Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 51 prej 51
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    nuk mbroj askend, pasi askush nuk ka nevoje per mbrojtjen time.
    thjeshte nuk humbas arsyen sapo shikoj, degjoj apo kam te bej me dicka qe ka te beje me fene islame, sic ben ti.

    ata qe ti cileson "palaco islamik", duke shfaqur per te disaten here "klasin" tend si femer, shume shpesh me kane kritikuar rreth pikepamjeve te mia rreth abortit, homoseksualeve, prostitucionit, marteses etj etj etj.

    ne rastin aktual, nderhyra pasi u sollen disa shifra qe ishin tej mase ireale dhe qesharake...
    Mua vertete qe me pengon glorifikimi i injorances(islami ) ,e pranoj ,por ti cben ?
    Nuk je ti ai qe reagon pas gati cdo shkrimi qe nuk i shkon pershtati islamit ?
    "Mbrojtja" e univesiteteve te Bangldeshit eshte ekuivalent me gerricjen e m... me shkop ,veq era mi ardhe me shume ,sen ske ba
    Nje dite lexova se Kosova ka akademik e prof dr. (tituj) me shume se Kroacia(shifra) ..tani te dal e te "mbroj" sistemin arsimor te Kosoves se na ka qenka larg Kroacise( kur ne te vertete eshte larg nga ajo)..cka me ben kjo ..pos qesharake?

  2. #42
    ****Undisputed**** Maska e Lumi_ftp
    Anëtarësuar
    26-01-2013
    Vendndodhja
    Ne zon te luftes
    Postime
    1,174

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Mua vertete qe me pengon glorifikimi i injorances(islami ) ,e pranoj ,por ti cben ?
    Nuk je ti ai qe reagon pas gati cdo shkrimi qe nuk i shkon pershtati islamit ?
    "Mbrojtja" e univesiteteve te Bangldeshit eshte ekuivalent me gerricjen e m... me shkop ,veq era mi ardhe me shume ,sen ske ba
    Nje dite lexova se Kosova ka akademik e prof dr. (tituj) me shume se Kroacia(shifra) ..tani te dal e te "mbroj" sistemin arsimor te Kosoves se na ka qenka larg Kroacise( kur ne te vertete eshte larg nga ajo)..cka me ben kjo ..pos qesharake?
    More ti , ke krijuar shum armiq ne forum, bjeri mas vetes hahahahah, se na qmende fare.

  3. #43
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga Lumi_ftp Lexo Postimin
    Sa i perket fes islame, mjaft mire din te flet dhe te cmoj per kete, amo per ata qe je pro homoseksualizmit ketu vella i dashur je shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm nuk kam me shum hapsir je shummmmmm gabim.
    haha. nuk kam si te jem pro apo kunder homoseksualizmit...
    them thjeshte qe nuk i urrej per faktin se jane te tille. ne fund te fundit by**a e tyre eshte dhe nuk me intereson jeta seksuale e 2 apo me shume personave te vetedijshem per ate qe bejne.
    them gjithashtu se shume njerez te shquar qe i kane dhene shume njerezimit, kane qene gay.

    nje pyetje kam:
    nese nje homoseksual do te zbulote kuren per aids dhe alzheimer, ti do e urreje apo do e respektoje???
    Vasudhaiva Kutumbakam

  4. #44
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Si nuk u lodhet mer jahu. Feja ime, feja jote. Feja atyre. A doni ndonje luleshtrydhe te shplodheni. Mbase mdryshoni dhe point of view. Merreni me budalliqe. lol p.s. hurry up kam dhe 2 left. Kush do?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #45
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Si nuk u lodhet mer jahu. Feja ime, feja jote. Feja atyre. A doni ndonje luleshtrydhe te shplodheni. Mbase mdryshoni dhe point of view. Merreni me budalliqe. lol p.s. hurry up kam dhe 2 left. Kush do?
    A jane te kuqe dhe mundesisht a jane nga Rusia? Keta salafistat tashti veçse gjerat nga Rusia i i vlersojne si te verteta.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  6. #46
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ....... qe akoma e ka "dqenefin" 10 metra larg shtepise (kenge e adelina ismailit - kanagjegji)...
    Ja c`ka eshte main stream ne skenen muzikore te selafisteve shqiptar.Nuhi adhuron vithet e zbuluara .Shundi dhe selafizmi ,kombinuar bashke krijojne bombe atomike ne kulturen shqiptare !

    "Kushe une bukuroshe,po une jam bukuroshe....KISS,KISS bejbi ma bajke....e tybe me dore me m`prek s`guxojke....Perzini cajet...tak rraka taka tak "

    Selafizmi dhe shundi ne muzik,koalicion i natyrshem !
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  7. #47
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    si te JU ne shqiperi?!?!
    Pse ju nuk jeni nga SHKODRA ??!!!...Ateher ti therras memories time:Ne nje teme te hapur per nje vetevrasje te nje njeriu ne kete qytet,ti beje thirrje qe te mos shpekullohet per motivin e vetevrasjes dhe te perbaltet ai.Ofroje qe e njeh shume mire ate dhe e ke te aferme ! ...Me paska mbetur ne memorie ajo,logjikisht qe do mendoj qe je pre atij qyteti.Nejse,pa rendesi.

    ore djalosh, me ke kujton se flet?
    Nuk jam djalosh per aske ketu,kujdes...Kete ta kuptoj si kercenim apo me paralajmeron se jam para nje "titani" intelektual
    kur kam futur kembe une ne univeritetin me te vjeter te gjermanise, qe eshte pikerisht ne qytetin ku ti jeton, mendoj se ti as nuk e dije se ku gjendet ne harte.
    hast du verstanden?
    Te futesh kembe ne nje univerzitet dhe te studiosh,madje edhe te mbarosh studimet jane gjera te ndryshme...me fal,po te ishe i dal nga ajo dere e famshme e Haidelbergut nuk do shkrueje si ne bold UNIVERITETI

    Aneki.com tendin?!?!
    kjo eshte nje faqe qe as nuk e kam degjuar kurre.
    Aha,ti shprehje pakenaqesine tende per nivelin e ulet te nje blogu,ndersa je aq korrekt qe ofron link qe se ke degjuar kurre.C`fare standarti eshte kur kerkon shume e ofron linke "qe si kam ndegjuar kurre !!!".Burim i besueshem apo jo,student Haidelbergu !
    wikipedia ne anglisht?? haha.
    Me siguri eshte me autoritative se linku yt,apo jo ?
    une citova vetem ato shifrat qesharake qe solle ti. duhet te jetosh ne planet tjeter per t'i besuar. per te menduar qe nuk ka me shume se 500 universitete.
    Po pse kapesh me keto gjera... Don qe te ti pranoje 50.000 univerzitete ne boten Islame,Ok... C`vlen kjo kur univerziteti me larte i ranguar ne bote nga bota arabe eshte ne vendin e 884,ndersa Al-azhari i "famshem" gjindet diku 1.224 ! E don linkun ?
    teza ime qesharake??? teza "ime" ka qene qe hebrenjte nuk jane race. kete e di cdo njeri me mend ne koke kur sheh falasha apo bnei menashe (ndoshta ti nuk di cfare jane). e sheh qe nuk jane e njejta race me hebrenjte qe drejtojne shtetin e izraelit. nese te duket teze qesharake, lexo nje cike me shume.
    Ja,te ofroj sfide publike para te gjitheve: Hap nje teme (apo e hapi une) dhe zgjidh vet nga cila fushe don te diskutosh _misticizmin hebre,Halaha-ne,historine hebreje,bibel,Talmud,ma c`ka te duash.Kusht eshte qe te mos nderhyj askush ne ate teme,vetem une dhe ti....Zgjidh vet temen qe mendon qe je me i forte....Le te jete debat formal !
    nuk besoj se ke lexuar sa une rreth hebrenjve. per here te fundit kam qene para 1 muaji ne sinagoge.
    C`ka ka lidhje sa ke lexuar ,me shkuarjen per here te fundit ne Sinagoge ?!! - Logjik nga bota e shizikeve !

    P.S: Medreset dhe "Univerzitetet" e pa akredituara nuk hyjne ne statistike.
    Ndryshuar për herë të fundit nga qeveriablu : 05-02-2013 më 21:41
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  8. #48
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Si nuk u lodhet mer jahu. Feja ime, feja jote. Feja atyre. A doni ndonje luleshtrydhe te shplodheni. Mbase mdryshoni dhe point of view. Merreni me budalliqe. lol p.s. hurry up kam dhe 2 left. Kush do?
    E me cka te mirena sipas mendimit tend ???, e din ti se dita i ka 24 ore.......sidomos tash dimrit kur nata eshte me e gjate se dita.....
    albanish by nature

  9. #49
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Ja c`ka eshte main stream ne skenen muzikore te selafisteve shqiptar.Nuhi adhuron vithet e zbuluara .Shundi dhe selafizmi ,kombinuar bashke krijojne bombe atomike ne kulturen shqiptare !

    "Kushe une bukuroshe,po une jam bukuroshe....KISS,KISS bejbi ma bajke....e tybe me dore me m`prek s`guxojke....Perzini cajet...tak rraka taka tak "

    Selafizmi dhe shundi ne muzik,koalicion i natyrshem !
    Roland,

    Kjo ska te beje me mainstream, me shund, me shije................qe mos dalim shume jashta temes, eshte TRADITE ne nje familje muslimane, qe haleja te jete jashta shtepise, zakonisht ne nje vend me te mshehet, ceshtje kulture kjo. Zonja ne fjale ka thane shume here se ISLAMIN e njeh thjeshte DREJTPERDREJT nga rrethi i vet, pra, rrjedh nga nje familje muslimane, dhe, edhe pse po na luan me mendje t'madhe, e na thot se eshte Pejane, ne e dijm se eshte Katunare (Gazmend Rama).....dhe si e tille ne jeten e mehershme, si muslimane, ka qene e detyruar per me mare rruge te gjate ne rast nevoje (si shumica jone gjetiu !!!), paramendo ne dimer cfare torture.....kukuuuuuuu.....


    tungi
    albanish by nature

  10. #50
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Pse ju nuk jeni nga SHKODRA ??!!!...Ateher ti therras memories time:Ne nje teme te hapur per nje vetevrasje te nje njeriu ne kete qytet,ti beje thirrje qe te mos shpekullohet per motivin e vetevrasjes dhe te perbaltet ai.Ofroje qe e njeh shume mire ate dhe e ke te aferme ! ...Me paska mbetur ne memorie ajo,logjikisht qe do mendoj qe je pre atij qyteti.Nejse,pa rendesi.
    ti the: numri i universiteteve si te JU ne shqiperi.
    une nuk jam ne shqiperi, dhe prandaj te citova.

    Nuk jam djalosh per aske ketu,kujdes...Kete ta kuptoj si kercenim apo me paralajmeron se jam para nje "titani" intelektual
    tregon se nuk e njeh mire gjuhen shqipe. nuk eshte as fjale fyese e as kercenuese.
    Djalosh m. sh - Djalë që e ka kaluar moshën e fëmijërisë, djalë i rritur; djalë i gjallë e i fortë. Djelmosha të gëzuar (të shkathët, guximtarë).

    Te futesh kembe ne nje univerzitet dhe te studiosh,madje edhe te mbarosh studimet jane gjera te ndryshme...me fal,po te ishe i dal nga ajo dere e famshme e Haidelbergut nuk do shkrueje si ne bold UNIVERITETI
    tani re brenda me kembet e tua... hahaha.
    une bera nje lapsus nga shpejtesia. kjo duket qarte, sepse heret e tjera e kam shkruar ne rregull dhe ti kape pikerisht ate ku mungonte nje shkronje.
    po ti??? ti 30 here e ke shkruar dhe gjithmone e ke shkruar gabim. nuk shkruhet UNIVERZITET ore djalosh. mesoje kete perpara se t'i thuash dikujt se e ka shkruar keq.
    deshiron te te gjej gabime te tjera qe bere ne shkrimin e fundit? ke me shumice.
    Me siguri eshte me autoritative se linku yt,apo jo ?
    edhe i yti, pasi hedh komplet poshte edhe shifrat e tua.

    Po pse kapesh me keto gjera... Don qe te ti pranoje 50.000 univerzitete ne boten Islame,Ok... C`vlen kjo kur univerziteti me larte i ranguar ne bote nga bota arabe eshte ne vendin e 884,ndersa Al-azhari i "famshem" gjindet diku 1.224 ! E don linkun ?
    nuk me intereson fare. thashe vetem qe eshte qesharake te mendosh qe ekzistojne vetem 500 univerSitete (jo univerZitete). qofshin edhe te gjitha te nje niveli primitiv.

    Ja,te ofroj sfide publike para te gjitheve: Hap nje teme (apo e hapi une) dhe zgjidh vet nga cila fushe don te diskutosh _misticizmin hebre,Halaha-ne,historine hebreje,bibel,Talmud,ma c`ka te duash.Kusht eshte qe te mos nderhyj askush ne ate teme,vetem une dhe ti....Zgjidh vet temen qe mendon qe je me i forte....Le te jete debat formal !
    hahaha. nje nder gjerat me feminore qe kam lexuar ne forum.
    C`ka ka lidhje sa ke lexuar ,me shkuarjen per here te fundit ne Sinagoge ?!! - Logjik nga bota e shizikeve !
    ka lidhje, pasi ne sinagoge mund te gjesh materiale qe nuk i gjen ne librari e biblioteke dhe te ndihmon te kuptosh pikepamjen subjektive hebraike. gje qe nuk e kupton ne libra e ne internet...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  11. #51
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Prifti : E ardhmja i përket Muslimanëve !

    Kete e dijm edhe pa na thane prifti po shtrohet pyetja kur ! Atehere kjo gjenerat qe po shkruan ne forum sigurisht qe nuk do te egzistoj. Shpresoj qe forumi do ket nje trashegimtar dhe mos t'humbin t'dhanat

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •