Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
 1. #21
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tesla Motor Lexo Postimin
  Gjithashtu dhe une shpresoj qe kjo teme te zgjerohet.

  Kam disa skema te provuara per Saldadrice inverter dhe pesha fillon nga 1 kg - 5 kg, varet nga amperazhi qe te nevojitet.

  Ke veglat e duhura dhe njohurine per te bere nje Saldatrice inverter, sepse eshte pak e veshtire te arish rezultatet e duhura?

  Sepse jane 90% elektronike dhe 10% mekanike.

  Ne qofte se ke bere dicka vet mund ta postosh ketu
  .
  Ne nje te ardhme te afert do nxjer me qindra skema.

  Por ne qofte se i vendos ketu mendoj se do te behet nje remuje e madhe, sepse nuk do gjendet gjilpera ne kashte.
  Po e them kete nga pervoja.

  Kjo mendoj eshte ne dore te administratoreve te Forumit.

  Besoj te me kuptosh, megjithate une do pres dhe disa dite dhe pastaj nuk kam cbej.

  Po mundohem per mire, pa asnje lloj fitimi.

  Francovce faleminderit, do kontaktojme

  Shiko pllaken e transistorve per 150 amper, per aparat saldimi inverter.

  Skedarėt e Bashkėngjitur 158836
  Shume faleminderit per pergjigjen dhe mesa po shikoj me kaq pak postimet kane filluar te behet lemsh ketu !
  Per momentin skam foto te saldatrices por eshte e vogel. Output: 60-65V~ ,80A.
  Mjetet per ta ndertuar skemen i kam dhe me cik perpjekje besoj se mund tja dal mbane.
  Pesha mjafton te jete < = 8 kg. Nje saldatrice 140 - 150 ampershe do te ishte e shkelqyer!
  Mbase behet ndonje gje te vendoset si kryeteme nga stafi. Ju Faleminderit!
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-12-2012
  Vendndodhja
  Sweden
  Postime
  87
  Faleminderit
  21
  30 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga francovice Lexo Postimin
  Shume faleminderit per pergjigjen dhe mesa po shikoj me kaq pak postimet kane filluar te behet lemsh ketu !
  Per momentin skam foto te saldatrices por eshte e vogel. Output: 60-65V~ ,80A.
  Mjetet per ta ndertuar skemen i kam dhe me cik perpjekje besoj se mund tja dal mbane.
  Pesha mjafton te jete < = 8 kg. Nje saldatrice 140 - 150 ampershe do te ishte e shkelqyer!
  Mbase behet ndonje gje te vendoset si kryeteme nga stafi. Ju Faleminderit!
  Faleminderit per mirkuptimin.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-12-2012
  Vendndodhja
  Sweden
  Postime
  87
  Faleminderit
  21
  30 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tesla Motor Lexo Postimin
  Tema nga ana ime mbyllet.

  Me vjen shume keq, dhe deshira ishte e madhe qe te vazhdonte.

  Ne qofte se pergjegjesit e nen Forumit e shikojne temen le ta fshijne ose ta mbyllin .

  Me respekt

  Genti
  Ne qofte se pergjegjesit e nen Forumit e shikojne temen le ta fshijne ose ta mbyllin.

 4. #24
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  48
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Elektronik & Elektricitet

  a mund te prodhohet psh.gjenerator per mes magneteve?

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Elektronik & Elektricitet

  Kam nje pyetje... Me mire panel diellor apo gjenerator me ere? ...dua te dij pro-te dhe kondra-t

  p.s. sistem panel diellor max. 3-4kw...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •