Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 91
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e IRADA
    Anėtarėsuar
    19-01-2012
    Postime
    80

    Flori Mumajesi

    SHUME ORIGJINAL


  2. #2
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anėtarėsuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776

    Pėr: Flori Mumajesi

    po keng e bukur e njekohesisht e ndjeshme...

  3. #3
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Flori Mumajesi

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin

    Te gjitha kenget e Florit jane te paarritshme.
    Best joke ever.

  4. #4
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: Flori Mumajesi

    Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
    Best joke ever.
    go kill yourself

  5. #5
    Dieli Maska e [HD]
    Anėtarėsuar
    12-11-2011
    Vendndodhja
    Suisse
    Postime
    464

    Pėr: Flori Mumajesi

    Super Lajk.. !!!!
    Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e IRADA
    Anėtarėsuar
    19-01-2012
    Postime
    80

    Pėr: Flori Mumajesi

    ....u bone ill dhe nuk do me dit dit, e ke harru se ke kishe Mit Mit .......
    mos bon si i veshtire, se me kupton ti shum mir

    http://m.youtube.com/watch?v=NnBcwi0OCmg

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Pėr: Flori Mumajesi

    Kenge shuume e bukure!

    ps. sa per Florin i mire eshte por nuk ka fame per tejte shqiptarise...
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Flori Mumajesi

    IRADA,
    si shume po e degjon Florin kohen e fundit.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Flori Mumajesi

    Kush qe ajo toēe qe e ka hequr dhe postimin tim ktu?(kengen qe kisha postuar)

    Sa xheloze qe jeni mi jahu, kur bejme komplimenta ne virtual,

    Pa le te ishin ne realitet,do ishit mbytur ne lane
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Linda5 pėr postimin:

    Irenna (25-10-2014)

  11. #10
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Flori Mumajesi gjobitet me 100.000 Euro

    Kompania "Acromax" merr vendim gjyqi ne Gjermani kunder kengetarit, Flori Mumajesit, sipas Arkiva Shqip.
    Vlera procedurale e gjyqit u caktua nga gjyqetaret me 100.000 Euro. Sipas vendimit, denimi nese kengetari vazhdon me abuzimet eshte 250.000 EUR ose burg.
    Vendimi i gjyqit i perkthyer dhe noterizuar gjendet ketu: http://www.acromax.de/transfer/Besch...2013_SQ_DE.pdf

    Se fundmi, producenti dhe kengetari, Flori Mumajesi, ne nje deklarate te dates 26 nentor 2013, derguar perfaqesuesve te mediave ka shprehur inatin e tij me akuzat me te cilat ai eshte sulmuar se fundmi ne skandalin e madh te fshirjes se videoklipeve te kengetareve shqiptare nga YouTube.Te gjitha videot e kengetareve dhe artisteve shqiptare e qe ishin te publikuara nga kompania Arkiva Shqip (Acromax GMBH) nuk gjenden me ne rrjetin social te videove, YouTube.Sipas Florit, Arkiva Shqip e ka akuzuar ate per bllokimin e ketyre videove, duke u thene kengetareve te ndryshem se eshte producenti fajtor per largimin e videove me dhjetera miliona klikime nga YouTube, per shkak te nje kontesti per dy prej projekteve te tij.Producenti pohon se eshte vet Arkiva Shqip qe ka bere shume parregullsi dhe se YouTube keto i ka verejtur, e i ka fshire te gjitha projektet video-muzikore.
    Ne deklaraten e tij, ai iben thirrje kompanise Arkiva Shqip dhe kengetareve qe te ofrojne fakte qe verteton se ai eshte pergjegjes per fshirjen e ketyre videoklipeve.
    Me poshte deklarata e plote e kengetarit:

    Deklarata e Florit (26.11.2013)

    Po shkruaj kete deklarate aspak i lumtur, ne kete studio ku me shume lumturi kam regjistruar me qindra zera te artisteve, ashtu si edhe dy prej miqve-kolege te mi shume te njohur, te cilet me derguan mesazh dhe me kerkuan te komunikoja me ta.Komunikova dhe ndava me ta shqetesimin per situaten e mbjellur ne facebook, e-maile dhe telefonata nga persona qe normalisht kane lidhje, ne mos drejtperdrejt, ne nje forme tjeter te cilen nuk mund t’a percaktoj, me kanalin Arkiva Shqip.I sqarova miqte e mi dhe i tregova shkurtimisht situaten e cila atyre, ashtu si edhe juve, i eshte servirur ndryshe, shume ndryshe… Totalisht ndryshe nga e verteta!Drejtuar te gjithe atyre qe degjojne muzike, e duan muziken, prodhojne, interpretojne dhe investojne per muziken, ne muzike:

    Une Florjan Mumajesi, nuk kam asgje personale me askend, me asnje artist, autor, intepretues, prodhues, nuk kam dhe nuk kam pasur kurre asnje problem konkurence, pasi mendoj se secili ka vendin e tij ne publik, si dhe nuk kam dhe nuk kam pasur asnjehere asnje qellim dashakeqes ndaj dikujt!Veprimet e mia kundrejt kanalit Arkiva Shqip jane bere vetem per te mbrojtur te drejtat e mia autoriale, pasi ky kanal i kishte shkelur keto te drejta dhe qellimi nuk eshte demtimi i artisteve te tjere. Perndryshe, nuk do te krijoja mbi 300 kenge te cilat edhe pse nuk kendohen nga une, ne ēdo note kane ndjesi, energji, emocion dhe sa here degjohen te interpretuara nga ēdo kengetar, bashke me zerin dhe kengen degjohet nje pjese nga shpirti im dhe si te tilla ēdo kenge e krijuar nga une eshte e shtrenjte per mua sikurse femja kur lind.
    Nuk do te mundja kurre t’a mbysja me duart e mia, nuk do t’a vrisja kurre nje krijese timen!Prandaj prej me shume se dy vitesh, sa here takohesha me Avokatin Z. Arben Hoxha, i cili ishte ndermjetesi per marredhenien time me Acromax dhe njekohesisht perfaqesuesi im ligjor, i shprehja shqetesimin tim per disa publikime te pa autorizuara nga une ne kanalin Arkiva Shqip. Madje keto komunikime jane bere perpara se une te lidhja kontrate me kompanine Acromax, kompani e cila ne nje nga pikat e kontrates merrte persiper te me mbronte pikerisht nga keto publikime te pa autorizuara.E kam shprehur shpesh shqetesimin tim sa here benim takime pune, pasi personalisht publikimi i ketyre kengeve pa autorizimin tim, me dukej me teper nje veprim pirat se sa nje veprim ku jane ndjekur te gjitha procedurat e nevojshme. Z. Aldor Nini, Administratori i kompanise Acromax, eshte vene ne dijeni te plote asokohe nga Avokati Arben Hoxha, por gjithashtu edhe nga une personalisht (ne ato pak here qe jemi takuar koheve te fundit) dhe kemi rene dakort qe t’i dergoja me e-mail linqet me kenget, pasi ai nuk e dinte per cilat linqe behej fjale dhe u shpreh se fatkeqesisht nuk njihte kenget krijuar nga une.Dhe une ashtu bera. Nje muaj me pare i dergova e-mailin me informacionin mbi linqet siē kishim rene dakort. Mbasi i dergova linqet, prisja qe kompania Acromax te merrte te gjithe masat e nevojshme dhe procedurat ligjore, qe siguronin te drejtat e mia. Fatkeqesisht, kjo kompani nuk mori asnje mase efektive ne lidhje me keto kerkesa.Kjo pjese me poshte eshte per te gjithe ata te cileve u eshte komunikuar me sms apo telefon se Flori Mumajesi u ka bllokuar videon apo “Cfare ka Flori me ty se te ka bllokuar videon”, nga njerez te Arkiva Shqip. Me transparencen me te madhe dhe shume sinqerisht po ju them se dy kenget per te cilat une kam reaguar jane (“Qaj” – Capital T feat 2PO2 dhe “I wanna bring It up” (Dancehall) – Elvana Gjata).
    Per keto dy vepra muzikore, shoqeria Acromax nuk i ka zbatuar detyrimet e saj ndaj meje. Per rrjedhoje, une isha i legjitimuar te veproja duke ndjekur proceduren ligjore ne YouTube. Keto jane te vetmet materiale per te cilat une me te drejten time dhe pa cenuar askend, kam reaguar.Pra, Arkiva Shqip nuk eshte mbyllur nga une, pasi kanali nuk mund te mbyllet vetem me dy pretendimet e mia!Te gjithe artistet, kompozitoret, manaxheret, diskografet dhe intepretuesit qe kane marre mesazhe se Flori u ka bllokuar kenget e tyre ne YouTube, kane te drejten morale dhe ligjore ti kerkojne atyre personave qe t’ju dergojne provat qe Flori u ka bllokur kenget. Vetem atehere do te kuptoni se e gjithe kjo histori eshte nje mashtrim, spekullim ndaj meje dhe manipulim qe po behet me ju.Mos bini pre e fjaleve dhe keqinformimit nga persona qe ndoshta kane lidhje ose perfaqesojne kanalin Arkiva Shqip dhe ne menyren me absolute mos u perfshini ne situata qe publikisht dhe ligjerisht mund te rezultojne fatale per te gjithe ata qe ndikohen dhe marrin persiper peshen e ēdo veprimi jashte kompetencave ligjore.Te jeni te sigurte se jane marre te gjitha masat per ēdo prove dhe situate te padeshirueshme. E perseris edhe nje here, se kanalin Arkiva Shqip nuk e kam mbyllur une, sepse nese do te kisha dashur t’a mbyllja nuk do te beja kerkese per vetem dy vepra, por per me teper se 20 te tilla, te cilat kane me shume se nje vit qe jane te publikuara ne kanalin Arkiva Shqip.Nese kanali Arkiva Shqip ka bere shkelje te tjera, me autore te tjere, eshte problem i ketij kanali dhe marredhenieve qe ky kanal nderton (duke i shkelur) me interpretues, diskografe, manaxhere dhe autore. Te drejtat tuaja (ashtu sikurse edhe une) duhet t’i kerkoni tek personat qe ju kane siguruar, ndihmuar apo garantuar publikimin ne ate kanal, si dhe tek vete ky kanal, pasi ata kane pergjegjesi morale dhe ligjore ndaj jush.Theksoj se kanali Arkiva Shqip e ka pasur dhe e ka ende mundesine per t’i zgjidhur te gjitha situatat me ju e gjithashtu edhe me mua, ndaj e ftoj pronarin e kanalit Arkiva Shqip ne platformen YouTube te jete me korrekt dhe te shfaqet publikisht per te na informuar mbi shkeljet ose jo qe ai ka kryer nepermjet kanalit te tij.
    Muzika i perket atyre qe e duan, degjojne, e kane ne gjak dhe jetojne me te…Por do te mbetet gjithmone, e atyre qe e krijojne…Fenomene si ky i fundit, jane thjesht kalimtare, ashtu sikurse nje pjese e madhe e botes I ka kaluar perpara nesh…

    Per te gjithe koleget, miqte dhe ata qe duan muziken Shqiptare.
    Flori Mumajesi

  12. 2 antarėt mė poshtė falenderuan AlbaneZ pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Irenna (25-10-2014),shigjeta (18-12-2013)

  13. #11
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Flori Mumajesi

    Se kuptoj pse i fshini kenget e Florit ne kte tem???

    Xheloze femra

    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  14. #12
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Flori Mumajesi



    E ndryshove jeten time
    e vazhdove ti
    un jetoja nje genjeshter
    e jetoja si nje mrekulli

    Ahh dy pika dashhuri iiiiiiiiii
    Kur mi jepje tiii
    Ahhh un kisha gjithcka aaaa
    Kur te kisha ty pranė

    Sa e vlefshme duket jeta
    kur ske dashurii
    Je semur dhe ndihesh vetem
    por nuk ke njeri
    Syt te shohin vetem muret erresir pa drit
    un jetoj ne gjysem jete tjetren e ke tii

    Ne pasqyr shikoj veten dhe shikoj
    tjeter njeri
    Koha iken mbetem vetem
    mbetem vetem pa asnje motiv

    Ahh dy pika dashuri
    iiiiiiiiii
    Kur mi jepje tiii
    Ahh un kisha gjithcka
    aaaaaa
    Kur te kisha ty pran

    Sa e vlefshme duket jeta
    kur ske dashurii
    Je semur dhe ndihesh vetem
    por nuk ke njeri
    Syt te shohin vetem muret erresir pa drit
    un jetoj ne gjysem jete tjetren e ke tii
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  15. #13
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Flori Mumajesi

    Flori, o nji oqe patriote.

    Ka marr hashash qe 17 vjec dhe shty ut me oqe, siq ka thone edvini, kur ishte ne fronse.

    P.s

    Kush te ka inot, qe ti fshin postimet

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #14
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Flori Mumajesi

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Flori, o nji oqe patriote.

    Ka marr hashash qe 17 vjec dhe shty ut me oqe, siq ka thone edvini, kur ishte ne fronse.

    P.s

    Kush te ka inot, qe ti fshin postimet

    : p
    Patriot,

    une nuk i mbaj pishtarin per jeten personale as Florit dhe asnji kengetari apo kengetare tjeter,sepse nuk me intereson,eshte jeta personale dhe private e tyre .



    Mua me pelqen si kendon,dhe kaq .

    Po dreqi eshte dhe pak simpatik

    LOL

    Perderisa tema eshte per Florin,eshte normale qe do vejme vidio me kenget e tij .

    Epo tani,duhet me pyt shen kozmain se kush me ka inot
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  17. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: Flori Mumajesi

    “Ke” mega hiti i radhės nga Flori Mumajesi

    Ai lirisht mund tė cilėsohet si njė makinė pėr prodhimin e hiteve, ėshtė kėngėtari nga Shqipėria Flori Mumajesi, i cili sė fundmi ka lansuar kėngėn e tij mė tė re tė titulluar thjeshtė “Ke”.

    “Ke” ėshtė punuar nga vet Flori me produksionin e tij, ndėrsa tė njėjtės i ka bashkangjitur edhe njė videoklip tepėr seksi. Nė skena tė caktuara tė klipit paraqitet njė femėr nudo e cila edhe mė shumė i shton klikimet e kėngės.

    Nuk dyshojmė se kėnga do tė jetė njė hit i madh, si edhe tė gjithė tė tjerat nga Flori, e cila do tė dėgjohet mė shumė nė klubet e posaēėrisht gjatė sezonit veror

    http://www.milingona.net/index.php/e...flori-mumajesi

  18. #16

    Pėr: Flori Mumajesi

    a ka ndonje kenge qe nuk hit?

  19. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: Flori Mumajesi

    Njė vajzė aksidentohet pėr Florin

    TIRANE-Prisni, ēfarė po ju thotė mendja? Nuk ka ndodhur asnjė aksident dhe askush nuk ka vdekur. Gjithēka ėshtė thjesht njė provokim i zgjuar nga ana e Florit. Ndėrsa ka nxjerrė nga ‘makineria e hiteve’ boom-in e radhės, qė pritet tė nisė shumė shpejt transmetimet nė “My Music”, producenti i “Threedots” ka menduar edhe njė fabul interesante pėr klipin. Njė vajzė e bukur dhe ai, qė si njė ‘hajdut zemrash’ i vihet nga pas derisa e bėn pėr vete… Pastaj? Pastaj e humb sėrish. Fundi i klipit sjell njė skenė shumė komike; vajzėn bukuroshe, qė i drejtohet Florit dhe qė papritur e pėrplas njė automjet. Kaq besojmė se ju mjafton pėr tė imagjinuar skenat e klipit. Kėnga pritet tė shndėrrohet nė njė hit veror dhe pėr kėtė ju sigurojmė. Ne e kemi dėgjuar dhe na besoni, do tė kėrceni pafund me tė. Por ky nuk do tė jetė projekti i vetėm i Florit dhe “Threedots”. Tė tjera kėngė, shumė tė arrira do tė lanēohen gjatė stinės sė nxehtė pėr tė gjithė artdashėsit.

    (d.b/Bluetooth/BalkanWeb)

    http://www.balkanweb.com/metropol/26...in-193892.html

  20. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: Flori Mumajesi

    Flori fantastik me ‘Ta boja me drita’

    Kėnga mė e re nga Flori Mumajesi ėshtė njė kėngė e kėndshme me tekst tė lezetshmėm dhe videoklip vėrtetė interesant. ‘Ta boja me drita’ ėshtė projekti i fundit nga kantautori Flori Mumajesi. Ky ndoshta ėshtė projekti mė i kėndshėm nga ThreeDots deri mė tani dhe pas suksesit tė verės sė kaluar me ‘Lule Lule’, ky do tė jetė suksesi i radhės qė do tė pushtojė kėtė verė. AdPlatformZone = { id: "21e04e2ea", format: "630x0" }; Kėnga ėshtė ritmike me tekst tė kėndshėm, ku Flori i kėndon gocave duke i shprehur simpatinė. Ndėrsa videoklipi ėshtė mjaft interesant, me disa pjesė duke pėrcjellur vajzat me skena plot humor, por jo gjithēka i shkon mirė.

    http://lajmi.net/flori-fantastik-me-...100069727.html


  21. #19

    Pėr: Flori Mumajesi

    Keto dite eshte ne turne ne USA se bashku me Elvana Gjaten dhe Labinotin
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  22. #20
    i/e regjistruar Maska e Irenna
    Anėtarėsuar
    24-01-2014
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    232

    Pėr: Flori Mumajesi

    Kengeve te florit nuk i hub koha asnjehere.Super like per kete kengen meposhte.



    Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •