Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 78
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Shpirti eshte I pavdekshem!

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Elita] pėr postimin:

  prishtina75 (10-10-2013)

 3. #42
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  Shpirti eshte I pavdekshem!
  ....prandaj duhet ta kemi sa me te paster,

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar prishtina75 pėr postimin:

  Arvima (10-10-2013)

 5. #43
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Sepse.....

 6. #44
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  mendoj se kemi frike nga vdekja ngase jemi egoist...qe nga lindja e njerezimit njeriu eshte munduar qe te shpiki diqka per ta mposhtur vdekjen, sa e sa libra jane shkruar me kete tematike, qe nga "Epi i Gilgameshit", sa e sa shkencetari ka kaluar jeten duke studiuar per te gjetur ilaēin e pavdekshmerise...e gjithe kjo na ka mbjellur ne mendje se vdekja eshte nje e keqe e madhe, e megjithate ēdo njeri qe ka lindur do te vdes...
  pasi qe vdekja eshte nje gje e pamposhtur dhe nje fakt i perditshem, mendoj se mendimi se nuk mund t'i iket dhe nuk mund te ndryshohet asgje ne kete kurs, arma me e mire per ta mposhtur friken nga vdekja eshte pajtimi me te.
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 7. #45
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Frika e vdekjes eshte avantazh se na ndihmon te mbijetojme. Ata qe nuk e paten frike vdekjen u zhduken dhe nuk lane pasardhes. Une per vete e kisha me shume frike vdekjen se sa tani. Tani e kuptoj qe kjo eshte e pa evitushme dhe do te ndodhi. Biles nqs nuk vdes papritmazi do te iki me doren time kur te me vije koha. Nuk e di se si ndodhi por vitet e fundit jame shume me rehat me vdekjen. Kur te vdes nuk do te kem me eksperienca si perpara e te lindja.
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 8. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  ......vdekja nuk duhet pare si fundi, por si fillimi i nje jete tjeter!
  Ti e sheh si te tille vertete apo vetem ja ben qejfin vetes .... pse kam bindjen qe eshte kjo e dyta

  Pavaresisht fjaleve qe themi ,EKZISTON vetem nje e vertete ,askush nuk deshiron te vdese per te shkuar ne parajse ..

 9. #47
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Ti e sheh si te tille vertete apo vetem ja ben qejfin vetes .... pse kam bindjen qe eshte kjo e dyta

  Pavaresisht fjaleve qe themi ,EKZISTON vetem nje e vertete ,askush nuk deshiron te vdese per te shkuar ne parajse ..

  Po te ishim te sigurt qe do venim ne parajse do prisnim ne rradhe per te vdekur nje dit e me pare , por meqe jemi me shume te sigurt per ferrin (sepse eshte me leht per te arritur aty se ne parajse) se sa per parajsen na pushton frika.

 10. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  Po te ishim te sigurt qe do venim ne parajse do prisnim ne rradhe per te vdekur nje dit e me pare , por meqe jemi me shume te sigurt per ferrin (sepse eshte me leht per te arritur aty se ne parajse) se sa per parajsen na pushton frika.
  E verteta eshte qe nuk jeni te sigurt qe parajsa ekziston me te vertete e jo se keni "frike" se nuk do shkoni atje ..ti p.sh pse nuk je e sigurt qe nuk e ke te garantuar parajsen ,ti sigurisht si muslimane falesh ,agjeron ,ske vrare muslimane etj ,keto jane kushtet kryesore per bileten e parajses islamike ..kur i posedon te gjitha keto ..pse ke frike atehere ?

 11. #49
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Ti e sheh si te tille vertete apo vetem ja ben qejfin vetes .... pse kam bindjen qe eshte kjo e dyta

  Pavaresisht fjaleve qe themi ,EKZISTON vetem nje e vertete ,askush nuk deshiron te vdese per te shkuar ne parajse ..
  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  E verteta eshte qe nuk jeni te sigurt qe parajsa ekziston me te vertete e jo se keni "frike" se nuk do shkoni atje ..ti p.sh pse nuk je e sigurt qe nuk e ke te garantuar parajsen ,ti sigurisht si muslimane falesh ,agjeron ,ske vrare muslimane etj ,keto jane kushtet kryesore per bileten e parajses islamike ..kur i posedon te gjitha keto ..pse ke frike atehere ?
  E kam thene me lart pse-ne

 12. #50
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Po ti ane Perse nuk ke frike ? Na e thuaj dhe neve se mbase na ndihmon me na heq friken.

 13. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  Po ti ane Perse nuk ke frike ? Na e thuaj dhe neve se mbase na ndihmon me na heq friken.
  Kush te tha qe nuk kam frike ,cdo njeri ka frike nga vdekja sepse edhe ne mos nuk e pranon thelle ne shpirt e dine qe eshte fundi ..
  Frike nuk duhet te keni ju fetaret ...hahha

 14. #52
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Dikur Nje Njeri Me Ka Thene . . . Nje Dite Vdekja Do Na Buzeqesh Te Gjitheve Dhe Ajo Qe Duhet Te Beje Njeriu Eshte Qe Duhet Ti Kthjeje Buzeqeshjen Asaj . . .


  Vdekja eshte e ftohure,njerzit kan frig jo nga vedkja sepse ne thjeshte ndrojm Jete,nga kjo Jete ikin ne nje jet tjeter,ku atje do te eprgjigjemi dhe do te gjykohemi per veprat tona ne kete Bote,dhe kjo eshte friga,sepse nuk e dim se do ti dalim para Zotit ne Diten e gjykimit,froga qendron ne ate se si do te denohemi,jo nga vdekja ,vetem vdekja eshte e sigurt ne kete Bote do te vdesim edhe ne si gjith te tjeret,askujt kjo bote nuk i ka mbet dhe nuk ka per ti mbet...

  Perse ne disa raste themi se u lirua nga kjo bote,shpetoi,ose ose kur kemi nje te aferm aq te semure sa qe me vete themi o Zote shpetoe nga kjo dhimbje e tmershme,une vete e kam ndegjuar Nenen time teksa thoshte : O Zote prej dy rahmeteve njeren,nga dhimbjet e medha qe ajo ndjente,d.m.th ajo luste Zotin ose te vdes ose te sherohet njera nga kjo...

  Per mua Vdekja do te jete e embel,ngase une atje kam shume te aferme qe do me presin,qe do me hapin dyert e botes tjeter....ATJE DO TI TAKOJ- PATJETER
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #53
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,177
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Kemi frike se do behet hesapi... pastaj!:-)
  Pasi gjithe njerezit gabojne, keshtu te gjithe kane frike.
  Po mos te ekzistonte frika ndaj vdekjes, nuk do te ishte njerezore!
  Por gjithsesi, kemi frike pasi jemi injorante!
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 16. #54
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Kush te tha qe nuk kam frike ,cdo njeri ka frike nga vdekja sepse edhe ne mos nuk e pranon thelle ne shpirt e dine qe eshte fundi ..
  Frike nuk duhet te keni ju fetaret ...hahha  Rrotullohesh nga rrotullohesh ti dhe prape te avazi me fetaret perfundon. Ne cdo teme e njejta histori me ty!

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Elita] pėr postimin:

  prishtina75 (11-10-2013)

 18. #55
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Perse njerzit kan frike nga vdekja ?
  Nuk kane frike, por deshirojne te jetojne edhe me gjate...

 19. #56
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  [/B]


  Rrotullohesh nga rrotullohesh ti dhe prape te avazi me fetaret perfundon. Ne cdo teme e njejta histori me ty!
  Ju ka gervish cd,bash ne ate vend... perseritje..

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Nete pėr postimin:

  prishtina75 (11-10-2013)

 21. #57
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Ju ka gervish cd,bash ne ate vend... perseritje..
  Ahahahahahahahhaha , si sme shkoj mendja fare mua.

 22. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  [/B]


  Rrotullohesh nga rrotullohesh ti dhe prape te avazi me fetaret perfundon. Ne cdo teme e njejta histori me ty!
  Ne kete teme eshte e pamundur te evitosh fetaret dhe qellimin kryesor te jetes se tyre ,jeten pas vdekjes ..se paku keshtu thoni me fjale .Por nuk arrij te kuptoj friken tuaj ...besimtari e ka vendin ne parajse !!

 23. #59
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  una kam frike se pas vdekjes mund te ngjallem prape dhe do e gjej veten ne qivur si vampiret, pra me mire te le amanet qe te me djegin e keshtu do jem me i sigurt....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 24. #60
  i/e regjistruar Maska e Elytony
  Anėtarėsuar
  09-03-2010
  Vendndodhja
  Kosova(Vushtrria)
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  24
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Perse njerzit kan frike nga vdekja ?

  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Perse njerzit kan frike nga vdekja dhe si mund ta evitojne kete frike ?
  - I varfėri shikon veturėn e tė pasurit,e cila kalon pranė tij,mendon nė vete,se e tėrė bota do ishte e tij,sikur tė poesedonte diē tė tillė,mirėpo atėherė kur bėhet e tij,nuk do ta ndiente mė atė ėndje dhe knaqėsi.

  - I sėmuri lėngon nga sėmundja dhe vuan duke pėrfytyruar se tėrė knaqėsia ėshtė nė shėrimin e tij dhe kalimin e dhimbjeve,e kur t'i kthehet shėndeti dhe i harron ditėt e sėmundjes,nuk sheh mė nė atė shėndet asgjė nga ato qė i shihte sa ishte sėmurė.

  - I dashuruari e kalon tėrė natėn pa gjumė,duke menduar se tėrė knaqėsitė e botės janė nė dashurinė e saj,e kur e marton atė qė e ka dashur dhe kalojnė dy vjet,treten ato shpresa,shuhen ato knaqėsi dhe mbesin vetėm kujtimet.


  Shpirti vazhdimisht pretendon dhe e synon atė,botėn mė tė lartė shpirtėrore,botėn e panjohur nga e cila i ka tė njohura vetėm kėto reflektime,tė cilat shpėrndahen para se tė paraqiten,humbin dhe zhduken kėto momente tė kėndshme - fryma freskuese. Atėherė kupton se kėnaqėsitė materiale janė jetėshkurtėra,e ato shpirtėrore zgjasin dhe lėnė gjurmė tė thella nė shpirt.

  (Ky ėshtė argumenti psikologjik pėr ekzistimin e botės tjetėr)


  Paqe!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •