Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar
  Sot rreth ors 12:30, dhjetra nxns shqiptar t shkolls s mesme Dimitar Vllahov jan sulmuar nga persona t panjohur. Sipas fmijve, dhunuesit kan qen t maskuar dhe t armatosur me mjete t forta, q nga thikat e sende t tjera t forta. Tre prej nxnsve shqiptar jan t lnduar rnd, dhe pr momentin, jan uar pr kurim n spitalin e qytetit. Sipas nxnsve dhe familjarve t tyre, policia ka mbrritur n vendngjarje, me rreth 40 minuta vones, pas incidentit. Ajo nuk ka ndrmarr asnj aktivitet pr ndjekjen e tyre, por thjesht ka mbledhur dshmi nga t lnduarit. Gjysma e fmijve, aktualisht jan n ambientet policore, ku po japin dshmit e tyre mbi ngjarjen. N vendngjarje, para urgjencs s qytetit, erdhi edhe kreu i komuns s Harains, Bastri Bajrami. Pikrisht nxnsit e sulmuar jan nga kjo komun. Sipas Bajarmit, kjo dhun sht nj skenar q ka pr qllim destabilizimin e situats dhe mbjelljen e friks ndr qytetarve. Alsat-M


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  Gentle Creature Maska e starbright
  Antarsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime n 13 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  Te femijet e kane gjetur te mbjellin frike, njerez te pashpirt. I vrafte zoti i vrafte.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  Keta maqedonet jane njerz te prishte.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-01-2013
  Vendndodhja
  Ne zon te luftes
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  Maqedonet jane njerz pa identitet, pra nuk jan maqedon, kjo eshte fare e flliqt jugosllave, fara ju zhduket sa me pare.

 5. #5
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  36
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Keta maqedonet jane njerz te prishte.
  vellezer me serbet, ruset & greket s'ke cfare pret nga ata. Zoti i denofte kush vendos dore mbi njerez te pafajshem sepse shteti s'ka ndermend te bej gje.
  I LOVE GOD

  j&g

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  Momenti i se vertetes si duket eshte duke u afruar,keshtu fillohet loja me nje popull qe as vet nuke e din qka jane,jan duke ngacmuare popullin tone atje,femijet tane,por duhet te jemi te durueshem,do te vjen edhe momenti perfundimtar dhashte zoti.
  Ne jemi ne tokat tona,dhe do ti dalim krah vllezerve tane atje,dhe pastaj do ti paguajne ata qyqar mekatet e tyre,qdo veprim i tyre qyqar i forcon zemrat tone,tani ne keto momente duhet te veprojne njerzit atdhetar qe jane atje,me mendje te shendoshe dhe me maturi,te mos bejne vepra te anasjellta,dhe pastaj te biem ne nivelin e tyre,pra duhet te jemi gjakeftohet dhe ti percellim rrjedhjen e ngjarjeve me kujdes,dhe mos te harrojme se jemi nipate e njerzve te medhenje qe kan lene HISTORI.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Incident, sulmohen dhjetra nxns shqiptar

  'Family Aerodrom' jan sulmuesit e nxnsve shqiptar


  Sipas informatave paraprake q siguroi ALSAT-M menjher pas sulmit t djeshm t nxnsve shqiptar, qndrojn antart e grupit t tifozve ‘Femili Aerodrom’ q jan shoqrues t klubit t basketbollit MZT.

  Edhe sot ka vazhduar marrja n pyetje e personave t dyshuar. Numri i tyre deri tani ka arritur deri n 30 veta. Nga policia as nuk konfirmoj dhe as nuk mohojn kto zra por vetm thon se organet kompetente po punojn n zbardhjen e plot t rastit, kapjen dhe identifikimin e personave q kan kryer sulmin ndaj nxnsve shqiptar nga Haraina.

  Nuk prjashtohet as mundsia q ky sulm t jet edhe si pasoj e revolts tek tifozt por edhe nj pjes t maqedonasve nga emrimi i Talat Xhaferit si ish pjestar i UK-s n postin e Ministrit t Mbrojtjes.

  Grupi i Tifozve ‘Femili Aerodrom’ edhe n ndeshjen e fundit ndrkombtare n kuadr t ABA Ligs n Shkup ku klubi i tyre MZT-Shkup luante kundr Igokeas nxorn parulla kundr emrimit t Xhaferit pr Ministr t Mbrojtjes, n t ciln shkruante:

  “Pr ka vdiqn bijt maqedonas n 2001!? I tr parlamenti dit t bardh t mos shoh!!!

  Ndryshe sot rreth incidenteve t fundit prfshir edhe sulmin ndaj 13 vjearit Blin Shabani ka reaguar edhe avokati i Popullit, Ixhet Memeti i cili ka krkuar nga organet kompetente q me urgjenc t ndrmarrin masa pr kapjen e fajtorve.

  ‘Avokati i Popullit krkon zbardhjen e t gjitha incidenteve n territorin e Shkupit, me qllim t mbrojtjes s t miturve t sulmuar dhe pengimin e prhapjes eventuale t ksaj dukurie t keqe. Sulmet mbi t rinjt, por edhe manifestimi i mos durimit mbi baza etnike shpijn drejt ndarjeve edhe m t thella e q, nga ana tjetr, jan shkatrruese pr shoqrin ton e cila sht multietnike dhe leht e cenueshme pasi t gjith jemi t vetdijshm se nj dhun nxit dhunn tjetr", thuhet n reagimin e Avokatit t Popullit.

  Sipas Avokatit t Popullit t gjith faktort m me ndikim n shoqri duhet t jen m t ndrgjegjshm pr prgjegjsit t cilat i bartin dhe t punojn n pengimin e ngjarjeve t tilla t dhunshme, me qllim t edukimit t popullats s re, e cila do t’i vlersoj dhe respektoj dallimet. Ndrkoh sa i prket rastit t rrahjes dhe keqtrajtimit t 13 vjearit Blin Shabani n air para disa ditve nga persona t maskuar, nga MPB thon se ende nuk ka ndonj t re, por q po punohet n zbardhjen e rastit.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •