Close
Faqja 0 prej 22 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 428

Tema: Juventus F.C

 1. #1
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Thumbs up Juventus F.C
 2. #2
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Juventus F.C

  Sot na pret nje ndeshje shume delikate kunder Romes qe po kalon nje moment jo te mire per shkak te shkarkimit te Zemanit dhe rezultateve negative qe kane maro javet e fundit.Do jeshte nje ndeshje e veshtire dhe besoj se Roma do luaje fort pasi kunder Juventusit luan mire perpara publikut te vet.

  Shpresoj qe te marim nje rezultat pozitiv pas asaj fitoreje te bukur ne CHL me Celtic.


 3. #3
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Juventus F.C

  Formacionet e mundshme.

  ROMA (4-2-3-1): Stekelenburg; Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti; De Rossi, Bradley; Lamela, Pjanic, Marquinho; Totti. A disp.: Goicoechea, Lobont, Romagnoli, Taddei, Torosidis, Perrotta, Dodņ, Tachtsidis, Florenzi. All.: Andreazzoli

  JUVENTUS (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Caceres; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah; Matri, Giovinco. A disp.: Storari, Rubinho, Giaccherini, Isla, Marrone, Padoin, Quagliarella, Anelka, Vucinic. All.: Conte  FINO ALLA FINE
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AlbaneZ : 16-02-2013 mė 08:03

 4. #4
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Juventus F.C

  Formacionet zyrtare.


 5. #5
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  635

  Pėr: Juventus F.C

  Albanez; po t' fitonte juventusi sonte, me siguri se nja 10 lajme i kishe sjell ktu ne forum, nuk eshte fair kjo :P
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Juventus F.C

  juves sot i kishin rene poturet.

  po edhe albitri, nja 2 te kuqe, per totin dhe lamelen i kurseu.

  shkoj smqri ne fund sla as kornen me u gjujt,
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #7
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442

  Pėr: Juventus F.C

  Arbiter koti.
  Edhe vjet, robte qe meritonin te kuqe kunder nesh cuditerisht shenonin me vone .
  Megjithate, kontja e dhjeu dje.
  Futi ne loje te njejten skuader qe lujti kundra fiores,celtic dhe romes. Marrone-pobga-giacherini do ishin te mjaftueshem ne mesfushe per romen.
  Quaglierella-anelka ne sulm edhe islen ne vend te litcht ne mbrojtje.
  Ky formacion te pakten do merrte barazimin ndaj romes. Formacion zere se i njejte e mbyti lazion ne olimpik per kupen e italise, e lazio eshte ekip me i mire se roma.
  Gabim i Kontes komplet.

 8. #8
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583

  Pėr: Juventus F.C

  Ju Juventinet asnjeher nuk keni pranuar humbjen, gjeni vetem justifikimet e radhes te alibtri. Fitoret na qenkan per meriten tuaj dhe humbjet per faj te tjereve. Por ajo skuadra qe quhet Roma nuk paska meriten qe ju zbythi dhe ju shkaktoi humbjen e merituar sepse luajti me shume zemer . Skuadra juaj pati vetem nje rast ne pjesen e dyte te matrit . Atehere na paska alibitri fajin qe ju nuk arrini te fitoni, ne vend te ketyre llafe qaramane si femije kopshti te pranoni humbjen me dinjitet sepse jeni tifoza e nje skuadre te madhe dhe duhet te silleni si te tille.

  Ndoshta disa nuk e mbajne mend , ne fillimet te kampionat kur Juventusi po bente disa fitore radhazi kam thene qe me fillimin e champions do pesoni disa humbje . Mos me thoni pastaj qe nuk kam te drejte dhe te besoni llafet Buffonit qe Juventust humbet 1 ne 50 ndeshje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 17-02-2013 mė 05:54
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 9. #9
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806

  Pėr: Juventus F.C

  dje e pashe ndeshjen dhe me pelqeu sidomos roma me plakun toti i cili edhe pse mund te kishte marr kartonin e kuq shenoi nje gol super. Juve ishte e lodhur dhe pse jam interist nuk mendoj se kampionati do rihapet.
  vari leshte

 10. #10
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465

  Pėr: Juventus F.C

  Lodhja u vėrrejt qartė, para ndeshjes edhe Conte tha qė i frigohem vetėm lodhjes sė lojtarėve asgjė tjetėr dhe ashtu ndodhi. Roma jo se luajti ku ta di ēfarė futbolli por Juventus nuk ishte nė nivelet e veta, gjithsesi pajtohem me olin nė lidhje me rihapjen e kampionatit, njė gjė e tillė do tė ndodhte po tė kishim nė vend tė dytė skuadra si Milan ose Inter sepse me skuadra m*ti si Napoli nuk ka konkurenc kur dihet qė deri nė fund tė kampionatit do tė humb teren edhe atė shumė.
  Sui generis

 11. #11
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442

  Pėr: Juventus F.C

  Noellag, mos ke valle probleme me shikimin, sepse asnjeri spo qahet.
  E permendem se humbem per faj te kontes.
  Mos do te pranojme se u rrahem sepse roma eshte ekip i mire?! Lol
  Mos na ngaterro me ekipin tend te permjere.
  Me ekipin qe kemi, nuk ka ekip qe mund te na e fitoje ndeshjen ne itali sepse lujne apo lujten me mire se ne. Lol
  Vetem provincialet e pranojne kete gje.
  Nje tifoz i nje ekipi superior mundohet te gjeje faktoret qe ndikuan ne ate humbje sepse SKA SKUADER me e mire se Juvja ne serine A.

  Pranoje edhe mos bej derr derr kot.

 12. #12
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583

  Pėr: Juventus F.C

  Ke shum te drejte shoku Smith
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 13. #13
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465

  Pėr: Juventus F.C

  Humbja e Juves nė fund rezultoi jo aq e rėndė pasiqė Napoli gjithashtu gaboi me njė barazim ndaj Sampdorias ka mbetur vetėm Lazio tė shikohet nėse do tė mund tė afrohet mė shumė pasi tashmė ėshtė 11 pik larg Juves.
  Sui generis

 14. #14
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Pėr: Juventus F.C

  Keto me te kuqe, te Juventusit jane? Se s'i di mire keto skuadrat e Italise.

  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #15
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Juventus F.C

  Citim Postuar mė parė nga roni_s Lexo Postimin
  Albanez; po t' fitonte juventusi sonte, me siguri se nja 10 lajme i kishe sjell ktu ne forum, nuk eshte fair kjo :P
  Ndonje dite do bejme dhe ne pushim por ti nuk e kupton kete,sepse je akoma nenmoshe

 16. #16
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Juventus F.C

  Citim Postuar mė parė nga Noellag Lexo Postimin
  Ju Juventinet asnjeher nuk keni pranuar humbjen, gjeni vetem justifikimet e radhes te alibtri. Fitoret na qenkan per meriten tuaj dhe humbjet per faj te tjereve. Por ajo skuadra qe quhet Roma nuk paska meriten qe ju zbythi dhe ju shkaktoi humbjen e merituar sepse luajti me shume zemer . Skuadra juaj pati vetem nje rast ne pjesen e dyte te matrit . Atehere na paska alibitri fajin qe ju nuk arrini te fitoni, ne vend te ketyre llafe qaramane si femije kopshti te pranoni humbjen me dinjitet sepse jeni tifoza e nje skuadre te madhe dhe duhet te silleni si te tille.

  Ndoshta disa nuk e mbajne mend , ne fillimet te kampionat kur Juventusi po bente disa fitore radhazi kam thene qe me fillimin e champions do pesoni disa humbje . Mos me thoni pastaj qe nuk kam te drejte dhe te besoni llafet Buffonit qe Juventust humbet 1 ne 50 ndeshje
  Nga germa e pare dhe tek e fundit nuk ke shkruajtur gje tjeter vecse DOKRRA! Nuk dini te shkruani gje tjeter pervec budallalliqeve apo shkrimive tendecioze qe te hapin barkun kur i lexon.Qe jeni bere qaramane dhe bajat,ate e dime por te beheni me keq se merdaxurret kete nuk e prisja Nuk thoni shyqyr qe ju japin ato "penallti" dhe ju ndihmojne edhe me ndonje autogol por vini ketu e shkruani PA LIDHJE,lol.
  _______________________________________________

  Sa per ndeshjen me Romen,ishte nje humbje e MERITUAR qe ta kuptojne mire bilanistet.

  Faji ishte totalisht i CONTE sic e ka thene dhe Smth Poetic me lart. Nuk mund te luhet me te njejtet lojtare ne kaq pak dite ku lodhja u pa shume qarte.Vucinic spo e mbanin kembet.Asamoah ishte sh i lodhur.Litch,Pirlo dhe Matri duhej te pushonin per t'iu lene vend Marrone,Giacherini,Isla,Quaglierella dhe Anelka (ky i fundit luajti mire per aq minuta qe iu dhane) Giovinco kete periudhe eshte pertoke,pa pike ideje dhe Padoin nuk ka lidhje me futbollin

  Roma luajti me mire por nuk beri ndonje gje per tu admiruar aq shume per te thene qe dominoi.Goli ishte fantastik,i pakapshem,tamam alla Totti.

  P.S. Si nuk permendi dikush qe ndikuan edhe MUNGESAT shume te rendesishme si Machisio,Chielini dhe der diku edhe Peluso qe me Celtic zhvilloi nje ndeshje shume te mire.

  P.P.S Mi Corazon,ata me te kuqe jane te Romes,e pe c'gol ? lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AlbaneZ : 18-02-2013 mė 05:05

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411

  Pėr: Juventus F.C

  He re olinter pe Fiorentinen dhe Jovetic.....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bianco_neri : 18-02-2013 mė 18:20
  #finoallafineforzaJuventus

 18. #18
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Pėr: Juventus F.C

  Citim Postuar mė parė nga AlbaneZ Lexo Postimin

  P.P.S Mi Corazon,ata me te kuqe jane te Romes,e pe c'gol ? lol
  Po pra, une gjithe qejf dhe duke u gezuar per golin spektakolar, se kujtova se ishte i Juves.
  Here tjeter do mundohem te jem me e vemendshme ne perzgjedhjen e videove. Do mundohem qe te gjej video, ku topi jo vetem i iken nga duart Gianluigi-t , por ja ēan rrjeten e portes fare.

  Just kidding!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pėr: Juventus F.C

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Po pra, une gjithe qejf dhe duke u gezuar per golin spektakolar, se kujtova se ishte i Juves.
  Here tjeter do mundohem te jem me e vemendshme ne perzgjedhjen e videove. Do mundohem qe te gjej video, ku topi jo vetem i iken nga duart Gianluigi-t , por ja ēan rrjeten e portes fare.

  Just kidding!
  me juven je ti?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 20. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Pėr: Juventus F.C

  Une jam me Milanin.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 0 prej 22 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •