Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,103
  Faleminderit
  10
  54 falenderime n 47 postime

  Te hiqet nenforumi "eshtja kombetare"

  Shqipria etnike; ndrra e vrtet e shqiptarit t vrtet. N kt forum diskutohet vetm mbi shtjen ton kombtare, rrugt q duhet t ndjekim pr realizimin e ksaj ndrre shekullore.
  Nisur nga zhvillimet e rrezikshme te viteve te fundit, nga perhapja e prirjeve nacionaliste nder shqiptaret, nga aktivizimi i forcave ekstremiste qe kane dale si "kerpudhat pas shiut", gje qe ka shtuar urrejtjen nder shqiptaret dhe rrezikon tolerancen fetare, ..., te kritikuara ashper gjithmone dhe nga faktori nderkombetar edhe kohet e fundit, dhe me qellim final ruajtjen e paqes, propozoj:
  -Heqjen si titull te nenforumit "eshtja kombetare", se bashku me sqarimin e bashkimit etnik si "enderr" nder shqiptaret,...pasi as ka qene dhe as ekziston ndonje enderr e tille nder shqiptaret,..eshte nje ender mashtruese....
  Nacionalizmi dhe rracizmi jane prirjet me te rrezikshme dhe pjellin vetem lufte,...ato shfrytezohen nga anonimet, per te futur shqiptaret ne nje spirale te rrezikshme, qe i largon perfundimisht nga evropa dhe bota e qyteteruar, ..
  Ne kete forum behen thirrje te hapura per lufte te armatosur me qellim rivendikimet territoriale,..e te tjera cmenduri prej mendjesh te semura dhe po infektojne njerezit e shendetshem...kudo ne Shqiperi...
  Jam per lirine absolute te shprehjes dhe keto me siper mund t`i shprehe kushdo ne lirine e tij..
  Por eshte absolutisht e gabuar, qe administratoret e forumit te nxisin dhe stimulojne te tilla prirje tek njerezit e kulturuar dhe paqesore,,,,,,
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 18-12-2012 m 07:16
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,306
  Faleminderit
  89
  830 falenderime n 678 postime
  Shqetesimi yt eshte me vend por kerkesa tende eshte e gabuar. Forumi i ceshtjes sone kombetare nuk mund te hiqet nga forumi shqiptar pasi eshte pjese e misionit te forumit shqiptar. Ajo ku ti ke te drejte ishte formulimi i gabuar i pershkrimit te forumit, i cili u korrigjua. Po te lexosh Misionin e Forumit shqiptar, bashkimi kombetar eshte pjese e ketij misioni, por ai nuk merr formen as te bashkime "trojesh" dhe as "bashkime shtetesh", por merret me bashkimin e vetedijes shqiptare tek shqiptaret si njerez. "Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te bashkuar!" ka qene dhe vazhdon te jete motoja e forumit shqiptar.

  Misioni i Forumit Shqiptar
  http://www.forumishqiptar.com/showth...rumit-Shqiptar

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •