Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 75
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e IRADA
  Anėtarėsuar
  19-01-2012
  Postime
  80

  Flori Mumajesi

  SHUME ORIGJINAL


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,776

  Pėr: Flori Mumajesi

  po keng e bukur e njekohesisht e ndjeshme...

 3. #3
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin

  Te gjitha kenget e Florit jane te paarritshme.
  Best joke ever.

 4. #4
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  884

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Best joke ever.
  go kill yourself

 5. #5
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  41
  Postime
  464

  Pėr: Flori Mumajesi

  Super Lajk.. !!!!
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e IRADA
  Anėtarėsuar
  19-01-2012
  Postime
  80

  Pėr: Flori Mumajesi

  ....u bone ill dhe nuk do me dit dit, e ke harru se ke kishe Mit Mit .......
  mos bon si i veshtire, se me kupton ti shum mir

  http://m.youtube.com/watch?v=NnBcwi0OCmg

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  636

  Pėr: Flori Mumajesi

  Kenge shuume e bukure!

  ps. sa per Florin i mire eshte por nuk ka fame per tejte shqiptarise...
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,879

  Pėr: Flori Mumajesi

  IRADA,
  si shume po e degjon Florin kohen e fundit.
  tempus fugit, amor manet in aeternum corde

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pėr: Flori Mumajesi

  Kush qe ajo toēe qe e ka hequr dhe postimin tim ktu?(kengen qe kisha postuar)

  Sa xheloze qe jeni mi jahu, kur bejme komplimenta ne virtual,

  Pa le te ishin ne realitet,do ishit mbytur ne lane
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Linda5 pėr postimin:

  Irenna (25-10-2014)

 11. #10
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Flori Mumajesi gjobitet me 100.000 Euro

  Kompania "Acromax" merr vendim gjyqi ne Gjermani kunder kengetarit, Flori Mumajesit, sipas Arkiva Shqip.
  Vlera procedurale e gjyqit u caktua nga gjyqetaret me 100.000 Euro. Sipas vendimit, denimi nese kengetari vazhdon me abuzimet eshte 250.000 EUR ose burg.
  Vendimi i gjyqit i perkthyer dhe noterizuar gjendet ketu: http://www.acromax.de/transfer/Besch...2013_SQ_DE.pdf

  Se fundmi, producenti dhe kengetari, Flori Mumajesi, ne nje deklarate te dates 26 nentor 2013, derguar perfaqesuesve te mediave ka shprehur inatin e tij me akuzat me te cilat ai eshte sulmuar se fundmi ne skandalin e madh te fshirjes se videoklipeve te kengetareve shqiptare nga YouTube.Te gjitha videot e kengetareve dhe artisteve shqiptare e qe ishin te publikuara nga kompania Arkiva Shqip (Acromax GMBH) nuk gjenden me ne rrjetin social te videove, YouTube.Sipas Florit, Arkiva Shqip e ka akuzuar ate per bllokimin e ketyre videove, duke u thene kengetareve te ndryshem se eshte producenti fajtor per largimin e videove me dhjetera miliona klikime nga YouTube, per shkak te nje kontesti per dy prej projekteve te tij.Producenti pohon se eshte vet Arkiva Shqip qe ka bere shume parregullsi dhe se YouTube keto i ka verejtur, e i ka fshire te gjitha projektet video-muzikore.
  Ne deklaraten e tij, ai iben thirrje kompanise Arkiva Shqip dhe kengetareve qe te ofrojne fakte qe verteton se ai eshte pergjegjes per fshirjen e ketyre videoklipeve.
  Me poshte deklarata e plote e kengetarit:

  Deklarata e Florit (26.11.2013)

  Po shkruaj kete deklarate aspak i lumtur, ne kete studio ku me shume lumturi kam regjistruar me qindra zera te artisteve, ashtu si edhe dy prej miqve-kolege te mi shume te njohur, te cilet me derguan mesazh dhe me kerkuan te komunikoja me ta.Komunikova dhe ndava me ta shqetesimin per situaten e mbjellur ne facebook, e-maile dhe telefonata nga persona qe normalisht kane lidhje, ne mos drejtperdrejt, ne nje forme tjeter te cilen nuk mund t’a percaktoj, me kanalin Arkiva Shqip.I sqarova miqte e mi dhe i tregova shkurtimisht situaten e cila atyre, ashtu si edhe juve, i eshte servirur ndryshe, shume ndryshe… Totalisht ndryshe nga e verteta!Drejtuar te gjithe atyre qe degjojne muzike, e duan muziken, prodhojne, interpretojne dhe investojne per muziken, ne muzike:

  Une Florjan Mumajesi, nuk kam asgje personale me askend, me asnje artist, autor, intepretues, prodhues, nuk kam dhe nuk kam pasur kurre asnje problem konkurence, pasi mendoj se secili ka vendin e tij ne publik, si dhe nuk kam dhe nuk kam pasur asnjehere asnje qellim dashakeqes ndaj dikujt!Veprimet e mia kundrejt kanalit Arkiva Shqip jane bere vetem per te mbrojtur te drejtat e mia autoriale, pasi ky kanal i kishte shkelur keto te drejta dhe qellimi nuk eshte demtimi i artisteve te tjere. Perndryshe, nuk do te krijoja mbi 300 kenge te cilat edhe pse nuk kendohen nga une, ne ēdo note kane ndjesi, energji, emocion dhe sa here degjohen te interpretuara nga ēdo kengetar, bashke me zerin dhe kengen degjohet nje pjese nga shpirti im dhe si te tilla ēdo kenge e krijuar nga une eshte e shtrenjte per mua sikurse femja kur lind.
  Nuk do te mundja kurre t’a mbysja me duart e mia, nuk do t’a vrisja kurre nje krijese timen!Prandaj prej me shume se dy vitesh, sa here takohesha me Avokatin Z. Arben Hoxha, i cili ishte ndermjetesi per marredhenien time me Acromax dhe njekohesisht perfaqesuesi im ligjor, i shprehja shqetesimin tim per disa publikime te pa autorizuara nga une ne kanalin Arkiva Shqip. Madje keto komunikime jane bere perpara se une te lidhja kontrate me kompanine Acromax, kompani e cila ne nje nga pikat e kontrates merrte persiper te me mbronte pikerisht nga keto publikime te pa autorizuara.E kam shprehur shpesh shqetesimin tim sa here benim takime pune, pasi personalisht publikimi i ketyre kengeve pa autorizimin tim, me dukej me teper nje veprim pirat se sa nje veprim ku jane ndjekur te gjitha procedurat e nevojshme. Z. Aldor Nini, Administratori i kompanise Acromax, eshte vene ne dijeni te plote asokohe nga Avokati Arben Hoxha, por gjithashtu edhe nga une personalisht (ne ato pak here qe jemi takuar koheve te fundit) dhe kemi rene dakort qe t’i dergoja me e-mail linqet me kenget, pasi ai nuk e dinte per cilat linqe behej fjale dhe u shpreh se fatkeqesisht nuk njihte kenget krijuar nga une.Dhe une ashtu bera. Nje muaj me pare i dergova e-mailin me informacionin mbi linqet siē kishim rene dakort. Mbasi i dergova linqet, prisja qe kompania Acromax te merrte te gjithe masat e nevojshme dhe procedurat ligjore, qe siguronin te drejtat e mia. Fatkeqesisht, kjo kompani nuk mori asnje mase efektive ne lidhje me keto kerkesa.Kjo pjese me poshte eshte per te gjithe ata te cileve u eshte komunikuar me sms apo telefon se Flori Mumajesi u ka bllokuar videon apo “Cfare ka Flori me ty se te ka bllokuar videon”, nga njerez te Arkiva Shqip. Me transparencen me te madhe dhe shume sinqerisht po ju them se dy kenget per te cilat une kam reaguar jane (“Qaj” – Capital T feat 2PO2 dhe “I wanna bring It up” (Dancehall) – Elvana Gjata).
  Per keto dy vepra muzikore, shoqeria Acromax nuk i ka zbatuar detyrimet e saj ndaj meje. Per rrjedhoje, une isha i legjitimuar te veproja duke ndjekur proceduren ligjore ne YouTube. Keto jane te vetmet materiale per te cilat une me te drejten time dhe pa cenuar askend, kam reaguar.Pra, Arkiva Shqip nuk eshte mbyllur nga une, pasi kanali nuk mund te mbyllet vetem me dy pretendimet e mia!Te gjithe artistet, kompozitoret, manaxheret, diskografet dhe intepretuesit qe kane marre mesazhe se Flori u ka bllokuar kenget e tyre ne YouTube, kane te drejten morale dhe ligjore ti kerkojne atyre personave qe t’ju dergojne provat qe Flori u ka bllokur kenget. Vetem atehere do te kuptoni se e gjithe kjo histori eshte nje mashtrim, spekullim ndaj meje dhe manipulim qe po behet me ju.Mos bini pre e fjaleve dhe keqinformimit nga persona qe ndoshta kane lidhje ose perfaqesojne kanalin Arkiva Shqip dhe ne menyren me absolute mos u perfshini ne situata qe publikisht dhe ligjerisht mund te rezultojne fatale per te gjithe ata qe ndikohen dhe marrin persiper peshen e ēdo veprimi jashte kompetencave ligjore.Te jeni te sigurte se jane marre te gjitha masat per ēdo prove dhe situate te padeshirueshme. E perseris edhe nje here, se kanalin Arkiva Shqip nuk e kam mbyllur une, sepse nese do te kisha dashur t’a mbyllja nuk do te beja kerkese per vetem dy vepra, por per me teper se 20 te tilla, te cilat kane me shume se nje vit qe jane te publikuara ne kanalin Arkiva Shqip.Nese kanali Arkiva Shqip ka bere shkelje te tjera, me autore te tjere, eshte problem i ketij kanali dhe marredhenieve qe ky kanal nderton (duke i shkelur) me interpretues, diskografe, manaxhere dhe autore. Te drejtat tuaja (ashtu sikurse edhe une) duhet t’i kerkoni tek personat qe ju kane siguruar, ndihmuar apo garantuar publikimin ne ate kanal, si dhe tek vete ky kanal, pasi ata kane pergjegjesi morale dhe ligjore ndaj jush.Theksoj se kanali Arkiva Shqip e ka pasur dhe e ka ende mundesine per t’i zgjidhur te gjitha situatat me ju e gjithashtu edhe me mua, ndaj e ftoj pronarin e kanalit Arkiva Shqip ne platformen YouTube te jete me korrekt dhe te shfaqet publikisht per te na informuar mbi shkeljet ose jo qe ai ka kryer nepermjet kanalit te tij.
  Muzika i perket atyre qe e duan, degjojne, e kane ne gjak dhe jetojne me te…Por do te mbetet gjithmone, e atyre qe e krijojne…Fenomene si ky i fundit, jane thjesht kalimtare, ashtu sikurse nje pjese e madhe e botes I ka kaluar perpara nesh…

  Per te gjithe koleget, miqte dhe ata qe duan muziken Shqiptare.
  Flori Mumajesi

 12. 2 antarėt mė poshtė falenderuan AlbaneZ pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Irenna (25-10-2014),shigjeta (18-12-2013)

 13. #11
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pėr: Flori Mumajesi

  Se kuptoj pse i fshini kenget e Florit ne kte tem???

  Xheloze femra

  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 14. #12
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pėr: Flori Mumajesi  E ndryshove jeten time
  e vazhdove ti
  un jetoja nje genjeshter
  e jetoja si nje mrekulli

  Ahh dy pika dashhuri iiiiiiiiii
  Kur mi jepje tiii
  Ahhh un kisha gjithcka aaaa
  Kur te kisha ty pranė

  Sa e vlefshme duket jeta
  kur ske dashurii
  Je semur dhe ndihesh vetem
  por nuk ke njeri
  Syt te shohin vetem muret erresir pa drit
  un jetoj ne gjysem jete tjetren e ke tii

  Ne pasqyr shikoj veten dhe shikoj
  tjeter njeri
  Koha iken mbetem vetem
  mbetem vetem pa asnje motiv

  Ahh dy pika dashuri
  iiiiiiiiii
  Kur mi jepje tiii
  Ahh un kisha gjithcka
  aaaaaa
  Kur te kisha ty pran

  Sa e vlefshme duket jeta
  kur ske dashurii
  Je semur dhe ndihesh vetem
  por nuk ke njeri
  Syt te shohin vetem muret erresir pa drit
  un jetoj ne gjysem jete tjetren e ke tii
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 15. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori, o nji oqe patriote.

  Ka marr hashash qe 17 vjec dhe shty ut me oqe, siq ka thone edvini, kur ishte ne fronse.

  P.s

  Kush te ka inot, qe ti fshin postimet

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #14
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Flori, o nji oqe patriote.

  Ka marr hashash qe 17 vjec dhe shty ut me oqe, siq ka thone edvini, kur ishte ne fronse.

  P.s

  Kush te ka inot, qe ti fshin postimet

  : p
  Patriot,

  une nuk i mbaj pishtarin per jeten personale as Florit dhe asnji kengetari apo kengetare tjeter,sepse nuk me intereson,eshte jeta personale dhe private e tyre .  Mua me pelqen si kendon,dhe kaq .

  Po dreqi eshte dhe pak simpatik

  LOL

  Perderisa tema eshte per Florin,eshte normale qe do vejme vidio me kenget e tij .

  Epo tani,duhet me pyt shen kozmain se kush me ka inot
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 17. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Flori Mumajesi

  “Ke” mega hiti i radhės nga Flori Mumajesi

  Ai lirisht mund tė cilėsohet si njė makinė pėr prodhimin e hiteve, ėshtė kėngėtari nga Shqipėria Flori Mumajesi, i cili sė fundmi ka lansuar kėngėn e tij mė tė re tė titulluar thjeshtė “Ke”.

  “Ke” ėshtė punuar nga vet Flori me produksionin e tij, ndėrsa tė njėjtės i ka bashkangjitur edhe njė videoklip tepėr seksi. Nė skena tė caktuara tė klipit paraqitet njė femėr nudo e cila edhe mė shumė i shton klikimet e kėngės.

  Nuk dyshojmė se kėnga do tė jetė njė hit i madh, si edhe tė gjithė tė tjerat nga Flori, e cila do tė dėgjohet mė shumė nė klubet e posaēėrisht gjatė sezonit veror

  http://www.milingona.net/index.php/e...flori-mumajesi

 18. #16

  Pėr: Flori Mumajesi

  a ka ndonje kenge qe nuk hit?

 19. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Flori Mumajesi

  Njė vajzė aksidentohet pėr Florin

  TIRANE-Prisni, ēfarė po ju thotė mendja? Nuk ka ndodhur asnjė aksident dhe askush nuk ka vdekur. Gjithēka ėshtė thjesht njė provokim i zgjuar nga ana e Florit. Ndėrsa ka nxjerrė nga ‘makineria e hiteve’ boom-in e radhės, qė pritet tė nisė shumė shpejt transmetimet nė “My Music”, producenti i “Threedots” ka menduar edhe njė fabul interesante pėr klipin. Njė vajzė e bukur dhe ai, qė si njė ‘hajdut zemrash’ i vihet nga pas derisa e bėn pėr vete… Pastaj? Pastaj e humb sėrish. Fundi i klipit sjell njė skenė shumė komike; vajzėn bukuroshe, qė i drejtohet Florit dhe qė papritur e pėrplas njė automjet. Kaq besojmė se ju mjafton pėr tė imagjinuar skenat e klipit. Kėnga pritet tė shndėrrohet nė njė hit veror dhe pėr kėtė ju sigurojmė. Ne e kemi dėgjuar dhe na besoni, do tė kėrceni pafund me tė. Por ky nuk do tė jetė projekti i vetėm i Florit dhe “Threedots”. Tė tjera kėngė, shumė tė arrira do tė lanēohen gjatė stinės sė nxehtė pėr tė gjithė artdashėsit.

  (d.b/Bluetooth/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/metropol/26...in-193892.html

 20. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori fantastik me ‘Ta boja me drita’

  Kėnga mė e re nga Flori Mumajesi ėshtė njė kėngė e kėndshme me tekst tė lezetshmėm dhe videoklip vėrtetė interesant. ‘Ta boja me drita’ ėshtė projekti i fundit nga kantautori Flori Mumajesi. Ky ndoshta ėshtė projekti mė i kėndshėm nga ThreeDots deri mė tani dhe pas suksesit tė verės sė kaluar me ‘Lule Lule’, ky do tė jetė suksesi i radhės qė do tė pushtojė kėtė verė. AdPlatformZone = { id: "21e04e2ea", format: "630x0" }; Kėnga ėshtė ritmike me tekst tė kėndshėm, ku Flori i kėndon gocave duke i shprehur simpatinė. Ndėrsa videoklipi ėshtė mjaft interesant, me disa pjesė duke pėrcjellur vajzat me skena plot humor, por jo gjithēka i shkon mirė.

  http://lajmi.net/flori-fantastik-me-...100069727.html


 21. #19

  Pėr: Flori Mumajesi

  Keto dite eshte ne turne ne USA se bashku me Elvana Gjaten dhe Labinotin
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 22. #20
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Anėtarėsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pėr: Flori Mumajesi

  Kengeve te florit nuk i hub koha asnjehere.Super like per kete kengen meposhte.  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •