Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  795 falenderime n 648 postime

  Edi Rama n Opinion, intervista e plot

  Edi Rama n Opinion, intervista e plot

  Intervistoi: Blendi Fevziu

  Kalkulimi sht, se Berisha ka qen 13 vjet, ky justifikim, q kishte ose nuk kishte vota?

  Enver Hoxha ka qndruar thuajse 50 vjet, kjo nuk sht pr t qen krenar. Berisha sot sht n krye t nj qeverie me zgjedhje t vjedhura dhe pr shkak t zgjedhjeve t vjedhura, nuk e ka marr votn e shumics s shqiptarve, por e ka grabitur. Nuk sht n gjendje t jap asgj nga ato q shqiptart meritojn, por perceptojm nj rrnim t prgjithshm. Nuk kam ardhur t merrem me heroin tuaj, kam ardhur pr t folur fal edhe pyetjeve me audiencn tuaj dhe pr t thn se jetojm n nj vend, ku krcnimi pr sigurin, ka shkuar n ushqimin baz. sht br krcnim qumshti, mishi, at q shqiptart konsumojn, me nj ndryshim shum t madh, ndrkoh q kur ndodhin n bot n kompani t caktuara gjra t tilla, qeverit nuk i thon hajeni se ju bn mir. Kjo qeveri dha garanci pr qumshtin, se nuk ka problem. Komisart kputen nga plumbat sikur t ishin plepa, duke dhn mesazh t qart e t frikshm, se sot jeta e qytetarve, sht e krcnuar dhe se sot organizata m e rrezikshme kriminale n Shqipri, sht kupola drejtuese e MB dhe policis s shtetit.

  Keni deklaruar se do t ngrini n kmb popullin dhe i dhat vetm 10 dit koh. Ultimatum? Kronika sht marr nga emisioni i zotit Bushati...A sht ultimatum?

  Kt gj bn opozita. Kush pagoi pr vazhdimin e historis, n at gjuh q sht jasht standardeve t komunikimit dhe kush paguan sot, pr faktin se sht vjedhur vota, pr faktin se nuk bhet transparenca e zgjedhjeve, kush paguan sot pr faktin se nj qeveri e dal nga vjedhja e vots s popullit, nuk i jep popullit mundsi q t qeveriset sikundr populli e meriton, por i tregon vetm prralla e gnjeshtra, e ka katandisur popullin n pik t hallit, q fatmirsisht sht drejt prfundimit. N 23 qershor, kjo histori do t mbaroj e do t hapet nj histori e re. Sot Shqipria sht br gazi i bots, sht br nj vend jo serioz e shihet nga gjith bota, si nj sklldi. Q t vij sekretarja e shtetit amerikan e ti drejtohet parlamentit n vitin e 100 vjetorit, ju lutem bni zgjedhje t lira, do t thot se zgjedhjet e lira kush i bn? Opozita? Apo i garanton qeveria? Shteti i kapur, shkatrrimi i konkurrencs n treg, sht shkatrrimi i do elementi sigurie, ndaj sot shqiptart jan t pambrojtur. Shqipria nuk ka nj polici q e mbron, sht e gjitha prball krimit, q ka marr yrysh e nuk e ndalon kush.

  Ku bazoheni pr shifrat?

  N komunikim me publikun dhe sondazhet q jan profesionale. INSTAT nuk arrin dot m t ndjek hapin e prpjekjes pr t ndrtuar Shqiprin e gnjeshtr. E dgjova kryeministrin, q tha se 92% e nxnsve q mbarojn shkolln 8-vjeare, shkojn n shkoll t mesme, merrni shifrat e INSTAT. Gnjeshtra.

  Ka 21 vite q e dgjojm?

  Nuk ka 21 vite, sepse nse jeni krenar pr mnyrn se si prfundoi mandati presidencial i Berishs, ky sht problemi juaj. Nse jeni krenar pr mnyrn se si qeveris Berisha, ky sht problemi juaj. Problemi im, sht se sot qeveria sht br gazi i bots. Q t vij sekretarja e shtetit t SHBA dhe ti drejtohet parlamentit t Shqipris, n 100 vjetorin e vendit dhe t thot; ju lutem bni zgjedhjet t lira.....

  Klinton tha se nse doni t shihni demokraci funksionale, shkoni n Shqipri?

  Nuk sht fare kshtu si thoni ju. Q zgjedhjet jan problemi m madhor n Shqipri, prgjegjse nuk sht opozita. Por, prtej prgjegjsis ka dhe nj pasoj, sht shkatrrimi i do elementi sigurie. Ndaj shqiptart jan t pambrojtur. Nuk ka polici q e mbron, sht e gjitha prball krimit q ka marr yrysh. Nj oficer i lart policie, m ka shprehur t vrtetn e hidhur. N 97, tha mbaheshin vetm rrugt e Shqipris, sot krimi ka marr edhe rrugt.

  Ku i llogarisni kto?

  Ju mund t thoni patjetr, se edhe po se that ju, e thot kryeministri. Ne bazohemi n komunikimin me publikun dhe n sondazhet tona, q jan trsisht profesionale.

  Tuajat?

  Po t kujt? T Saliut, apo t INSTAT? Edhe vet INSTAT, nuk arrin ta ndaj Saliun n prpjekjen e gnjeshtrave.

  Sa polici ka shteti?

  I keni numruar ju?

  Po. Jan katr.

  I keni numruar gabim. Kur kam folur pr polici ujore, kam br ekzagjerime. T gjith kto, jan nj lukuni trupash q shkojn pas njerzve dhe q jan vetm pr tu futur njerzve duart n xhepa. Shteti funksionon vetm me nj polici. Italia le t ket polici sa t doj. Pas 23 Qershorit do t ket vetm Policin e Shtetit Shqiptar. Lre policin e burgjeve, ushtarake. Un po flas pr trupa q jan ngarkuar pr kontroll terrorist, nj inspektorat ndrtimor, nj lukuni. T gjitha kto, nuk do t ekzistojn m. T gjitha kto funksione, do ti marr Policia e Shtetit. Nuk do ndodh m, q dikush merr e sharron pemn dhe polici i rendit thot, nuk e kam un, e ka ai i mjedisit.

  Kto jan pr barsolet?

  Nse ka konkurs barsoletash, e fiton Qeveria e Saliut.

  Shum njerz q keni angazhuar n programin pr rendin, jan prjashtuar nga forcat e policis pr shkelje?

  Kta kan zaptuar institucionet dhe nga dritaret e institucioneve, bjn opozitn e opozits. Opozita nuk shpif asgj. Un nuk shpif.

  Ju thoni 70 pr qind e shqiptarve jan t krcnuar?

  Nuk sht shpifje, sht shifr e nxjerr nga sondazhet. sht 70 pr qind e shqiptarve, q thon se ndjehen t krcnuar pr jetn dhe pasurin.

  Ju nuk mund t flisni n emr t shqiptarve?

  Ju jeni msuar t flisni n emr t nj njeriu dhe mendoni se un skam t drejt t flas n emr t Shqiptarve. Ju skeni pse ankoheni se flas n emr t shqiptarve.

  Ministria e Brendshme ka deklaruar sot, se pak koh m par ju jeni takuar me personin e akuzuar pr vrasjen e kryekomisarit?

  Nj reagim monstruoz ndaj nj qndrimi t qart dhe konkret, tonin. Qndrimi yn sht i qart dhe konkret: problemi ktu nuk sht fakti, se nj numr drejtuesish t policis jan n fotografi me nj t akuzuar pr vrasje. Problemi ktu, sht historia q tregojn kta. Zv/drejtori thot erdhi t bnte foto me mua. Pse Leo Mesi sht Kuliaj? Pastaj vjen ai pr t br foto dhe kta e hedhin n Facebook-un e tyre. Historia e ktyre alibive, tregon se dika shum e rnd fshihet, por prtej ktij fakti konkret, e prsris, se nuk e njoh personin fare dhe nuk e kam takuar. Fotografi me nj njeri t akuzuar pr vrasje ne, dark kta pr ta br deputet. E kuptoni se far tallje, poshtrsie sht kjo n kurriz t ktij populli, q duhet t dgjoj kt spektakl mizerabl? I rrethuar sht kryeministri, ai e ndjen rrethimin prdit.

  Nuk e keni kandiduar?

  Kjo sht teknika, ti neveritim njerzit, q prball do fakti, t dukemi njsoj. Foto me nj t akuzuar ne, dark kta pr ta br deputet. E kuptoni far poshtrsie sht kjo?

  Ju folt pr vrasjen e komisarit t ndjer?

  Fola pr faktin, q e di gjith Policia e Shtetit. E din t gjith njerzit q sakrifikojn dhe jan t tradhtuar nga kupola drejtuese, e cila sht organizata m e rrezikshme kriminale vend...Merreni raportin e DASH dhe shikoni sesi flet pr lidhje t zyrtarve t lart t shtetit me krimin e organizuar.

  Cilt zyrtar, t Ministris s Brendshme?

  Po, zyrtart e Ministris s Bujqsis kan njmij mkate, por nuk besoj se kan lidhje me krimin e organizuar. Policia e shtetit sht tradhtuar nga elita drejtuese, e lidhur me kanalet e kontrabands, operacionet e kundr krimit.

  A ka qen kjo polici q arrestoi 15 banda n 2005?

  PS kur ishte n qeveri, bri far diti dhe far mundi dhe pr ato q nuk bri apo i bri keq, doli n opozit. Jemi tet vite, pasi kta erdhn n qeveri, pr t qeverisur me duar t pastra.

  Cili sht qndrimi pr varrosjen n varrezat e dshmor t dy ish punonjsve t SHIK, t vrar n 97?

  Fars, fars, fars.

  Dy polic t vrat duhen nderuar?

  Dy punonjs t vrar n detyr, mund t jen viktima t nj dhune, por jo do punonjs i shtetit i vrar n kushte t caktuara, mund t shkoj n Varrezat e Dshmorve. Para se t ojn n varrezat e dshmorve dy punonjs famkeq t SHIK, t ojn n Varreza e Dshmorve punonjsin e vrar n Kuks. Varrezat e Dshmorve, jan varrezat e atyre q jan vrar pr akte heroike n krye t detyrs. Por t ndrtosh nj alibi t gjith, pr t treguar se po varrosim n varrezat e dshmor heronj q i rezistuan rebelimit komunist, ky sht turp.

  Ata i varrosi shteti?

  Ku ka shtet ktu. Ktu ka pushtet. Ata ishin n varret e tyre, shkojn i nxjerrin dhe sajojn nj histori pr t thn, q ishte nj rebelim komunist, kur n fakt ishte nj revolt pas grabitjes ditn pr diell, nga presidenti i asaj kohe.

  Zgjedhjet nuk jan kusht thot Fyle?

  E dini, q zonja fliste n emr t presidencs dhe zonja, nuk sht m pjes e presidencs s BE. Ai filmim nuk sht aq i vjetr, por gjrat kan ndryshuar. Q zgjedhjet jan kusht, e kan than t gjith.

  Kush?

  Ministri i Jashtm i Gjermanis, n vizitn q bri n Tiran....

  Jemi n nj mosh q nuk luajm dot pa nxehje. Z. Blushi tentoi t luante pa nxehje...

  Edhe n kt rast, mbrapa Saliut vajte. Dhe ai e prmendi Blushin. Ajo q dua t them sht, se ka nj mit t ngritur n Hava pr t ngritur vmendjen e publikut nga problematika. Gati sa nuk thuhet se i vetmi problem q ka n kt vend, sht opozita. Opozita sht shum e rndsishme n do vend. Ktu opozita ka meritn, se ka arritur ta mbaj gjall..

  Pse nuk i votoni kto tre ligjet? far ju prish ju pun, qetsoni dhe znj. Topalli, q shqetsohet gjithmon.

  Nuk thon fare ndrkombtart, votoni tre ligjet. N fakt qetsimi i znj. Topalli, do t ishte nj kontribut n kt vend. Rregulloja e Kuvendit ka qen nj dokument q ka pasur konsensus historikisht. sht prishur n mnyr t njanshme, nn drejtimin e zonjs n fjal. sht marr ekspertiza ndrkombtare dhe ka nj draft, q sht konsultuar. Prsa i prket ligjit pr GJL, ne e kemi thn se kush sht problemi yn. Kjo qeveri duhet t zbatoj vendimin pr Qarkun e Fierit. Pavarsisht ktyre, sht qartsisht e thn, shkoqur fare, pak dit m par ambasadori i Britanis e tha hapur; lreni kt estrad, lri kto tre ligje, se ne nuk bjm teatr. Ne kemi qen t gatshm ti votojm.

  Kur?

  Kam krkuar n do moment, q kryeministri t ulet n tryez dhe t hapet dialogu pr t shkuar drejt dgjimit t opozits. Ai nuk e lidh me zgjedhjet n Fier, ne e lidhim. Pr shkak se vendimi i Gjykats s Lart nuk zbatohet, ather zgjedhjet mbeten pezull atje.

  Akuzoni pr drejtsin, ndrkoh q ajo sht drejtuar nga dy njerz, q i keni n koalicion?

  Q i kam ftuar un sht e vrtet, po q i kam n koalicion, ku e gjeni kt. Drejtsin n Shqipri e ka shkatrruar pushteti i nj njeriu. Makthet n raport me drejtsin e nj njeriu, kryeministrit.

  Kontributet edhe n vendet e zhvilluara i kan individt?

  N Shqipri jan pasuruar individt. Sipas jush jan pasuruar, polict, fermert, msuesit dhe tani q u pasuruan tani duhet tua vm ktyre pjesn m t madhe t barrs dhe nga nj rrog q nuk paguajn dot ushqimin dhe nuk bjn dot pushime si bn shtresa e mesme, sepse n Shqipri shtresa e mesme, q sht n fillim t formimit t saj, goditet me taksn e shesht. Un nuk krahasoj Shqiprin as me Gjerman, as me Suedin dhe as me SHBA.

  Taksa progresive do t prdoret vetm te rrogat?

  Dua tju them edhe nj gj, taksa e shesht nuk ka sjell asgj nga ato gjra, q duhet t sillte. Ua thot INSTAT kt gj q thot se t punsuarit n fund t vitit, ishin 973 mij vet, sot jan 922 mij, mungojn 51 mij.

  Ju premtuat 300 mij vende n Bashkin e Tirans?

  Nuk kam premtuar 300 mij vende n Bashki, i kam premtuar n krye t PS. E dini sa kan punsuar zyrat e puns, nga 144 mij kan punsuar 728 veta. M kollaj e kap punn n bixhoz, sesa e kap n zyrn e puns.  Keni firmosur nj leje?

  Kryetari i Bashkis, firmos do leje q jep Kshilli i Rregullimit t Territorit dhe kshilli q ka dhn lejen n fjal, ka qen n shumic i PD-s. N 2006 ka qen n shumic i PD, q nga 2005 dhe deri ditn kur kam ikur e ka dhn PD, e kan dhn antart e PD-s. Un nuk i kam thn askujt, e ke nga un lejen. Ata q kan marr lejen, kan pasur pronn dhe nuk ia kam dhn un. Nuk ka leje t dhn n Bashkin e Tirans, q nuk sht n prputhje me rregullat.

  A sht n prputhje kjo leje?

  Po, sht n prputhje me rregullat.

  Keni thn do hap 300 mij vende pune, kaq kishit premtuar n Tiran. Si do hapnit 300 mij para dy vitesh n Tiran dhe tani do i hapni n gjith Shqiprin?

  Nuk kam thn n Tiran. Ja ku sht programi, se sht pjes e gjith strategjis pr t shpifur. Jo juaja, sepse ju nga ata i merrni.

  Un kam ekspert t pavarur, Artan Hoxhn..

  Artan Hoxha? Gjeolog, q ju bn ekspertiz ekonomike dhe q desht ta bnit president...

  Po ju jeni piktor dhe doni t bheni kryeministr.

  Programi yn thot, se ne do t prgjysmojm papunsin dhe do t garantojm punsimin pr grat dhe vajzat, q jan regjistruar si t papuna dhe jan 55 % e 144 mijve q folm. 30 mij vende pune kan humbur n industrin fasone n vitin 2012.

  Keni deklaruar se do t ulni taksat? 95 % jan t varfr?

  Ju i quani t pasur ata q jetojn me nj rrog sot. Sepse folt pr rritjen e rrogave, por nuk folt pr rritjen e mimeve. Ju merruni me mimet, por me mimet merren shqiptart q shkojn dhe blejn dhe shkojn n librat e ushqimoreve dhe regjistrojn emrin, n librat veresie. Mos m ndrprit gjith kohs, ma lr pak topin, jo gjithmon tek kmbt. Jan 72 mij biznese, jan 100 mij t punsuar drejtprdrejt dhe jan 400 mij shqiptar, q prfitojn nga puna e ktyre njerzve. Ktyre 400 mij shqiptarve, do tua lehtsojm jetn duke u ulur taksat. Do ndrhyjm me hyrjen e nj vlere progresiste, edhe n tatimin e fitimit. N vitin 2012 t ardhurat nga taksat e biznesit t vogl, kan rn. Ne do ta heqim fare. Do t kalojm tek ulja e bazs fiskale, te gjith familjet q jetojn n fshat. Ne do e heqim TVSH e makinerive.

  U hoq?

  Nuk sht hequr. Ka nj reagim t komunitetit t biznesit dhe nuk sht hequr. sht br vetm pr fushat. Ne do e heqim fare dhe realisht, si e prcakton programi. Ne do heqim taksn pr smundjen. Ajo TVSH 10 pr ilaet, pr ne sht taks pr smundje. do pensionist q merr nj kokrr, pr pensionin paguan 10 pr qind TVSH.

  Ju keni deklaruar se keni 3 mij euro. Jeni shtres e mesme apo i varfr?

  Shko merre deklaratn time t pasuris dhe flasim. Nuk jan 3 mij euro. Sigurisht, q jan m shum. Jetoj n mirqenie.

  Si do e luftoni varfrin, kur shumica e grupit tuaj jan biznesmen?

  Un nuk di, q Meta t jet biznesmen. Ata jan pasuruar kur hyn n politik apo hyn t pasur? Kjo e mbyll bisedn. Ne nuk do tu japim njerzve ekskluzivitet q t pasurohen brenda nats. Nuk do t mundet t vazhdoj historia n kt mnyr. Nuk ka sorollatje m tinzare n syt e popullit, se sa nj grup njerzish, q kan hyr n qeveri me xhaket dhe sot jan miliarder q u thon shqiptarve, se fajin e kan milionert q jan n grupin e PS. Ata kan ardhur nga bota e siprmarrjes dhe nuk jan br t pasur n politik.

  Shqiptart jan m t varfr se para katr vitesh?

  Shqiptart blejn m pak. Me INSTAT, konsumi gjat nnt muajve t par t vitit 2012, sht m i ulti i 5 viteve t fundit. E thot INSTAT.

  Besoj se edhe Gjermania nuk ka deputet, q jan tek Top Ten m t pasurit?

  far jan kto prralla.

  Sapo m erdhi nj sms, q kshilli Bashkiak i Tirans ka miratuar uljen e tatimeve pr bizneset e artizanale 30 pr qind, pse nuk e bt ju?

  O Fevzo, t lutem shum! Mos i hani kto gnjeshtra, se sht e treta her. Un ju tregova faturat.

  Jeni gati ta debatoni shtjen e shndetsis?

  Me z. Berisha kudo, ktu, ku t jet. Jam gati, patjetr.

  A keni biseduar me LSI pr koalicion?

  Jo.

  Do e ftoni?

  Nse braktis qeverin dh vendos t hyj n nj koalicion pr t realizuar programin dhe pr t zhvilluar ato tema themelore, q programi i yn i ka t pa negociueshme, pa diskutim.

  Cilat jan?

  Taksimi i ndershm, sistemi shndetsor, sistemi arsimor t kthyer prmbys, padyshim luftn kundr monopoleve, sigurisht nj skem t re t taksimit mbi fitimin.

  E mirprisni LSI...

  Mirpresim do forc politike, q krkon t jet n kt rrug.

  Po karta morale ... e keni akuzuar pr vjedhje?

  Deklaratat e bra prgjat gjith zhvillimeve politike, jan deklarata q i takojn momenteve kur jan br. E kam thn dhe hern e kaluar, prsa m takon, nuk kam asnj arsye q t ndjehem keq pr deklaratat q kam br. Besoj shum se ajo ka na duhet dhe i duhet ktij vendi sht t shikojm nga e ardhmja, duke kuptuar t gjith bashk, nuk jan njerzit q korruptojn sistemin, sht sistemi q korrupton njerzit. Ajo q sht sfida ime, sht q t ndrtojm me votn pr rilindje, nj sistem q sht i mbrojtur nga fenomenet, q keni ndeshur n t kaluarn.

  Prsa i prket aspektit moral, morali i nj force politike sht qndrueshmria mbi linjat e programit dhe mbi premtimet dhe angazhimet q merr karshi publikut. Jam i bindur q kemi ndrtuar nj program, q u jep mundsi shqiptarve t zgjedhin far duan. Prball makineris s ndrtuar pr t vjedhur zgjedhjet, duhet t kapitalizojm do vot. Kur flas pr LSI, kam parasysh me mijra votues, t cilt nse u krijohet mundsia pr t votuar ndryshimin, askush nuk duhet tua mohoj at. Kjo sht hipotez, un nuk e di far do bj LSI. Shpresoj shum t marr nj vendim n favor t interesit kombtar, duke u larguar nga kjo qeveri e krrusur si kurrizi i kryeministrit dhe duke kthyer kushtet, q ajo q ka ndodhur n t shkuarn me gjith kapitalin njerzor t s majts, t rikapitalizohet.

  Prse nuk e bt kt n 2009?

  Historia e vitit 2009 sht nj histori, pr t ciln kam shkuar nga kndvshtrim im. Nuk kan qen kushtet pr tu ndrtuar koalicioni. Nuk e di nse jan dhe sot, sepse kjo varet nga LSI.

  Jeni takuar me Metn pr koalicionin?

  Jo.

  Pse PBDNJ u largua nga koalicioni?

  Duhet t pyesni kryetarin e PBDNJ. Ata kan zgjedhur nj rrug t tyren. Nuk sht rruga e largimit nga opozita, sht nj pozicion i tij, ndoshta pr ca koh.

  Po PDK?

  Opozita nuk sht nj ushtrim i leht, sht ushtrim i vshtir. Ka nga ata q kalojn nga protestues, n 21 n shkopinj t Flamurit. Argumenti ka qen solemn....

  Po me z. Topi do bni koalicion, se i keni dhn leje ndrtimi?

  E dgjova llaxoren q foli vet pr leje ndrtimi pr presidentin. Un nuk jam marr me t gjitha lejet e ndrtimit. N dijenin time, nuk ka asnj lidhje me lejet e ndrtimit dhe pse si pjestar i nj familjeje t madhe, mund t kishte marr leje, por n shum toka ia kan ndrtuar t tjert. Un e neveris deri n fund t shpirtit tim, kt politik mizerabl t hedhjes s vrerit.

  Do bni koalicion me FRD?

  N kt betej nuk jemi n kushtet kur mund t jemi t ndar n disa pjes dhe t flasim vetm pr programin. Bashkimi i t gjitha forcave n nj front, sht rruga m e mir. M vjen shum keq kur e shoh Topin, q prpiqet t baraslargohet edhe nga nj pushtet q vret dhe nga nj opozit q sht e vrar dhe e grabitur. T njjsosh kto t dyja, do t thot t mos jesh i prgatitur.

  AK, do jet me ju?

  Ne i kemi ftuar t gjith ata q duan rotacion dhe u them, se nuk sht Shqipria sot pr t ndenjur n mes dhe pr t thn, as kt dhe as at. I kemi ftuar q t gjith.

  Aleatt tuaj, Partia Komuniste ka deklaruar se do krkoj ngritjen e bustit t Enver Hoxhs n Tiran. Jeni dakord?

  PK ishin aleat me Sali Berishn dhe Bashn n vitin 2011. Megjithat, komunisti m i keq mbetet anti-komunisti. Anti-komunisti m komunist q ka vendi, sht Berisha. As q bhet fjal. Ne nuk jemi n aleanc me komunistt. Kjo historia e busteve dhe gjith mnyrs s ndrtimit t politiks, do t mbaroj n 23 qershor.

  Falnderuat Nanon n nj takim t zhvilluar m par. Nano do jet n listn e deputetve?

  N antarsimin e PS n internacionale, nj merit kishte Fatos Nano dhe Ilir Meta dhe i falnderoj. Fatos Nano nuk do t jet deputet i PS. Dhe e kam thn se i falnderoj, edhe pse secili prej tyre zgjodhi rrug tjetr.

  Zogaj do jet n listn e PS?

  Gjendja e fundit q mund t ndodh, sht q listn e PS ta bni n Tv Klan.

  Do jet Ngjela n listn e PS, Musa Ulqni, Arben Malaj?

  Jepni opinionet tuaja, ndihmojeni PD t rilind kur t jet n opozit. Nuk do dgjoni nga un kryeministr dhe nga ne, ti bjm opozits kt sjellje. Jan br gazi i bots. Na turpruan si komb. Tmerrohen t huajt se thon: erdhn kta prap. Nuk do ket m propagand anti-opozitare.

  Kush nuk e justifikon t qenit deputet?

  Do bjm mbledhje partie ktu? Ka nj problem, se gazetarve un u them se kush pyet le t hyj n PS, por juve, nuk ua jap.

  Figura mediatike si Z. Peza do t kt?

  Nuk bj listn e partis ktu.

  Lejen pr ndrtimin e pallatit t bashkshortes tuaj? E keni firmosur ju si kryetar bashkie?

  Dua t tregoj nj histori t shkurtr t jetuar. Ka lidhje me znj. Vorbsi. N aeroportin e Milanos, m erdhi nj djal goxha fisnik, q krkoi t bnte nj foto me mua dhe un prshndeta t fejuarn apo t dashurn, q ishte kjo, Laura. E cila m shprehu konsiderata marramendse. Z. Rama nuk ka burr m fisnik se ju...Po tregoj nj histori t jetuar bashk me gruan time. Kemi qen afr me Laurn dhe t shoqin dhe kemi dgjuar aq shum komplimente dhe mu duk nj gjendje kaq e mjeruar e asaj vajze. E vetmja gj, ka qen tia kthej me fjal t mira, pa dashur ta lndoj.

  Kjo nuk sht fisnike. Nj bised private nuk nxirret n televizor?

  Kjo nuk ishte konfidenciale. Kjo ishte bised e br mes nesh. Ka ndodhur. Nuk e kuptoj do t thot ssht fisnike. Kta t rinj q dhunojn personalitetin e tyre dhe nxjerrin fjal rrugarore, sigurisht q jan t rnd. Nuk ka rrugarira t tilla nga selia e PS. Asnj prind, n asnj familje, nuk i krkon fmijs s vet, t flas kshtu. Asnj prind nuk e ndrton shembullin e komunikimit, si e ndrton PD. Kjo sht historia e dhimbshme e karriers n PD, e dhunimit t personalitetit t njeriut, e shkatrrimit n thelb. Po flasim pr nj komunikim, q ishte ana tjetr e medaljes.  Nj person m shkruan se nj dit pasi vdiq Gramoz Pashko, ju that se e vrau Berisha?

  Nse m gjeni se ku e kam thn dika t till, kjo ska lidhje. Ai q e ka drguar at sms, sht nj hajvan. Nuk e kam thn dika t till. sht hajvan.

  sht nj i afrm i z. Pashko?

  sht nj hajvan dhe pik.

  Personi q nisi mesazhin m tha tju them emrin. sht Genc Ruli....

  far ti them un tani Gencit..

  Le t ndjekim nj tjetr akuz t znj. Vorpsi....Ju lutem prgjigjuni...

  Kjo vajza, m tha dhe nj gj t bukur....

  Fiksim t paska mbetur..

  Skam asnj gj. N prpjekjen pr t shprehur konsiderata t jashtzakonshme, u hutua. Ske i bn tha. Kur njeriu qllon i trash, qllon. Duhet t vrassh mizn me karrige. Nuk sht fare e denj as pr kt studio, t biesh n kt nivel. Se sa ishte toka, se sa sht toka.

  I kini thn nj gazetareje prostitut?

  Nuk i kam thn prostitut. I kam thn dika q lidhet me prostitucionin politik, prostitucionin n media. Si shitje e dika, q lidhet me funksionet dhe parimet publike...

  Si do bni koalicion me LSI kur 21 janari dhe vrasja e 4 personave, u bn pr shkak t LSI?

  Kjo sht nj qasje barbare. At jan vrar nga pushkt republikane dhe zjarri sht hapur me bekimin e Sali Berishs dhe Lulzim Bashs.

  Zonja Vorbsi m shkruan: Mendova se z. Rama ishte fisnik, por po shpif ult. Kam respekt pr do tironse dhe ndaj pranova t ulem me gruan e tij.

  Pra, jemi takuar. Pr respekt t tironseve sht ulur me Lindn dhe kur qenkemi takuar, far kemi diskutuar? Pr metrat katror t shtpis?

  Fund

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Antarsuar
  06-04-2011
  Postime
  380
  Faleminderit
  11
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Edi Rama n Opinion, intervista e plot

  doli qerosi bllof fare .....me te bo edhe Rama me fol me vete ....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-02-2013
  Postime
  63
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Edi Rama n Opinion, intervista e plot

  Bburimin se ku e pive ket "ujin e shenjt" , nga e more ? Nga ndonje gazete e Meros apo e Koos ? Po ta shikosh videon me vemendje e jo te hash gazetat si sapunin per djath, Blendi (pseudo-gazetari) ja ktheu bukur ktij palo palaos kur permendi ato shifrat e INSTAT-it eee??

  te themi te verteten tani , me duart te pastra , si na ka hije ne albove .
  Ndryshuar pr her t fundit nga KOD : 01-03-2013 m 22:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •