Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 57
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  SUKSESI ME I RI I FLORIT - Bashkepunimi mjaft I bukur me Argjentina Ramosajn !


  -Flori
  Ku ishe ti?
  Kur me shikonin mua ne sy
  Ku ishe ti?
  Kur me denonte zoti per ty

  -Argjentina
  Ku ishe ti?
  Qe te me thoje se jam gabim
  ku ishe ti?
  kur nuk e ndjeja me trupin tim

  -Refreni
  Pyes veten:
  Ku isha une? (x2)
  Kur dikush ty te donte me shume...
  Pyes veten:
  Ku isha une?(x2)
  Kur harrove se te doja pafund....

  -Flori
  Ku ishe ti? Kur une urreja veten pa ty
  Ku ishe ti? Kur dhe njihere s'do flinim te dy...

  -Argjentina
  Ku ishe ti?
  Kur une besoja tjeter njeri
  Ku ishe ti?
  Kur une kerkoja pak dashuri

  -Refreni
  Pyes veten:
  Ku isha une?(x2)
  Kur dikush ty te donte me shume
  Pyes veten:
  Ku isha une?(x2)
  Kur harrove se te doja pafund....(x2)


  http://www.lyrics.al/flori/lyric-1926372.php

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Dyshja e suksesshme Flori Mumajesi & Argjentina Ramosaj kanė publikuar videoklipin e tyre mė tė ri me titull "Ku Isha Unė", kėngė e cila u lansua vetėm para pak ditėsh nė versionin audio.

  Kėnga flet pėr njė temė mjaft prekėse, pėr ndarjen e njė ēifti dhe gjetjen e vetėvetės sė tyre nė kėtė lidhje.

  Kėnga ėshtė produkt i kompanisė ThreeDots, ndersa pėr tekstin dhe muzikėn e saj ėshtė pėrkujdesur
  Flori Mumajesi
  .

  Videoklipi ėshtė xhiruar nga Pro...Video. Ndėrsa ėshtė hedhur nė youtube nga kompania prestigjjoze Vevo, kompani e cila aktualisht po menaxhon gjithė punėn e kompanisė ThreeDots nė youtube.  http://www.teksteshqip.com/flori/lajme_8427.php

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  ‘Ku isha unė’ mbi 300 mijė klikime pėr pak ditė

  Nuk ka shumė ditė qė ėshtė lansuar por po dėgjohet mė tė madhe. Kėngės ‘Ku isha unė’ tė cilėn e interpretojnė Argjentina Ramosaj dhe Flori Mumajesi ēdo herė e mė shumė po i shtohet numri i klikimeve brenda kanalit ‘Youtube’, transmeton Tribuna.

  Ky projekt nė tė cilin po e gjejnė vetėn shumė simpatizues tė tė dy kėngėtarėve, e qė ėshtė bėrė pjesė edhe e kompanisė mė tė mėdha muzikore botėrore ‘Vevo’, po ju pėlqen edhe kolegėve tė dy artistėve tė cilėt po i lavdėrojnė Florin dhe Argjentinėn pėr kėtė kėngė e cila ėshtė njėra ndėr mė tė kėrkuarat tė momentit.

  http://gazetatribuna.com/ku-isha-une...-per-pak-dite/

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Flori Mumajesi: Ja pse ma bėn mishin kokėrr kėnga “Bota ime”

  Kantautori i njohur Flori Mumajesi nė rrjetin social ka publikuar kėngėn “Bota ime”, pėr tė cilėn shprehet se e ka krijuar vetė dhe gjithashtu se kjo ėshtė njė nga ato pak kėngė interpretimi i tė cilės ja bėn mishin kokėrr.

  “Shumė nga ju nuk e dini se kjo kėngė ėshtė krijuar nga unė, jam i sigurt qė ka dhe shumė kėngė tė tjera, tė cilat mund ti keni dėgjuar dhe pse jo pėlqyer, por pa e ditur se kush i ka krijuar”, shkruan nė njė status tė tij Flori Mumajesi nė Facebook mbi kėngėn e kėnduar nga Ardit Gjebrea “Bota ime”.

  E ky publikim tregon se ai ka ndjerė pak nostalgji sa i pėrket njė bashkėpunimi tė hershėm, qė ai ka pasur me kantautorėt Ardit Gjebrea dhe Dr. Flori.

  “Vargjet e Dr. Florit dhe interpretimi i mjeshtrit Ardit Gjebrea ma bėnė mishin kokėrr kėtė mesnatė dhe vendosa ta ndaj me ju njė nga bashkėpunimet tona tė hershme”, shton mė tej nė statusin e tij sė fundmi kėngėtari.

  Flori Mumajesi ėshtė njė ndėr kėngėtarėt e kompozitorėt e vlerėsuar tė muzikės moderne shqiptare. Ai ka marrė pjesė nė shumė evenimente tė ndryshme, si Kėnga Magjike, Top Fest, etj. Gjithashtu ka bashkėpunuar me shumė kėngėtarė tė njohur, ndėrsa preferon edhe jashtė Shqipėrisė me krijimtarinė e tij.


  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

  http://www.sot.com.al/kultura-gossip...a-ime%E2%80%9D 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  bili99 (11-08-2017)

 6. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  TOP FEST 1


 7. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Vera po vjen..... do sjelle hite te reja Flori sivjet ?


 8. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Ka kenge te Florit qe s'behet hit ?


 9. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Retrospektive : Nje kenge qe bene bashke emra te suksesshem !


 10. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Nje kenge e bukur qe mund ta degjosh kurdo .....


 11. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  I Paarritshmi FLORI !


 12. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Nuk ka 2 pa 3! Diēka e ēmendur po lind mes Florit dhe Arilenės…


  “Nallane” dhe “Nallane 2” janė ndoshta dy prej hiteve mė tė kėrkuara dhe mė tė dėgjuara nė vendin tonė e mė tej.
  Jemi tė sigurt qė nė “clube”, qoftė nė verė apo nė dimėr, kėtė kėngė do ta kemi dėgjuar me dhjetėra herė.
  E nėse menduat se nuk do tė kemi mė “Nallane”, jeni gabuar, sepse “Nallane” po kthehet nė njė trilogji! Producenti dhe DJ i njohur po bėhen bashkė me Arilena Arėn pėr tė na sjellė… “Nallane 3”.
  Duke qenė se dy ēunat janė mjaftueshėm “tė ēmendur” pėr tė sjellė gjėra nga mė tė ndryshmet dhe Arilena nuk mbetet pas, jemi tė sigurt qė na presin para disa muaj tė mirė kur do tė fiksohemi pas kėngės.
  Flori ka postuar nė Instagram njė foto ku lajmėron ardhjen e kėngės, por ama datė publikimi nuk ka. Prandaj, bėhuni gati sepse “Nallane 3” mund tė publikohet nga momenti nė moment. /Blitz.al/
   
  http://blitz.al/showblitz/rreth-e-rr...-dhe-arilenes/

 13. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi


 14. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Nje producent shume I talentuar !


 15. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  .... Eshte koha per nje koncert te madh te Florit ....... Hite pafund !


 16. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Hiti I pare drejt suksesesh te pandalshme !


 17. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Njera me e bukur se tjetra .....


 18. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Ballkan Music Awards


 19. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Suksese te reja ..... me syte nga ARILENA !

  Edhe pse e re nė moshė, Arilena Ara ja ka nisur tė bėjė zhurmė nė Europė. Kėnga e saj “Nėntori” prej muajsh renditet nė vendet e para nė Shazam, ku nė Ukrahinė, Greqi dhe Rumani, remiksi i “Nėnorit” dėgjohet pa pushim. Ky sukses i menjėhershėm i Arės, pėr Flor Mumajesin ėshtė njė rrugė pėr ta shndėrruar 19-vjeēaren nė yllin e rradhės pas ikjes nga grupi i Elvana Gjatės.

  Ara festoi dje ditėlindjen e saj tė 19-tė, e cila aktualisht ndodhet me njė tur koncertor, fansat, miqtė dhe tė afėrmit ia kanė zbukuruar ditėn me urimet e tyre.

  Kėtė herė njė urim i veēantė dhe i bėrė publikisht nė faqen e tij, ėshtė nga producenti Mumajesi, me tė cilin kėngėtarja ka bashkėpunuar sė fundmi. “Gėzuar ditėlindjen Energjia”, shkruan ai ndėrkohė qė me komplimenta tė tillė dikur shprehej pėr Elvana Gjatėn.

  Duket se kantautori i ka dhėnė fund epokės me kėtė tė fundit duke nisur ndoshta njė tė re pikėrisht me Arilenėn.


  http://www.kohajone.com/2017/07/17/n...-arilena-aren/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-07-2017 mė 09:04

 20. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Nuk ka 2 pa 3! Diēka e ēmendur po lind mes Florit dhe Arilenės…


  “Nallane” dhe “Nallane 2” janė ndoshta dy prej hiteve mė tė kėrkuara dhe mė tė dėgjuara nė vendin tonė e mė tej.
  Jemi tė sigurt qė nė “clube”, qoftė nė verė apo nė dimėr, kėtė kėngė do ta kemi dėgjuar me dhjetėra herė.
  E nėse menduat se nuk do tė kemi mė “Nallane”, jeni gabuar, sepse “Nallane” po kthehet nė njė trilogji! Producenti dhe DJ i njohur po bėhen bashkė me Arilena Arėn pėr tė na sjellė… “Nallane 3”.
  Duke qenė se dy ēunat janė mjaftueshėm “tė ēmendur” pėr tė sjellė gjėra nga mė tė ndryshmet dhe Arilena nuk mbetet pas, jemi tė sigurt qė na presin para disa muaj tė mirė kur do tė fiksohemi pas kėngės.
  Flori ka postuar nė Instagram njė foto ku lajmėron ardhjen e kėngės, por ama datė publikimi nuk ka. Prandaj, bėhuni gati sepse “Nallane 3” mund tė publikohet nga momenti nė moment. /Blitz.al/
   
  http://blitz.al/showblitz/rreth-e-rr...-dhe-arilenes/

 21. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,998
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Flori Mumajesi

  “Nallane 3” nuk ka kufij! E para nė Maqedoni....

  Pa frikė mund ta quajmė hitin e kėsaj vere. Gjashtė ditė mė parė, Flori Mumajesi, Arilena Ara dhe Dj Vicky publikun klipin  “Nallane 3”, episodin e tretė tė “nallanes” sė famshme, njė kėngė e cila u prit mjaft mirė nga publiku. Brenda dy ditėsh kėnga arriti milionin e parė e aktualisht ka kaluar tė dytin, por tashmė e kemi kuptuar se suksesi i “Nallanes”  nuk kufizohet vetėm nė klikime, por ka kaluar kufijtė nė plot kuptimin e fjalės.

  Kjo kėngė ėshtė dėgjuar dhe pėlqyer jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė shtete tė tjera, ku gjuha jonė ndoshta nuk ka kuptim, por ritmi ka bėrė qė publiku ta dashurojė. Arilena Ara e ka kėnduar “Nallane 3” nė Ukrainė gjatė turit tė saj dhe duhet thėnė se ka pasur njė impakt tė jashtėzakonshėm.

  Por ka ende pėr tė thėnė. As njė javė nga publikimi, pėrveēse dėgjohet nė ēdo vend tė Shqipėrisė, “Nallane 3” ėshtė pozicionuar si kėnga mė e dėgjuar, trend numėr 1 nė Maqedoni, ndėrkohė qė ka lėnė pas emra tė njohur tė muzikės botėrore, si Jennifer Lopez apo Dua Lipa.

  Kjo shihet qartė nė njė postim qė Dj Vicky ka bėrė pak mė parė nė Instastory. Duket se kjo kėngė ėshtė kthyer jo vetėm nė fiksimin e shqiptarėve, por edhe tė maqedonasve. Fillimi i mirė ėshtė gjysma e punės dhe kjo kėngė kėtė verė e sigurt qė do tė bėjė NAMIN!/Blitz.al/

  https://blitz.al/showblitz/rreth-e-r...a-ne-maqedoni/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-07-2017 mė 09:22

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •