Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 80
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Sepse eshte nje rruge pa kthim, te pakten ne kete bote qe njohim ne.
  Feelings change - memories don't.

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2010
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Njerzit nuk kan frik nga vdekja. Njerzit i trishton mos-dija dhe mos-informimi per ngjarjet pas vdekjes, njeriu eshte sikur ai femija qe ka frik erresiren , po nuk e informuan syte femijun se cfar ndodhet ne dhomen e tij te erret nuk do futet kurrsesi nga frika se cfar ndodhet aty.Instikti njerzor na thot se vdekja dhemb, dhe ne kemi frik se dhembja zdo ndaloj kurre.
  Merr shembull ata qe besojne ne ndonje religjion, ata jan informuar se pas vdekjes do ti pret parajsa po dhan jeten per kauzen, at'her ata zhvishen nga cdo frike dhe marrin guximin te behen kamikaze sepse jane te informuar dhe jan te bindur se cfar i pret.

  MOS INFORMIM = FRIK.
  MOS DIJE = FRIK.

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e N0Li
  Anėtarėsuar
  23-11-2013
  Vendndodhja
  Atje dhe kėtu...
  Postime
  35
  Faleminderit
  4
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Njerėzit pėr nga natyra kanė frikė tė panjohurėn, andaj edhe vdekja si "destinacion" i sigurt pėr tė gjithė njerėzit mbetet misteri mė i madh. Po ashtu, kėtė mister edhe mė shumė e madhėshton edhe fakti se deri mė tani nuk kemi asnjė "feedback" nga tė vdekurit se si "jetohet" atje, prandaj frika nga vdekja do tė jetė e pėrhershme deri sa tė ekzistoj njerėzimi.

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Njerezit kane frike nga vdekja se nuk e kuptojne qe vdesin cdo dite nga 3 deri ne 8 ore,ne gjendje te pa vetedijshme,dmth ne Gjume!

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga KORCARI 2 Lexo Postimin
  Po te jesh budalla ske frike nga vdekja
  Te jesh budalla 'i vogel' edhe perptypet, por te jesh/mbesesh budalla plak, kjo s'durohet!

  ..................................................

  Te paturit frike nga vdekja eshte krejt normale. Une kam 'frike' ata qe s'kane frike prej saj!

 6. #66
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
  Njerezit kane frike nga vdekja sepse nuk e dijne se cka eshte jeta.
  Nese do ta dinin cfare eshte jeta, frika nga vdekja evitohet vetvetiu.

  *
  Pyetje : Ēfar ėshtė jeta ?
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  170
  183 falenderime nė 149 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  ..sepse,nuk kan deshire te shkojne,atje ku nuk kan qene kurre..Atje nuk shkohet turist,per tu kthyer prap,heheh...

 8. #68
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Qe u mungon dielli
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Noellag pėr postimin:

  dielli1 (04-12-2013)

 10. #69
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Jo nuk kam frike fare pasi nga atje nuk u kthya askush,sigurisht eshte mire andej...
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 11. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Jo nuk kam frike fare pasi nga atje nuk u kthya askush,sigurisht eshte mire andej...
  zoti e krijon njeriun per te jetuar, ekzistuar jo per te vdekur. motivi eshte jeta nuk eshte vdekja.
  te gjithe kane frike nga vdekja sepse te gjithe e duan ambientin ku ata jetojne edhe ne kushte shume te veshtira. bile sa me e veshtire te jete jeta aq me shume ajo duhet.

 12. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  pėrjashtuar
  Postime
  1,008
  Faleminderit
  63
  56 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Pyetje : Ēfar ėshtė jeta ?
  Cfare eshte jeta, nuk mund te shpjegohet dot me definicione. Duhet lexuar/studjuar literature perkatese, duke i mesuar gjerat nje nga nje...ne menyre qe te kaptojme nje gje, sic eshte ta zeme jeta.

  Jeta eshte sikurse uji.
  Uji avullohet dhe prap kthehet ne forme shiu. Ajo te cilen neve (shumica absolute) e quajme vdekje, eshtu sikur avullimi (i ujit). Kur uji avullohet, ai nuk zhduket nga ekzistenca. Nese nuk zhduket (ekziston akoma), dmth. jeton akoma. Keshtu edhe njeriu: kur vdes (avullohet), ai nuk ka pushuar se ekzistuari. Nese ekziston - jeton (akoma). Keshtuqe vdekje, ashtu sic e kuptojne shumica absolute e njerezve... se me vdekjen perfundon cdo gje, ne realitet nuk ekziston. "Vdekja" eshte vetemse vazhdimesi e jetes ne forme tjeter ("avulli").

  *
  klipp&klar

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Norēa.li pėr postimin:

  [Elita] (01-01-2014)

 14. #72
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Nuk kam frikė tė vdes, kam frikėn mos vdekja do mė rrėmbejė ndonjėrin nga tė dashurit e mi. Do ishte e pa pėrballueshme pėr mua. Megjithėse thonė, njeriu ėshtė mė i fortė se guri, mirėpo plaga nė shpirt mbetet e pashėruar.

  Sa bukur do ishte sikur tė ishte e vėrtetė jeta pas vdekjes, por edhe sikur tė mos ishte e vėrtetė, mjafton tė besohej pėr jetėn nė amshim, do ishte lehtėsim i madh pėr shpirtrat e pėrvėluar nga ndarja me mė tė dashurit e tyre, nė kėtė jetė qė sa e gjatė ėshtė po dhe aq e shkurtėr...
  Love has no limits

 15. #73
  i/e regjistruar Maska e Kila
  Anėtarėsuar
  12-01-2013
  Postime
  29
  Faleminderit
  11
  6 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Un kam frik nga dhimbje .. nese vdes shpresoj te ndodhe ne sek pa vuajtje

 16. #74
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime nė 112 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Ka nje kohe shume kisha frik vdekjes jo vetem per veten por edhe per tjeret friksohesha se do vdesin, sote nuk kam me frike,sote vetem me dhimbset jeta mendoj qe akoma nuk jam e gatshme te dorzohem vdekjes
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 17. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ka nje kohe shume kisha frik vdekjes jo vetem per veten por edhe per tjeret friksohesha se do vdesin, sote nuk kam me frike,sote vetem me dhimbset jeta mendoj qe akoma nuk jam e gatshme te dorzohem vdekjes
  Njeher nje plake e shkrete bante dru nga mali me shpind,rruges per ne shtepi u rrezua ,e lodhur dhe e deshpruar ju drejtua zotit ,-o zot me mer shpirtin,jam lodhur nga jeta!Ne moment para plakes u shfaq engjulli shpirt marres dhe ju drejtua plakes _me kerkuat !?po , tha plakate me ndihmo sa te ngritem! nuk ishte ende gati

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MARGUS pėr postimin:

  Xhenet.M.S. (12-12-2013)

 19. #76
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime nė 112 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga MARGUS Lexo Postimin
  Njeher nje plake e shkrete bante dru nga mali me shpind,rruges per ne shtepi u rrezua ,e lodhur dhe e deshpruar ju drejtua zotit ,-o zot me mer shpirtin,jam lodhur nga jeta!Ne moment para plakes u shfaq engjulli shpirt marres dhe ju drejtua plakes _me kerkuat !?po , tha plakate me ndihmo sa te ngritem! nuk ishte ende gati
  Margus ndoshta se ke kuptuar mire postimin tim,se edhe une si plaka, nuk jam e gatshme vetem ,se frike te vdes me nuk kam si me pare qe kisha po e dua jeten.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Xhenet.M.S. pėr postimin:

  broken_smile (15-12-2013)

 21. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2014
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  njerezit kan frik nga vdekja ngaqe e duan shum jeten.
  ata qe nuk e duan jeten, nuk kan frik te vdesin biles bejn vetevrasje

 22. #78
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  frika nga vdekja shkaktohet per shkak se sitemit i mungon recycle bin apo vendgrumbullimi i softeve apo ndjenjave te te vdekurve apo ndjenjave qe harrohen, kjo shkakton nje ngarkese ne dioden, engjellin, e vdekjes dhe tensioni i larte shkakton frike e cila plotesohet nga qeniet nen tension me ate qe quhet frike nga vdekja! procesori apo zoti nuk bejne dot gje per te ndaluar masat e sistemit sepse intelekti i zotit nuk e pranon gabimin, algoritmi i tij i te menduarit ben mase nese pranon gabimin dhe deshtimin dhe e detyron te terhiqet, si gjithe diodat(mbledhesit energjitik apo te medhenjte), dhe te plotesoje mungesen e tij me arsye te tjera!

  duke vrare veten, duke e trembur veten per vdekje here pas here, mund te eleminohet frika ndaj vdekjes!

 23. #79
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2020
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Njerzit kane fike se humbin eksperiencen qe kane mbledhur gjat jetes, se eksperienca ne fakt perfundon me nje akt te tille, ndersa trupi qe eshte intelegjent nuk ka se si te vdes, por transformohet ne diqka tjeter , dhe egzistimin ne nje forme tjeter e ka te garantuar

 24. #80
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2020
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Edhe une kam pare tre raste vdekje per se afermi, mirpo mu eshte dukur si diqka e bukur dhe magjepse momenti i nderprerjes se eksperiences ne ket egzistence.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •