Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardan
  Postime
  1,813

  Hoxhaj dnon provokimet e fundit t Kores s Veriut

  Hoxhaj dnon provokimet e fundit t Kores s Veriut

  Ministri i Punve t Jashtme i Republiks s Kosovs, Enver Hoxhaj prmes nj deklarate ka dnuar aktivitetet e fundit t Kores s Veriut, pas raportimeve pr testin brthamor t kryer nga ky shtet.

  N deklarat, ministri Hoxhaj ka thn se Ministria e Punve t Jashtme e Republiks s Kosovs, ka prcjell me shqetsim zhvillimet e fundit n lindje t largt, pas testit t tret brthamor t kryer nga Koreja e Veriut.

  “Ministria e Jashtme e Kosovs i bashkohet bots demokratike kundr ktyre prpjekjeve provokuese dhe t rrezikshme pr rajonin e atjeshm dhe m gjer. Ky akt, n vazhdn e provokimeve t mhershme nga ky shtet, rrezikon stabilitetin regjional dhe shkel t gjitha obligimet e Kores s Veriut para bashksis ndrkombtare. Veprime t tilla ndikojn n rritjen e tensioneve, rrezikojn paqen dhe sigurin ndrkombtare si dhe jan n dm t vet popullit t Kores s Veriut”, thuhet n deklaratn e ministrit Hoxhaj.

  Hoxhaj shpreh mbshtetjen e fuqishme t popullit dhe Qeveris s Republiks s Kosovs pr prpjekjet e vendeve demokratike pr t marr t gjitha masat pr t parandaluar prsritjen e akteve t tilla nga Koreja e Veriut.
  Se mendon trullani (morr) qe po te mbrrijne keto deklarata si me pahire te Korea e Veriut (Dinozaur per ne) na drejtojne ndoj raket neve e na bejne shkrum e hi na bejne... Na merr ne qaf te gjitheve, jo vec shqiptareve, por t'gjithe ballkanin!!! Shkon e e krune me Korene e Veriut... Zot i Madh..!! Keshtu jane ata qe nuk e shohin surratin e vete ne pasqyre!! ncncncnc... mjer per ne cfare politikaj kemi! Nuk jane ne gjendje ta rimarrin Kosoven e Veriut e shkojne e i japin verejtje Korese se Veriut, paramendoni cfare dallimi!!

  Zor ruana!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gon! : 15-02-2013 m 07:43

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Hoxhaj dnon provokimet e fundit t Kores s Veriut

  Na rrosh sa malet o TRIM mbi trima,ky eshte nje nder POLITIKUAJT me te medhenje i te gjitha kohrave,ne ket menyre do te ritet edhe prestigji i KOSOVES..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •