Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime

  Basha pret kampionin e bots n "tai e kik" Ismail Keta

  Kryetari i Bashkis s Tirans Lulzim Basha priti n nj takim t veant, kampionin e bots n tai e kik boks, Ismail Keta. Ne nje njoftim per mediat, bashkia ben me dije se Basha ka shprehur vlersimet e tij, pr arritjet e kampionit Keta, t cilat ashtu si u shpreh ai, bjn krenar do shqiptar. M dat 1 dhjetor, Ismail Keta u shpall kampion i bots, duke mundur hungarezin Jozef Diklaund.
  Kampioni i bots tha se arritjet e Shqipris n vitet e fundit, jan vlersuar nga personalitete t larta botrore, t sportit dhe jo vetm, t cilt kan vizituar bashk me t Shqiprin. Ismail Keta solli n vmendje, si nj nga momentet m t bukura pr t, telefonatn e Kryeministrit Sali Berisha, menjher pas shpalljes kampion bote.
  N takim, ai shoqrohej nga vllai i tij, Gjeto Keta, edhe ai nj boksier i njohur n arenn botrore si dhe prefekti i Dibrs Genc Sharku. Nisur nga eksperienca shum pozitive n Gjermani, n drejtim t akademis s hapur prej tij, Deutchland Kick Box, Ismail Keta ka hapur edhe n Tiran akademin e tai e kik boksit.
  Basha u shpreh i gatshm t ofroj ndihmn e nevojshme nga Bashkia pr kt akademi, pr rritjen dhe zgjerimin e saj. Sipas Kryebashkiakut, Bashkia synon t orientoj sa m shum t rinjt drejt sportit, si mnyra m e mir e t jetuarit shndetshm. N kt takim u diskutua edhe pr domosdoshmrin e krijimit t nj federate efektive pr kt sport, pasi talentet n Shqipri jan t shumt.
  Ismail Keta ka fituar titullin, kampion i Gjermanis, nnkampion dhe kampion bote.


  Burimi: Panorama
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 15-12-2012 m 17:47

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  Une se di se per ke flitet po nese bahet fjal per jonny the bull keta ai e rifitoi titullin kampion ndaj arns te hollandes
  ishte ndeshje revanshi pasi ne maj me duket arns doli fitimtar pas nje ko ne raund te dyte.
  drague a asht ishtu a jo
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-03-2012
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  bishat e shqipes

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime

  Pr: Basha pret kampionin e bots n "tai e kik" Ismail Keta

  Ismail Keta ose Xhoni knockout

  Ismail Keta, me llagapin sportiv Xhoni, sht 35 vje dhe prej vitit 1998 zhvillon aktivitetin e tij n Gjermani. Nga dhjetori i vitit 2012 Ismaili shtmbajts i titullit kampion i bots n Kick & Tai Box, pas nj ndeshjeje spektakolare n Dyseldorf, ku mposhti q n raundet e para me knockout boksierin holandez Remo Arnst. Prej disa muajsh tashm jeta e Ismailit sht ndar mes Mynihut dhe Tirans, ku krkon t prcjell te m t rinjt dhe t apasionuarit frymn e marrjes sa m shum me sport dhe angazhimet pr rezultate t larta n radht e sportistve profesionist.

  Emri: download-11.jpg

Shikime: 377

Madhsia: 8.2 KB

  Ismail Keta sht nga fshati Koaj n Fush-Bulqiz, n verilindje t Shqipris. Q n mosh t vogl ai ishte i dhn pas sportit, duke u ushtruar n mnyr sistematike me vrapime dhe shtang. N moshn 20-vjeare emigron n Greqi dhe nj vit m pas m 1998 mbrriti n Gjermani. Prballja pr mbijetes ishte me fat pr Ismalin, duke arritur t siguronte nj pun pjatalarsi n restorant, por pa shum fat n debutimin e ndeshjeve t para n Kick & Tai Box, ku humbjet ishin me knockout. Si nj njeri me karakter t fort, ai i pa disfatat n ring me shkak te vetja, nj vetreflektim q i shtoi ort e strvitjes shumplanshe pr t kapur treguesit jo vetm t rezistencs, por dhe t skemave taktike n prballjen me kundrshtarin.

  Trofe kampioni brenda dhe jasht Gjermanis

  Rezultatet erdhn shpejt. Nga viti 1999 Ismail Keta u shpall kampion i Gjermanis pr tre vjet rresht. Me uniformn gjermane ai arriti n nivelin e nnkampionit t bots n Kick & Tai Box m 2002. Por ngarkesa e jashtzakonshme dhe pasioni i zjarrt pr sportin marrin nj kthes t beft tre vjet m pas, kur Ismaili pson nj dmtim serioz n gju, nj ngjarje q ndryshon jo vetm axhendn sportive t tij, por dhe vendbanimin, duke u vendosur n Mynih. Trajtimi shndetsor pr dmtimin n gju m trhoqi prkohsisht nga konkurrenca n ring, por asesi nga planet e mia pr sportin. Akademia Deutschland Kick Box n Mynih ka pasur dhe ka si synim kryesor prhapjen e Kick & Tai Box-it, por dhe nxitjen e t rinjve dhe t apasionuarve pr tu marr me sa m shum sport -thot Ismaili.

  N Akademin q ai drejton vijn m shum se 400 persona, t rinj, njerz t zakonshm, por dhe personalitete t jets publike, t cilt gjejn kushte gati laboratorike pr nivele t ndryshme t ngarkess dhe mundsive q ka gjithsecili q afrohet aty. Mbajtja e lidhjeve t ngushta me vendlindjen e oi Ismailin n nj vendim t natyrshm pr t themeluar para disa muajve dhe binjaken e Deutchland Kick Box n Tiran.

  Prvoja e Mynihut n Tiran

  Ndiheshim t paplot deri sa hapm filialin e Tirans. Sepse kemi pasur dhe kemi bindjen q edhe n Shqipri ka t rinj dhe t apasionuar pas sportit. U duhen krijuar kushtet t gjithve pr t qen t shndetshm, pr t ecur n karriern sportive. Eksperienca gjermane fare mir po aplikohet dhe ktu n Shqipri dhe pr kt jam trsisht i bindur q do t kemi rezultate konkrete. Sportin un e shoh si nj mundsi pr njerzit q t jen me dinjitoz, m t shndetshm dhe m t fort prball do lloj fatkeqsie, smundje, rreziku t jets etj.

  Nj prej produkteve konkrete sportive t Ismailit si trajner sht i vllai m i vogl, Gjetani, 30 vje, q mbshtetsit n ring e thrrasin Majk Keta. N vitin 2007 Gjetani ka fituar turneun e Kick Box-it n Tiran. Pas titullit si kampion i Gjermanis n kt sport, ai kalon n lign profesioniste t boksit ku bilanci i ndeshjeve sht 15 fitore (14 me knockout) dhe 2 humbje.

  Gazetari sportiv Dfrim Methasani ka rreth dhjet vjet q ndjek nga afr aktivitetin e Ismail Kets. Sipas tij, rasti i vllezrve Keta, sht modeli i sakrificave t jashtzakonshme pr sportin.

  Ata jan jo vetm kampion t sportit, por mbi t gjitha kampion t vlerave njerzore. Ismaili dhe Gjetani din t fitojn nj ndeshje, din t fitojn trofe, por mbi t gjitha ata din t sillen si qytetar, si njerz dhe si patriot. Ndaj dhe jan t rrethuar nga miq t shumt n Gjermani dhe Shqipri. Koleg t mi gjerman m kan prmendur shpesh vlerat q vllezrit kan jasht garave sportive. Kjo e shton popullaritetin e tyre n t dy vendet, si dy ambasador t sportit, kulturs dhe t integrimit europian.

  MAPO

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •