Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 54
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Post 7 marsi dita e mesuesit

  Te nderuar ketu mund te shkruani ne lidhje me 7 Marsin diten e mesuesit,per shkollen shqipe.Te gjitha shkrimet mund ti shkruani ne forme eseje ose nese keni edhe ndonje poezi mund ta postoni ketu.

  Puna e mesuesit eshte nje pune me vlere dhe shume e ndjeshme,sepse puna e mesuesit lidhet drejtperdrejt me moshat e reja ,me ardhmerine e nji populli te tere.Puna, e mesuesit eshte e shenjte,une ketu do te vazhdoj me presje e jo me pike,sepse puna e mesuesit eshte e shenjte atehere kur mesuesi at pune e bene me shum ndere ,shum perkushtueshmeri dhe shume ndergjegje.Fjala mesues eshte si gjitha fjalet tjera qe perbehen prej gjashte shkronjave,por puna e ndergjegjshme e shte e shenjte.Une ketu do e ndal shkrimin tim duke prit edhe ju te nderuar anetare dhe vizitor se bashku ta vazhdojme temen dhe t'i bejme nje nder dhe respekt kesaj dite te madhe ,ku nga kjo dite dhe date e rendesishme historike jane hap shum dritare te ardhmerise edukates dhe arsimit shqip.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 21-02-2013 mė 20:27

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7Marsi dita e mesuesit

  Sotė e mė shumė se njėqind vite
  nė Korēė u hap shkolla shqipe.
  U hap shkolla mė e bukura nė botė
  sot, shqiptarėt e kujtojnė me mall e lot.

  Mėsonim mė parė nė gjuhė tė huaj
  ne gjuhe te huaj mėsonim pėr edukatė
  gjuha shqipe ne shkolla ishte larguar
  se keshtu donin turq sllavė e bullgarė.

  Nė qytetin e bukur u hap tempull i shenjtė,
  Njė tempull I shenjtė,tempull diturie
  eshtė e bekuar nga ilirėt dhe Pellazgenjtė
  pėr ne ėshtė njė ditė e madhe lumturie.

  Para shumė vite u hap njė dritare
  qė nxėnėsit tanė tė kenė njė abetare,
  abetare e bukur me shkronja shqipe
  pėr nxėnėsit ėshtė mė e bukura mike.

  Themelet e kėsaj shkolle i vuri Pandeli Sotiri
  Ishte njė drejtues dhe mėsues mė i miri.
  Motrat Qiriazi, dy motra,dy atdhetare,
  hapėn shkolla shqipe pėr femra shqiptare.

  Ju o mėsusit tanė gėzoni repekt
  pėr punėn tuaj qė bėni me shumė nderė,
  nderoni punėn tuaj qė tė jeni perfekt,
  nderoni nxėnėsit tuaj se janė fėmijė me vlerė.

  Sot nė mbarė trojet tona feston arsimi
  Gėzohen rilindasit, Mjeda Ēajupi e Naimi.
  Veteran,mėsues,nxėnės ju jeni yje drite
  Urime 7 Marsin ditėn e shkollės shqipe.
  Zeqirja Latifi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 21-02-2013 mė 20:30

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr: 7Marsi dita e mesuesit

  Pėrshėndetje Hotlan ( nėse guxoj tė tė quaj sivėlla - dmth koleg)
  Tė pėrgėzoj pėr temėn. Vėrtet pėr mėsuesit dhe shkollėn shqipe nė pėrgjithėsi duhet shkruar edhe mė shumė.
  Edhe unė para 4 vitesh e pata hapur pėr herė tė parė njė temė tė tillė, ku sivėllezėrve tė mi u uroja Ditėn e Mėsuesit.
  Ja ku e ke tufėzėn/lidhjen/linkun:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...m%C3%ABsues%21
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Pershendetje i dashur ademgashi_dk Jufalemnderit shume per pershendetjen dhe gjithashtu ju flm per linkun qe me derguat dhe hyra me kenaqesi e lexova materialin dhe temen ne pergjithsi qe kishe hap gjithashtu kishe hap nje teme te bukur per kete dite te madhe te shenjte te arsimit shqip.

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Te dashur mesues !

  1-) A ka mundesi te beni me pak ekskursione se nuk po ja dalim dot me te hollat ?

  Dikur ekskusionet beheshin per lende mesimi, sot behen per te ndar parat e nxenesve me pronaret e autobuzeve dhe per tu shkepur ne restorante me mbipagesat qe ju merni femijeve per bileta autobuzi. Nje eskursion ne dy apo tre muaj po jua bejme hallall , po nga nje eskursjon cdo dy apo tre jave vallahi bilahi nuk e perballojme dot !

  2-) A ka mundesi te na thoni se perse i doni parat nga prinderit per rojen e shkolles dhe bombulat e gazit qe i perdorni per ngrohje ( si ne vitet 70) nderkohe qe bota perdor ngrohje me kaldaja ?

  Pse ne prinderit duhet te paguajm ngrohjen dhe rojen ne shkolla shteterore ?

  3-) A ka mundesi te mos na shisni ne dore libra fitimprurese me lloj lloj psedobiblotekash apo shkrimtaresh ?

  Pse ne duhet te blejme cdo vit nga dhjete libra koti per femijet TE DETYRUAR NGA MESUESIT, nderkohe qe ne ata libra argetues ose jo, te cilet nuk kan te bejne pothuajse aspak me lendet mund ti blejme privatisht ( nese duam ) ne librari ! Sa % e keni fitimin per ato libra qe na shisni ? Ne paguajm mjaft mbi 50.000 lek libra pa llogaritur fletore, lapsa, stilolapsa etj

  4-) A mund te mos na i rrihni femijet ?

  Meqe ushqimin dhe te gjitha sikletet i kemi ne per ti rritur femijet tane, mendoj qe edhe denimi me masa ekstreme na takon po neve si prinder dhe jo juve. Ju keni per detyre te therrisni prindin ose ti qortoni , por jo ti prekni me dore

  5-) Zakonisht dikur mesuesve i conim lule per festen e tyre, sot mesuesit pretendojne Piktura ne boje vaji, statuja, ndonje veshje dhe pse jo cash  Po nuk keni turp sa do pak ?

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EuroStar1 pėr postimin:

  Linda-uk (17-03-2014)

 7. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-01-2013
  Vendndodhja
  Ne zon te luftes
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Te dashur mesues !

  1-) A ka mundesi te beni me pak ekskursione se nuk po ja dalim dot me te hollat ?

  Dikur ekskusionet beheshin per lende mesimi, sot behen per te ndar parat e nxenesve me pronaret e autobuzeve dhe per tu shkepur ne restorante me mbipagesat qe ju merni femijeve per bileta autobuzi. Nje eskursion ne dy apo tre muaj po jua bejme hallall , po nga nje eskursjon cdo dy apo tre jave vallahi bilahi nuk e perballojme dot !

  2-) A ka mundesi te na thoni se perse i doni parat nga prinderit per rojen e shkolles dhe bombulat e gazit qe i perdorni per ngrohje ( si ne vitet 70) nderkohe qe bota perdor ngrohje me kaldaja ?

  Pse ne prinderit duhet te paguajm ngrohjen dhe rojen ne shkolla shteterore ?

  3-) A ka mundesi te mos na shisni ne dore libra fitimprurese me lloj lloj psedobiblotekash apo shkrimtaresh ?

  Pse ne duhet te blejme cdo vit nga dhjete libra koti per femijet TE DETYRUAR NGA MESUESIT, nderkohe qe ne ata libra argetues ose jo, te cilet nuk kan te bejne pothuajse aspak me lendet mund ti blejme privatisht ( nese duam ) ne librari ! Sa % e keni fitimin per ato libra qe na shisni ? Ne paguajm mjaft mbi 50.000 lek libra pa llogaritur fletore, lapsa, stilolapsa etj

  4-) A mund te mos na i rrihni femijet ?

  Meqe ushqimin dhe te gjitha sikletet i kemi ne per ti rritur femijet tane, mendoj qe edhe denimi me masa ekstreme na takon po neve si prinder dhe jo juve. Ju keni per detyre te therrisni prindin ose ti qortoni , por jo ti prekni me dore

  5-) Zakonisht dikur mesuesve i conim lule per festen e tyre, sot mesuesit pretendojne Piktura ne boje vaji, statuja, ndonje veshje dhe pse jo cash  Po nuk keni turp sa do pak ?
  Problemi eshte qe keta tani me duket se begi mire ju kan rritur rrogat,
  nuk e kane idene se ka familje qe ka 5 apo 7 anetare, me rrog 200 Euro,
  e mos te flasim qe ka edhe qe skan fare te ardhura,
  nuk kane kohe me mendu ngase prap ankohen per pagesa qe sjan ne nivelin qe duhet,
  a merre me mende ende ke profesor apo mesues me shkoll te mesem, nuk po du me ofendu por realitet eshte ky.
  Prap e shfrytezoj rastin me ja uru kete dite mesuesve por atyre mesuesve qe me te vertet e meritojn.

 8. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Nese nuk ju del rroga, le te nderrojne pune ose te shesin droge..

  Nuk ja kemi me borxh ti pasurojme !

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Nehat Jahiu

  Profesioni i mėsuesit ėshtė mjaftė i mirė, por edhe shumė i vėshtirė. Kjo thėnie aq kuptimplote dhe aq e thellė mund tė kuptohet seriozisht vetėm nga ana e atyre arsimtarėve apo edukatorėve, qė kėtė profesion e konsiderojnė si tė tillė: tė mirė, tė vėshtirė dhe shumė me pėrgjegjėsi. Qė tė edukosh tė tjerėt duhet vetė tė jesh i edukuar, qė tė ndikosh drejtė te brezi i ri, duhet tė jesh shembull i mirė. Mėsuesi me punėn dhe shembullin e sjelljes sė tij ndikon drejtėpėrsėdrejti nė trajtimin e personalitetit tė brezit tė ri, prandaj ai duhet tė jetė i sinqertė, i drejtė, i ngritur dhe i arsimuar nė shkallė tė duhur, tė ketė pikėpamje tė drejta e tė qarta, kulturė tė gjėrė shkencore, tė luftojė primitivizmin dhe tė kontribojė nė ngritjen arsimore e kulturore. Mėsuesi si edukator i gjeneratės sė re, tė cilit i ėshtė besuar kjo detyrė shumė e rėndėsishme, duhet tė jetė shembull pėr nga cilėsitė e karakterit, ndėr tė cilat nė radhė tė parė duhet tė numėrojmė modestinė, si vyrtyt shumė i lartė i njeriut. Ky profesion, profesioni i mėsuesit, edukatorit ėshtė i rėndėsishėm, sepse mėsuesi i mėson dhe edukon lulet mė tė bukura – tė vegjėlit dhe tė rinjtė, brezin e ardhshėm.
  Mėsuesi duhet tė arsimojė dhe edukojė brezin e ri, ta pajisė me tėrė atė qė do t’i kontribojė zhvillimit tė mėtejmė tė shoqėrisė. Nisur nga kjo, duhet thėnė se para mėsuesit – mėsimdhėnėsit, edukatorit dhe profesorit shtrohen detyra tė rėndėsishme. Mėsuesi, jo vetėm qė ėshtė transmetues i shkencės dhe kulturės, i traditės dhe historisė njerėzore, por edhe i vlerave materiale e morale. Puna e mėsuesit nuk ėshtė punė e rėndomtė e njė punėtori apo e njė nėpunėsi, punė e njė zejtari, por ėshtė punė qė kėrkon para sė gjithash, ideal. Sepse, ai ka nė duart e veta forcėn subjektive tė zhvillimit tė mėtejmė tė shoqėrisė, ka nė duar dhe duhet tė edukojė gjeneratėn e re, e cila duhet ta zėvendsojė tė vjetrėn. Nė duart e mėsuesit nuk do tė jenė vetėm punėtorėt dhe ekspertėt e ardhshėm tė veprimtarive tė ndryshme, por do tė jenė edhe shkencėtarėt edhe letrarėt, edhe piktorėt dhe skulptorėt e shumė e shumė talentė tė tjerė tė profesioneve tė ndryshme. Prandaj, ėshtė detyrė e mėsuesit, qė kėta talentė t’i zbulojė dhe t’u japė mundėsi pėr zhvillim tė plotė. Mėsuesi duhet tė punojė jo vetėm pėr aftėsim intelektual tė nxėnėsve, por edhe pėr aftėsimin e pėrgjithshėm, pėr zgjėrimin e kulturės nė tė gjitha fushat, t’i aftėsojė pėr tė kuptuar dhe pėr ta adhuruar artin, sepse atė mund ta kuptojnė vetėm njerėzit e ngritur nė kėtė pikėpamje.
  Funksioni i mėsuesit gjatė jetės nuk do tė jetė vetėm dhėnia e mėsimit, por edhe edukimi i drejtė i brezave tė rinj. Do tė mbėshteten nė synimet dhe idealet e zhvillimit shoqėror, duke mbjellė kėshtu farėn e ardhmėrisė mė tė mirė dhe mė tė lumtur.
  Dihet mirėfilli se, tė gjithė mėsuesit e mirė, njėkohėsisht kanė qenė njėrėz me ideale dhe e kanė dashur arsimin dhe punėn edukative, kanė dhėnė gjithė mundin pėr arsimin dhe edikimin e drejtė tė gjeneratave tė reja. Mėsuėsit e vyeshėm edhe nėse nuk kanė lėnė vepra tė shkruara, kryevepra e tyre ėshtė puna edukative me brezat e rinj, me masat e gjėra popullore. Mėsuesi gjithmonė ka qenė edhe mbetet njeriu mė i afėrtė i masave popullore. Edukimi i atij brezi tė ri do tė bėjė punėn e mėsuesit tė pėrjetshme. Sado e vogėl dhe e thjeshtė tė duket kjo punė e mėsuesit, ajo shkruhet nė analet e shkollės, edhe pse mėsuesi atė nuk e shkruan me laps, por me punė dhe me mund. Pikėrisht pėr kėtė arsye, mund tė them se puna e mėsuesit gjatė jetės do tė mbėshtetet nė ideal dhe nė pasion pėr pėrparim kombėtar…
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 24-02-2013 mė 17:00

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Kėto ditė nė tė gjitha viset shqiptare gjithashtu edhe nė diasporė po bėhen pėrgaditje pėr shėnimin e kėsaj date tė rendėsishme historike,qė nė mėnyrė sa mė dinjitoze tė shėnohet dita e arsimit shqip

  Shkollarė e shkollare

  Dije e kulturė kėrkojmė ēdo kund
  arsim , eduktė tė kemi pa fund
  janė virtyte shum tė larta
  kėto i bėnė arsimi dhe edukata.

  Qė nga kohėt e mė hershme antike,
  ka ekzistuar edukata dhe gjuha shqipe.
  Nga Sparta e Athina dy kultura te vjetra
  arsimi dhe edukata janė gjėra tė shenjta.

  Burimet pėr dijet janė tė shumta,
  kemi libra e mjete tė pa numėrta.
  Bashkėdyzimi i njohurive tė shkencės
  vijnė nga shkencėtarė tė ekselencės.

  Nė tė gjitha lėmitė po pėrparon bota,
  pėrparon shkenca e teknologija,
  tė ndjekim dijen e jo punė tė kota,
  po zhvillohet shkenca,po pėrparon dituria.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 01-03-2013 mė 04:47 Arsyeja: personale
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 11. #10
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  A eshte i sigurte ky website? Sepse nuk shoh as adrese, as numer telefoni. Kjo pyetje per ata qe jetojne ne Tirane.

  http://dergolule.com/index.htm

  Po shoh edhe kete faqen tjeter te Kievit, ndryshon si nata me diten me faqen shqiptare.

  http://ua-flowers.com/flower-delivery-kiev/npage/2

  Nje pyetje te fundit. Per te derguar lule ne Rusi ose Ukraine, si ta plotesoj adresen, kur ajo nuk eshte me shkronja latine?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MI CORAZON : 01-03-2013 mė 08:30
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #11
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Te dashur mesues !

  1-) A ka mundesi te beni me pak ekskursione se nuk po ja dalim dot me te hollat ?

  Dikur ekskusionet beheshin per lende mesimi, sot behen per te ndar parat e nxenesve me pronaret e autobuzeve dhe per tu shkepur ne restorante me mbipagesat qe ju merni femijeve per bileta autobuzi. Nje eskursion ne dy apo tre muaj po jua bejme hallall , po nga nje eskursjon cdo dy apo tre jave vallahi bilahi nuk e perballojme dot !

  2-) A ka mundesi te na thoni se perse i doni parat nga prinderit per rojen e shkolles dhe bombulat e gazit qe i perdorni per ngrohje ( si ne vitet 70) nderkohe qe bota perdor ngrohje me kaldaja ?

  Pse ne prinderit duhet te paguajm ngrohjen dhe rojen ne shkolla shteterore ?

  3-) A ka mundesi te mos na shisni ne dore libra fitimprurese me lloj lloj psedobiblotekash apo shkrimtaresh ?

  Pse ne duhet te blejme cdo vit nga dhjete libra koti per femijet TE DETYRUAR NGA MESUESIT, nderkohe qe ne ata libra argetues ose jo, te cilet nuk kan te bejne pothuajse aspak me lendet mund ti blejme privatisht ( nese duam ) ne librari ! Sa % e keni fitimin per ato libra qe na shisni ? Ne paguajm mjaft mbi 50.000 lek libra pa llogaritur fletore, lapsa, stilolapsa etj

  4-) A mund te mos na i rrihni femijet ?

  Meqe ushqimin dhe te gjitha sikletet i kemi ne per ti rritur femijet tane, mendoj qe edhe denimi me masa ekstreme na takon po neve si prinder dhe jo juve. Ju keni per detyre te therrisni prindin ose ti qortoni , por jo ti prekni me dore

  5-) Zakonisht dikur mesuesve i conim lule per festen e tyre, sot mesuesit pretendojne Piktura ne boje vaji, statuja, ndonje veshje dhe pse jo cash  Po nuk keni turp sa do pak ?
  Une s'di qe te kete pasur te tille mesues para 15 vjetesh? Pse ndryshuan gjerat? Kush e hapi lojen, prindi apo mesuesi? Dyshoj qe prindi, per te mbuluar pa aftesine e femijes se tij.

  Sa per shpullat ke te drejte. Nuk duhet vene dore mbi femijen se eshte gjynah.edhe pse thone qe "druri ka dale nga xheneti", perseri jam absolutisht kundra. Femijes nuk duhet t'i preket asnje fije floku. As nga prindi as nga mesuesi.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Une s'di qe te kete pasur te tille mesues para 15 vjetesh? Pse ndryshuan gjerat? Kush e hapi lojen, prindi apo mesuesi? Dyshoj qe prindi, per te mbuluar pa aftesine e femijes se tij.
  .
  Ne gjithe shkrimin tim, nuk kishte te bente askund me prindrin, por drejt per se drejti me pseudomesuesit dhe me " me nder " Arsimin dhe ministrin e arsimit

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Katėr vite njėmijė kujtime

  Plot katėr vite mėsuam ne shkollė
  erdhi dhe kjo ditė me u nda me shokė
  katėr vite ne nje klasė bashkė mėsuam
  muajt dhe vitet si uji kaluan.

  A mos valle s’ditėm me numruar
  si kaq shpejt,kėto vite na shkuan.
  shoke e shoqe gjithherė nderova
  pse sot kaq shpejt, u largova.

  Amos vallė kujdestaret dhe profesorėt,
  gjat orėve ndoshta na mallkuan,
  ndoshta gjat mėsimit nuk i nderuam
  kur pa detyra, nė shkollė shkuam.

  Ylli polar sillet verdallė
  a thua per mesimet
  malli do t’na marre?

  Kujtimet pėr mėsimdhėnėsit
  a do tė harrohen,tė treten vallė,
  apo ndoshta do t’i kujtojmė
  tė gjitha me rradhė,
  a do tė na kujtoj e bukura zile
  Katėr vite njėmijė kujtime.

  O kujdestari ynė nuk mund tė durojmė
  pa tė thėnė fjalėn se kurr s’tė harrojmė;
  Ndoshta me kėto fjalė rėndė tė lėnduam,
  por nga sjellja yte, gjithherė u nderuam.

  O nxėnėsit e mi, tė bekuar
  s’mė mbetet gjė tjetėr
  veē suksese pėr t’ju dėshiruar;
  mė bėhet zemra hi e shkrumbė
  kujtimet pėr ju kurrė nuk do t’i humb.

  Kujdestar ynė i dashur dimrin na e bėnė verė
  me ty nata e zezė, na bėhet dritė,
  pa ty shkolla nuk kish kuptim e vlerė
  nė ditėt e vėshtira ti na ishe e vetmja shpresė.

  Do tė marrim tash njė rrugtim tjeter
  por nuk do t’i harrojmė shokėt e vjetėr.
  Do tė ndryshojmė mėnyren e jetės,
  qė tė realizojmė ėndrrat e shpresės.
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 16. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime nė 73 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Gezuar!
  Tashme ne dileme per te uruar,sepse asnje pike shije se ka urimi i shtate Marsit,pervec se kujtim i atyre atdhedashesve,mjeshtrat e penes qe hapen shkollen e pare shqipe,por ia arriten ta venitin imazhin e festes arsimtaret e te sotmes.

  Feste!
  Duhet zarf,edhe ne te 10000 leke te vjetra secili nxenes.
  Ohuuuuu ku ke ngel e ti me lulet e c'simbolizojne ato.
  S'kish kaluar as 20 dite nga kontributi i klases drejt familjes te nje nxenesje qe ish nuhatur gjendjen e saj ekonomike te rendomte ekonomikisht,edhe nje nisme kish marre mesuesja drejtuar leter prinderve te nxenesve te klases(apel per ndihme),e me pas donte zarf.

  Me dukej e pabesueshme por ashtu veprohej.
  Profesionit fisnik i kishin ik ngjyrat e edukimit,e ne te mesohej,,,,,,,,,,,,

  Ne jete nuk arrihet me mund,e vullnet,por me leke,sepse ato munden te me blejne edhe mua.

  Gjithmone me shprese se vetedija do triumfoje ne ate kah qe e quajme pozitiv.

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Fėmijė,kohėn mos e djegni

  nga mėngjesi deri nė mbrėmje
  shijoje kohėn me ėndje
  luaj ca lojra, aq sa duhet
  luaj aq kohe ,sa luhet.

  Mendoji gjėrat mirė e mirė
  shfrytzoje si duhet kohėn elirė;
  Pa lojra fėmijėsh ashtu nuk banė
  por edhe detyrat nuk bėn me i lanė.

  Mos harro detyra e obligime
  kohės tėnde bėj korigjime
  mėsimet merri rend ,me rend
  mos bėn punė vend e pa vend.

  Prindi me tė drejtė tė qorton
  mėsuesi me dashuri tė mėson
  Prindėt e mėsuesi te duan aq shumė
  sa deti e oqeani qė nuk shterren kurrė.

  Respektoi njerzit dhe tė vėrtetėn
  se kėshtu nderon tjerėt edhe vetvehtėn
  koha e mėngjesit ėshtė shumė me vlerė
  punėn e sotit ,mos e le pėr nesėr asnjėherė.

  Kohėn me vlerė,shfrytėzoje sa hera
  mos lejo gjat lojės ti merr mend’t era
  planifikoje kohėn, ditė pėr ditė
  menaxhim i kohės mirė,terrin e bėnė dritė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 04-03-2013 mė 17:47
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga Gentian_gr Lexo Postimin
  Gezuar!
  Tashme ne dileme per te uruar,sepse asnje pike shije se ka urimi i shtate Marsit,pervec se kujtim i atyre atdhedashesve,mjeshtrat e penes qe hapen shkollen e pare shqipe,por ia arriten ta venitin imazhin e festes arsimtaret e te sotmes.

  Feste!
  Duhet zarf,edhe ne te 10000 leke te vjetra secili nxenes.
  Ohuuuuu ku ke ngel e ti me lulet e c'simbolizojne ato.
  S'kish kaluar as 20 dite nga kontributi i klases drejt familjes te nje nxenesje qe ish nuhatur gjendjen e saj ekonomike te rendomte ekonomikisht,edhe nje nisme kish marre mesuesja drejtuar leter prinderve te nxenesve te klases(apel per ndihme),e me pas donte zarf.

  Me dukej e pabesueshme por ashtu veprohej.
  Profesionit fisnik i kishin ik ngjyrat e edukimit,e ne te mesohej,,,,,,,,,,,,

  Ne jete nuk arrihet me mund,e vullnet,por me leke,sepse ato munden te me blejne edhe mua.

  Gjithmone me shprese se vetedija do triumfoje ne ate kah qe e quajme pozitiv.
  I nderuar Gentian-gr e kuptoj shqetsimin tėnd dhe tjerėve qė kan shkruar mė lartė se ka edhe aso mėsues qė kėrkojnė nga nxėnėsit e tyre qė me rastin e 7 Marsit ditės sė mėsuesit qė tė ju sjellin gjėra tė ndryshme nė forme dhurate,ēka une nuk e mohoj kėtė fakt se mund tė ketė,por tash nuk bėnė tė futen pėr shkak tė disa rasteve tė gjith punonjėsit e arsimit tė futen nė njė paket "Mėsues tė mirė dhe jo tė mirė".Unė nuk mendoj se tė gjith punonjėsit e arsimit janė njėsoj.Edhe sot ka mėsimdhėnės tė mirė dhe tė ndershėm gjithashtu skajshmėrisht tė ndėrgjegjshėm.Kėte e them me plot pėrgjegjėsi dhe plot gojė.Gjithashtu edhe unė e kundėrshtoj ket fenomen tė shėmtuar qė po ndodh kohėve tė fundit.Pikėrisht po nė kėtė forum mbrėmė ashpėr kam kundėrshtuar kėtė fenomen me rastin e publikimit te nje rasti mbreme nga nje anetare i forumit tema eshte me titull"Zysha nga nxenesit per 7 Mars kėrkon njė mikrovalė".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 07-03-2013 mė 04:12
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 19. #18
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit


  Gėzuar tė gjith mėsuesve shqipetar anekėnd nė botė si nė atdhe po ashtu edhe nė diasporė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 07-03-2013 mė 05:19
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  urimet me te perzemerta per te gjithe mesimdhenesit shqiptare kudo qe jane dhe kudo qe punojne. Poashtu shume urime edhe veteraneve te aresimit te cilet ndertuan themelet e aresimimit tek shqiptaret
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 21. #20
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit  URIME

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •