Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 54 prej 54
 1. #41
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,541
  Faleminderit
  211
  156 falenderime nė 97 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Gezuar 7 marsin, te gjithe mesuesve!
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Arvima pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),pranvera bica (07-03-2016)

 3. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  953
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Aq shume jane shtuar kalamajat sa qe profesioni, dikur i shenjte i mesuesit, eshte bere rutine kalimtare deri pas shkolle, ku nxenesi duhet te caje vete ne jete:

  Mesues,
  Dallendyshe,
  Kumbues,
  S'mu bere gjyshe!

 4. #43
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Mesuesit edukojne......kafshe

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar martini1984 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 6. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  953
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Po per diten e Nenes si nuk u kujtua njeri. Ju sikur te ishit te gjithe fetar te Lordit, se ata jane maskilista ekstereme dhe e kane femren dukuri helmuese per cdo aktivitet. Turp qe harruat, Nenen.

 7. #45
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,541
  Faleminderit
  211
  156 falenderime nė 97 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga Ciarli Lexo Postimin
  Po per diten e Nenes si nuk u kujtua njeri. Ju sikur te ishit te gjithe fetar te Lordit, se ata jane maskilista ekstereme dhe e kane femren dukuri helmuese per cdo aktivitet. Turp qe harruat, Nenen.
  Nuk ka asnje turp ktu. Nuk eshte e thene qe nese nuk shkruam ketu nuk e uruam personalisht Nena do kujtuar e respektuar kurdohere duke ja shprehur dashurine , aty ku ajo ta shohe .
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 8. #46
  i/e regjistruar Maska e Helikranon
  Anėtarėsuar
  14-11-2010
  Postime
  359
  Faleminderit
  14
  18 falenderime nė 17 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  EuroStar1 !
  Do te ishte me sakte t'u drejtoheshe :" Te dashur mesimdhenes !",sepse ata qe portretizoni ju nuk jane mesues.

 9. #47
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Vjersha pėr 7 marsin, Ditėn e Mėsuesve

  Gezuar 7 marsin te dashur mesues e mesuese! E bashke me ju, festojne edhe gjithe nxenesit tuaj nder vite.

  Albo

 10. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  953
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  mesuese
  mesuese e dashur
  te shkruaja
  nje ese,
  jo se
  me ka plasur,
  abetarja moj
  mace
  qe tek dera
  me bishtin e zi
  po me ben potere,
  me shkronjat e zeza
  figura shume pak
  diteve te shkuara
  qe me ndjekin pas
  sikur mjaullitin
  ashtu sikur ti
  qe me bishtin
  e zi
  me ben qesendi
  dhe nuk di ku te
  qaj nje hall a nje
  vaj
  per mesuesen
  time
  qe eshte me pushime.

  ..pra mesueses time
  nga zemra urime
  dhe oreve te gjata
  mos beni pushime
  po jepni mesime
  ushtrime
  veprime
  sikur
  mjaullitin
  shkronjat me qime.

 11. #49
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Urime 7 Marsin-ditėn e mėsuesit, tė gjithė arsimdashėsve ku do qė jeni!
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 12. #50
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Emri: NEHAT.jpg

Shikime: 932

Madhėsia: 17.4 KB

  NEHAT JAHIU

  NOSTALGJIA IME E NJĖ MĖSUESI
  ( Me rastin e Ditės sė Mėsuesit 7 Marsi)

  Sot dua tė mbledh gjithė vitet nė njė shportė vigane
  Tė rizgjoj zilet si njė simfoni qė kurrė s’mbaron
  Nėse s’mė shihni njė ditė te shkolla mes malesh
  Mos u brengosni, po lexoni njė varg a njė shkronjė.

  Njė dhembje mė ka zėnė te shpatulla e nė kokė
  Gjumi natės mė copėzohet si shkarpa tė thata
  Po dhembja e largėsisė ėshtė si njė mal qė rėndon
  Njė zile shkolle mė bėka si kreshnik nė pėrralla.

  Kam qenė burrė i fortė para lotit tė kristaltė tė syrit
  Shkėmbin e kam ndarė nė ēast nė mijėra thėrrmija
  Para ziles sė munguar jam bėrė fėmijė a gjethe tėrfili
  Jam bėrė si njė qiell i paanė qė i mungon kaltėrsia.

  Hesht i menduar para fletės sė ditarit tė vjetėr
  Bėhem ndezės i njė pishtari qė ndrin brenda vetes
  Jam me ju, o miq, bashkėudhėtar i pėrjetshėm
  Nė rojė tė njė shkronje qė do jetė rilindje e pėrjetshme.

  Mbillni njė trėndafil tė bukur te pragu i shtrenjtė
  I bini kėmbanės sė kujtimit qė mė rijep gaz e hare
  Mos mė shihni njė ditė loti qė brenda rrėshqet
  Po dėgjomėni urimin qė ēel si filizi nė pranverė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hotlani : 06-03-2018 mė 11:39
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 13. #51
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Citim Postuar mė parė nga Ciarli Lexo Postimin
  mesuese
  mesuese e dashur
  te shkruaja
  nje ese,
  jo se
  me ka plasur,
  abetarja moj
  mace
  qe tek dera
  me bishtin e zi
  po me ben potere,
  me shkronjat e zeza
  figura shume pak
  diteve te shkuara
  qe me ndjekin pas
  sikur mjaullitin
  ashtu sikur ti
  qe me bishtin
  e zi
  me ben qesendi
  dhe nuk di ku te
  qaj nje hall a nje
  vaj
  per mesuesen
  time
  qe eshte me pushime.

  ..pra mesueses time
  nga zemra urime
  dhe oreve te gjata
  mos beni pushime
  po jepni mesime
  ushtrime
  veprime
  sikur
  mjaullitin
  shkronjat me qime.
  Poezi shume e bukur ciarli
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 14. #52
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  MĖSUESIT TIM TĖ DASHUR
  O mėsuesi im i dashur,
  Me sa mall qė tė kujtoj,
  Unė nė zemėr kam me t’pasur ,
  Mirėsin kurrė s’ta harroj.

  Mendjen time ti e ndrite
  Me mėsim e dituri,
  Ti si djalin tand mė rrite ,
  Ti mė bėre t’jem njeri .

  Disa herė mė ke qėllue
  Kur mėsimet s’i mėsoja ,
  Qė prej teje jam qortue ,
  Porse prap ti mue mė doje .

  Mėsues ! Qe s’e ēfjalė e mirė ;
  Me sa gaz qė e shqiptoj ,
  Sa mall kam e sa dėshirė
  Kėtė fjalė veē ta ndėgjoj !
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 15. #53
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Urime 7 Marsi -dita e shkolles shqipe
  Kultura,sjellja edukata,arsimi e bėjnė njeriun tė vlefshėm!!!!

 16. #54
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime nė 93 postime

  Pėr: 7 marsi dita e mesuesit

  Ēdo vit festohet 7 Marsi- Dita e Mėsuesit, qė na pėrkujton ditėn kur mė 7 mars 1887, u hap nė Korēė, nėn drejtimin e Pandeli Sotirit, Mėsonjėtorja kombėtare shqipe. Ajo ishte shkollė me karakter kombėtar e laik ( jo fetar ) ku tė gjitha mėsimet jepeshin nė gjuhėn shqipe. Drejtues tė saj ishin figura tė njohura tė Rilindjes shqiptare, si: Pandeli Sotiri, Petro Nini Luarasi, Nuēi Naēi, Thoma Avrami etj.

  Festė Dita e Mėsuesit ėshtė festė kombėtare nuk ėshtė vetėm pėr punonjės tė arsimit shqiptar, por edhe pėr nxėnės e studentė, ėshtė njė festė qė festohet nė ēdo familje shqiptare. Kjo ėshtė njė traditė e bukur e krijuar tek populli ynė. Nė kėtė ditė tė rėndėsishme tė arsimit shqiptar, kujtojmė me respekt tė thellė veprėn e ndritur tė mėsuesve dhe patriotėve tė shquar, qė punuan me pėrkushtim dhe bėnė sakrifica tė mėdha, pėr zhvillimin e arsimit kombėtar.


  Duke kujtuar 7 marsin –Ditėn e Mėsuesit nuk mund tė lėmė nė heshtje e tė mos nderojmė edhe rolin e kontributin e mėsuesve tė palodhur dhe prindėrve tė urtė shqiptarė qė me vet kontribut mbajnė hapur shkollat shqipe tė mėsimit plotėsues nė shumė kantone tė Zvicrės. Tani 25 vjet Lidhja e Arsimtarėve dhe Prindėrve Shqiptar “Naim Frshėri” bėn pėrpjekje pėr ta ruajtur dhe zhvilluar gjuhėn amtare shqipe tek brezat e rinj tė mėrgimtarėve shqiptar edhe pse larg atdheut.

  GĖZUAR 7 MARSIN 2019!

  Njė urim shumė tė madh pėr tė gjithė mėsuesit, ata qė i dhanė dhe i japin dritė, frymė dhe shpirt kombit.
  Silence is golden.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •