Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 48
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  AS NĖ JETĖ;AS NĖ VARR

  Mė humbi shoku i shpirtit
  e zhdukėn pa gjurmė
  kėlyshėt e ferrit

  S’ ėshtė askund
  as nė jetė
  as ndėr varre.
  s’ėshtė mė hija e tij

  Ai s’ėshtė askund
  se ėshtė gjithkund
  duke u dhėnė shpirt
  gurit e drurit

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  LETRA E NĖNĖS

  Mė ēoi nėna letėr

  shkruar mė kishte
  me lotėt e saj

  Liqe i pafundė
  dukej pika e mallit
  qė derdhur ish
  nėpėr fjalė

  Mė shkroi nėna letėr
  dhė njė liqe malli
  e ktheu nė avull
  vetėm me njė fjalė

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  RRUGĖS PĖR NĖ QIELL

  Sa herė mbi ēati
  na kėndonte korbi
  nėna e mallkonte
  thoshte: kėndon morti

  Shenjat e shenjta
  tė krahut tė shqiponjės
  u dukėn nė qiell
  dhe nė palcėn tonė
  rrymoi liria

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  ERDHI ORA

  Pabesitė e bardha
  nga shekulli nė shekull
  mallin pėr liri s’na shuan

  Brigjeve tė ėndrrave
  u pėrplas akullnaja
  nė rropulli
  u trand liria
  e ujqėrit uluritėn
  e bjeshkėt gjėmuan
  e u trembėn majet me dėborė
  se erdhi ora
  e flakės sė pashuar
  tė zjarrit ilir

  Dielli ka shndėritur
  qiellin e zemrave tona
  se jehoi zėri i Ademit
  se Hamza i zu pritėn
  jehut tė kushtrimit

  i gjallė apo i vdekur
  i Besėlidhjes sė Gjergjit
  jam pėr jetė

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  NĖ UDHĖKRYQ

  Kėtej vihet
  andej shkohet
  rrugėt tona
  s’mund tė ritakohen.
  nė brendi
  shpalos kujtimin
  tėndin dhe timin
  i vogėl ėshtė hapi im
  pafund
  veē mall e trishtim.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  PĖRSE MĖ IKE

  Mė ike
  o mike,
  me mėngjesin
  e vjeshtės
  mė le
  me hirin e mallit
  tė ruajė
  atė gacė tė fshehur
  tė dashurisė

  Mbeta nė udhėkryq
  tė dashurisė
  me sy kah qielli
  duke pritur
  pikat e lotėve tė tu
  qė do t’i sjellin
  retė ė kėsaj vjeshte

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  E VĖRTETA

  Kur kreshnikėt tanė
  i hapėn hartat
  atyre nė duar
  iu dogjėn kartat

  Lartmadhėria
  mbet lakuriq
  para pasqyrės
  u bė gaz i botės
  karikaturė e gjallė
  qė tė bėn mė lot
  tė qeshėsh

  Gomari qė shtihej ujk
  mbeti pa lėkurė
  dhe filloi tė pėlliste
  deri nė kupė tė qiellit

  Vetėm kur nė gjyq
  e depozitoi mendjen
  u pa sheshit
  se burri i botės
  pėr mburrje e kishte
  trurin e gomarit

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  ETIKETA MIRĖSJELLJEJE

  Atyre iu iu dridhej buza
  e u kruhej zuza
  tek flisnin me romuza
  pėr luftėn e madhe

  Urrenin njeri-tjetrin
  tek i lanin faqet ndėrsjellė
  me pėshtymėn e puthjeve

  Biografitė plot akuza
  kandidatė pėr biruca
  qė kur lindėn nga lluca

  Trima para pasqyrės
  para kufomave
  dhe dhomave
  qė kundėrmonin ligėsi

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  LOT KOSOVE

  Sllav e shkja
  dhe djalli i zi
  na lakmuan edhe gjelbrimin
  e fushave tona
  nė sy

  As me vetėveten s’ lanė
  tė flisnim njerėzisht
  pėr njerėzimin
  se njerėz s’ishin

  Shkilnin tokėn tonė tė bukės
  me thundrrat e tyre
  me brirė therrnin
  qiellin e kaltėr
  tė bebėzave tona

  Zjarrin qė ka Kosova
  pėr liri tund dheun
  dhe shpėrthen
  deri nė qiell
  duke djegur e pjekur
  mustakėt e miu
  nė fytyrat satanike

  Kur shiu i lotėve pushoi
  rreze lėshoi liria
  dhe me foshnje u mbush shtėpia.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  TRIMAT

  Zjarrin qė ka Kosova
  s’e ka Etna
  as vullkanet nė Tokėn e Zjarrtė

  Aty ku shpėrthen zjarri
  ngrohet shqiptari
  me flakėn e lirisė

  Mė bėnė trim dhe mua
  ushtri e rritės
  roje e Kosovės
  dhe e shkėndijave tė gjakut
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  KAM NJĖ HALL

  Kam njė hall
  mė tė madh se lumi
  me netė tė tėra .
  s’mė zė gjumi
  kėshtu dje
  kėshtu sot
  i pėrgjumur nėpėr glob
  mbuluar prej luksi

  Anonim
  nė azil
  pa mik e me myk
  i mbyllur nė terr
  endem nėpėr vetėvete
  nė anonimitet rroj
  e vdes ngapak
  ēdo ditė

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  EMĖR I NEMUR

  Udhėtarė tė territ
  hyjnė dhe dalin
  nga dera nė derė
  ecin pėr teh tė thikės
  duke u pėrpjekur
  tė kėrcejnė nė humnerė
  hapur nė anatemė
  si fėmijė tė humbur
  thellė nė pyll
  lajkash e trishtimi

  U lexohet nė dritėn e syve
  mallkimi i territ
  ngrysen e gdhihen
  me njė vel mėrzie

  Nuk kanė shteg as prag
  s’dijnė kah nisen,
  as ku ndalen
  me kėtė rrugė muge
  emėr tė nemur
  gurbet
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  Shiko profilin e anėtarit

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  JETĖ PA SHIJE

  Kam etje
  si nė dimėr
  ashtu nė verė

  Tablo e recetės sime
  e pij qumėsht
  mė bėhet vrerė
  ha bukėn
  mė bėhet gurė.

  Para syve perde muge
  kjo ėshtė panorama ime
  nė muzgje gjumi

  Menu e pashkruar
  me njė pėrzgjedhje
  pėr oreksin e humbur tė ditės

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  JETĖ E VAJ

  Rrodhi pėrrocka ujė loti
  rrodhi kot sė koti
  kur ndryshoi moti

  Nė katėr anėt e globit
  rri buzė trotuari
  duke shikuar
  ndėrrimin e ngjyrave nė semafor

  Kėrcitėn kockat nga reuma
  kur filloi riga e shiut
  tė bjerė nga ai qiell kuq e zi

  Nė gjysmė u ngrit flamuri.
  flamuri i kuq
  i larė me gjak
  pėr kėtė jetė tė pafaj

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  MĖRGIMTARI

  Larg atdheut
  larg shtėpie
  tė shkuan vitet
  sikur hije

  Vetėm agimi i djalėrisė
  hap portėn e kujtimeve
  dhe nė fushat e bleruara
  tė viteve
  njė ēunak kėmbėzbathur
  mbledh Lulenarēizi

  E shkurtėr ėshtė jeta
  si njė shirit celuloidi
  qė fillon nė kujtime
  dhe mbaron nė njė beze tė bardhė
  nė murin e moshės

  Imazhe gri
  si bryma e flokut tėnd
  ngrin e shkrin nė lėvizje
  tė pėrhershme
  tė ėndrrės

  .
  Rini e thinjur
  stacioneve
  presin e pėrcjellin
  vagonat me radhė
  qė bredhin nga stina nė stinė

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  NĖN QIELLIN E HUAJ

  Ky qiell mbi rrokaqiell
  dhe jeta jonė drith e miell
  brenda mureve tė betonit
  vyshket e pafaj
  nė kėtė nėnqiell

  Deri nė asht unė kam acar.
  dhe duhet tė mbulohem
  me njė re tė trashė tymi
  ose tė pėlcas si tollumbace
  nė duart e njė fėmije bonjak
  e gjuajtur
  nga njė shigjetė acari

  Zemra ime e mėrdhirė
  del gjysmėlakuriqn tė shėtisė
  nėpėr kopshtin e mbuluar me vesė

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  NĖN QIELLIN E HUAJ

  Ky qiell mbi rrokaqiell
  dhe jeta jonė drith e miell
  brenda mureve tė betonit
  vyshket e pafaj
  nė kėtė nėnqiell

  Deri nė asht unė kam acar.
  dhe duhet tė mbulohem
  me njė re tė trashė tymi
  ose tė pėlcas si tollumbace
  nė duart e njė fėmije bonjak
  e gjuajtur
  nga njė shigjetė acari

  Zemra ime e mėrdhirė
  del gjysmėlakuriqn tė shėtisė
  nėpėr kopshtin e mbuluar me vesė

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  BUZĖ LUMIT RAJNA

  Buzė lumit Rajna
  mbi syprinėn e ujit
  hijen mallit e ndeza
  tani jam pa hije
  i lehtė si avulli
  si njė hije malli
  qė ka rėnė mbi ujė

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  ME SHTEGTARĖT

  Bashkė me dallėndyshet
  u nisėm
  pėr njė ditė shtegėtimi

  Kaluam fusha
  lumenj dhe detra
  pėr ta gjetur folenė
  e stėrgjyshėrve pellazg

  Kur vinin pranverat
  dhe bora shkrihej
  nė diell shfaqej
  strofulli i lashtė
  nė njė dege tė tharė

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "krisma e fjalės"

  KUR DOLA PREJ SHTĖPISĖ

  Kur dola prej shtėpisė
  ia dhash flakėn rinisė

  Si qen e tėrbuar
  lehte uria
  e skamnorit
  nė dheun e huaj

  Erdhi koha pėr t’ u nisė
  dhe i thash nėnės
  tė ma varė atė bazybe
  nė qafė
  qė tė mė ruaj
  nga syri i keq i mėrgimit

  Zemra e nėnės
  u vyshk pėr njė minut
  siē vyshket lulja nėn brymė
  dhe zemra e mėrgimtarit nga malli

  Njė vaj i padukshėm
  ma dridhi buzėn
  dhe s’ mund tė them
  asnjė fjalė malli
  pėr tokėn qė po e lė

  Jetė e namur
  sot pėr nesėr
  me rininė e humbur viteve
  tė njomura me lot

  Vitet shėnohen
  me hijeroglifet
  pėr historinė fatkeqe
  tė brezave qė po vijnė

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •