Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Me makine 8 ore mban Bansko sh shume.A ka bore ne javen e pare te Prillit atje?Une kam qene vetem ne Radika-Maqedoni.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 2. #22
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  42
  Postime
  3,009

  Pėr: Pushimet dimerore

  ka pak debore ne ate periudhe por nese do te jemi bashke ske per ta ndjer veshtiresine e debores apo rruges..ppp
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 3. #23
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Me makine 8 ore mban Bansko sh shume.A ka bore ne javen e pare te Prillit atje?Une kam qene vetem ne Radika-Maqedoni.
  8 vajtje e 8 ore ardhje per te shkuar per te bere ski? strapace e madhe per mendimin tim...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga tutankamon Lexo Postimin
  ka pak debore ne ate periudhe por nese do te jemi bashke ske per ta ndjer veshtiresine e debores apo rruges..ppp
  Sa fantazi ke more tuta.....
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  8 vajtje e 8 ore ardhje per te shkuar per te bere ski? strapace e madhe per mendimin tim...
  Po te rish nja tre net them une?Pastaj max dy here Brenda dimrit them,para vitit te ri e pas.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-01-2013
  Postime
  4

  Pėr: Pushimet dimerore

  Pushimet e Dimrit zbajn hiq se merdhihet niri hahahhaa hahaha

 7. #27
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Po te rish nja tre net them une?Pastaj max dy here Brenda dimrit them,para vitit te ri e pas.
  ketu varet vetem nga personi. mua nuk me pelqejne udhetimet e gjata me makine. nese i bej, i bej me shuma ndalesa ku mund te vizitoj qytete te ndryshme rruges.
  ne vere psh kam bere rreth dy-fishin e distances qe eshte nga tirana ne bansko, por kam fjetur nga 2 dite rruges. LOL.
  por nese nuk i ke problem 8 oret, ne bullgari do te te kushtonte shume me pak se ne zvicer e ne shtetet qe permendem me lart.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-07-2021
  Postime
  24

  Pėr: Pushimet dimerore

  Pushimet dimrore duhet te kalohen me familje duke vizituar ndonje vend me natyre dhe ajer te paster

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Pushimet dimerore

  Tetė hotele pėr pushime tė paharrueshme dimėrore

  Dimri ėshtė njė kohė e shkėlqyer pėr tė udhėtuar. Njė pėrzgjedhje pėr arratisjet mė tė kėndshme dimėrore nė Evropė.

  Icehotel, Jukkasjärvi, Suedi

  Udhėtarėt e guximshėm duhet tė shikojnė hotelin e ftohtė tė akullit tė Jukkasjärvi, rreth 200 kilometra nė veri tė Rrethit Arktik. E ndėrtuar nga akulli, ky mjedis duket ndryshe ēdo vit, pasi artistėt ridizajnojnė mjediset e tij. Hoteli ka 12 suitat dhe 24 dhoma standard si dhe njė hollqendror me 40 kolona akulli. Nė prill gjithēka shkrin. E pra ēdo gjė nė harmoni tė plotė me natyrėn.

  Hotel Arctic Treehouse, Rovaniemi, Finlandė

  Qyteti finlandez i Rovaniemit ka shumė hotele pėr tė akomoduar vizitorėt. Ndėr mė tė bukurit ėshtė hoteli Arctic Treehouse. Kabinat e tij komode tė vendosura mbi kolona druri, kanė soba me dru dhe dritare tė mėdha qė ofrojnė pamje fantastike tė pyllit pėrreth tė mbuluar me borė. Nuk ka mė komode se kaq.

  Hotel Sorrisniva Igloo, Alta, Norvegji

  Fshati Alta i Norvegjisė ndodhet nė veriun me popullsi tė rrallė tė vendit. Ai gjithashtu pėrmban njė hotel fantastik akull tė ftohtė qė ia vlen tė vizitohet. Pėr mė tepėr, rajoni ėshtė njė nga vendet mė tė mira pėr tė parė Aurora Borealis me ngjyra verbuese, e njohur mė mirė si dritat polare.

  Hotel Artic, Ilulissat, Danimarkė

  Hoteli mė verior i Danimarkės me katėr yje ndodhet nė Rrethin Arktik, konkretisht nė Groenlandė, rreth 3000 kilometra nga kryeqyteti danez Kopenhagen. I vendosur nė brigjet e Ilulissat Icefjord, qėndrimi kėtu ofron njė pėrvojė tė paharrueshme. Nėse jeni duke kėrkuar pėr njė kohė edhe mė tė jashtėzakonshme, rezervoni njė natė nė njė nga kabinat e tij qė ofrojnė pamje mahnitėse tė natyrės.

  Fshati Igloo, Zermatt, Zvicėr

  Drejtohuni pėr nė fshatin Igloo nė Zermatt, nė Alpet Zvicerane, nėse ju pėlqen njė emocion i ftohtė. E vendosur nė 2,700 metra, kjo ėshtė njė strehė unike nė lartėsi tė madhe. Temperaturat brenda dhomės janė pak nėn zero. Por mos kini frikė: thasėt e gjumit alpin sigurojnė njė gjumė tė thellė. Ekziston edhe njė vorbull e nxehtė nė natyrė me pamje mahnitėse.

  Chalet Grand Fluh, Austri

  Kjo shtėpi komode dhe e rehatshme nė alpet austriake ėshtė vendi i duhur pėr t’u ēlodhur dhe relaksuar. E vendosur nė landin austriak tė Tirolit, marrja me qira e kėtij ambienti tė nivelit tė lartė pėrfshin edhe njė kuzhinier privat tė specializuar nė kuzhinėn lokale. Pėr tė hapur oreksin, mund tė shijoni paraprakisht numrin e madh tė shtigjeve tė skive nė rajon.

  Hotel Kranzbach, Klais, Gjermani

  Violinistja angleze Mary Portman e ndėrtoi kėtė shtėpi tė gjerė fshati rrėzė malit mė tė lartė tė Gjermanisė, Zugspitze, nė vitin 1915. Sot, ajo ėshtė shndėrruar nė njė hotel luksoz, qė bashkon hijeshinė tradicionale me ambientet e dizajnuara tė brendshme. Mysafirėt qė qendrojnė kėtu mund tė ēlodhen nė kėtė mjedis piktoresk dhe tė shijojnė spa-tė premium tė hotelit.

  Solring Hof, Sylt, Gjermani

  Solring Hof, nė ishullin Sylt tė Gjermanisė, ndodhet pak metra larg nga Deti i Veriut. Por ėshtė i strehuar midis dunave dhe pėr kėtė arsye disi e mbrojtur nga erėrat e dimrit. Ndėrtesa me pesė yje ofron njė restorant tė shkėlqyer me dy yje – duke e bėrė atė veēanėrisht tė popullarizuar midis tė pasurve dhe tė famshmėve, tė cilėt shpesh frekuentojnė ishullin.


  / DW / Koha Jonė

  https://kohajone.com/tete-hotele-per...shme-dimerore/

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •