Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 75 prej 75
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  Njė tjetėr Autograf ..... Kėngė qė do kėndohet gjatė !  Triumfi i Parė si KANTAUTOR - FLORI MUMAJESI Fitues i Kėnga Magjike 2018 !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-07-2020 mė 09:41

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  PLAS - Flori Mumajesi (cover Elhaida Dani)

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  “Si i selektoj kėngėtarėt”- Flori Mumajesi hap veten nga maja e suksesit: Qė kur nisa tė mos punoja me kėdo, filluan probleme

  Ashtu si kėnga qė shkroi pėr Aurela Gaēen “Hape veten”, kantautori i njohur Flori Mumajesi ka hapur veten si rrallėherė gjatė njė bisede live me ndjekėsit nė “Instagram”.


  Pas natės sė parė gjysmėfinale tė “Kėnga Magjike”, sė bashku me Brunon, Klajdi Harunin, Fifin dhe talentin e ri nga Kosova, Kras, Flori mes pyetjeve dhe pėrgjigjeve ka zbuluar disa detaje nga jeta e tij nė industrinė e muzikės.

  Nė live, ku kishin vendosur t’i bėnin pyetje njėri-tjetrit, Flori theksoi qė nė fillim tė bisedės se do tė kishte edhe pyetje personale.

  “Ke pasur shumė bėrryla nė karrierė. Cilėn periudhė ke pasur mė tė vėshtirė para se tė bėheshe i njohur apo pas, dhe cila periudhė tė ka shijuar mė shumė?”, ishte kjo pyetja qė i bėri Fifi e qė Flori iu pėrgjigj: “Periudha para se tė bėhesh i njohur ėshtė pėr kėdo e vėshtirė. Ke apo s’ke talent, ke apo s’ke mundėsi, ke apo s’ke vullnet. E sado t’i kesh mundėsitė edhe paratė t’i kesh, prapė do ta kesh tė vėshtirė nė fillm. Ka nga ata qė u bie bingo, por prapė fillimi ėshtė i vėshtirė. Pastaj fillon fiton vetėbesim dhe kėrkon mė shumė, pra, bashkė me suksesin qė prodhon e pėrfaqėson tė hapet oreksi tė dėshmosh krijimet e tua dhe pastaj vjen puna. Unė qėllim timin kam pasur tė punoj pas skenės, jo si kėngėtar, pavarėsisht pjesės sė daljes me ‘The dreams’. Vdisja tė bėja producentin, pasi kjo ka qenė ambicia ime e vėrtetė”.

  E ndėrkohė qė aktualisht ėshtė krijuesi nė majė, qė kėngėtarėt synojnė tė kenė njė kėngė prej tij, Flori hodhi dritė mė shumė pėr marrėdhėniet me kėngėtarėt nė fillimet e karrierės.

  “Kam pasur kėngė shumė tė mira dhe kėngėtarėt s’m’i merrnin. Shumė kėngė qė kėndohen sot kanė qenė tė krijuara pėr x kėngėtar atėherė. Ka qenė e vėshtirė pėr mua kur ofroja materiale tė mira e qė s’m’i merrnin dhe me kalimin e kohės u bė e vėshtirė pėr ata qė pėr kėtė arsye, tė kenė sot ndonjė peng tė vogėl. Por unė jam nga ata tipa qė s’mbaj inat gjatė, kėshtu u kam riprodhuar kėngė tė re dhe ua kam dėshmuar kėshtu bashkėpunimin qė tė ēon nė sukses. Kjo vazhdoi deri kur fillova tė selektoja qė tė mos punoja me kėdo dhe aty filluan problemet”, tha ai.

  Nisur nga karriera e gjatė me shumė e shumė kėngė qė mbajnė firmėn e tij, ai pohoi se “me vite pune tani do tė isha nė pension. E nėse do tė kisha vetėm dy mundėsi tė isha kėngėtar apo krijues-producent, do zgjidhja tė dytėn”.

  Biseda u pėrqendrua dhe te votimet mes kolegėve, pėr tė cilat ai tha se e ka shijuar shumė duetin me Klajdi Harunin dhe se nuk ka asnjė kompleks edhe nėse nuk votohet apo nuk kalon nė finale, pasi kėnaqėsinė e interpretimit e ka marrė dhe kjo ėshtė mė e rėndėsishmja pėr artistin.

  Kujtojmė qė Flori Mumajesi kėtė edicion tė “Kėnga Magjike” merr pjesė me njė duet me Klajdi Harunin, me kėngėn me titull “E para”. Flori Mumajesi, kėngėtar, kompozitor, arranzhues, tekstshkrues dhe producent. Ai ka pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė “Balkan Music Awards”, ėshtė shpallur personazh i vitit 2018.

  Nė festivalin “Kėnga Magjike 2018” fiton ēmimin e madh me kėngėn “Plas” dhe aktualisht ėshtė kompozitor i kėngės fituese ende nė fuqi, ishte prezantimi qė iu bė nė kėtė garė nėpėrmjet zbėrthimit tė identiktit artistik.

  Pyetjes sė Ardit Gjebreas se: “Mė nė fund nė njė duet bashkė nė ‘Kėnga Magjike’, si ju erdhi frymėzimi pėr kėtė kėngė?”, Flori Mumajesi iu pėrgjigj: “Arsyeja pse kemi marrė pjesė ėshtė njė gjė shumė personale e Klajdit, e imja, e jona, e pėrbashkėt. Ėshtė edhe njė mesazh qė mund ta pėrēojnė artistėt nė kėto kohė tė vėshtira. Pėr tė pasur njė kujtim ne tė dy bashkė, pėr t’u thėnė njerėzve motivohuni dhe mos u dorėzoni!”.

  Sa pėr pjesėmarrjen ndėr vite nė “Kėnga Magjike”, ku kujtohen shumė hite, Flori tha: “Unė ‘Kėnga Magjike’ e ndiej si copė tė mishit, ėshtė festival ku kam 20 vite qė kam marrė pjesė edhe si krijues, edhe si kėngėtar. Ėshtė pjesė e historisė, muzikės qė kam krijuar e kam bėrė. Ėshtė njė nga ato pak skena qė mua mė japin emocion, mė rreh zemra fort. Ėshtė shumė e lidhur me mua, nuk ka lidhje as me 3 muaj, as me 3 ditė, as me 3 vite, ėshtė diku te 20 e ca vite. Emocion, dashuri”.

  Rikthimi i tij nė “Kėnga Magjike” si debutues dhe producent, erdhi pas rikthimit me zė e figurė nė duetin me Taynėn. Ata u bėnė bashkė pėr duetin me titull “Magdalena”, kėnga e parė pas ‘Dhemb’, qė e riktheu nė treg pas njė viti, por vetėm si audio. “Kėnga Magjike” u nxori mallin fansave pėr Florin dhe tani le tė shohim se si do tė jetė finalja sot pėr tė dhe kėngėtarėt e tij.


  /Panoramaplus.al

  http://www.panorama.com.al/si-i-sele...uan-problemet/

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Klajdi Haruni ft. Flori - E para (Kenga Magjike 2021)

  Nėn - Kampion i Kėnga Magjike 2021.


  https://abcnews.al/alban-ramosaj-shp...-magjike-2021/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-05-2021 mė 10:20

 5. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  PERLĖ !  Kras - BEKUAR

  Music: BRUNO - Lyrics : FLORI MUMAJESI


  Nėn - Kampion Kategoria e tė Rinjve (Kėnga Magjike 2021).
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-06-2021 mė 16:06

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Fifi ft. Bruno - Fiksim (Kėnga Magjike 2021)

  Music: FLORI MUMAJESI - Lyrics : FLORI MUMAJESI & FIFI


  Nėn - Kampion Kategoria e tė Rinjve (Kėnga Magjike 2021).[/QUOTE]

 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Semi Jaupaj - Jetike (Kenga Magjike 2021)

  Music & Lyrics : FLORI MUMAJESI

 8. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Soni Malaj - Versioni im ( Kenga Magjike 2021 )

  Music: BRUNO - Lyrics: FLORI MUMAJESI

 9. #69
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  BRAVO !  Flori ft. Argjentina - Ku isha unė

  Music & Lyrics: Flori Mumajesi

 10. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  BRAVO !  Anxhelina x Flori - ANASH & DOJA

  Music & Lyrics: FLORI MUMAJESI

 11. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Elvana Gjata & Flori Mumajesi - Kuq e zi je ti

  Composer & Lyrics : FLORI MUMAJESI

  Publikuar Mars 2015 - Ndjekur: 58 Milion Shikime

 12. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  Dhurata Dora ft. Flori - Trėndafil

  Music & Lyrics: FLORI MUMAJESI


  https://www.youtube.com/watch?v=p8hK6jhJtG4

  BRAVO !

 13. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Tayna x Flori Mumajesi x Cricket - Magdalena

  Lyrics & Melody: Endrit Mumajesi MUMA, Tayna, Flori Mumajesi - Music & Produced: Cricket

 14. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi

  Vera po vjen..... do sjelle hite te reja Flori sivjet ?  Besa ft. Flori - 1...2...3

  Music : Kledi Bahiti | Threedots - Lyrics : Flori Mumajesi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-06-2022 mė 14:44

 15. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,245

  Pėr: Flori Mumajesi  Flori ft. Yll Limani - Hana - E papublikuar - (Prive Reality 2020)

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •