Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 107
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Ne pak dite, Kosova dhe gjithe shqiptaret ne bote do te festojne 5 vjetorin e shpalljes se pavaresise ne Kosove. Eshte gati e pabesueshme, por kane kaluar plot 5 vjet nga shpallja e pavaresise. Ju ftoj gjithe anetaret e forumit, sidomos ata qe shkruajne nga Kosova, qe te marrin pjese ne kete teme e te shprehin mendimin e pershtypjet e tyre ne kete 5 vjetor te pavaresise:

  - Si ndiheni ne kete 5 vjetor te pavaresise se Kosoves?

  - Cilat jane arritjet me te medha te Kosoves ne keto 5 vjet?

  - Cilat jane disa nga problemet e sfidat me te cilat Kosova eshte perballur ne keto 5 vjet?

  - A jeni optimist/pesimist per te ardhmen e Kosoves se pavarur?

  - Cili eshte mesazhi juaj per popullin e Kosoves?

  Urimet me te perzemerta popullit te Kosoves ne 5 vjetorin e pavaresise se tyre.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 11-02-2013 m 13:13

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Kemi arsye te shumta te gezohemi per ket fest kombetare,DARDANIA(KOSOVA),si pjes e trungut te ARBERIS,atdheu i shume personaliteteve me fame botrore,memedheu yne i dashtur,ku qdo pllam e tokes qdo gur ne lum,qdo lis ne male,na mbushe zemrat me dashuri ndaj MEMEDHEUT ton te lashte,shum gjak,vuajtje deshmor jan flijuar me dinitet vetem per nje qellim,te jetojm te lire ne tokat tona shekullore te trashiguara nga strgjysherit tan.
  Nuk mun ta shprehi me shkrim ate qe kam per vendin tim te dashur,dhe te lire,por me qan zemra se nuk flijohemi ne qe ta ndertojme vendin ton te dashur,me mund dhe me ndjers,me angazhim,dhe me shpres per nje te ardhme me te bukur dhe me te begat.
  Gjithmon ne varg te pavarsis duhet te falenderojme mbar popullin shqipetar,per humanizmin mbar kombetar qe kan treguar kur ne ishim ngusht ne ditet e veshtira.
  Populli shqipetar si ne JUG ashtu edhe ne VERI ka ZEMER te madhe,eshte human,eshte i dashtur dhe me dinitet,din ta vlersojn gjakun ton te perbashket.
  Gjithsesi nuk duhet ta harrojm edhe diasporen sidomos SHQIPETARET E AMERIKES ku meritat atdhetare nuk mundemi mi shpreh me rreshta,ata ne praktik e kan shprehur atdhedashurin dhe mburremi me ta,ata jan pjesa me e vuajtura dhe me e dashtura e KOMBIT ton te lavdishem,pra gezuar FESTEN E PAVARSIS.

 3. #3
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Uroj gjithe shtetasit e Kosoves Geruar festen e pavaresise. Ju uroj sa me shume paqe stabilitet dhe antaresim te shpejte ne institucionet e mbetura boterore. Rrofte Kosova e Lire
  vari leshte

 4. #4

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  KOSOVE edhe 100 milione vjet te tjera pavarsi... Sa me shume integritet...
  She's the morphine queen of my vaccine.

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-02-2013
  Postime
  111

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  I uroj me gjithe zemer Kosoves ta gezoje pamvaresine, e emeriton me shume se dokush tjeter vend ne bote, i bej thirrje te gjithe bashke atdhetareve te mi shqipetare te mos e kthejme koken mbrapa ti perveshim menget kete rradhe per te punuar per vendin tone, per nje Shqiperi te madhe dhe te lire si nga diktatura si nga serbi rrofte Shqipria e madhe

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardan
  Postime
  1,813

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Citim Postuar m par nga linda l Lexo Postimin
  I uroj me gjithe zemer Kosoves ta gezoje pamvaresine, e emeriton me shume se dokush tjeter vend ne bote, i bej thirrje te gjithe bashke atdhetareve te mi shqipetare te mos e kthejme koken mbrapa ti perveshim menget kete rradhe per te punuar per vendin tone, per nje Shqiperi te madhe dhe te lire si nga diktatura si nga serbi rrofte Shqipria e madhe
  Pasi qenke nje anetare e re, ta them edhe me reputacion edhe ketu 'TE LUMTE' per fjalet qe ke thene

  Edhe une uroj qe te behet sa me shpejte ajo qe ke thene ti

 7. #7
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Te flasim sinqerisht ky eshte pervjetori ne te cilin nuk duhet te festohet por te mbahet dite zie. Papunesia ne ngrlitje e siper varferia ne ngritje e siper arsimimi ne gjendje te mjerueshme. Skandalet me politikanet ne vend qe te ndalen kur ndodh nje skandal ketu vetem shumohen skandal pas skandali. Nje shok ka 5 femij ben punen si security dhe para 2 viteve kishte pagen 240 euro kete vit u skaduan kontratat e punes dhe kur vazhduan kontratat e reja u'a zbriten rrogen 119-e 50 cent sepse 50 cent sherbim nga banka. Cmimet po fluturojn si ato elementaret se me per lluks mos t'flasim hic.

  Sinqerisht une personalisht nuk shof ndonje arsye pse duhet te festojm !

  Apo duhet ta degjojm ate shprehjen "Fik se fik bile me muzike'

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Archon
  Antarsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,280

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Gezuar festen e pavaresise per te gjithe vellezerit tane kosovare dhe te punoni sa me shume per ta lulezuar kete vend sepse boll ka vuajtur...

 9. #9
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  gezuar festen kosove e dashur..punoni per bashkim ne vitet ne vazhdim..dicka po mi prish syte..ai flamuri bajat qe jua kan imponuar ..ishalla sa me pak perdorim te tij..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  prjashtuar
  Postime
  1,008

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  *

  Megjithese neve shqiptaret jemi mjeshter/kampione per te festuar...une nuk e shoh asnje arsye per te festuar.
  "Festa" me e bukur do te kishte qene nese me 17 shkurt e ftojne korin e kukuvajkave nga Shkodra per te "kenduar" gjithe diten e lume.
  Kosova, keto vitet e fundit, per cdo vit, se pakut e ka bere nje hap para e dy mbrapa.
  Per fat te keq, te njejtin "haperim" eshte duke e bere dhe Shqiperia dhe gjitha trojet tjera.
  Kisha pasur shume deshire nese ky konstatim imi te kishte qene i gabuar 100%.

  *
  klipp&klar

 11. #11
  E dua letrsin Maska e chengiz
  Antarsuar
  25-03-2012
  Vendndodhja
  Kukes
  Postime
  102

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  urime motra dhe vellezer kosovar 5-vjetorin e pavaresis nese mund te quhet keshtu ,ishalla do zoti dhe mergimtaret tju ndimojn ne te gjitha aspektet .urime perzemersisht ishalla vit i mbare per te gjith ju motra dhe vellezer kosovar zoti na bashkoft te gjitheve ,dhe te fala keni nga un me aq sa munda do tju ndimoj edhe pse nuk kam si tju ndimoj veq me zemer jam me ju se as vetes nuk po muj me e ndimu
  tung klm ishalla zoti iu lehteson dhimbjen qe e kemi pas ne me gjith ju lavdi deshmoreve te kombit dhe te pagjeturit

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e illyrianboyful
  Antarsuar
  24-08-2012
  Vendndodhja
  Kush t bri nga Toka kaq t prsosur
  Postime
  309

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Ne pak dite, Kosova dhe gjithe shqiptaret ne bote do te festojne 5 vjetorin e shpalljes se pavaresise ne Kosove. Eshte gati e pabesueshme, por kane kaluar plot 5 vjet nga shpallja e pavaresise. Ju ftoj gjithe anetaret e forumit, sidomos ata qe shkruajne nga Kosova, qe te marrin pjese ne kete teme e te shprehin mendimin e pershtypjet e tyre ne kete 5 vjetor te pavaresise:

  - Si ndiheni ne kete 5 vjetor te pavaresise se Kosoves?

  - Cilat jane arritjet me te medha te Kosoves ne keto 5 vjet?

  - Cilat jane disa nga problemet e sfidat me te cilat Kosova eshte perballur ne keto 5 vjet?

  - A jeni optimist/pesimist per te ardhmen e Kosoves se pavarur?

  - Cili eshte mesazhi juaj per popullin e Kosoves?

  Urimet me te perzemerta popullit te Kosoves ne 5 vjetorin e pavaresise se tyre.

  Albo
  UN SI SHQIPTAR I LUGINS GZOHEM SHUM Q KOSOVA E FITOI PAVARSIN, DHE T GJITHVE UA UROJ, DHE U DSHIROJ T GJITHVE NJ SHQIPRI ETNIKE PR T CILN AQ SHUM GJAK SHT DERDHUR DHE VETM PR K'T SHT DERDHUR E KURRSESI T JEMI T PRQAR.

  1-(a) Ndihem fort i dshpruar nga ana e krerve politik dhe pa-aftsia e tyre(prve disave), thai tha se: kosova po i paguan gabimet e disa politikanve pa prvoj t preshevs, ( m ka lig) n vend q t merr qndrim slmus, ai ve sa s'po ju krkon falje serbve prse e hjekn lapidarin.

  (b) sht e uditshme se sa ka njerz n politik t pa-aft pr t industrializuar ekonomin e Kosovs( prve disave si Behxhet pacolli q s'ka synime pr t fituar para sepse ka boll, por sht aty pr t br dika Pr Kosovn).

  2- Nuk ka arritje t mdha, por disa arritje deri dikund, si Autostrada dhe dika n Bujqsi, dhe FSK ja por kjo sht shum pak se sa ka pas mundsi me u br me ato fonde t cilt jan shum dobt duke u shfrytzuar apo duke u vjellur, pr disa varre t serbve pjesrisht t dmtuara japin 70,000 EURO a puna kryhet me 1,000 EURO e t shtohet pytja pr at q di; SE ATHU KJO SHT VETM SE NJ MBULES dhe ato pare ndahen pastaj.

  3- HAJNIA N NIVEL M T LART NGA ANA E ATYRE Q JU KA DHN BESIM DHE PRGJEGJSI


  4- N qoft se e marrin n dor Kosovn njerz me prvoj dhe t aft KOSOVA MUND T IA KALOJ SHUM VENDEVE EVROPIANE por n qoft se vazhdon kshtu( sepse parja e korrupton njeriun prve disave) jam pesimist pr t ardhmen e Kosovs.

  Si pik e par, Duhet t dim se akoma nuk e kemi fituar, derisa nuk jemi t aft me ia thy kryt gjarprit, dhe ne jemi duke fjetur ndrsa armiku nuk fle por punon, sepse kjo ka qen gjithmon politika e tyre( sepse e konsiderojn se n qoft se nuk punojn kshtu do t jen popull i nnshtruar, pra duhet sunduar dhe robruar armikun)


  5- Q T RUAJM IDENTITETIN TON FISNIK, DHE MOS TA HUMBIM
  sepse jemi duke u shndrruar n asgj, duke i humbur edhe principet m t ulta t Burrris.

  Ajo q na bn neve t ndihemi krenar se jemi shqiptar sht FISNIKRIA E BABALLARVE TAN dhe k't gj nuk e kan marr duke u br pezevenga me voth e kafehane, e duke i shfrytzuar motrat e tyre seksualisht, e duke krcy npr diskoteka si majmun, Burri nuk i bn k't!

  Pra n qoft se nuk bhet nj propagand pr t ruajtur tradtn do humb.

  Dhe m nuk do t ket shqiptar prpos me emr

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis
  Kujt i takonte deri me 16 shkurt 2008?!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  ...

  - Si ndiheni ne kete 5 vjetor te pavaresise se Kosoves?
  ?!


  - Cilat jane arritjet me te medha te Kosoves ne keto 5 vjet?
  Nuk eshte arritur pothuajse asgje e rendesishme qe parimisht nuk do te ishte arritur edhe pa "pavaresine" e proklaumuar. Perkundrazi, pavaresia e proklamuar dhe e "zbatuar" ne kete menyre i ka komplikuar edhe me teper disa rrethana dhe maredhenje brenda Kosoves dhe ne arenen nderkombetare.
  Dhe nuk ka asnje arritje me te cilen Kosova dhe qytetaret e saj do te mund te muburreshin.
  Jane rritur vetem korrupsioni, krimi i organizuar, abuzimet me pushtetin qendror dhe lokal, keqperdorimet dhe keqberjet ne shume sfera te jetes...
  Ne pergjithesi, "pavaresia" e proklaumuar ka sjelle regres ne shume sfera te rendesishme te jetes.

  - Cilat jane disa nga problemet e sfidat me te cilat Kosova eshte perballur ne keto 5 vjet?
  Disa?!
  Pothuajse cdo gje e rendesishme qe ka kaluar neper duart e institucioneve te Republikes se Proklamuar te Kosove, edhe disa projekte parimisht te mira dhe te nevojshme, sic eshte p.sh. Autostrada, eshte keqmenagjuar, qellimisht ose per mosdije, dhe ka rezultuar me keperdorime te miliona e miliona Euro te diaspores Kosovare, pa te cilen shumca absolute e banoreve te Kosoves do te jetonen pothuajse si ne Somali...

  - A jeni optimist/pesimist per te ardhmen e Kosoves se pavarur?
  Une personalisht jam optimist qe ka njerez te guximshem, te cilet sakrifikojne cdo gje per ta cliruar ate popull edhe nga klika aktuale e antishqipetareve dhe tradhetareve qe kane uzurpuar aktualisht pushtetin dhe pothujse cdo gje ne ate vend te varfer dhe te prapambetur. Ne te kunderten, nuk do te me interesonte fare as emri i atij vendi...

  - Cili eshte mesazhi juaj per popullin e Kosoves?
  Denoni dhe perndjekni sa me pare antishqipetaret dhe tradhetaret qe kane uzurpuar pushtetin dhe ju rjepen per se gjalli.

  Urimet me te perzemerta popullit te Kosoves ne 5 vjetorin e pavaresise se tyre.

  Albo
  Per zhvillime negative nuk urohet, po nejse...
  Secili i ka pritshmerite dhe perceptimet e veta.
  Per mua, Kosova nuk e ka arrituar as minimumin e pritshmerive minimale, prandaj edhe nuk ka vend per urime...

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Doni-88
  Antarsuar
  09-02-2013
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  248

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Se pari dua t'ju pershendes ngase jam i ri ne kete forum, si dhe shpreh falemnderimin per urimet e juaj per 5 vjetorin e shtetit te Kosoves.......Te mos harrojme qe shqiptaret kane dy shtete shqiptare tashme si dhe eshte detyra jone te dim te mbajme keto shtete dhe te ecin perpara qe te sigurojme mbijetesen pike se pari por edhe zhvillimin e propsperitetin e ketij kombi qe te mos vijme me ne situata te pervuajtura si perpara.

 16. #16
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,303

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Uroj qe ky pervjetor te na sjell gjera me te mira per popollin ton,
  O shqipetar Urime 5 vjetori i mvetesis se Kosoves..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  do ju them nje sekret timin..po mos tregoni..

  festa ime kombetare ..nuku jan keto ditet qe feston shteti apo mileti qoft ne kosove a shkiperi..

  un kam si fest kombetare ate dite.. mbani vesh.. kur .. hapet dera.. un po dridhesha.. dang dang po ma bente zemra.. dhe cfaqet xhimi shia..
  yxhym gazetaret e rrethuan.. dhe ai foli.. do ti biem.. tha..

  athere morra frym mbas disa muajsh te tmerrshem..


  ..

  kush ma gjen kte dite se e kam te shenuar diku..

  thx..

  .

 18. #18
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  do ju them nje sekret timin..po mos tregoni..

  festa ime kombetare ..nuku jan keto ditet qe feston shteti apo mileti qoft ne kosove a shkiperi..

  un kam si fest kombetare ate dite.. mbani vesh.. kur .. hapet dera.. un po dridhesha.. dang dang po ma bente zemra.. dhe cfaqet xhimi shia..
  yxhym gazetaret e rrethuan.. dhe ai foli.. do ti biem.. tha..

  athere morra frym mbas disa muajsh te tmerrshem..


  ..

  kush ma gjen kte dite se e kam te shenuar diku..

  thx..

  .

  Shume mire me kujtohet Gjimi Shija si prej Iranit po tingllon me kane me Shija :P


  Me kujtohet kur i degjojshim lajmet me i radi te vogel me bateri bilem na u hargojshin se kohe lufte e i shtijshim ne pleh te derrzhaves thojshin mbledhin energji vertet u mbush'shin per ca kohe e i lshojshim apet dojqevelen e bibicijen. Me kujtohet kur bombardimet e natos kan perdor nje lloj pluhuri ne serbi qe ta ndalin energjine elektrike neper spitale. Dhe nje Gazetare serbe e pyeti Gjimi Shijen se pse e keni ndal energjine ne spitale dhe nenat po lindin neper terr pa energji elektrike. Gjimi shija ju pergjigj dhe ju tha kshtu disi se nuk mbaj mend cdo fjale " Po nenat shqiptare qe lindin neper shi pa energji neper krisma e bombardime "

  Dhe vertete pajtohem me ty brari se duhet te festohet ajo dite kur kan thane po i bijm.

 19. #19

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  do ju them nje sekret timin..po mos tregoni..

  festa ime kombetare ..nuku jan keto ditet qe feston shteti apo mileti qoft ne kosove a shkiperi..

  un kam si fest kombetare ate dite.. mbani vesh.. kur .. hapet dera.. un po dridhesha.. dang dang po ma bente zemra.. dhe cfaqet xhimi shia..
  yxhym gazetaret e rrethuan.. dhe ai foli.. do ti biem.. tha..

  athere morra frym mbas disa muajsh te tmerrshem..


  ..

  kush ma gjen kte dite se e kam te shenuar diku..

  thx..

  .
  Ishte 24 mars 1999 ca minuta pas ors 20.00. "Do i biem" tha Solana....Xhimi Shia u duk m von...!
  "Nuk mund t mbash gjarpinj n kopshtin tnd, me shpresn se ata do t'i kafshojn vetm fqinjt..."

 20. #20

  Pr: 17 shkurt 2013: Kosova feston 5 vjetorin e pavarsis

  O kosove e dashtun urime ,e me gjith zemer uroj t shof perher e ma mire.

  Jam e lumtur qe erdhi kjo dite mas shum vujtjesh prej tan popullit shqiptar ,ma n fund Kosova jon krenare coi kryet e vendosi pavaresine.

  Ti nuk je aty ku un du qe ti me ken , ke hala shum pun perpara po kto grabitqaret me emra Thaci e Pacolli e shumt tjer kan zgjat kthetrat e spo t lajn me fluturu e lire...po un prap besoj se ti ke me ja arrit me u ba aq e forte e me peshty kto grabitaqre qe dojn me t marr frymen.

  Urime Kosove do tjem n Prishtine me 17 shkurt e skisha me e humb ket rast per asigja nbot

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •