Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Postime
    2,282

    Perse gjith ky kontroll apo inkuzicion?

    Nuk arij ta kutpoj se si mund te jete moderator i faqes protestante Albo, nje Orhodhoks fanatik religjionoz, i cili besimtaret e krishtere "protestant" i quan heretike. I bje thirje cdo te krishteri ne kete faqe qe ta kundershtojme nje kontroll te tille ikuzitiv. Nuk kam nderment te gjykoj as Albon dhe as orhtodhokset, por Albo e ka shrephur hapur se besimin tone ne Krisht, e quan heretizem. Peniel kerkoj pronocimin tuaj, dhe ju ftoj qe Albo te largohet nga moderimi i kesaj faqeje, pasi personalsiht per mua ai nuk njeh apsolutisht shkrimin dhe fjalen profetike ne zbulese.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Postime
    2,282

    Pėr: Perse gjith ky kontroll apo inkuzicion?

    Une kam diskutuar shume here me Albon, dhe gjithmone ai eshte shprehur per besen tone ne Krisht, se eshte heretizem. Po keshtu dhe zbulesen qe ne kemi ne bible, ai e quan interpertim heretik. Lufta e tij nda joorthodhoksve eshte e ashper, dhe e verber, pasi aq di dhe aq ben. Por nese ju Peniel e lejoni nje gje te tille, atehere ju them me bindje se, kjo faqe do te kthehet si faqja orthodhokse, ku vetem Albo flet, pyet dhe pergjigjet dhe me shpat ne dore turet mbi heretiket, si Kostandini dikur. Jo. jo. jo.Le ta kete Albo "topin", "penalltine" e gjuajme vete.. Te jesh moderator ne kete faqe, do te thote te njohesh thelbesisht shkrimin, doktrinen dhe besen e vertete ne Krisht. Albo eshte komplet jashte. Por gjithashtu ndjehem dhe i fyer per moderatorin tone, te cilin Albo e dublon. Pyetja eshte: Perse dhe cili eshte qellimi? A thua se Peniel eshte i "pafte" dhe kerkoi ndihem tek Albo??
    Une mendoj se tema qe une kam hapur," nje diskutim i veshtire", solli shume peshtjellim tek religjionozet, te cilet me pezulluan per disa dite pjesmarjen time ketu. Pa asnje te drejte legjitime. Arsyje ishte sepse une kerkoja nga moderatori i faqes katolike, qe te hiqte emrin tim nga "gozhda" katolike ku e kishte mberthyer si "heretik". Dhe ja tashti inkuzicioni i ndriti dhembet, duke na treguar forcen e adminsitratorit. Albo ti je adminsitrator, por jo adminsitratori i besimit tone.. ngulite mire ne koke.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga deshmuesi : 03-01-2013 mė 23:23

  3. #3
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258

    Pėr: Perse gjith ky kontroll apo inkuzicion?

    dėshmues.

    Kam pėrshtypjen se ende nuk ke kuptuar se si funksionon Forumi nė tė cilin je anėtar dhe shkruan. Albo ėshtė administratori i faqes dhe si i tillė ka kontrroll tė plotė nė gjithė forumin dhe nuk i jep llogari askujt pėr tė kėtė. Albo nuk shkruan nė komunitetin protestant dhe ato shkrime qė ti mbase ke parė janė tė viteve tė para tė ekzistencės sė Forumit ku tė krishterėt dhe myslimanėt shkruanin nė tė njėjtin vend. Pezullimi yt nga Forumi mbase ka qenė pėr shkak tė shkrimeve tė tua nė komunitetin katolik.

    Nuk e kuptoj pse ende tė shqetėson fakti se ortodoksėt dhe katolikėt vazhdojnė tė na quajnė heretikė. Ky ėshtė mendimi i tyre dhe as qė ka pėr tė ndryshuar ndonjėherė. Kjo nuk ka ndodhur tani por shumė vite tani qė nė fillimet e lėvizjes protestante nė Shqipėri dhe vazhdon edhe nė ditėt e sotme. Ti ke jetuar nė Greqi dhe e ke parė reagimin e klerit ortodoks ndaj komunitetit protestant, megjithatė kishat ungjillore dhe pentakostale vazhdojnė jetėn e tyre dhe ecjen e tyre me Perėndinė pa u shqetėsuar shumė se ēfarė thonė ortodoksėt. Mua as qė mė bėhet vonė fare se ēfarė mendimi ka Albo apo ēdo Albo nė lidhje me besimin tim. Mė intereson qė jeta dhe ecja ime tė jetė sipas vullnetit tė Perėndisė me bazė Fjalėn e Perėndisė, sipas mėsimeve tė lėna nga Krishti, dhe jo se ēfarė mendon ēdo katolik apo ortodoks.


    Tė pėrshėndes nė Krishtin.


    Nėn Hirin e Tij,
    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  4. #4
    Hierark i lartė Maska e Uriel
    Anėtarėsuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207

    Pėr: Perse gjith ky kontroll apo inkuzicion?

    Eshte e disata here brenda nje harku kohor te shkurter qe vec ankohesh. Perjashtimi erdhi si pasoje e kokfortesise ne ripostimin e shkrimeve te shlyera me pare nga moderatori. Kur postimet shlyen, nuk ndiqet rruga e ripostimit me dhune, por kontaktimi i nje Smod apo Admin dhe sqarimi i metejshem i problemit, nese komunikimi me moderatorin perkates nuk ka zgjidhur gje; kokfortesia con perhere ne perjashtim. Gjithashtu, kur nje person si Administratori del ne perfundim, e qe eshte hallka e fundit e hiearkise se stafit, ceshtja quhet e mbyllur. Cdo kush qe ndjek rregullat e veta, duke injoruar rregulloren e forumin dhe autoritetin e stafit, do e shikoje veten jashte komunitetit ne nje menyre apo ne nje tjeter.
    relata refero

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •