Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 65
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  .... Eshte koha per nje koncert te madh recital te Florit ....... Hite e Suksese pafund !
  Nje nder autografet e tij .... Kenge qe do I mbetet historise !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-07-2017 mė 09:19

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Rrugetimi artistik i Florit !


 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Nje tjeter autograf .....


 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Dhe HITET s'ndalen ..... !


 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Edhe 100 ARTIST !


 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Hite dhe vetem hite......  Nje kombinim shume I bukur Dhurata e Flori !

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  TOP FEST 1


 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi


 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi


 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Me e bukura e veres ……


 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori Mumajesi rikthehet tė dielėn nė ‘Kėnga Magjike 2018’

  “Me fjalė tė vogla”, ėshtė projekti me tė cilin Flori Mumajesi mahniti publikun shqiptar nė “Kėnga Magjike 2015”.


  Edhe pse ai nuk mori asnjė ēmim atė vit, kjo kėngė e Florit u prit tejet mirė nga publiku, shkruan lajmi.net.

  Dhe tani duket se edicioni i 20-tė i festivalit “Kėnga Magjike” do ta rikthejė sėrish kantautorin shqiptar.

  Kėtė e bėri tė ditur edhe bashkėpuntori i ngushtė i Florit, Klajdi Haruni pėrmes njė postimi tė publikuar nė llogarinė e tij personale, Instagram.
  “Tė dielėn… Flori Mumajesi”, shkruan ai.

  Sipas disa burimeve tė afėrta me lajmi.net, Flori pretendohet tė jetė fituesi i kėtij edicioni tė festivalit ‘Kėnga Magjike’.
  Presim se ēfarė do na sjell kėtė vit Flori. /Lajmi.net/

  http://lajmi.net/flori-mumajesi-rikt...-magjike-2018/

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Eshte MAGJI ARTISTIKE kur NJE KANTAUTOR jo vetem rremben TROFEUN E KAMPIONIT te nje festivali te ēmuar si KENGA MAGJIKE, por publiku me i zjarrte behen vete koleget qe interpretojne mjeshterisht krijimin ne rrugen e saponisur te suksesit !

  Uroj ne te ardhmen nje duet te Florit e Elhaides ! Do ishte vertet bukur !


  https://www.youtube.com/watch?v=RKT6y1d3Qrk

  PLAS - Flori Mumajesi (cover Elhaida Dani)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-05-2019 mė 11:58

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori Mumajesi bashkėbisedim me studentėt e arteve nė UET


  Universiteti Europian i Tiranės, nė ciklin e tij tė forumeve tė pėrjavshme, kėtė tė martė kishte tė ftuar artistin e mirėnjohur Flori Mumajesi, i cili nė njė bashkėbisedim me studentėt foli mbi sfidat e karrierės, mbi muzikėn nė Shqipėri, ēfarė e motivon, dhe si mund tė ngjiten shkallėt e suksesit.

  Tashmė nuk ėshtė e pazakontė tė dėgjosh nė korridoret e UET tingujt e muzikės sė njė pianoje apo zėrin melodioz tė dikujt qė ushtrohet nė orėn mėsimore. Falė zgjerimit tė Universitetit nė pesė Fakultete, sot studentėt mund tė zgjedhin tė edukohen nė arte muzikore, artet skenike dhe ato pamore pranė UET. Qė prej tetorit tė vitit tė kaluar, ky universitet ka ftuar nė auditorėt e tij disa artistė tė shquar tė skenės shqiptare, pėr tė sjellė nė qendėr tė vėmendjes dhe pėr t’i dhėnė rėndėsinė e duhur artit.

  Nė Forumin e kėsaj tė marte i ftuar pėr njė bashkėbisedim, nė moderimin e Drejtorit tė Komunikimit tė UET, z. Edi Vlusha, ishte kėngėtari dhe kantautori i mirėnjohur Flori Mumajesi. Ai ka ndarė me studentėt dashurinė e tij pėr muzikėn, filozofinė e punės qė e ka udhėhequr deri nė kėtė moment, si dhe kėndvėshtrimin e tij nė lidhje me suksesin nė botėn e artit muzikor nė Shqipėri.

  Mumajesi tregon se pjesė e kėtij tregu kreativ, por tė vėshtirė ėshtė bėrė me jo pak mund. Muzika ka qenė pjesė e tij qė kahera dhe veēanėrisht nė hapat e parė qėndronte tek ai si njė thirrje e brendshme, njė ndjeshmėri e lindur.


  “Unė mendoj qė nė jetė duhet pak talent dhe pjesa tjetėr ėshtė punė … Qė nė moshėn pesėvjeēare kam kėnduar, si shumica e njerėzve qė dėgjojnė dhe riprodhojnė atė muzikė qė dėgjojnė. Nė tė vėrtetė nė mendjen time unė kėndoja dhe prodhoja tinguj tė krijuar dhe jo tė dėgjuar. Pėrpara pasqyrės, merrja krehrin dhe krijoja ritme, me idenė qė po bėja njė album, pa kuptuar shumė. Kėto ishin disa tė dhėna tė vogla qė mė dhanė njė shkėndijė, por ishin tė pamjaftueshme pėr tė krijuar vetėbesimin e duhur. Ishin vitet mė vonė, nė ’97, kur filloi moda e grupeve. Ishte ky momenti kur unė krijova edhe grupin ‘The Dreams’ me miqtė e mi, ku realizuam edhe kėngėn tonė tė parė me ato mundėsi modeste ekonomike qė kishim atėherė. Kėnga ‘Ėndrra’ bėri shumė bujė dhe kjo shėrbeu pėr mua si njė shkėndijė e parė, ku fillova ta vlerėsoj vėrtet dhe ta konsideroj kėtė si profesion”, u ka treguar ai studentėve.


  Mumajesi tregon se ky moment fillestar nuk u shoqėrua pa dilema. Fakti qė ai nuk kishte marrė njė formim akademik nė muzikė zgjoi dyshimet nėse do tė ishte nė gjendje tė zhvillonte njė karrierė tė mirėfilltė nė kėtė fushė. Sidoqoftė dyshimet nuk e ndalėn, tregon se pėr tė plotėsuar ato qė ai i cilėson boshllėqe nė formim, ndoqi njė sėrė kursesh qė nga ai pėr kitarė, pėr kanto, si dhe njė kurs pėr kompjuter, pėr shkak se vizioni i tij pėr tė ardhmen ishte krijimtaria nė muzikė. Disa prej pėrpjekjeve tė suksesshme, disa me disfatat e tyre, gjithnjė nė kėrkim tė asaj muzikės qė do tė pėrfaqėsonte karakterin e tij.

  Kantautori i mirėnjohur gjithashtu vlerėsoi iniciativėn e UET pėr tė sjellė pėr studentėt shqiptarė mundėsinė e ndjekjes sė studimeve nė artet muzikore.


  “Unė uroj qė shkolla tė plotėsojė te ju atė boshllėk qė unė pata ato vite, tė kushtėzuar nga rrethanat. Atėherė ishin kushtet e atilla, ndėrsa sot janė ndryshe kushtet”, thotė ai.

  Ndėrsa shton se motivuesi kryesor pėr studentėt e rinj do tė duhet tė jenė ėndrrat dhe dėshira e mirė pėr tė arritur qėllimet nė jetė dhe se puna e palodhur, jo vetėm talenti, pėrcakton suksesin e sė nesėrmes. Mumajesi tregon se filozofia e tij mbėshtetet nė tri shtylla:

  “Tri gjėra tė cilat nuk i ndaj nga filozofia, nga ajo qė unė pėrfaqėsoj, janė besimi, kėmbėngulja dhe dashuria. Kemi shumė aktorė qė ndoshta nuk kanė qenė studentėt mė tė shquar, por aktrojnė shumė mirė. Kur ju tė krijoni muzikė, tekste, apo kur kėndoni, uroj ta bėni me dashuri. Kėmbėngulja, sepse sa mė tė mirė tė jeni aq mė tepėr vėshtirėsi do tė hasni nė rrugėn tuaj, aq mė shumė ambicie do tė shihni nė jetėn tuaj. Kėtu nė Shqipėri ka shanse tė takoni edhe ligėsinė … Duhet tė kėmbėngulni me vullnet pėr ta kaluar. Besimi, sepse duke besuar vėrtet mund tė bėhesh ai ose ajo qė do.”


  Ndonėse i ri nė moshė, karriera e Flori Mumajesit ėshtė vėrtet mbresėlėnėse dhe eksperiencat kanė qenė tė shumta, si pozitive ashtu edhe negative. Kantautori tregon se i ka ndodhur tė mendojė tė heqė dorė pikėrisht pėr shkak tė sfidave qė parashtron tregu tejet konkurrues i muzikės nė Shqipėri dhe karaktereve ambicioze qė janė pjesė e tij, por pranon se dashuria pėr muzikėn e ka ndaluar ta bėjė diēka tė tillė.

  Njė pjesė e mirė e ėndrrave dhe dėshirave tė fėmijėrisė sė tij janė plotėsuar, por mbetet ende shumė pėr tė arritur. Mumajesi e vuri theksin te fakti qė njė artist duhet tė jetė promovues i vlerave dhe nuk duhet tė jetė njė shembull negativ qoftė pėr fansat e tij, qoftė pėr ata qė aspirojnė tė shndėrrohen nė artistė njė ditė.

  Nė bashkėbisedimin e tij me studentėt ai i ka inkurajuar ata t’i qėndrojnė besnikė vetes dhe tė pėrpiqen gjithnjė tė krijojnė nė mėnyrė autentike. /Gazeta Liberale


  https://liberale.al/flori-mumajesi-b...arteve-ne-uet/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-05-2019 mė 12:26

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Janar 2019


  Mė e bukura krijimtari popullore e re ...….. ndėr vite & krijues !

  BRAVO MUMAJESI !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-07-2019 mė 08:03

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Ylli Limani ft Flori Mumajesi

  ( Cover: Te gjithe sot po duan - Klajdi Haruni )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-08-2019 mė 14:35

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi  Arilena Ara feat. Flori Mumajesi - Doja (Official Audio)

  Kompozimi: Darko Dimitrov - Vargjet: Lindon Berisha

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi  Flori Mumajesi - Nallane 3 ft. Arilena & Dj Vicky

  Produced by : Threedots

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori, Bruno dhe Klajdi me sa duket do na sjellin njė tjetėr kėngė sė bashku

  Flori Mumajesi, Bruno dhe Klajdi Haruni do tė bashkojnė forcat pėr njė kėngė tė re kėtė verė! Listės sė hiteve nuk kishte sesi t’i mungonte njė kėngė tė re nga treshja fantastike e Three Dots...

  “Prive.al” mėson se nė fakt treshja kanė finalizuar projektin mė tė ri. Po ashtu burimet tregojnė se kėnga do tė shoqėrohet me videoklip, i cili ėshtė xhiruar nė peizazhet e bukura tė bregdetit shqiptar. Pak ditė mė parė Bruno paralajmėroi fansat pėr njė kėngė tė re ndėrsa shkruante: “Edhe pak!”

  Ai ka publikuar edhe njė foto pėr t’i uruar Klajdit ditėlindjen, dhe besojmė se ajo ėshtė shkėputur nga xhirimet nė jug.

  Fansat kanė publikuar gjithashtu disa foto nga xhirimet tė grupit, ndėrsa shkruajnė: “Sė shpejjti! Three Dots kanė vendosur ta bėjnė akoma mė tė nxehtė verėn e 2020-s dhe ne mezi po presim!


  https://alsat-m.tv/flori-bruno-dhe-k...enge-sebashku/

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi  Flori Mumajesi - Thjesht tė du

  Music: Flori Mumajesi - Lyrics: Flori Mumajesi & I.M


  Nėntor 2019
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-06-2020 mė 12:48

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,876

  Pėr: Flori Mumajesi  Flori Mumajesi - Te dua - Cover (Aurela Gace)

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •