Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  far shembulli po u jepni fmijve tuaj si prind?

  Si prindr, ne jemi shum t preokupuar pr tu kujdesur pr fmijt tan q t mos iu mungojn gjrat m bazike: veshje, ushqimi, higjena, lodrat. Por shpesh harrojm q t'i kushtojm vmendje apo rndsi q fmija sht duke regjistruar gjithka q ne themi, bjm apo sillemi. Ashtu si pa vetdije, fmija yn po regjistron sjelljen ton ne mendjen e tij. Dhe do gj q ne bjm, ata mundohen ta regjistrojn e kopjojn, q nesr t bjn edhe ata si ne.

  - A e keni vn re nj gj t till?

  - A mundoheni q t krijoni nj shembull t mir pr fmijn tuaj?

  - Cilat jan disa prej vshtirsive q keni hasur?

  - A mendoni se shembulli i prindit l gjurm tek sjellja e fmijs?


  Diskutim t kndshm.

  Albo

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pr: far shembulli po u jepni fmijve tuaj si prind?

  cfare shembulli
  te sillemi si njerez
  Ndryshuar pr her t fundit nga Marya : 18-02-2013 m 08:01
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: far shembulli po u jepni fmijve tuaj si prind?

  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  cfare shembulli
  te sillemi si njerez
  E kisha fjalen, sa te ndergjegjshem jemi si prinder ne lidhje me sjelljen tone ne prani te femijeve. Qellon shpesh qe ne si prinder na ngrihen nervat. Ka raste kur ne bejme te kunderten e asaj qe u kerkojme femijve tane.

  A eshte i rendesishem shembulli yne tek femija?

  Femija meson jo vetem nga fjalet qe dalin nga goja e prinderit, por edhe nga sjellja e tij.

  Albo

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624

  Pr: far shembulli po u jepni fmijve tuaj si prind?

  po une i kam vene re kur ne ngrejme zerin ndonjehere duke diskutuar ...dhe ato fillojne te reagojne po ashtu dhe pse nuk po i flasim atyre flas per femije 2-3 vjece...dhe ne filluam te mundohemi te mos japim pershtypje qe po nxehemi.....ne sy te femijeve i kerkojm te falur njeri-tjetrit qe kur jemi vetem se ulim hunden......ne shume raste na duhet ti themi njeri-tjetrit hajde shpejt shkojm lajm dhembet ose problemi me i madh te ne eshte te shkuarit ne krevat...pse babi duhet te rri me gjate dhe ne duhet te shtrihemi??se mami shkret gjithmone do te shkoj patjeter deri sa ti zere gjumi duke lexuar liber nga 2 faqe ata dhe une deri sa i ze gjumi me merret fryma ose perradha shqip
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •