Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,059
  Postimet nė Bllog
  3

  Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Per ata prinder qe kane me shume se nje femije, ose po mendojne te kene me shume se nje femije, natyrshem lind pyetja se cila eshte diferenca e preferuar ne moshe mes femijeve. Ju ftoj te ndani ne kete teme eksperiencen tuaj ne rritjen e femijeve.

  - Sa diference kane femijet tuaj nga njeri-tjetri?
  - Si ka ndikuar kjo diference ne moshe tek femijet?
  - Si ka ndikuar kjo diference tek ju si prinder?
  - Sa ndikon gjinia e femijeve ne marevedheniet mes femijeve?

  Albo

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Une I kam binjak.Pertoja ti beja vec e vec.
  Kane Sh gallata binjaket..Jane Cuna dhe une keshtu kam dashur.(mgjs nuk e kisha ne dore )Jane ende te vegjel(6 v) keshtu qe Jane Sh te lidhur me mua dhe une Sh e lirshme me ta.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  ti keshe me jete dhe shendet djemte prudenc.......une te parin e kam djale dhe esht 10-vjec vajzen te dyten dhe esht 8-vjece.......dhe te fundit djalin e pleqerise ben 2 vjec ne fund te janarit....kjo distance ka qene perfekte.....sidomos per te voglin i madhi po tregohet me te vertete si i rritur vetem ne krah e mban dhe e merr duke luajtur fotboll ose wii
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga lisa12 : 11-01-2013 mė 11:50
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Ia paske bere fora Lisa.Te te rojne e me fat.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  39 vjet diference
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 6. #6

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  39 vjet diference
  Mos....! Kjo eshte diferenca jote me femijen besoj lol
  Paqė

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Diferenca e tim shoqi me femijen
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 8. #8

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  Diferenca e tim shoqi me femijen
  hahahah eh mire pra, se na habite pak meqe ktu po flitej per diferencen mes femijeve (:
  Paqė

 9. #9

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Per ata prinder qe kane me shume se nje femije, ose po mendojne te kene me shume se nje femije, natyrshem lind pyetja se cila eshte diferenca e preferuar ne moshe mes femijeve. Ju ftoj te ndani ne kete teme eksperiencen tuaj ne rritjen e femijeve.

  - Sa diference kane femijet tuaj nga njeri-tjetri?
  Djali i madh eshte 10 vjec, vajza 8 vjece dhe djali i vogel eshte 5 vjec

  - Si ka ndikuar kjo diference ne moshe tek femijet?
  Ka ndikuar per mire. I madhi i ve ne rrjesht dy te vegjlit dhe bejne cfar do ai.. Imagjinoje qe edhe kur shkojne ne banjo duhet ti shkoj une ose gruaja pas femijeve me te vegjel se kan frike nga gogolat qe u ka treguar i madhi

  - Si ka ndikuar kjo diference tek ju si prinder?
  As per mire dhe as per keq. Kaferdisemi sipas rrethanave

  - Sa ndikon gjinia e femijeve ne marevedheniet mes femijeve?

  Albo
  Epo cunat si cunat, nuk ma duan fare gocen edhe pse ajo i do shume. Mirpo tani qe ajo e ka kuptuar qe atyre nuk ju behet edhe aq shume vone per te dhe pas nje lodhje te madhe per ti afruar, si duket ka hequr dore dhe qellimet qe deri pak kohe me pare i kishte te perbashketa , ka filluar ti ket vecas. Ato gjera qe dikur i donte me mirkuptim tani ka filluar ti zoteroje me hile ose me trimeri duke ju fryre muskujt djemve. hahha ca gallate eshte kur e sheh se si i fryhet djemve gjith trimeri ... edhe pse pastaj ha ndonje dajak prej tyre
  Revolution 1848

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  Shpejt Euro mos e ler gocen pa moter.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624

  Pėr: Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?

  me normale dhe pa probleme eshte qe te kene 2-3 vjet diference po te kalojne vite me rradhe dhe gjithmone per ate femi jemi kujdesur shume ose e kemi mbajtur si te vogel qofte 5-6vjec atehere ai eshte shume e veshtire per femijen e pare se behet per te dytin behet xheloz .....djali i pare ka 2vjet e gjysem me vajzen dhe nuk kam pas probleme ......por kur lindi djali i vogel vajza ishte 6 vjece dhe o none e zeze ajo e shprehte ju nuk kujdeseni me per mua ju sme doni mua vetem cunin.......shyqyr i kaloi mas shume kohesh tani ajo kujdeset per te,kur don me pi uje vetem te goca shkon dhe i thot ui ui ose i thot ikim jashte te parku.......
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •