.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup


  Digjet flamuri shqiptar para qeveris


  Gjat protests kundr emrimit t Talat Xhaferit si Ministr i Mbrojtjes, huligant sllavo maqedonas kan djegur edhe flamurin shqiptar . deri n kt moment raportohet se policia ka arritur t arrestoj 15 prej tyre ndrsa vazhdon aksioni pr kapjen e personave t tjer t dyshuar q ishin pjesmars n trazirat e pasdites.

  Burime jo oficiale thon se jan rrahur edhe dy vajza q supozohet t jen shqiptare t cilat kan qen kalimtare t rastit./albtime.com


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #3
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Serish vjen Marsi,

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Degjova pak ne lajme, per kete akt mizor.Por nese, agresoret jan +18 nuk do te me vinte keq qe secili prejt tyre te ishte = me nje plmb kallashi.Neqofte se jan - 18, keta djemt e rrahur te rriten dhe tii rirrahin!!!...
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 5. #5
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  vetem barrikadad dhe republike shqiperie (modeli i serbeve) e shpeton maqedonine dhe shqiptaret atje ndryshe lufta eshte e pashmangshme
  vari leshte

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Antarsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime n 18 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Sa mire jua a kan bere,Bravo Maqedonasve.
  Nje byth rjepacukesh jevgj maqedonie rrafin Shqiptaret,po normal ku ne nje lagje me Shqiptare ligjin e bejne Maqedonsit,sepse Shqiptaret nuk flasin me nj-tjetrin,normal ku ne nje shtet kukull si makedonia jane 500 mije shqiptare dhe 50 parti politike.
  per kete arsye qe thashe me siper,ishalla javen tjeter dhe nje dru tjeter qorrave shqiptare.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2010
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Fajet kan shqiptaret, maqedonet organizojne proteste ndersa keta minj shkojne 2-3 per te par se cpo ndodh, ti kishin vrar me mir do ishte. Kur shqiptaret protestojne asnje maqedon nuk rri afer sepse e di cfar e pret.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
  Antarsuar
  26-12-2012
  Vendndodhja
  Thesaloniqi
  Postime
  363
  Faleminderit
  11
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: Rrihen brutalisht shqiptart npr Shkup

  Kaq viktima dhe pa gjak jane keta shqiptaret ne Maqedoni?
  Po cbejne mo' keta? Nuk dine te mbrohen?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •