Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-03-2011
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  A po behem armik i vetvetes?

  Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
  Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Shko tek doktori psikiater,po te kesh nevoje merr edhe ca ilace ne doza te lehta, provoji nja 2-3 muaj edhe shih a do ndjesh ndryshime. Ilacet nuk te vrasin, mos degjo boten. por po i morre , javet e para qendro ne kontakt te vazhdueshem me mjekun, se mund te kene ndonje efekt anesor per moshen tende.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Absolutely not drugs.. Ca I thua moj? Ato ilace sulmojne sistemin nervor.

  Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? Shiko prioritetet e jetes tende tani. Merru me njė sport . Ec ne natyre oksigheni eshte ilaci i duhur ne trupin tend. Rilidhu me miqt e vjeter bej dicka qe te ka munguar per kaq kohe.

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
  Absolutely not drugs.. Ca I thua moj? Ato ilace sulmojne sistemin nervor.

  Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? Shiko prioritetet e jetes tende tani. Merru me njė sport . Ec ne natyre oksigheni eshte ilaci i duhur ne trupin tend. Rilidhu me miqt e vjeter bej dicka qe te ka munguar per kaq kohe.
  Cdo ilac qe futet ne trup ka efekte anesore. Nqs dikush ka chemical imbalance ne tru, c'duhet te beje? Te vrase veten?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Kush jemi ne te diagnostikojme njė person me 10 fjali? Une sugjeroj te fillon te kujdeset per veten te heqi kafeinen nga dieta me shume ēaj sidomos ēaj jeshil me shume fruta dhe perime. Dil jasht ne natyre ec dy tre ore. Shume here mungese e vitamines D te jep efekte te tilla. Rri ne diell te pakten gjysem ore ne dite. Nese sdo kesh permisim te sugjeroj te besh analizat e gjakut. Sigurisht te shkosh te mjeku eshte ok por ilacet per mendimin tim duhet te merren vetem kur te jesh shume I sigurte qe spo funksionon asgje tjeter .

 6. #6
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Cdo ilac qe futet ne trup ka efekte anesore. Nqs dikush ka chemical imbalance ne tru, c'duhet te beje? Te vrase veten?
  Do bath salt ?

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
  Kush jemi ne te diagnostikojme njė person me 10 fjali? Une sugjeroj te fillon te kujdeset per veten te heqi kafeinen nga dieta me shume ēaj sidomos ēaj jeshil me shume fruta dhe perime. Dil jasht ne natyre ec dy tre ore. Shume here mungese e vitamines D te jep efekte te tilla. Rri ne diell te pakten gjysem ore ne dite. Nese sdo kesh permisim te sugjeroj te besh analizat e gjakut. Sigurisht te shkosh te mjeku eshte ok por ilacet per mendimin tim duhet te merren vetem kur te jesh shume I sigurte qe spo funksionon asgje tjeter .
  Starbright, ky ka dy vjet qe po struggle. Dhe keto qe po citon ti me siper jane perralla femijesh. Shetitjet ne ajer te paster,oksigjeni, jodi i detit, dietat, vitamina D te tera jane llafe. Edhe analizat e gjakut jane BS, kur vjen puna tek problemet mendore.
  Une rekomandoj vetem vizite tek psikiatri.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #8
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Ku e lexove 2 vjet moj? Spo e lexoj dot une. Ishalla te behet me mire. Une sjam doktor thjesht kam degjuar qe mungese e vitamines D te influencon me mood swings. Dielli influencon ne te qenit i lumtur.

 9. #9
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  une them te ja fusni qe weed qe te tre

 10. #10
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  une them te ja fusni qe weed qe te tre
  Une them qe ti srri dot pa dale ne origjine

 11. #11
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
  Ku e lexove 2 vjet moj? Spo e lexoj dot une. Ishalla te behet me mire. Une sjam doktor thjesht kam degjuar qe mungese e vitamines D te influencon me mood swings. Dielli influencon ne te qenit i lumtur.
  Eshte e vertete qe dielli influencon ne lumturine tone,por s'duhet te jetosh shume afer ekuatorit,se te bjen ne koke e mbetesh I lumtur forever.


  Naten e mire Star! Nice talking to you!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #12
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  ► Neurological Problems
  Lack of vitamin D has been identified as one of the reasons behind poor cognitive development in children, and lowered cognitive functions in adults. It is also one of the etiological factors for dementia characterized by:
  Forgetfulness
  Confusion
  Loss of social skills
  Poor judgment
  Difficulty in performing regular tasks.


  P.s good night

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
  Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
  Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
  fol me prinderit nje here,perpiquni te gjeni se bashku cka nuk shkon
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 14. #14
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
  Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
  Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!

  Ti vec tregove se cka po perjeton dhe nuk tregove se si pasoje e ckafit te kan ardh keto gjana. Ku dihet qe asgje vetvetiu nuk vjen duhet ta gjesh shkaktarin e kesaj mandej te kerkosh ndihme.

  Zakonisht keto gjana u ndodhin njerezeve qe deshtojn ne lidhjen sentimentale ate te dashurise qe u deperton ne palc.
  Une thjesht do te te thoja te mos shkosh te psikiatri sepse ti nuk je per psikiater siq e lexova nje forumist qe te ka thane. Ti ke nevoj per nje psikolog siq kemi nevoj te gjithe per te,ku une e kam nje psikolog dhe per problemet e mija ngarkesen apo stresin qe me vjen konsultohem me te kam pas fatin qe ai eshte edhe i afert i imi dhe keshtu qe te gjithe kemi nevoj per psikolog. Merru me aktivitete si shetitje me shoqeri sport provo ta thyesh kete gjendje duke filluar me hobin tend qe ke.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin

  Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? .
  Oj cfar te mungon thote ! Parate i mungojne... Nuk ka ber me shoke te ri dhe shoket e vjeter i jan larguar. Pse ? Kush dreqin rri me ate qe nuk ka para ?

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  ke para ke allah,

  ske para ske allah,


  ka shkrujt dritero komunisti baltaxhi nga devolli.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-03-2011
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Oj cfar te mungon thote ! Parate i mungojne... Nuk ka ber me shoke te ri dhe shoket e vjeter i jan larguar. Pse ? Kush dreqin rri me ate qe nuk ka para ?
  Po shiko,ndoshta edhe parat mund te jene njera prej tyree,por statusin material e kam te njejte si at'here si tani,ceshtja eshte tek une por nuk di pse po me ndodhė!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Glorious10 : 27-02-2013 mė 18:35

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
  Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
  Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
  Konkretisht cfare ndikoi qe te shtyu te humbasesh interesin ndaj gjithckaje? Asgje nuk vjen vetvetiu. Nje kontroll te pergjithshem mjekesor nuk eshte keq sikur ta besh.
  Feelings change - memories don't.

 19. #19
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
  Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
  Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
  Keshtu me ndodhi edhe mua

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A po behem armik i vetvetes?

  Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
  Po shiko,ndoshta edhe parat mund te jene njera prej tyree,por statusin material e kam te njejte si at'here si tani,ceshtja eshte tek une por nuk di pse po me ndodhė!
  A ke provu me shkru te ndonje hoxhe ose me vu nuske ?

  Mua me ka funksionuar se edhe une te njejtin problem si ti kisha !

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •